To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mój Mat łysieje !!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikey
Mateusz ma 2,5 roku. Miesiąc temu zauważyłem, że na głowie ma w jednym miejscu przetrzebione włosy, bardzo rzadkie w kółku o szerokości ok 3 cm.
Tzw. Lekarz pierwszego kontaktu, stwierdził, że nie zna żadnej choroby, która wiązała by się z wypadaniem włosów i na pewno nie jest to nic groźniego. Dlatego wszystko zrzuciłem na stary nawyk jaki odziedziczył po mamie, nawyk nakręcenia na palec i łamania włosów właśnie w tym miejscu.
Problem jednak wydaje się powiększać i jestem pewien, że on sam sobie tych włosów nie wyrywa, bo wszyscy zwracają na to uwagę, aby juz nie kręcił. W internecie znalazłem informację o przypadłości "Łysienie Plackowate" i trochę się zmartwiłem.
Nie wiem co teraz robić icon_exclaim.gif Ktoś się spotkał z czymś takim icon_question.gif Gdzie się z tym udać w Poznaniu icon_question.gif
marsjanka
czasem są zmiany grzybiczne, a moze od czegoś mu sie wycierają
Ja na opinii lekarza pierwszego kontaktu nie opierałabym się. Proponuję pójść do dermatologa a nie straszyć sie samą informacjami z internetu.
ulla
Zanim bym się gdzieś udała, najpierw ogoliłabym na zero....Weronika jak miała trochę ponad rok, zaczęła sobie wyrywać, przy czym, dlatego że zwracaliśmy jej uwagę i nie pozwalaliśmy przy nas, robiła to kiedy była sama (jak zasypiała) lub kiedy przez chwilę nikt nie zwracał uwagi, zdarzało sie również przez sen.
Dwukrotne ostrzyżenie maszynką pomogło...przestała.
A.L.
A to nie jest czasem lysienie plackowate? Syn mojej kuzynki (obecnie 9 lat) choruje na to od 1 roku zycia.Zaczelo sie wlasnie od przerzedzenia wlosow w niektorych miejscach. W okresach nasilenia choroby Tomek na na glowie kilkanascie plackow.
Podloza tej choroby sa rozne, akurat u niego ma ona podloze nerwowe. Lekarze rozkladaja rece. Cudowne mascie, sterydy-nic nie pomaga. Poprawa nastepuje tylko w okresie wakacji, kiedy to Tomek jest calkowicie wolny od stresow, wysypia sie i w miare regularnie je.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.