To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mamy z Koszalina witam :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
addera
Cześć jestem z Koszalina i chciałabym poznać inne mamy z mojego miasta icon_smile.gif
Połączmy siły i stwórzmy listę Koszlinianek.
Pozdrawiam serdecznie wink.gif
Ela mama Michała i Dominiki
tamara
CYTAT(addera)
Cześć jestem z Koszalina i chciałabym poznać inne mamy z mojego miasta icon_smile.gif
Połączmy siły i stwórzmy listę Koszlinianek.
Pozdrawiam serdecznie  :wink:  
Ela mama Michała i Dominiki
[b] icon_lol.gif icon_biggrin.gif icon_smile.gif czesc wreszcie znalazam kogos z Koszalina,jestem mama Alicji ktora ma 6lat i malego ktosia ktory przyjdzie na swiat w listopadzie
addera
Hej Tamara icon_smile.gif
Fajnie, ze jesteÅ› z Koszalina icon_smile.gif
Moje dzieciaki są troszkę starsze od Twoich, Dominika skończyła w styczniu 10 lat, a Michał w marcu 1 rok.
Pozdrawaim i myslę, że będziemy w kontakcie icon_smile.gif
kasia75
Witam! Ja również jestem z Koszalina i mam nadzieje, że więcej nas tu sie pojawi.Mam na imię Kasia, mam córeczkę Oliwię, która 30 kwietnia kończy 2 latka.Pozdrawiam wszystkie mamusie i tatusiów i dzieciaczki z Koszalina i okolic.
pikpok
icon_cool.gif Ja również jestem z Koszalina, mam synka który ma już 19 miesięcy:)
Magda
icon_biggrin.gif No to i ja się dołączę - też z Koszalina, mam Agatkę-wcześniaczka, która właśnie dziś kończy 7 miesięcy icon_smile.gif)))
Pozdrawiam
anonimowy
Ja sie chyba tez podlacze do Koszalinianek icon_wink.gif Mieszkam w Danii ale pochodze z Koszalina.Dosyc czesto tam jezdze.W Koszalinie mam rodzine i przyjaciol.
Ja mieszkalam na ul.Jana Pawla II-go a wy?
Pozdrawiam goraco
Agnes-3
Upss ale ze mnie gapa , ten gosc to ja icon_wink.gif
hanya00
witajcie.widze,ze zakonczylo sie na roku 2003.szkoda.tez jestem z koszalina.hania icon_biggrin.gif
addera
Haniu witaj. Może dzięki Tobie zbierze sie grupa Koszalinianek i uda nam sie jakoś spotkać icon_biggrin.gif
Ja jestem chetna icon_smile.gif Nawet na grudzień icon_smile.gif
Agnes-3
Moge sie pochwalic ze bede w naszym pieknym miescie od 27/12-10/01.
Z czecia spotkalabym sie z foremkami koszaliniankami 01.gif
addera
CYTAT(Agnes-3)
Moge sie pochwalic ze bede w naszym pieknym miescie od 27/12-10/01.
Z czecia spotkalabym sie z foremkami koszaliniankami 01.gif


Agnes no to może nam się uda coś wymyślić na poczatku stycznia, bo przed Sylwestrem może być trudno.
W takim razie trzymam rekę na pulsie i może jakieś chętne mamy na spotkanie w Koszalinie są ?
kachnab
to co dziewczyny, jesteście tu jeszcze icon_question.gif spotykacie się czy jak icon_question.gif pozdrawiam cieplutko

ps też jestem z koszalina icon_biggrin.gif
sylpa
Czy ten temat już padł? Czy może są jednak jakieś koszalinianki?
Odezwijcie siÄ™!
addera
No temat padł icon_confused.gif

Ja jestem na forum cały czas icon_lol.gif
VEA-V1
Hej jak tam chęci były a sił zabraklo???
jestem z Koszalina i niedługo bedę mamą icon_lol.gif
olmy
Witajcie, ja tez jestem z Koszalina
od jutra (bo taka pada termin) powinnam teoretycznie byc mamusia
Fajnie by było gdyby było nas coraz więcej bo mam wrażenie ze Koszalin to takie puste miejsce jesli chodzi o forum ....

pozdrawiam koszałkowo
Olmy z koszałkowa
olmy
Hej ja tez siÄ™ meldyjÄ™ z Koszalkowa....
miło by było gdyby było nas coraz więcej...
ja mam termin an 22 grudnia 2006 roku tj. jutro...

pozdrowienia z Koszałkowa
meggie
olmy ja jedna noga tez z koszalina icon_wink.gif

ucze sie na politechnice, wiec co jakis czas odwiedzam miasto icon_biggrin.gif
Martalka
Olmy, witam i życzę szybkiego i łatwego porodu, no chyba, że wolisz jeszcze poczekać kilka dni i spędzić Święta w domu icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Będziesz rodzić w naszym koszalińskim szpitalu?

Faktycznie niewiele Koszalinianek jest na forum, albo może tylko rzadko się udzielają...
Ja właściwie nie jestem Koszalinianką icon_wink.gif bo mieszkam w Bielicach wink.gif

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie i dzieciaczka icon_biggrin.gif

Marta
olmy
dzięki Analda .....
chyba teraz to już wole posiedziec jeszcze w domu niż na świeta iść do szpitala. A rodzic bede chyba w koszałkowie chociaz przeraża mnie perspektywa lezenia wśród starych mebli i farb (bo jest remont oddziału) bez żadnych wizyt i tak dalej...ale w sytuacji kiedy moja Zośka sie przeterminowała musze postawić na opieke dla dzidzisia anie socjal dla siebie. Szpital w Koszalinie ma najlepszy sprzet jesli chodzi o pierwsza pomoc dla maleństwa....i nnie chce ryzykować
olmy
hm...meggi jestem zaskoczona..na jakim wydziale jesli można wiedzieć ?
meggie
mechaniczny icon_smile.gif

a jesli chodzi o porodowke, to ostatnio wklejalam linka ze w zachpom sa dobre porodowki i pisali o kolobrzegu, poszukaj na ostatnich stronkach grudnia

ewentualnie jutro (tj w sobote) w gazecie wyborczej bedzie dodatek "rodzic po ludzku" i tam opinie na temat wsztstkich porodowek w polsce
olmy
Dzieki Meggi,
wiem że Kołobrzeg ma drudie miejsce ale jesli chodzi socjal dla matek
dla dzieici lepiej wypada Koszalin a ja juz pewnie trafiÄ™ na patalogie a tam jest w miarÄ™ dobrze icon_smile.gif
Martalka
Olmy, remont? No, potrzebny, potrzebny w naszym szpitalu icon_wink.gif
Możliwe, że trafisz na patologię, ale chyba ciąży, bo to przez przeternimowanie (tak?). A w zasadzie czemu wrózysz sobie oddział patologii? Przecież jesteś dopiero przeterminowana 1 dzień. Pewnie na dniach się rozdwoicie bez problemów. Po porodzie na noworodki trafisz, więc norma.
Co do odwiedzin, to jak się dobrze wskoczy, to mozna wykupić sobie pojedyńczy pokoik, a tam odwiedziny normalnie w Twojej sali. Dwa lata temu kosztowało to 50 zł na dobę. Zdzierstwo.
Może po remoncie będzie lepiej z odwiedzinami.
Martalka
Olmy rozdwojona! Gratulacje!
beata_77
Ale dlaczego padł?

Cierpliwość jest cnotą boską
Ja w szpitalu dowiedziałam się o tej stronie. Ciężko tutaj się zaklimatyzować, ponieważ mamy są tutaj od kilku lat, znają się doskonale i wiedzą o każdym bączku swoich pociech.

O mnie.
4.10.2006 powiłam moją naj najcudowniejszą córunię Natalię. To moje pierwsze dziecko. Rodziłam w Miastku. Koszalin nie ma najlepszej opini - www.rodzicpoludzku.pl. Jestem bardzo zadowolona.

Mam 30 lat i mnóstwo pomysłów do rozmów.

Piszcie dziewczyny

Czekam
Beata icon_lol.gif icon_razz.gif wink.gif
Martalka
Witaj Beata icon_smile.gif
Wątek niby padł, ale jak widac są szanse na jakiś ruch, choćby niemrawy icon_wink.gif

To że w Koszalinie warunki szpitalne są kiepskie, to wiem z autopsji, nie omieszkałam opisać moich wrażeń w tej edycji "rodzić po ludzku". Ja urodziłam synka 2 lata temu.
Teraz jest remont, mam nadzieję, że po nim choć warunki pobytu tam się poprawią, bo na zmianę nastawienia niektórych osób z personelu za bardzo bym nie liczyła icon_wink.gif

Mieliśmy też okazję, nie dalej jak wczoraj i przedwczoraj, pobyć na Chirugii dziecięcej ( z naszym synkiem). Wrażenia mam lepsze niż z noworodków, ale może też dlatego, że byliśmy tam krótko i nie zdążyłam złapać dołka.

Pozdrawiam
beata_77
Warunki muszą się poprawić. W końcu mamy XXI wiek i to w końcu jest szpital.

Co do personelu, to siedzą te zdesperowane kobietki, które nie mogą wyjechać za granice i zarabiać jak Bóg przykazał i liczą, ile to one by miały i aż się włos na du...ie jeży z nerwów. Szczerze im współczuję, bo usłyszałam decyzję Ministra Zdrowia że przez kolejny rok nie moga liczyć na większe zarobki.

Skandal
Martalka
Wiadomo, że pielęgniarki nie zarabiają kokosów, ale przecież nie mozna ludzi traktować przedmiotowo i jak zbędny balast, tylko dlatego, że samemu zarabia się niewystarczająco icon_eek.gif

Ja to bym dopiero miała pratekst, aby traktowac uczniów jak pomiotło!

Ja szczerze liczę na to, że człowiek potrafi zachowac się po ludzku z odrobiną empati. Nie miałam wielu okazji przebywac w szpitalach, na szczęście!, ale na noworodkach empatii był duży deficyt! icon_sad.gif
Justine_Ch
Cześć Wam :0)
Może jeszcze zaglądacie tu czasem? icon_wink.gif
Ja pochodzę z Kołobrzegu, od czerwca 2006 mieszkam w Karlinie, a od 1,5 roku studiuję w Koszalinie icon_biggrin.gif Jestem jeszcze smarkula, bo w sierpniu skończę dopiero 22 lata, ale myślę, że mozna ze mną pogadać na poziomie ;P Dziś 2 test pokazał mi II krechy icon_smile.gif Termin mam na październik icon_smile.gif Ale czekam na potwierdzenie u ginekologa (9 lutego wizyta)
Pozdrawiam Was serdecznie icon_biggrin.gif
beata_77
Witaj Justine_Ch

Zaglądamy tu czasmi, ale z tego co widze to układanka i skojarzenia ciesza sie najwiekszym powodzeniem. icon_sad.gif

Rzucmy jakis fajny temat to moze cos sie bedzie działo.

Temat szpitali za bardzo denerwuje.

A moja córcia ma cztery miesiace i juz od tygodnia probuje usiasc. Nie wiem czy to oby nie za wczesnie. icon_rolleyes.gif

Wogule jakos wszystko robi szybko. Kolezanka z która rodziłam ma synka, ktory z pozycji płaskiej na pleckach nie podnosi jeszcze główki.

Jestem obecnie w fazie zmiany mleka modyfikowanego na nastepnie. Rozstraja sie bardzo, bo weszły kaszki i przeciery.

Jak to było z Waszymi Szkrabami?

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Martalka
Witaj Justine icon_smile.gif w tym wątłym wątku icon_wink.gif Ale, kto wie! może się rozrusza, bo jest coraz więcej nowych osób icon_biggrin.gif
Acha! I przede wszystkiem gratuluję dwóch kresek icon_biggrin.gif

Beanata, chyba nie masz się co martwić, że Natalka chce siadać. To naturalne, bo tak lepiej widac świat, i o ile nie sadza się dziecka z róznymi podpórkami, tylko samo próbuje, to jest OK icon_smile.gif
Mój synek z tego co pamiętam, też się lenił z tym podnoszeniem łebka. Trzymany za ręce, podciągał się, ale łepek zostawał. Za to jak miał 6 m-cy, złapany za ręce, tak się podciągnął, ze sobie wstał na baczność icon_lol.gif
beata_77
annalda

Dużo bym dała, żeby zobaczyć wtedy Twoją minę icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

bardzo lubi siedzieć w takim nosidełku. Widzi wtedy wszystko i nas przede wszystkim. Śpi tylko w łużeczku, nigdzie indziej jej nie pasuje. Ile ja sie napłakałam kiedy czytałam "bądź konsekwentna" i od pierwszych dni niech śpi w łużeczku. Udało się 04.gif . Ale dzisiaj odkryła że łużeczko ma szczebelki icon_eek.gif Teraz nam pokarze icon_twisted.gif
Martalka
Beanata, byłam w szoku, przywołany z kuchni tatuś też icon_lol.gif

Co do szczebelków w łóżeczku, to chyba nie ma się czym martwić, tylko obnizyć poziom materaca, aby nie wypadła, jakby chciała sobie siadać.
beata_77
CYTAT
Co do szczebelków w łóżeczku, to chyba nie ma się czym martwić, tylko obnizyć poziom materaca, aby nie wypadła, jakby chciała sobie siadać.


Juz dwa miesiące temu to zrobiłam icon_lol.gif

Tyle sie słyszy, że dzieci wypadają...

Nie wiem co dalej. czytałam o tych kojcach. Podobaja mi sie te dmuchane, ale ponoć dziecko musi mieć dość stabilne podłoże, żeby stawiać nóżki. Znowu za twarde... jak klapnie na dupcię to nie dobrze dla kręgosłupa

icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Martalka
No to w takim razie nie rozumiem dlaczego "teraz wam pokaże". Przecież niech się podciąga przy pomocy szczebelków, jeśli chce wink.gif
Dlaczego zastanawiasz się nad kojcem? Zamiast łóżeczka, czy dodatkowo?
Anetka-D
Odświeżam wątek. icon_smile.gif

Przyklikałam się przywitać do Zachodniopomorskiego.

Jestem mamą 2-letniego diabełka o imieniu Igorek. Mieszkamy i pracyjemy w Koszalinie, ja pracuję w biurze podatkowym.

Czy zaglÄ…dacie tu czasem?

Pozdrawiam
Martalka
Odkąd jestem na forum, takiego ruchu Koszalinienek jeszcze nie było icon_smile.gif Serio icon_biggrin.gif
Wczesniej był post na pół roku, teraz coraz nowe osoby.
Witaj Anetka
beatrycja:)
Witam, mam na imię Beata i od urodzenia mieszkam w Koszalinie, termin narodzin mojego maleństwa mam wyznaczony na 7 października, właśnie wtedy na świecie pojawi się albo Patrycja albo Filipek, a forum czytam od listopada, zabrakło mi jednak wcześniej odwagi żeby cos napisać icon_redface.gif mam nadzieje ze znajdziemy tu wiele wspólnych tematów a moze co niektóre spotkamy się na porodówce icon_lol.gif , pozdrawiam i bądźmy w kontakcie, niech nasz powiat nie pozostaje w tyle icon_wink.gif
Correa
witam wszystkie koszalinianki icon_smile.gif Co prawda na stałe mieszkam w Warszawie ale co roku od wiosny do jesieni mieszkam w Mielnie icon_smile.gif W tym roku po raz pierwszy przyjadę tam z naszą córeczką (termin mam na 7 marca icon_biggrin.gif ) wiec chetnie poznam miejscowe mamusie! Chętnie też poznam wasze opinie o miejscowych pediatrach bo przez te kilka m-cy bede musiała gdzies z małą chodzic na szczepienia itd wiec nie chce gdzies trafic w ciemno!
beata_77
Witaj Beatrycja

Zciągnij sobie linijkę,,, bedziemy się Toba opiekować do rozwiązania. icon_biggrin.gif To będzie pierwsza pociecha?

Oj tak sie rozmarzyłam, bo w tym samym czasie chodziłam z brzuszkiem... Ah jeszcze raz się skusze, ale to może gdzieś za dwa latka. Nie ma nic piekniejszego jak ciąża.

Duże buźki dla Ciebie i dla wszystkich mam z Koszalina - mamy wiosne !!! Nareszcie !!! icon_biggrin.gif
beata_77
CYTAT(Correa)
W tym roku po raz pierwszy przyjadę tam z naszą córeczką (termin mam na 7 marca icon_biggrin.gif )


Już jest ?!

Czy jeszcze z brzuszkiem? icon_rolleyes.gif
beata_77
Hej dziewczyny!!!
Jesteście?. Wiem... mamy piekną pogodę i ciągnie do Mielna, ale zajzyjcie tu jeszcze.
Ja mieszkam pod Koszalinem i moim etetowym zajęciem jest ogród warzywny. Rzodkiew zaraz bedziemy jeść. Truskawki kwitną. Piszą w poradnikach, że dzieci je mogą jeść od 10 miesiąca życia. W czerwcu są owoce i moja Niunia będzie miała 8 miesięcy. Jak myslicie, czy mogę dać jej owoce zmielone z jogurtem? Co z jagodami?
iwona21
Witam.
Chyba już tutaj nikogo nie ma... Ja mam 21 lat i prawie dwuletnią córeczkę. Zastanawiam się do jakiego przedszkola ją posłać za rok / dwa ... Już spore kolejki są z tego co się dowiadywałam. Bynajmniej w 'Calineczce'.
Martalka
Hej Iwonko
Do prywatnych przedszkoli nie wiem czy są kolejki czy nie. Możliwe, jeśli przedszkole cieszy się dobrą opinią.
Mój synek chodzi do przedszkola miejskiego, a do tych nie ma jako takich kolejek, bo dopiero w kwietniu/maju można składać wnioski na wrzesień. Dzieci przyjmowane są nie zgodnie z kolejnością zgłoszeń, ale wg kryteriów, które ocenia komisja. Jest ogólnie 2x więcej dzieci niż miejsc w przedszkolach, i to jest problem...
iwona21
Dzięki annalda za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze ile się płaci +/- za miejskie z wyżywieniem oczywiście icon_wink.gif Bo nie wiem jak to porównywać z prywatnymi. Od 3 latek przedszkole nie jest obowiązkowe więc nie wiem do czego odnieść cenę i tak porównuję publiczne/niepubliczne. Jakie zajęcia ma twój synek, ile dzieci w grupie, opiekunek, języki obce? Jak znajdziesz czas to dopowiedz mi wink.gif
beata_77
Witam ponownie wszystkie mamusie.

Miałam nadzieję, że jeszcze tu jesteście i serdecznie witam nowe koszalinianki.
Mój kochany szkrab nie daje mi nic posiedzieć przed komputerem, ciągle coś. Ciągle zabawa zabawa spacery.

Zaraz bedziemy wychodzić, bo u nas piękne słońce i w miarę ciplutko. Musimy to wykorzystać, bo jak przyjdą wiatry i deszcze to nigdzie się nie ruszymy.

Pozdrawiamy
daga_cz
Hej!!!
Też jestem z Koszalina (w zasadzie od paru lat icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ) Mam na imię Dagmara, mam synka, Krzysia, który ma już 18 m-cy. Nie za bardzo orientuję się w tutejszych lekarzach, przychodniach, sklepach itp. Liczę na Waszą pomoc icon_wink.gif



iwona21
dagacz to zupełnie jak ja. Jestem tutaj od 2 lat niepełnych icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.