To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pilnie prosze o pomoc - przepuklina??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magdalenka
Dziewcyzny, zwracam sie do Was z prosba o jak najwiecej informacji... ale po kolei.


We wrzesniu Tymek chcial mnie przytulic, ale zrobil to bardzo energicznie i stuknal mnie glowa w okolice kosci lonowej. Pocuzlam okropny bol. Trafilam do lekarza, potem do spzitala /jestem w ciazy/. W szpitalu mnie nie zbadano icon_smile.gif. Boli od wrzesnia, zawsze gdy stoje lub chodze.

Pojawily sie jakies watpliwosci dotyczace ciazy i trafilam do innych ginekologow. Jedna z lekarek stwierdzila, ze wg. niej to nie uraz po "stłuczce", lecz przepuklina. Druga lekarka zastanawiala sie, jak bedzie w takim razie wygladal porod.

Mam wiec pytanie - co wiecie o przepuklinie???? ZaczÄ…l sie 33 tydzien, w przyszym tyg. ide do spzitala na badania, ale chcialabym dowiedziec sie jak najwiecej na ten temat.... prosze....
aronka
A może to jakieś kłopoty ze spojeniem łonowym? Jesteś w ciąży, możesz mieć odwapnione kości, a uderzenie mogło spowodować np. pęknięcie spojenia. Ale to możesz wyczuć dotykiem. Na pewno przy ucisku będzie boleć.
Jakoś ta przepuklina mi tu zupełnie nie pasuje. Ale nie jestem lekarzem... icon_confused.gif
magdalenka
wiesz, to boli tylko po jednej stronie, ponoc to nie spojenie... no i jest ciagle opuchniete. Czytalam, ze przepuklina moze powstac po urazie...
Agnieszka.zg
podstawowym objawem przepukliny jest to że jak leżysz na plecach i zakaszlasz to w tym miejscu powstaje tzw. gulka to znaczy ,że jelita się wydostają pod skórę pod wpływem wytworzonego ciśnienia w jamie brzusznej ale nie wiem czy ona uwidoczni się jak jesteś w ciąży
piszesz że to miejsce jest opuchnięte a ja nie spotkałam się żeby to miejsce było opuchnięte no chyba że masz przepuklinę uwiężnięto to to może boleć ale wtedy trzeba taką przepuklinę operować prawie zaraz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.