To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Oprawki do okularów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

usia34
Cześć,
Stoję przed zakupem pierwszych w życiu okularów (do czytania +1 na każde oczko icon_rolleyes.gif ). No i nie wiem jakie są wady i zalety różnych oprawek do okularów.
Poradźcie, na co zwrócić uwagę, co jest istotne w trakcie eksploatacji. icon_question.gif

Nadmieniam, że będę używała ich na razie tylko sporadycznie (trudności sprawiają mi np. malutkie napisy na kosmetykach, lekach, itp.)
iwo
Kochana jako ze czuje się prawie ekspertem w tej dziedzinie (wrodzona slepota i praca w zakładzie optycznym icon_lol.gif )już Ci radzę
Nie polecam Ci okularów typu "patenty"(same srubki trzymające szkła)okularki takie są śliczne ale niezbyt wytrzymałe ,tzreba bardzo uważać w jaki sposób sie je ściąga ,bo inaczej szkło szybko pęka lub się ukrusza

Jeśli to mają być Twoje pierwsze okulary nie polecam Ci też okularów z żyłką (u góry lub na dole)ponieważ do takiej oprawy ciężko się przyzyczaić ,żyłka na początku przeszkadza

Polecam szkła plastikowe ,są lżejsze ,nie potłuka się i mają powłokę utwardzajacą także nie rysuja się tak łatwo

To tyle przemądrzania icon_surprised.gif jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania chętnie Ci pomogę
Pozdrawiam
IWo
usia34
iwo,
Serdecznie dziękuję. Wiedziałam, że na naszym forum znajdzie się dobra duszyczka i fachowa siła w jednym, która mi pomoże. icon_biggrin.gif
Przekonuje mnie argument o lekkości oprawek plastikowych.
Właśnie uprzytomniłam sobie, że ja mogę być trudnym egzemplarzem, bo rzadko byłam zadowolona z okularów słonecznych, od których albo kręciło mnie w nosie albo robiły mi się odgniotki na nosie (a czasami nawet za uszami) i ogólnie drażniły mnie. Dopiero od jakichś 3 lat mam okulary słoneczne, które mogę nosić bez w/w efektów.
Mam nadzieję, że takie też uda mi się wybrać do czytania.
Jeszcze raz dziekujÄ™. icon_biggrin.gif
Mika
Ja sama od 10 lat noszę okulary i muszę przyznać,że ostatnio zmieniłam z cienkich metalowych z noskami,na plastikowe i jestem zachwycona icon_biggrin.gif -lżejsze o niebo,nie mają "nosków" od których mój kinol się odparzał.Jedynie denerwuje mnie to,że plasktikowe szkła z antyrefleksem szybko sie brudzą a cieżko czyszczą icon_evil.gif -pomimo odpowiednich płynów. Oprawki dobrałam sobie sama icon_lol.gif -pomimo usilnej pomocy optyka icon_wink.gif
kasiarybka
Noszę okulary od kiedy pamiętam.
Miałam przeróżne oprawki....
Kiedyś nie było wyboru....teraz za to hulaj dusza icon_smile.gif
Miałam metalowe, cieniutkie, bardzo stylowe, delikatne....oh i ach.....
ale koszmarne w noszeniu były brrrr.
Miałam "skancerowany" nos od tych gumowych "miśków" a za uszami dosłownie rany.....
taka reakcja na metal i pot icon_sad.gif
Teraz mam lekkie, plastikowe opraweczki icon_smile.gif
Szkła plasticzki, fotochromowe....REWELACJA !
Nic mi siÄ™ nie odparza, nie przykleja.......
Pełnia szczęścia icon_smile.gif
Marghe
Ja od lat nosze metalowe oprawki na "noskach", lubie je, nie odgniatajÄ… mi nochala icon_biggrin.gif .
Chwała temu, który wymyślil cienkie szkla, bo przy mojej wadzie (-7) miałabym niezłe denka icon_smile.gif
M.
kasiarybka
Marg to masz super....bo ja nie mogłam.
Miałam dosłownie rany na nochalu icon_sad.gif
"Miśki" mi się przyklejały, odparzały skórę....SZOK.
Maciejonka
CYTAT(iwo)
 
JeÅ›li to majÄ… być Twoje pierwsze okulary nie polecam Ci też okularów z żyÅ‚kÄ… (u góry lub na dole)ponieważ do takiej oprawy ciężko siÄ™ przyzyczaić ,żyÅ‚ka na poczÄ…tku przeszkadza  
IWo


Ja tak z ciekawości-w czym przeszkadzają żyłki? One są chyba "wbite" w szkło?
Ja sama obecnie noszę delikatne metalowe z noskami które mnie nie odparzają i jestem zadowolona. Ale mają już 3 lata!!! I też bym sobie już nowe sprawiła i nie zniosłabym nieudanego zakupu. Jeszcze żeby to bluzka, ale okulary które od rana do wieczora są ze mną...
iwo1
CYTAT(Maciejonka)
CYTAT(iwo)
 
JeÅ›li to majÄ… być Twoje pierwsze okulary nie polecam Ci też okularów z żyÅ‚kÄ… (u góry lub na dole)ponieważ do takiej oprawy ciężko siÄ™ przyzyczaić ,żyÅ‚ka na poczÄ…tku przeszkadza  
IWo


Ja tak z ciekawości-w czym przeszkadzają żyłki? One są chyba "wbite" w szkło?
Ja sama obecnie noszę delikatne metalowe z noskami które mnie nie odparzają i jestem zadowolona. Ale mają już 3 lata!!! I też bym sobie już nowe sprawiła i nie zniosłabym nieudanego zakupu. Jeszcze żeby to bluzka, ale okulary które od rana do wieczora są ze mną...


Tak zyłka jest wcieta w szkło ale pole widzenia jest inne i czasem trudno się do tego przyzwyczaić :)Po prostu patrząc w dół jest czasem nieprzyjemny efekt rozmywania się obrazu
IWo
Maciejonka
Dzięki bardzo za wyjaśnienia. Jestem już po przymiarkach i niestety nie są dla mnie twarzowe icon_sad.gif
anax
podnoszÄ™ posta.
Szukam oprawek w necie dla maluszka.widziałam takie silikonowe giętkie we wszystkie strony z gumeczką z tyłu.U optyka strasznie drogie.znacie jakieś sklepy w necie gdzie mogła bym kupić taniej
Kotelka
Sama kiedyś kupowałam sobie oprawki do okularów tanie. Po prostu wydawało mi sie,ze w przypadku wielu firm płaci się za markę. Rok temu jednak sprawiłam sobie pierwsze porządne oprawki, konkretnie firmy Ray Ban oraz jestem z nich bardzo zadowolona. Nie sądziłam, ze jakosć moze być tak dużo wyższa. Okulary nie spadaja mi z nosa, nie ścierają sie i po roku wygladają praktycznie tak samo jak w dniu zakupu.

Oprawki kupowałam w Trendy Optitians https://trendyopticians.pl/ (wcześniej w salonie byłam na badaniu wzroku). Polecam salony bo oprócz doradztwa mozna tam liczyć na naprawdę dobre ceny oprawek. Wczesnije porównałam sobie ceny w innych salonach i nigdzie nie widziałam takich dobrych jak tam.
muppet
Firma Muscat ma opcję zamówienia 5 oprawek za darmo. Można je sobie przymierzyć w domu, a potem odesłać i zamówić to, co ci się spodobało.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.