To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

halloween

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Patison
W zwiazku ze zblizajacym sie....


...macie pomysl w co ubrac , albo jakim malym akcentem przystroic poltoraroczniaka? icon_question.gif icon_rolleyes.gif
olazdaleka
Majka ma zabawe w zlobku w piatek i bedzie czarownica. Przebranie na Halloween powinno byc "straszne": wamipry, kosciotrupy, wiedzmy i tym podobne.
mama_do_kwadratu
CYTAT(Patison)
W zwiazku ze zblizajacym sie....
...macie pomysl w co ubrac , albo jakim malym akcentem przystroic poltoraroczniaka?  :?:  :roll:

ale po co? idzie na halloween-party jakieÅ›?
paulap
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
ale po co? idzie na halloween-party jakieÅ›?


O to samo właśnie mialam zapytać...
Patison
tak, idziemy na takie przyjecie za tydzien w poniedzialek icon_smile.gif
Doruśka
na wielki Bal idzie icon_smile.gif a nie na przyjecie. icon_smile.gif))
Kalina bedzie czarownicą,ale jeszcze miotłe kazała sobie dorobić. ja sie przebierać nei musze icon_wink.gif)

starsza jak co rok robi impreze w domu dla znajomych,wszyscy sie za wampiry przebierają.będą grać w RPG
Danale
Ja Ala chcialam przebrac w dynie, narazie kombinuje.
Mysle ze dla malucha to bardzo fajne przebranie

tutaj pare fotek
https://images.google.de/images?hl=de&q=pum...ume&sa=N&tab=wi
Patison
super stroje...
...tylko gdzie kupic?
Abotak
To moze taka dynie? icon_biggrin.gif
https://sawl.photosite.com/october05/pumpkins/

Kupilam gotowca, ale, pomijajac rajtki, jest raczej latwe do wykonania jesli ktos ma smykalke do takich rzeczy:





anetadr
Bogusiu!

Ale masz pieknÄ… dyniusiÄ™. icon_smile.gif

Aneta
siłaczka
CYTAT(ola_majeczka)
Majka ma zabawe w zlobku w piatek i bedzie czarownica. Przebranie na Halloween powinno byc "straszne": wamipry, kosciotrupy, wiedzmy i tym podobne.

Hmmm... ciekawa jestem, czy jestem jedyna, którą połączenie żłobka i halloween razi? icon_confused.gif
emce
CYTAT(eKachna)
CYTAT(ola_majeczka)
Majka ma zabawe w zlobku w piatek i bedzie czarownica. Przebranie na Halloween powinno byc "straszne": wamipry, kosciotrupy, wiedzmy i tym podobne.

Hmmm... ciekawa jestem, czy jestem jedyna, którą połączenie żłobka i halloween razi? icon_confused.gif

Nie jesteÅ› jedyna icon_confused.gif
olazdaleka
Ok. icon_rolleyes.gif Gdyby byl to polski zlobek, tez moze bym sie dziwila.
Czy macie cos przeciwko imprezom choinkowym? Co kraj to obyczaj...
Atena
Ale ja nie rozumiem jednego.Jakie Halloween???Z tego co pamiętam to u nas nazywa się chyba Święto Zmarłych...czy coś mi się pomyliło ... hmm...

Halloween to obca tradycja i nie rozumiem czemu przenoszona jest na nasz grunt.Po co dzieciom wpajać obcą tradycję skoro mamy piękne swoje wlasne,POLSKIE tradycje wywodzące się wprost z naszej polskiej obyczajowości!!! To jest tradycja obca nam kulturowo!!!

Atena.
emce
CYTAT(ola_majeczka)
Ok. icon_rolleyes.gif  Gdyby byl to polski zlobek, tez moze bym sie dziwila.
Czy macie cos przeciwko imprezom choinkowym? Co kraj to obyczaj...


Rzeczywiście, nie zwróciłam uwagi na Dublin. icon_wink.gif

A halloween w wydaniu polskim jest dla mnie absolutnie niestrawne i irytuje mnie bardzo, zwłaszcza propagowanie wśród dzieci obrzydliwych dekoracji, przebrań i prymitywnych zabaw. icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
joanaz
"Ale ja nie rozumiem jednego.Jakie Halloween???Z tego co pamiętam to u nas nazywa się chyba Święto Zmarłych...czy coś mi się pomyliło ... hmm...

Halloween to obca tradycja i nie rozumiem czemu przenoszona jest na nasz grunt.Po co dzieciom wpajać obcą tradycję skoro mamy piękne swoje wlasne,POLSKIE tradycje wywodzące się wprost z naszej polskiej obyczajowości!!! To jest tradycja obca nam kulturowo!!! "

Jakie Święto Zmarłych ? - to chyba nowa świecka tradycja tak z okresu 1945 - 1989. W polskiej tradycji to jest Wszystkich Świętych i zaduszki.

pozdrawiam
joanaz
Edzia77
mnie równiez irytuje to "nowe świeto" Zupełnie nie jest ono potrzebne. Niedługo dojdzie do tego ze dzieci bedą chodzic po domach i wołać "fant albo psikus" i inne takie.
Doruśka
przynajmniej bedzie wesoło,naprawdę w Polsce jest mało wesołosci.
Atena
CYTAT(joanaz)
W polskiej tradycji to jest Wszystkich Świętych i zaduszki.
joanaz


...to jest kwestia terminologii i nic więcej...nie łap mnie za słówka proszę.Mi chodziło o zancznie ważniejszą i szerszą sprawę.A nie o taki szczegół!

A.
Patison
Poprosilam o pomysl na stroj ...a nie o Wasze opinie czy Was to razi czy nie. Nie trzeba tego swietowac, jezeli komus sie nie podoba. Tak samo jak z kontrowersyjnymi Walentynkami.

A ja mam zamiar isc z dzieckiem na ten bal, jak i rozniez na cmentarz zapalic znicze.
Tyle w temacie.

Olu sliczne te Twoje dyniuszki, ale watpie czy u nas takie cuda sie dostanie....Halloween jest wciaz nowoscia u nas.
Doruśka
Patison,moze pelerynkę czarną? poprzylkejej gwiazdki srebrne i będzie czarodziej icon_smile.gif Półtoraroczniak i tak z siebei zaraz zdejmie wszystko.
Patison
Dorusia, super pomysl!!
dzieki icon_biggrin.gif
monga
CYTAT(Edzia77)
mnie równiez irytuje to "nowe świeto" Zupełnie nie jest ono potrzebne. Niedługo dojdzie do tego ze dzieci bedą chodzic po domach i wołać "fant albo psikus" i inne takie.

U mojej znajomej byli dzisiaj "haloweenowi kolędnicy" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
sammy
CYTAT(Atena)
CYTAT(joanaz)
W polskiej tradycji to jest Wszystkich Świętych i zaduszki.
joanaz


...to jest kwestia terminologii i nic więcej...nie łap mnie za słówka proszę.Mi chodziło o zancznie ważniejszą i szerszą sprawę.A nie o taki szczegół!

A.


Atena, nie wiem czy wiesz, ale w KK święto Wszystkich Świętych jest jednym z najradośniejszych świąt. Właśnie dlatego, że Oni świętymi już są i mogą cieszyć się stałą obecnością i oglądaniem Boga.

Dlaczego, do jasnej Anielki, u nas wszystko trzeba obchodzić w szarych kolorach i z nosem spuszczonym na kwintę.

Przez kilka lat urządzałyśmy z koleżankami imprezę w tym dniu. I na prawdę miałam w nosie to czy ktoś się gorszy czy nie. Mam dosyć podchodzenia do życia w kategori, bo tak wypada lub bo tak trzeba.

Trzeba, to iść do kibelka za potrzebą, bo nie wypada gdzie indziej

pozdrawiam
s.
emce
CYTAT(monga)
CYTAT(Edzia77)
mnie równiez irytuje to "nowe świeto" Zupełnie nie jest ono potrzebne. Niedługo dojdzie do tego ze dzieci bedą chodzic po domach i wołać "fant albo psikus" i inne takie.

U mojej znajomej byli dzisiaj "haloweenowi kolędnicy" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif


Do moich drzwi też dzwonili... icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
PÅ‚acia
Do nas pukają już od dobrych kilku lat i wszyscy powoli przyzwyczajają się do myśli, że 31 października należy mieć cukierki w domu.
Jakoś mi to zupełnie nie przeszkadza.
maja03
CYTAT(sammy)
[
Dlaczego, do jasnej Anielki, u nas wszystko trzeba obchodzić w szarych kolorach i z nosem spuszczonym na kwintę.

Przez kilka lat urządzałyśmy z koleżankami imprezę w tym dniu. I na prawdę miałam w nosie to czy ktoś się gorszy czy nie. Mam dosyć podchodzenia do życia w kategori, bo tak wypada lub bo tak trzeba.

Trzeba, to iść do kibelka za potrzebą, bo nie wypada gdzie indziej

pozdrawiam
s.

Dokladnie ...
Poza tym dlaczego nie mozna polaczyc naszych tradycji z tym nowym co przychodzi do nas ze swiata ?? Jaki problem ?? Mozna szanowac nasza tradycje i bawic sie przy czyms nowym ... dlaczego nie ??
Mama Anka
https://halloween.friko.net/ osobiscie nie lubie nachalnosci dzieciakow jak mi dzwonia po x razy i jak dzieci byly moje malutkie to sie baly, ba, samemu mozna sie przestraszyc, nie otwieram, rok temu dawalam cukierki, w tym roku byl mily wieczor zwazany ze wspomnieniami i opowiadaniami z wycieczki klasowej w szkole u Adiego, katolickiej, wydaje mi sie, ze nauczycielka chciala odciagnac dzieciaki od tego badz co badz poganskiego swieta. Mamy swoje zaduszki i nie lubie amerykanizacji do tego stopnia, czasem dzieciaki sa tak wredne, ze jak im nie otworzysz to ketchupem drzwi, wycieraczke pomaza. icon_twisted.gif
Czy jako kolednikow dzieci w czasie swiat puszczacie tak chetnie coby koledy pospiewaly icon_question.gif . Jakos zanika ten zwyczaj icon_confused.gif . Walentynek tez nie lubie, nie znam z czasow mlodosci, dziecinstwa i nie musze obchodzic teraz, kiedy juz znam icon_confused.gif . Wszystko kreci sie wokol kasy, stroje, kartki, maski. jezeli ktos robi bale, przyjecia to jego sprawa i nie potepiam, tylko mi sie to swieto nie podoba. icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Mika
CYTAT(mcda)
CYTAT(monga)
CYTAT(Edzia77)
mnie równiez irytuje to "nowe świeto" Zupełnie nie jest ono potrzebne. Niedługo dojdzie do tego ze dzieci bedą chodzic po domach i wołać "fant albo psikus" i inne takie.

U mojej znajomej byli dzisiaj "haloweenowi kolędnicy" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif


Do moich drzwi też dzwonili... icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif


do mnie również icon_rolleyes.gif

.... mieli po jakieś 15-17 lat icon_confused.gif przynajmniej na tyle draby wyglądały icon_rolleyes.gif

a ja myślałam,że nawet jeśli taki wymysł przylazł to będzie zabawa dla dzieci a nie prawie pełnoletniej młodzieży
ale co ja się dziwię -na BN też mamy takich dorosłych kolędników icon_rolleyes.gif
Ika
CYTAT(Atena)
CYTAT(joanaz)
W polskiej tradycji to jest Wszystkich Świętych i zaduszki.
joanaz


...to jest kwestia terminologii i nic więcej...nie łap mnie za słówka proszę.Mi chodziło o zancznie ważniejszą i szerszą sprawę.A nie o taki szczegół!

A.


Zapytaj jakiegoś księdza, czy to kwestia jedynie terminologii icon_wink.gif
Ja nie jestem ekspertem, ale o ile pamiętam, różnica jest znaczna. Nie sądzę, żeby joanna się "czepiała"...
Mamamona
ja z Halloween uwielbiam robienie lampionów z dyń. i co roku z dziećmi je robimy, i lubimy jak nam potem z balkonu do domu świecą icon_biggrin.gif

Ika
KurczÄ™, fajne icon_biggrin.gif Sama to tak wycinasz??
Ja bym pewnie poszatkowała całą dynię, a już na pewno nie powycinałabym tego tak równo i ozdobnie...

Za halloweenowymi dyniami nie przepadam, ale może z czegoś innego by się dało wyciąć lampion...
PÅ‚acia
Zawodowa ta dynia icon_lol.gif
Sama tak nożykiem machasz czy masz jakieś "szablony" do wycinania??
Bo wyglÄ…da jak od linijki icon_biggrin.gif
Mamamona
Paweł nam tnie, a my z dziećmi malujemy wcześniej co icon_wink.gif
dzisiejsza, dla naszych przyjaciół prezent
Mamamona
zwykłym,małym, kuchennym nożykiem, wcześniej flamastrem trzeba sobie narysować wzór.

na koniec wyciąć na czubku "głowy" otwór, i przez niego wyjąć wszystko - nasionka (suszymy w piekarniku i wcinamy icon_wink.gif ) i miąższ (zupę można mieć).
fajna zabawa, smaczny dodatek icon_wink.gif i jest fajnie wieczorem
Ika
A jak się ją wydrąża...? Od góry...?
PÅ‚acia
CYTAT(Ika)
A jak się ją wydrąża...? Od góry...?

Zdejmuje siÄ™ dyni skalp icon_twisted.gif
głupawka mnie dopadła icon_lol.gif
emce
Dynie są zawodowe. Halloween nie cierpię, ale dyniowe lampiony baardzo mi się podobają. Może pokuszę się o takie ozdoby na przyszły rok? icon_wink.gif
marghe.
wydaje mi się, że odrobina radości dzieciom nie zaszkodzi.
kazdy powód jest dobry do swietowania i dobrej zabawy.
emce
CYTAT(Mika)
CYTAT(mcda)
CYTAT(monga)
CYTAT(Edzia77)
mnie równiez irytuje to "nowe świeto" Zupełnie nie jest ono potrzebne. Niedługo dojdzie do tego ze dzieci bedą chodzic po domach i wołać "fant albo psikus" i inne takie.

U mojej znajomej byli dzisiaj "haloweenowi kolędnicy" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif


Do moich drzwi też dzwonili... icon_eek.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif


do mnie również icon_rolleyes.gif

.... mieli po jakieś 15-17 lat icon_confused.gif przynajmniej na tyle draby wyglądały icon_rolleyes.gif

a ja myślałam,że nawet jeśli taki wymysł przylazł to będzie zabawa dla dzieci a nie prawie pełnoletniej młodzieży ale co ja się dziwię -na BN też mamy takich dorosłych kolędników icon_rolleyes.gif


CYTAT(marg.)
wydaje mi siÄ™, że odrobina radoÅ›ci dzieciom nie zaszkodzi.  
kazdy powód jest dobry do swietowania i dobrej zabawy.


Oczywiśćie, ale nikt mnie nie przekona, żeby otwierać drzwi i dawać cukierki (czytaj: pieniądze) dorosłym / obcym "kolędnikom." "Tradycyjnie" to dzieci zbierają słodycze, a nie wyrostki kasę na alkohol... icon_evil.gif
marghe.
dlatego ja piszÄ™ o dzieciach icon_wink.gif ..
sammy
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=15...5564&highlight= - tutaj jest wątek z zeszłego roku nt haloween

pozdrawiam
s.
cymru
CYTAT(ola_majeczka)
Ok. icon_rolleyes.gif  Gdyby byl to polski zlobek, tez moze bym sie dziwila.
Czy macie cos przeciwko imprezom choinkowym? Co kraj to obyczaj...


No co kraj to obyczaj ale nas o party Hallowen poinformowano z duzym wyprzedzeniem proszac o uwagi (tzn. jakby komus to przeszkadzalo. Fakt przedszkole czesciowo kosmoplityczne ale w srodowisku w ktorym Halloween to norma.

Przypuszczam ze gdyby przeszkadzalo to dzieci takie mialy by tzw. zajecia indywidualne...
sammy
Powiedzcie mi, czy jesteście aż tak mało tolerancyjne dla tych, którzy chcą się w ten sposób bawić.

Wydaje mi się, że jest to prywatna sprawa każdego i przestańmy zamykać się na inne obyczaje tylko dlatego, że drzewiej tak nie bywało...

Bo z takiego zachowanie rodzą się później wszelakiego rodzaju braki tolerancji i fobie.

pozdrawiam
s.
Mika
Sammy -ok,niech się bawią-dynda mi czy ktoś obchodzi hanukę,helloween,szabas czy inne święto ale niech je obchodzi we własnym gronie nie zmuszając mnie o godz.21.30 do sprawdzania kto mi się pałęta pod domem i wisi na domofonie do upadłego icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.