To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szafa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dumiczowa
mam zamiar stworzyć szafę w sypialni, tylko chciałabym się poradzić Was o czym pamiętac, o czym zapomnieć, co jest praktyczne, co niepotrzebne wcale, jak zrobic szkic takiej szafy, prosze jeśli macie jakieś własne spostrzeżenia na ten temat podzielcie się.

Dziękuję


acha i szafa ta moze miec maksymale rozmiary: wysokośc 2,80, szerokość 70, i długość 4,40. To ma byc szafa taka z przesuwnymi drzwiami i zmiescic się ma w niej cała nasza garderoba plus domowe sprzęty czyli żelazko odkurzacz, deska....telewizor, (żartowałam icon_wink.gif) i inne pierdoły
pozdr.
Doruśka
i Dumiczowa.z Dumiczem icon_smile.gif) żartowałam icon_wink.gif
dumiczowa
Dumicz moze nie , ale ja na pewno icon_wink.gif

hahahha
, dalej czekam na odpowiedzi, rady ale KOSNTRUKTYWNE ;p

pozdr.
Edi Zet :)
Dumi, jak suwane drzwi to zrób takie suwanie po prowadnicach osłoniętych wysokim cokołem, nie zakladaj szyn bezpośrednio do podłogi bo kurzyć Ci się tam będzie bardzo....
agabr
CYTAT(Dorusia)
i Dumiczowa.z Dumiczem icon_smile.gif) żartowałam icon_wink.gif
Dumiczowa to sie w szufladzie zmiesci , Dumicza trzeba na drazek.b
merytorycznie to juz Ci wszystko powiedzialam icon_smile.gif
Mariola***
Na pewno tradycyjny drązek na wieszaki. Ja za pierwszym razem skusiłam się na wysuwany( mozna duzo miejsca zaoszczędzić bo szafa jest płydsza) a potem przerabiałam całą szafę.
Nie wiem jak głęboka moze być Wasz szafa. Ja mam w przedpokoju za ubraniami wiszącymi jeszcze półki.Na różne duperele.
anonimowy
Mam w przedpokoju szafę 4 drzwiową. W dwóch częsciach są połki + 3 szuflady. W trzeciej częsci jedna półka pod sufitem icon_wink.gif i dwie rurki na ubrania typu - garnitur, bluzki koszule ( czyli niezbyt długie). W ostatniejk części jest jedna rurka na długie rzeczy + półka pod sufitem i półka na dole. Szafa funkcjonuje 6 lat i jestem zadowolona. Jeśli robicie sami to radziłabym kupić szynę do podwieszenia drzwi pod sufitem,a na podłodze tylko blokady,żeby drzwi nie uciekały.


Sam
jagoda2
[quote="Anonymous"]Jeśli robicie sami to radziłabym kupić szynę do podwieszenia drzwi pod sufitem,a na podłodze tylko blokady,żeby drzwi nie uciekały:[quote]

dokladnie tak - w "spadku" po teściach w sypialni (zamieniliśmy sie mieszkaniami) zostala nam szafa typu komandor właśnie z szyną na dole i to jest tragedia - ZAWSZE coś tam siedzi (kurz to najmniejszy problem - wleci jakiś guzik, okruszek, rodzynek icon_eek.gif itp. i ciężko to wydłubać, szczególnie jak już drzwi to coś rozjadą icon_evil.gif )
natomiast w starym mieszkaniu mieliśmy zabudowaną szafę tylko z blokadą na dole coby się drzwi nie huśtały i było ok. Pod spodem drzwi dokleiliśmy jeszcze takie włoski z rolki (nie wiem jak to się fachowo nazywa) żeby kurz się po kątach nie gromadził - polecam
śrubka
Warto odświeżyć ten wątek, co dla mnie będzie szczególnie ważne, jako że planuje trochę remontów w mieszkaniu, a przy tym zakup nowych mebli. W sieci różnych podpowiedzi nie brakuje, choćby tu http://dorotabykowska.pl/blog/jak-wybrac-s...wac-jej-wnetrze a jest się czym inspirować, także jeżeli szuka się praktycznych rozwiązań, a w przypadku szaf, praktyczność ma kluczową rolę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.