To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co byście włożyły do...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sylwia M.
rurki z szynki albo sera? Aby uzyskać coś w rodzaju roladki, oczywiście na zimno, do chlebka. Poszukuję pomysłów. Chodzi mi o takie nadzienie stanowiące coś pomiędzy pastą a sałatką...

Przy okazji jeszcze jedno. Porządkowałam przepisy o sałatkach, przejrzałam też Internet i widzę, że 90% sałatek zawiera "wykończenie" pod tytułem majonez. A Wy nie używacie tych niezliczonych gotowych sosów do jedzenia na zimno, które są w dużych sklepach i coraz ich więcej? Który mogłybyście polecić zamiast nieśmiertelnego majonezu?


(Im dłużej się odchudzam, tym intensywniej moje mysli i posty krążą wokół jedzenia... icon_wink.gif icon_wink.gif Ale trzymam się...)
Ika
Farsz grzybowy.
Doruśka
bitą śmietanę z chrzanem mniam...
agabr
Majonezu nie uzywam , tzn uzywam w Wielkanoc do jaj , do rulonikow z szynki mozesz wlozyc serek philadelphia wymieszany z ziolami lub warzywami.
Zamiast majonezu nie polecam sosow gotowych bo sa pelne konserwantow i ulepszaczy ale polecam oliwe z oliwek i ocet balsamiczny z wieloma dodatkami , mozesz sobie sama zrobic gotowe oliwy smakowe.b
beattta
Do szynki dip z białego sera (ze szczypiorkiem, ziołowy ...) i obwiązuję ją szczypiorkiem.
Mika
pastÄ™ z jajek

do mięsa -śliwki,jabłka,żurawinę
_rybka
Kupiłam niegdyś gotowy sos czosnkowo-ziołowy. Raz. O ten raz za dużo. icon_confused.gif Paskudztwo.
Majonez można wymieszać z jogurtem naturalnym. Sałatka jest lżejsza. Polecam tez oliwę z oliwek, czasami dodaję trochę musztardy i nieco jogurtu.
Szynkę posmarowałabym serkiem i w środek szparagi np.. Albo serek doprawiony ziołami, ogórkiem, pomidorem itp.
marghe.
sosow do sałat jest od groma i ciut ciut

mam szukac?

a do ruloników (oprcz wyzej wymienionych rzecz) pasta jajeczna, suszone pomidory...
cymru
No wlasnie a moze jakies sosy i pasty wlasnej roboty? Ja np. vinegreta i majonez (chociaz rzadko) krece sama ostatni raz kupilam majonez chyba jak bylam w ciazy. No ale wtedy wszystko jadlam z majonezem a stary sie zadziwil bo myslal ze ja majonezu nie lubie bo w zyciu nie kupowalam.

Jak kol. B. wzmiankowala oliwy rozno smakowe tez sa latwe do przyrzadzenia a potem mozna sobie dowolny sosik z taka ukrecic. Polecam tez jako przyprawe do past i sosow Worcester sauce, ktory pikantno-kwasna nute nadaje.
marghe.
musztarodowo miodowy = musztarda (moze byc gruboziarnista_ , miód lynny, oliwa lub olej z pestek winogron, pieprz.. porzadnie wymieszac i polewac zielsko

Pomidorowy
Zmiksować:
1,5 – 2 pomidory Å›wieże bez skóry
garść bazylii
oliwÄ™ z winogron
sol
1 zÄ…bek czosnku
ocet balsamiczny

Ostry
Oliwa, łyzka sosu słodko ostrego, pół łyżeczki sambal oelek, troszkę octu, sól, pieprz

Malinowy
maliny przetrzec przez sitko (ew, zmiksowac,a le pestki zostanÄ…), dodac oliwÄ™/ olej z pestek i trochÄ™ octu balsamicznego
wybełtać icon_smile.gif
sdw
Do szynki najczęściej wkładam faszerowane jajka, pasta w jajach albo z majonezem albo z sosem chrzanowym. Sama nie wiem, która lepsza wink.gif
Doruśka
Marghe,ale te sosy to raczej średnio się bedą w szynce trzymać icon_wink.gif
marghe.
na szycne wcale sie trzymac nie będą ale na sałacie idealnie icon_lol.gif
Doruśka
to prawda icon_lol.gif ,ale wydawało mi się ,ze sałaty sa w innym miejscu.a Sylwia o sałatki pytała.
marghe.
to poczekajmy na to co Sylwia powie
ja sie zasugerowałam Agnieszką i Cymru (vinegret)
addera
CYTAT(marg.)
pół Å‚yżeczki sambal oelek,  


icon_eek.gif
marge a cóż to takiego ?

ja nie wiem icon_confused.gif
marghe.
sambal to pasta z papryczek chili
bardzo, bardzo ostra
ale smaczna
addera
icon_rolleyes.gif duzo się jeszcze muszę nauczyć icon_rolleyes.gif

ale wiem już co i jak z suszonymi pomidorami, pesto, mufinkami i octem balsamicznym icon_biggrin.gif

najważniejsze, że postęp jest icon_wink.gif
Sylwia M.
Sylwia powie, że co do sosów samodzielnie robionych, to wiem, że takowe robić można i wiem z czego (a jak nie wiem, to umiem znaleźć icon_wink.gif ). Chciałam wiedzieć, czy polecacie któreś z tych "gotowców", którymi zawalone są półki w supermarketach (kto to kupuje, skoro bezpośrednio zapytany, każdy twierdzi, że robi sam, bo nie lubi konserwantów??? icon_wink.gif icon_wink.gif ).

Wiecie, tak sobie myślę, czy w tych rurkach z ukochanego żółtego sera nie dałoby się przemycić tych jakże licznych produktów, które moje dzieci uważają za świństwo icon_wink.gif
marghe.
[quote="Sylwia M."]

Przy okazji jeszcze jedno. Porządkowałam przepisy o sałatkach, przejrzałam też Internet i widzę, że 90% sałatek zawiera "wykończenie" pod tytułem majonez. A Wy nie używacie tych niezliczonych gotowych sosów do jedzenia na zimno, które są w dużych sklepach i coraz ich więcej? Który mogłybyście polecić zamiast nieśmiertelnego majonezu?


[quote]

nie uzywam. Sama robiÄ™
marghe.
CYTAT(Sylwia M.)
Wiecie, tak sobie myÅ›lÄ™, czy w tych rurkach z ukochanego żółtego sera nie daÅ‚oby siÄ™ przemycić tych jakże licznych produktów, które moje dzieci uważajÄ… za Å›wiÅ„stwo  :wink:

zalezy co dzieci uwazaja za swinstwo
Sylwia M.
CYTAT(marg.)
zalezy co dzieci uwazaja za swinstwo


hehe, właściwie wszystko oprócz nutelli i rzeczonego żółtego sera icon_wink.gif

w takim razie wrzucaj wrzystko oprócz nutelli i zótego sera icon_biggrin.gif
Zalezy Ci na warzywach?
Moze zrób jakas pastę warzywną i nia wysmaruj ser, włoz cukinię.. itp
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.