To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pytanie o skazÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Orinoko
Witam,

Mój synek miesiąc temu miał wysypaną bużkę oraz stwierdzoną skazę białkową przez położną oraz pediatrę. Od miesiąca jestem na diecie eliminacyjnej i mam dwa pytania:

- czy podawanie mu Bebilonu 1 HA w ramach dokarmiania spowoduje powrót wysypki i w jakim czasie? na razie nic nie widać po dwóch dniach (zalecenie pediatry). zastanawiam się, czy może jednak coś się zmieniło w kwestii nabiału.

- czytałam, że włoskie makarony to makarony bezjajeczne. Na pewno Agnesi ma takie makarony, ale czy ogólnie makarony z pszenicy durum są bezjajeczne? W składzie takiego makaronu, który akurat mam pod ręką w domu nie ma nic oprócz semioliny... czyli nie ma tam jajka, czy nie wierzyć producentowi?

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości

PoczÄ…tkujÄ…ca matka icon_wink.gif
laila
wg mnie bebilon ha ma jednak mało, że sie tak wyraże rozdrobnione białko mleka krowiego ( co innego pepti ,lub nutramigen ) a jeśli chodzi o reakcje to ja słyszałam znowu że czasem moga dopiero po tygodniu wrócić objawy ,mi pediatra powiedziała że po zmianie mleka okres obserwacji to 2 tygodnie ,a czy bebilon ha to twój wybór czy pediatry ? bo w wypadku skazy powinnaś raczej zasięgnąć opinie lekaża ,nie znam sie az tak bardzo ale moj synek ma skaze i my usłyszeliśmy że mleczka typu HA są raczej dla dzieci z ryzykiem alergi na białko np ,gdy ktoś z najbliższej rodziny miał skaze lub ją ma
Orinoko
Pediatra stwierdziła, że Bebilon HA to może nie do końca trafiony wybór, ale nie kazała odstawić, stąd moje pytanie...
edziabr
Orinoko i jak tam mleko. Jestem w podobnej sytuacji i nie wiem czy kupować HA czy może iść od razu po recepte na np. Bebilon pepti.
AISA
Zgadzam się z lailą. Jeśli dziecko rzeczywiście ma skazę objawy po tym mleku na pewno wrócą. Lepszy będzie na początek Bebilon Pepti, a jeśli i on nie poskutkuje ( tak jak było w moim przypadku ) Nutramigen. I jeszcze jedno - skaza białkowa jest uczuleniem na białko mleka krowiego , a nie na białko jajek. Owszem dziecko może być na nie uczulone również , ale to się raczej nie łączy. To są dwa różne zagadnienia. Moje dziecko ma skazę białkową, ale makaron je normalny ( z jajkiem ) i nic mu po tym nie jest.
Ciocia Magda
Dopiero teraz tu trafiłam. mam odpowiedź w temacie "makaron" - są makarony bezjajeczne i jajeczne - różnią się wyglądem. Najlepiej to widać na makaronach Malma, tych nowych w czerwonych opakowaniach, na jajecznych jest w nazwie "uovo", są bardziej matowe, przypominają makaron domowy - te bezjajeczne są bardziej przezroczyste.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.