To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Amotaks

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Edi Zet :)
Igor ma podejrzenie salmonelozy. Jeszcze nic pewnego, kał poszedł na posiew. Dlatego lekarz zapisał mu amotaks/amoxycyllinum. Biegunki już niet, ale mocz Igora ma dziwny kolor. Taki pomarańczowy, mętny, no i oczywiście śmierdzący. Wczoraj robiliśmy badanie moczu: z niepokojących rzeczy ma ślad białka i 2-5 leukocytów w polu widzenia. Lekarz stwierdził, że tak może być przy inf. ukł. pokarmowego, jednak ja się martwię. Mam pytanie: czy któreś dziecko też tak miało? No kurde, niby się tak wymądrzam, ale tu jeżeli o Igusa chodzi to lekko panikuję....
reszka
Ślad białka może byc przy każdej infekcji, zwłaszcza tych przebiegających z gorączką. Leukocytoza też taka byle jaka. Czy ma w moczu moczany lub inne kryształy? To one moga dawac ceglasta barwe i mętność.
Mocz do powtórki.
Edi Zet :)
A nie napisałam, że ma moczany? Nie? No więc ma b. liczne i dość liczne szczawianu wapnia. Ale skąd je ma? Rany....
Reszka dziękuję że napisałaś o tych moczanach, to mnie nieco uspokaja.... Jasne, że mocz do powtórki. Ale jak myślisz? Po antybiotyku? Na posiew czy tylko ogólnie?
We środę mamy USG jamy brzusznej. Poproszę o ocenę nerek, ale przecież piasku nie zobaczę. Nie wiem, może coś się tam dzieje, a może tak infekcja uruchomiła te kryształy???????
grzałka
a ciężar właściwy?
nie odwodnił sie ciut?
Edi Zet :)
1,025
reszka
No mocz ma taki trochę niedopity - chłopak do dopajania na pewno, chociaz juz pewno to zdążył zrobić sam.
Własciwie żadne kryształy w moczu nie maja wiekszego znaczenia. Moczany sa częste np. u odchudzających się - szerzej - niejedzących. Pewnie to stąd.
Mocz ogólny bym zrobiła.
Edi Zet :)
Salmonella nie wyrosła. W ogóle nic nie wyrosło icon_smile.gif
Amotaks dalej bierzemy, bo przerywać nie możemy. Pasożyty będą we środę. Mam nadzieję, że to koniec kłopotów. Dziękuję za wsparcie:)
IguÅ› pije jak smok. Jeszcze chyba morfologiÄ™ mu strzelÄ™....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.