To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy nie za dużo?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Choco.
Lekarka zaleciła mi abym łykała feminatal i kwas foliowy w okresie przygotowań i oczywiście w ciąży. Zastanawia mnie tylko, czy skoro feminatal zawiera już w sobie kaws foliwy, to czy muszę łykac jeszcze dodatkowy. Mnie się wydaje, że nie- ale chcę się upewnić. Czy mozliwe jest przedawkowanie go?
Mika
z tego co wiem to kwasu foliowego nie można przedawkować -lub inaczej -nie ma żadnych konsekwencji jeśli przyjmuje się go więcej
myszowata
Ja też brałam zarówno kwas foliowy jak i Prenatal (1 tabl. ma w składzie dwa razy więcej kwasu foliowego niż 1 tabletka Foliku). Czyli brałam 3 razy tyle co potrzeba i moja gin kazała mi też tak brać, aż do końca trzeciego miesiąca, a potem juz tylko Prenatal.
katiek
A mi w ciąży lekarka kazała brać kwas foliowy 15 mg (ten na receptę). I faktycznie-żadna anemia od czasu rozpoczęcia jego brania mi nie groziła.
A co do zaleceń ilościowych kwasu foliowego-zalecają różnie w zależności od uwarunkowań danej kobiety od 0,4 do 4 mg/ doba a w uzasadnionych przypadkach nawet więcej.
PS. Ja kwas foliowy brałam do ostatniego dnia przed porodem
Jul_i_anka
Katiek ja wczoraj bylam na pierwszej wizycie ciążowej i lekarz tez przepisal mi kw foliowy 15 mg. Napisz czy procz tego zazywalas jeszcze feminatal albo jakis inny preparat dla ciezarnych w ktorym tez byl kwas foliowy?? Ja przez pona 4 m-ce przed zajsciem w ciaze bralam folik wiec chyba zagrozona szczegolnie nie jestem, teraz dolaczylam feminatal a tu jeszcze ta duza dawka kwasu foliowego - czy to faktycznie nie za duzo???
gumis
kwas foliowy 15mg + materna lub prenatal brałam wczasie dwóch ciąż i jest ok. Przed ciążą kwas foliowy tez jest ważny!!! W takiej dawce napewno nie zaszkodzi a potem bedziesz miała czyste sumienie, że dbałaś o dzidziuszia jak tylko potrafiłaś
Jul_i_anka
Dzieki eleizis za uspokojenie zestresowanej ciężarnej debiutantki icon_smile.gif
katiek
Ja do tego kwasu foliowego brałam falvit, który jest bez niego.
Acha jak pytałam dlaczego taka dawka, to lekarka powiedziała że jej ciężarne nie mają problemów z anemią i łóżyskiem dzięki niemu. Fakt-z łóżyskiem problemów nie miałam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.