To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Święty Mikołaj - dylematy przedświąteczne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
Leo wierzy w świętego Mikołaja. I tak się własnie zastanawiam - czy uchowa się z tą wiarą w tym roku? jest w grupie zerówkowej, uświadomią go, czy nie? Jesli jest spore ryzyko, że tak, to wolę to sama zrobić. Ale jeśli nie, to niechby jeszcze wierzył. Jak myślicie? Nie mam problemu z tym, jak to zrobić, tylko - czy juz teraz. Wasze przedszkolaki wierzą?
sdw
Moja pierwszoklasistka wierzy, choc juz poczęłam czynić nieśmiałe próby sprowadzenia jej na ziemię w tej ważkiej kwestii icon_wink.gif Widzę jednak, ze jej ta wiara jeszcze jest potrzebna.
Mika
moja wierzy i nie zamierzam jej uświadamiać,że jest inaczej icon_wink.gif

poza tym Mikołaj przecież istnieje icon_wink.gif icon_lol.gif
mea815
Moja też wierzy i na razie chyba tak zostanie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
pirania
Moim zdaniem jesli obstaje przy tym, ze wierzy, to znaczy ze mu potrzebne. A tak ogolnie wierzyc mi sie nie chce ze 6 latek wierzy w Mikolaja z innego powodu niz dla samej wierzy. Ze to dorosli daja prezenty wie na bank. Jesli utrzymuje ze wierzy to znaczy ze to dla niego baaardzo wazne i nie czynilabym nic by temu zaprzeczac tylko podjela gre.
semi
Niespełna pieciolatek icon_wink.gif (jest w starszej grupie). A wierzy na bank. Mikołaj jest dla niego równie realny, jak ja. Stąd moje zmartwienie-uświadomienie przez dzieci w tej kwesti mogłoby być dla Leosia bolesne.
sdw
CYTAT(pirania)
Ze to dorosli daja prezenty wie na bank. .


Niekoniecznie, Gosiu icon_wink.gif
_rybka
Moja sześciolatka święcie wierzy w Swiętego Mikołaja. I na bank nie wie,że to dorośli dają prezenty. Podejrzewam,że ją w tym roku uświadomią w zerowce. A taka ta wiara ładna...
Zatem, piranio, mamy tu do czynienia z wyjÄ…tkiem ili niet?
Mika
CYTAT(wiolontela)
CYTAT(pirania)
Ze to dorosli daja prezenty wie na bank. .


Niekoniecznie, Gosiu wink.gif


ba-moja nie tylko w świętego wierzy,ale i w Zębową Wróżkę wink.gif

syn mojej przyjaciółki ma lat 11,5 i wierzy (chociaż zaczyna mieć przebłyski i pytania) -widocznie cuda się zdarzają wink.gif
Pecia
moja prawie 8 latka tez wierzy w Mikolaja
juz kilka razy mi sie zdazylo ,ze powiedzialam przez przypadek, ze cos dostala ode mnie a ona: nie mamo! nie pamietasz, te lalke dostalam od Mikolaja icon_lol.gif
skanna
CYTAT(Mika)
ba-moja nie tylko w Å›wiÄ™tego wierzy,ale i w ZÄ™bowÄ… WróżkÄ™  :wink:  
:


To całkiem jak moja.

A Mikołaj dziś nabył stosowne prezenty, Gwiazdor zresztą też icon_razz.gif
Pecia
aha ale musze sprostowac ze moi wierza w tego Mikolaja ktorego nie widza wink.gif
czyli tego ktory przynosi potajemnie prezenty pod choinke 24 grudnia badz do buta 6 grudnia icon_biggrin.gif

bo to, ze do szkoly czy przedszkola przychodzi jakis przebrany to widac golym okiem wink.gif
_rybka
Do szkoły przychodzi nieprawdziwy, bo ten właściwy wszędzie nie zdąży. Nieprawdziwy charakteryzuje się tym,że przyodziany jest w adidasy. Nawet Król był podczas przedstawienia nieprawdziwy, bo mial adidasy, a co gorsza poddany krolewski miał lepsze, bo różowe. Wracając do Mikolaja - ten nieprawdziwy to pomocnik oddelegowany do ciężkich prac.
A Zębowa Wróżka istnieje jak najbardziej. Wszyscy w zerówce to wiedzą. Dziwię sie, że macie wątpliwości. icon_eek.gif Ale ona tylko do grzecznych dzieci wink.gif przychodzi.
Mika
jak może nie istnieć ktoś kto ... ma swoją stronę w necie wink.gif

nawet na maile odpowiada wink.gif
semi
Kim jest Zębowa Wróżka??
skanna
To taka wróżka, co świeżo wypadnięte mleczaki, włożone pod poduszkę, wymienia w nocy na pieniążek.
aneta z urwisami
U nas podobnie jak u was dziewczyny, Mateusz wierzy. Ostatnio mieliśmy rozmowę a propo Mikołaja i tego czy on naprawdę istnieje i długo wałkowaliśmy temat. I staneło na tym że do przedszkola przychodzi ktoś przebrany bo Mikołaj by mógł nie zdążyć do wszystkich ale do domu to już przynosi prezenty i zostawia je na łóżku on sam. A na delikatne moje sugestie że ten Mikołaj to chyba jednak nie istnieje, moje dziecko się strasznie oburzyło i prawie mi wykrzyczało że Mikołaj istnieje i kropka pl. więc temat zakończony u nas definitywnie do przyszłego roku icon_wink.gif
Widocznie mu ta wiara jest potrzebna.
semi
Skanna, dziękuję icon_smile.gif. fajna ta wróżka:).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.