To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

do mam nauczycielek-pilneSprawa jest pilna i zwiazana z moja

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
sprawa jest pilna i zwiazana z moja praca. nie moge tego odszukac w internecie. mam pytanie dotyczace przewozu dzieci do szkol. otoz:

[b]Kto jest odpowiedzialny za dzieci podczas ich przewoz do i ze szkoly?[/b]
Czy jest to nauczyciel, czy tez osoba specjalnie zatrudniona.
I czy musi miec ona specjalne przeszkolenie.
Jesli tak to na czym polega szkolenie, kto wystawia stosowne zaswiadczenie. Prosze o podanie ustawy, ktora o tym mowi.
za pomoc serdeczne dzieki.
jawor
Nie podam Ci szczegółów, bo ich nie znam.
Wiem tylko, że w naszej szkole za uczniów podczas dowozów odpowiedzialni są nauczyciele, którzy jeżdża razem z dziećmi.
Czy to jet zgodne z prawem, nie wiem? Dyrekcja tak zarządziła. Nie mają oni chyba specjalnego przeszkolenia w tej kwestii, ale tu nie jestem pewna, bo z tymi osobami mam mały kontakt.
Kocurek
Zaraz, zaraz.........
Ale o jaki przywóz chodzi?
Bo jeśli chodzo o dowóz dzieci np. z i na basen (w ramach zajęć lekcyjnych), odpowiedzialni są nauczyciele, natomiast dowóz dzieci do szkoły rano na zajęcia to sprawa rodziców.
blaire
Kocurku, chodzi chyba o dowóz tzw gimbusem.
Pracowałam swojego czasu w szkole gminnej. Właśnie gmina zatrudniała panią, która wysiadała razem z dziećmi z autobusu, przeprowadzała je przez ulicę, pilnowała porządku podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Wiem, że miała jakiś kurs, ale co tego ci nie powiem.
lena77
do kocurka:
tak , chodzi o dowoz gimbusem. nie wszyscy rodzice maja przeciez samochod a nie we wszystkich wsiach sa szkoly. tam gdzie je zlikwidowano za dowoz odpowiedzialna jest gmina. tak przynajmniej mi sie wydaje.
lena77
jednak, moje pytanie dotyczy odpowiedzialnosci cywilnej , nie finansowej. i jest nadal aktualne.
anetadr
Tutaj znalazłam regulamin sprawowania opieki nad dziećmi w czasie dowozu. Może się przyda.

Aneta
lena77
dzieki serdeczne, ten regulamin sie przydal-chodzilo mi o stwierdzenie, ze osoby nadzorujace musza miec uprawnienia pedagogiczne lub ukonczony kurs kierownika wycieczek szkolnych. jeszcze raz dziekuje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.