To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki peeling?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
No właśnie-macie jakieś sprawdzone peelingi? Cera mieszana, z zewnątrz przesuszona, wewnątrz tłusta. Musiałby to być kosmetyk odpowiedni dla osoby po trzydziestce. Podzielcie się proszę doświadczeniami.
isllandia
Moim zdaniem najlepszy i jedyny jakiego używam to :Estee Lauder So Polished Exfoliating Scrub...WARTY SWOJEJ CENY W 100%
WAJA
najlepszy piling to 2łyżeczki cukru trochę żelu pod prysznic wszystko to w miseczce połącz i działaj. Oczywiście te proporcje są na twarz jak chcesz na całe ciało to więcej cukru i żelu. To to rewelacja lepsza od kupnych bo w gotowych preparatach jest więcej żelu niż drobinek złuszczających.
isllandia
CYTAT(WAJA)
najlepszy piling to 2łyżeczki cukru trochę żelu pod prysznic wszystko to w miseczce połącz i działaj. Oczywiście te proporcje są na twarz jak chcesz na całe ciało to więcej cukru i żelu. To to rewelacja lepsza od kupnych bo w gotowych preparatach jest więcej żelu niż drobinek złuszczających.

Zalezy jaki ma rodzaj cery - ja bym nie ryzykowała...Kiedys zrobiłam sobie eksperyment z jajkiem na twarz- mialam wyspke jak cholera!!
Potwora
Ja proponuję: miałki cukier + śmietana - na twarz, albo płatki owsiane a na ciało może być grubszy cukier lub sól + żel pod prysznic albo jogurt albo śmietana.
kasiarybka
Czyszczenie cery
1 filiżanka drobno mielonego siemienia lnianego
1 filiżanka otrąb przennych.

Siemie i otręby dokładnie wymieszać.
Przed oczyszczaniem skóry usunąć z niej cząstki brudu rozpuszczalnego w tłuszczu, smarując twarz olejem jadalnym.
Twarz i szyje zwilżyć odrobiną ciepłej wody.
Gorącą wodą rozdrobnić mieszanine siemienia i otręb.
Okrężnymi ruchami przecierać nią twarz i szyję, spłukać ciepłą woda.
aneea
Ja mam zewnatrz cerę normalną, środek z tendencja do przetłuszczania i nic nie robi mi tak dobrze jak krem z kwasami.
grzałka
ostatnio furorÄ™ robi peeling z mÄ…ki i miodu
Cleo
grzałka- czekałam na to! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
kasiarybka
Grzałka HAHAHAHAHAHAHA icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif DOOOOOOOBRE icon_smile.gif
naprawdÄ™ dobre icon_smile.gif
semi
Grzałka icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif . Dzięki, dziewczyny icon_smile.gif
kuna87
U mnie siÄ™ chyba najlepiej sprawdza domowej roboty z kawÄ… cukrem i oliwÄ…
muppet
Też sobie taki pelling robię. Jest zdecydowanie najlepszy i najbardziej naturalny.
LovelyDay
Ja też takie robię! icon_biggrin.gif Ale oprócz tego ostatnio kupiłam sobie jakiś żel z Lirene (choć generlanie nie lubie tej firmy) z peelingiem i co wieczór po zmyciu makijażu myje buzię władnie tym żelem icon_biggrin.gif więc tak podumowujac robię minipeeling codziennie icon_biggrin.gif a porządny taki naturalny raz na tdzień icon_biggrin.gif
muppet
Takie "porządnego" peelingu to nawet nie powinno się robić częściej. To bardziej szkodzi, niż pomaga.
boredpanda
Bez względu na rodzaj cery unikałabym jak ognia peelingów ziarnistych, bo owszem, mogą usuwać łuski z powierzchni skóry, ale zostawiają też szkodliwe mikrowgłębienia, które są niedostrzegalne, ale pomagają w przyspieszaniu starzenia się skóry i łapaniu infekcji. Chyba nie warto narażać się na stany zapalne skóry, bo trudno się je leczy. Najlepszy i najskuteczniejszy jest peeling enzymatyczny, nawet na problematyczną cerę można stosować bez konsekwencji icon_smile.gif
muppet
A peelingi kawowe? One sÄ… moim zdaniem bardzo dobre.
wika81
ja z kolei polecam enzymatyczny z ivostinu na noc (mechaniczny jest nieodpowiedni dla cery z widocznymi porami, a takÄ… mam)
MisiaMiśka
Super jest peeling enzymatyczny purederm (niebieski). Fajnie działa na moją buzię i od razu czuć efekt. Używam go już jakiś czas i jest najlepszy ze wszystkich jakie stosowałam.
muppet
Do twarzy używam tylko peelingów enzymatycznych. Są najbardziej delikatne.
Peggie
najlepszy jest peeling cukrowy bo wyśmienicie wygładza.
AgaS.
Osobiście unikam peelingów ziarnistych do twarzy (do ciała są ok), bo bardzo podrażniają i wysuszają mi skórę. Enzymatyczne są dla mnie dużo lepsze i jest ich coraz większy wybór.
aneczka232
Jeśli chodzi o peelingi to ja niestety mam taką skórę że ciężko kupić jakiś produkt! Wolę zawsze wybrać się do specjalisty. Od kilku miesięcy znalazłam fajny gabinet lekarski, https://www.satelita.rzeszow.pl/medycyna-es...ny-gabinet.html , który w swojej ofercie posiada peeling dla każdej cery. Właścicielką jest doświadczona Pani lekarz i zawsze mi doradza. Jestem zadowolona z peelingów i co 3 peeling mam też rabacik icon_biggrin.gif
gilly
Jeśli szukacie jakiegoś peelingu, który można wykonać w domu to polecam Wam dwa

sylveco enzymatyczny - bardzo delikatny i jego dzialąnie przynosi naprawdę fajne efekty.Twarz nabiera kolorów
peeling medyczny od Ziaji - mocny tak wiec polecam raczej do pleców

Jeśli macie spore przebarwienia i blizny to lepszy będzie peeling medyczny:
https://drlidiarajzer.pl/peeling-medyczny/

Który to potrafi wygładzić nawet mniejsze blizny.
aneczka232
Sama zawsze kupowałam peeling do ciała w zależności od jego zapachu i tylko. Ostatnio jednak koleżanka dała mi na prezent urodzinowy bon do zabiegu peelingu lekarskiego https://www.medycynaestetyczna.rzeszow.pl/o...-lekarskie.html .
Nie spodziewałam się jak źle traktuje swoją skórę dopóki nie usłyszałam tego od specjalistów. Uwielbiam takie peelingi teraz!! icon_smile.gif
fit_Elka
Ja bym stawiała na peeling enzymatyczny, będzie dobry dla cery trądzikowej. Nie każdy powinien stosować peelingi ziarniste bo przy mocnym tarciu można podrażnić skórę. Ja stosuję peelingi enzymatyczne i jestem bardzo zadowolona, a po moich problemach z trądzikiem wiem co mówięicon_razz.gif
Mała_Stokrotka
A z peelingów naturalnych co możecie polecić? Bo robię zamówienie w Zielonych Warkoczach na kosmetyki rosyjskie i tam wybór jest duży i szczerze się zastanawiam co wybrać. Czy stosowała któraś coś z OrganicShop może?
alka25
Ja bardzo lubiÄ™ peelingi kawowe.
Ofelaa84
Tylko peelingu homemade! Kawowe, z grejpfrutem, cukrem itd. Super sprawa. Byś musiała poczytać jaki będzie najlepszy dla Twojej cery.
Amisia
Zwyczajna oliwa taka jak do gotowania + cukier = super peeling za grosze, można też dodawać cukru do szamponu i robić peeling skóry głowy, to tak btw, a poza tym peeling korundowy lub z innych minerałów polecam, dodaje się pyłek do normalnego żelu do mycia twarzy/ żelu do higieny intymnej, a zamówić można przez neta albo kupić w jakiejś drogerii, gdzie mają naturalne produkty.
nikana00
J uwielbiam wszelkiego typu peelingi i na twarz i ciało icon_biggrin.gif Ostatnio najbardziej polubiłam kawowy, cukrowy i enzymatyczny (zwłaszcza jeśli chodzi o twarz) icon_smile.gif
Rachel
Moim ulubieńcem jest Magic Peel - Peeling drobnoziarnisty Bielendy. Jest on do cery szarej, zmęczonej i pozbawionej blasku, jednak ja uważam, że nadaje się do każdego typu cery. Moja twarz jest po nim świetlista i dobrze oczyszczona.
muppet
Dobry jest! Chociaż ja wolę cukrowy z nagietkiem i lawendą.
Beladra
Też właśnie zastanawiam sie nad takim zabiegiem i chciałam Cie poprosić https://www.farmaurody.com.pl/kosmetyka/pie...nie-zluszczanie kliknij w ten link i powiedz mi co sądzisz o takim oczyszczaniu? Twoim zdaniem to będzie dobry wybór?
Lulka_Mich
ja sama robie sobie peelingi icon_smile.gif Do twarzy i na ciało a dokładnie na cellulit to robie z fusów od kawy icon_smile.gif
vikis
Clinique 7 Day scrub lubię, jest dosyć drobnoziarnisty. Dobrze oczyszcza i nie podrażnia.
marrysia
Ja stawiam na enzymatyczne ze względu, że wydają mi się bezpieczniejszcze dla skóry od tych gruboziarnistych i są zwyczajnie skuteczne. Teraz kupiłam właśnie taki enzymatyczny z serii fresh juice od Bielendy z sokiem z ananasa i jestem póki co zadowolona icon_wink.gif
Mięta
Kochani! Chciałabym do pielęgnacji wprowadzić złuszczanie w formie toniku (1x w tygodniu), jednak zupełnie nie wiem jaki kwas nada się najlepiej dla mojej cery. Jest ona bardzo wrażliwa (często reaguje zaczerwieniem), trądzikowa, z dużym wydzielaniem sebum szczególnie na nosie i twarzy. Jaki tonik (jaki kwas i w jakim stężeniu, konkretny produkt mile widziany) sprawdziłby się dla takiej cery najlepiej? https://brodnica365.pl/pl/651_artykuly-spon...el-mission.html Dziękuję
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.