To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Clostilbegyt

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72
chaton_ania
Dżoana bardzo ladne przyrosty. Z tego co moj lekarz mowil - co 2 dni powinna pani miec 100% wieksza wartosc. A Ty ją masz icon_smile.gif
Teraz dawaj druga reke do klucia icon_smile.gif

Kamila czy jest trudniejsza do utrzymania to ja nie wiem. Nie mialam zadnych problemow w ciazy z Olka. A bylam stymulowana i CLO i zastrzykami.

A propos. Dzisiaj mam 7dc i skonczylam wlasnie CLO. Jutro ide do lekarza na 17:00 na podgladanie i pewnie po zastrzyki do apteki.

Szalenie to zabrzmi, ale juz sie nie moge doczekac.

Co do obserwacji siebie - nie mam checi ani czasu. Robie to co lekarz kaze i kiedy kaze. W koncu od tego go mam.

Juz mi sie humor poprawil icon_smile.gif
perelka00007
Dżoana &&&&, Ładnie beta przyrasta!
A ja dziś czuję się fatalnie, skurcze jak na @. ból głowy i piersi, jestem nerwowa na maxa...... 32.gif
A mój M wcale mnie nie rozumie i jeszcze wymaga ode mnie niestworzonych rzeczy....dla niego zawsze mam być uśmiechnięta i zadowolona z życia, nieważne,że wszystko na mojej głowie a on w niczym mi nie pomaga....Tylko wymagać potrafi... icon_cry.gif
adzia25
Dżoana ladnie przyrasta icon_biggrin.gif &&

CYTAT(chaton_ania @ Wed, 13 Mar 2013 - 18:21) *
Juz mi sie humor poprawil icon_smile.gif

I tak trzymaj ! icon_biggrin.gif

perelka00007 przytul.gif U mnie jak hormony szaleja, to moj M. nie musi nic robic, mowic, wystarczy ze wejdzie do domu diabel.gif ale on juz po tylu latach ze mna przyzwyczajony, to omija mnie szerokim lukiem 08.gif (pozniej, az mi go zal) Nie wiem oczywiscie czy u Ciebie jest tez tak i czy to wlasnie to, ale co by to nie bylo, to moze wyjdz na dobra kawe z kolezanka i obgadajcie wszystkich facetow 08.gif albo spraw sobie jakis drobiazg, no i zawsze zostaje fajny film i dobre winko 02.gif ktore przy okazji jest dobre na endometrium, wiec jak najbardziej terapeutycznie 08.gif

k.a.m.i.l.a nie wiem jak to jest z Clo, bo staram sie nie czytac ulotek, ale przy Gonalu musialam zagladnoc, jak powinnam sie kluc i te wszystkie tam... no i sie wciagnelam 29.gif jak doszlam wlasnie do tego ze moze dochodzic do poronien, przestalam czytac, i nie szukam dalej, co ma byc to bedzie. Inaczej (tzn naturalnie) nie chce "zadzialac" wiec i tak ne wiele mi pozostaje.
k.a.m.i.l.a
adzia25 wlasciwie to bardzo dobre podejscie, ja niestety nie moge sie oderwac od neta i czytania o tym wszystkim, wiem ze nie powinnam sie w zaden sposob nastawiac i czekac co bedzie, ale jakos ciezko mi to idzie. Nie mowiac juz o tym ze duzo bym dala zeby juz byla sobota i zebym mogla lyknąć tę tabletkęicon_wink.gif
adzia25
k.a.m.i.l.a cierpliwosc, to akurat cecha, ktorej z pewnoscia baaardzo mi brakuje, wiec w pelni Cie rozumiem. Internet, tez przerobilam, w sensie "konsultowania" wszystkiego i zawsze mialam wszystkie objawy, symptomy i wogole wszystko, to co polowa pan na wszystkich forach 04.gif Mi jedyne co sie udalo, to... nabrac pokory? (nie wiem czy to dobre okreslenie) przyjmowac rzeczy jakimi sa i probowac sie cieszyc z tego jak jest, ze np po mojej CP uratowali mi jajowod, ze tzn ze moge byc w ciazy, skoro ostatnio sie udalo, ze lekarz nie kazal robic dlugiej przerwy. Co nie znaczy, ze nie miewam dolkow, no i ze chcialabym zasnac i obudzic sie jak @ przyjdzie, zeby juz moc zaczac 02.gif
No wiec zeby juz byla sobota icon_wink.gif && i za owocny cykl, zeby Twoja cierpliwosc nie musiala byc wystawiana na probe.
perelka00007
Mam takie silne skurcze i ból brzucha,że chyba niedlugo dostanę @...... 32.gif Zaczęło się dzisiaj w nocy i jeszcze trzyma.....
jutro ostatni dzień z duphastonem, i pewnie po odstawieniu @ zawita.......
matylda315
Zrobiłabym betę i w razie wartości wskazującej ciążę nie przerwałabym brania dupka. Rozważ to ...
chaton_ania
I po wizycie. Wiec:

1. Czy biore CLO od 5 dnia czy od 3 dnia. Efekt jest znikomy. Pelno malych pecherzykow.
2. Przez caly weekend biore Menopur. Znowu.
3. W sobote i poniedzialek USG. Jesli pecherzyk bedzie do 35mm to zastrzyk na pekniecie w poniedzialek i przytulanko. Jesli bedzie wiekszy to bron Boze nie brac nic na pekniecie, bo to i tak nic nie da.
4. Moj lekarz jedzie na urlop i mam poszukac prywatnej kliniki gdzie mi usg zrobia.

Moje 4 zastrzyki kosztowaly mnie dzisiaj 354 zl.

I martwi mnie jedno. Moze cos wiecie. Ponoc zastrzyki i stymulacja powoduja wzrost pecherzyka, ale pecherzyk moze byc pusty. A co jesli ja tak ciagle mam??
dżoana85
Perelka i jak się czujesz? Gdzieś czytałam w Internecie, że silne skurcze brzucha przed okresem i w dniu okresu są przyczyną mikro poronienia tzn. twoja macica może odrzucać pęcherzyk ciążowy i samositnie się oczyszcza poprzez okres. Robiłaś kiedykolwiek betahcg przed dostaniem okresu?

Chaton_ania, czy pecherzyk 35 mm to nie za duży? Jeżeli chodzi o pęcherzyki czy są puste czy nie to można zrobić badanie z krwi AMH czy jakoś tak i wtedy się okaże jaką masz rezerwę jajnikową. Popytaj się o to lekarza...

kineenne robiłaś test?

Dziewczyny 20 marca mam wizytę u lekarza, co 48 h robię beta hcg i nadal mam mętlik w głowie czy będzie dobrze? Moja beta hcg:
13 dpo - 80 mlU/ml
15 dpo - 202,5 mlU/ml
17 dpo - 500 mlU/ml
19 dpo - 1155 mlU/ml



perelka00007
32.gif Dżoana byłam dzisiaj na beta hcg, czekam na wynik,będzie wieczorem albo jutro. Boję się strasznie.....
perelka00007
Dżoana a możesz napisać w którym laboratorium robisz betę?Ja się diabel.gif bo zadzwoniłam do lab. i pani powiedziała,że na wynik to się czeka dwa dni robocze, i że dziś piątek....to może we wtorek albo nawet środę będzie. 32.gif 32.gif
Kiedyś już u nich robilam tylko w siedzibie głównej a nie punkcie pobrań i wynik miałam tego samego dnia....masakra....
w punkcie pobrań kobieta powiedziała,że może dziś wieczorem albo jutro będzie,.....sama już nie wiem
matylda315
Perełka zadzwoń do siedziby głównej. Materiał z punktu pobrań u nich ląduje ? Jeżeli tak , to wynik powinien byc ...to jest kwestia 50 min. Trzymam kciuki &&&&&&&&&&
perelka00007
matylda315 właśnie dzwoniłam do siedziby głównej i tam powiedziano,że wynik bedzie we wtorek,środę nawet bo materiały do badań wiozą do Warszawy.......obłęd, przedtem taki nie było jak robiłam u nich wyniki....
dżoana85
Perelka Beta-hcg robię na Składowskiej w laboratorium przy szpitalu i wynik mam po 2h, o wyniku można dowiedzieć się przez telefon albo osobiście.

Do Warszawy szok!!!!
dżoana85
Pereleka dokładnie te laboratorium mieści się przy ulicy Marii Składowskiej 26, Dział Diagnostyki Laboratoryjnej. Jest to całodobowe laboratorium...
perelka00007
a ja robiłam w laboratorium Diagnostyka i teraz odradzam każdemu...
chaton_ania
Do 35 mm mozna brac zastrzyk na pekniecie. Powyzej nie ma sensu. Slowa mojego lekarza.

Dziewczyny. Czytac i cos mi powiedziec icon_smile.gif tj. co o tym myslicie.

Testosteron 1,7 (norma 0,2-2,9)
Prolaktyna 185 (70-510)
LH 14,9 (różne normy w zależności od fazy cyklu)
FSH 5,1
TSH 1,71 (norma 0,27-4,20)
Estadriol 50,16

To moje wyniki robione w zatrzymanym cyklu. Nie robione w konkretnym okreslonym dniu.
Mozecie mi to jakos zinterpretowac.
perelka00007
Ania chaton mi dr mówiła,że stosunek lh i fsh powinien wynosić 1:1 wtedy łatwiej zajść w ciĄżę.a wogóle to ja mam zaburzone te wartości przy pcos....
chaton_ania
A idzie w jakis sposob spowodowac zmiane tych hormonow??? Moze cos jeszcze powinnam dodac do swojego zestawu... lekow i zastrzykow.
perelka00007
Ja przez rok przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne na ureugulowanie, mialam stosunek lh do fsh 4:1 i wysoki testosteron. Po leczeniu znacznie te wartosci sie ppprawiły i podczas cykli stymulowanych miałam nienajgorsze wyniki.no ale jak widać ciąży nie ma do tej pory....ale i mój M miał bardzo słabe wyniki dopiero niedawno sie poprawiło...
chaton_ania
Kochana tabletki antykoncepcyjne odstawilam w pazdzierniku. Mniej wiecej w polowie.
Potem jeden okres i zatrzymanie cyklu.

Moj lekarz powiedzial, ze hormonow nie mam najgorszych, ale widac w nich PCOs i w obrazie USG tez. Prolaktyna tez nie jest zla.

Chyba przestane czytac inne fora o PCOs, bo zaczynam watpic, ze moje starania dadza efekt.

Wlasnie sobie zrobilam wieczor z Dirty Dancing icon_biggrin.gif
kineenne
Ja znowu praktycznie wg nie mam estradiolu stąd pewnie moje problemy z brakiem owulacji i okresu. Reszte wyników mam w normach.
Zrobiłam test ale wyszedł negatywny, ale nadal mam brak @ :/
Perelka00007 i dzona85 trzymam &&&
perelka00007
dziewczyny chyba się udało!!!!!!!!!!!!!!!!!

dżoana85
Perelka udało się i to napewno...Czy można już Ci gratulować? Jednak natura jest silniejsza a my Perelka jesteśmy tego przykładem 02.gif 02.gif
perelka00007
icon_smile.gif zadzwonię dzisiaj do dr,żeby zapytać czy brać dalej duphaston no i czekam na betę.
myśle,że już chyba jest czego gratulować:-)takich czerwpnych dwóch krech to jeszcze nigdy u siebie nie ujrzałam:-)icon_smile.gif
perelka00007
Dżoana a kiedy można wybrać się na usg,żeby było już widać pęcherzyk?
dżoana85
Perelka no to szczere gratulacje 02.gif
Kreseczki super...u mnie na pre teście zawsze wychodziła jaśniejsza, a na bobo test mocna różowa...
Perelka jak odbierzesz bete to powtórz za 48 h, żeby zobaczyć czy przyrasta...Napewno będzie dobrze kochana i jak będzie wszystko ok u mnie i u Ciebie to się spotkamy na porodówce...hehehee...
kukunia
Dziewczyny GRATULACJE !!!!! brawo_bis.gif podczytuje Was od czasu do czasu, też chwile spedziłam na tym forum... za wszystkie z całej siły trzymam kciuki, predzej czy później napewno sie uda!
dżoana85
Ja to wcześnie idę ze względu że miałam poronienia i Pani dr. mówiła, żebym kontrolowała bete hcg i jak będzie 1500 mlU/ml to mam przyjść na usg, ale mówiła że jeszcze nie będzie serduszka, tylko pęcherzyk ciążowy. Z tego co wiem to jak minie 2 tygodnie od testu to będzie można usłyszeć już serduszko...więc może umów się za dwa tygodnie i będziesz wszystko wiedziała....
kineenne
Super perelka00007 !!! nawet nie wiesz jak moje serce szybciej zabiło gdy zobaczyłam Twoje piekne dwie kreseczki:))))) Jeszcze raz gratuluje i czekam na wynik bety. Daj znac co Ci dr powiedziała icon_smile.gif
kineenne
Kukunia a TY jak sie czujesz??
perelka00007
Rozmawiałam z dr i dalej mam brać duphaston i za dwa tygodnie wizyta i usg icon_smile.gif
Kukunia a u Ciebie kiedy jakieś objawy się pokawiły typu mdłości itp.?ja to od kilkudni ciągle siusiu latam...
k.a.m.i.l.a
Perelka moje GRATULACJE!!!!!!!!Bardzo sie ciesze!:) Ja dzis zaczynam brac clo i mam pytanie w zwiazku z tym, na ulotce jest napisane ze bierze sie go przed posilkami, czy to znaczy na czczo? Boje sie troche na pozny zoladek. Czy po prostu w ciagu dnia przd jakimkolwiek posilkiem?
kukunia
ja gdzieś w 4 tygodniu zobaczylam pecherzyk, ale podobno nie zawsze juz wtedy widac, a serduszko w 7 tygodniu od miesiaczki. tez od poczatku duzo sikalam, zreszta do teraz mi to zostalo- w nocy budze sie na siku z 3/4 razy :/ mam dobry trening przed wstawaniem do dzidzi icon_wink.gif

objawów jako takich nie mialam mdlosci pojawily sie kolo 8/9 tygodnia ale nigdy nie wymiotowalam.. ok 6 tyg. okazalo sie ze mam ciazowa niedoczynnosc tarczycy co bede leczyc do konca ciazy- jak sie to przeoczy to skutki moga byc kiepskie... poza tym wszystko ok, dziecko rozwija sie prawidlowo, podobno to dziewczynka icon_smile.gif

Perełka i Dżoana trzymajcie sie tam dzielnie, mam nadzieje ze niebawem zobacze Was na forum ciążowym czego z całego serca Wam życzę... za resztę staraczek trzymam kciuki i przesyłam ciążowe fluidy :*
nadiuśka
Pisałam kiedyś na tym wątku. Choć od kilu miesięcy tego nie robię to na bieżąco czytam co u Was słychać . Dziś nie mogłam się oprzeć i muszę Ci perelka pogratulować!!!Strasznie się cieszę, że w końcu Wam się udało. Do tego w naturalnym cyklu. Niesamowite rzeczy potrafią dziać się na tym świecie:) Trzyman kciuki za pomyślną ciążęicon_smile.gif I za pozostałe dziewczyny też, żeby i one mogły pochwalić się takimi pięknymi,pozytywnymi testami:)
perelka00007
icon_razz.gif beta hcg 822 02.gif
dżoana85
No to super beta!!! Zrób po 48h kolejną i przyrost musi być 100%...
chaton_ania
Gratulacje Perełko icon_smile.gif icon_smile.gif

kineenne
Super Perelka Gratuluje!!!:)
perelka00007
Właśnie wróciłam z laboratorium.Ciekawe jaki będzie przyrost.
Dżoana poszłam tam,gdzie Ty robisz wyniki. icon_wink.gif
perelka00007
Dzisiaj beta 1649 icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
chaton_ania
Zrobilam wczoraj nowe wyniki hormonow. Tak jak lekarz kazal i:
PRL 17,16 ng/ml (norma 1,3-25,0)
LH 5,32 mlU/ml
FSH 7,04 mlU/ml

Jak to mozna zinterpretowac. Wiecie?

Na innym forum dziewczyny sa zdziwione, ze takie badania robie w 9-10dc. A jak mam inaczej robic skoro tak mi kazal?!
dżoana85
Chaton_ania widzę, że prolaktynę masz w normie, ale na reszcie nie znam się. Z tego co wiem, że Gonal F jest dobrym lekiem na wyregulowanie 1:1 LH i FSH.

Perelka zmieściłaś się w 100%, więc chyba jest ok! Myślę, że te laboratorium, które Ci poleciłam jest najlepsze w Białymstoku, ze względu że jest czynne całodobowo przez cały tydzień, no i wyniki są szybko. Ja dzisiaj też zrobiłam betahcg bo brzuch mnie bardzo mocno w nocy i wyszło że z 1155 mlU/ml beta wzrosła po 48h do 2629 mlU/ml 02.gif, więc grubo ponad 100%. Nadal mam stracha, że coś może jeszcze się wydarzyć...
chaton_ania
Dżoana... najgorsze co Cie teraz czeka to juz tylko porod icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif moze jeszcze kopniaki w zoladek icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
perelka00007
Dziewczyny,ale teraz to lot samolotem chyba nie wchodzi w grę?Czytałam,że najlepiej to pdróżować w drugim trymestrze?Mamy lecieć w połowie kwietnia.
Dżoana ja podobnie jak ty bardzo się boję i zależy mi ogromnie,żeby wszystko było dobrze,ale trzeba być dobrej myśli,ja teraz czekam na usg 02.gif
adzia25
Wow coz za wspaniale wiesci icon_biggrin.gif az milo zagladnac icon_biggrin.gif
perelka00007 GRATULUJE pieknych dwoch kresek brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif No i beta tez piekna, w sumie mozesz juz smigac do lekarza.? Nie wiem jak u Was, ale moja pani dr kazala przyjsc jak beta przekroczy 1000. Ale to pewnie przez cp.
Jesli chodzi o latanie, to pogadaj z lekarzem, ale moim zdaniem to chyba nie ma przeciwskazan. Ty masz leciac do Paryza, prawda? Wiec to z 1,5godz. lotu, chyba gorzej z wielogodzinnym zwiedzaniem... to musialabys chyba troche ograniczyc. My mamy troche dalej, a w wakacje zawsze jezdzimy autem, wiec ok 24godz na siedzaco, balabym sie, ale samolotem jesli lekarz by nie zabronil,na bank bym leciala, chociaz my i tak zawsze jeszcze z miedzyladowaniem, ale to bez porownania mniej meczace.
dżoana85 No u Cieie tez pieknie przyrasta icon_biggrin.gif i odganiaj te czarne mysli blagam.gif Mam nadzieje, ze juz niedlugo idziesz do lekarza, i ze jak zobaczysz ze wszystko jest ok to juz troszke uda Ci sie uspokoic przytul.gif
Fajnie dziewsczyny, bedziecie razem na watku ciazowym(tak sadze?) i do tego moze nawet na porodowce hehe 06.gif
chaton_ania Jesli chodzi o dzien wykonania badan, to ja przed rozpoczeciem leczenia robilam badania 4 dc, ale teraz robie jak koncze gonal-f a przed ovitrelle, czyli ostatnio,w 9dc (bo do lab. zawze wolaja przed wizyta u lekarza, a ta zalecila jescze 2 dni gonalu) wiec pozniej znow 11dc , tylko ja mam zlecane LH, progesteron i estradiol. Teraz ma przyjsc 11 dc (po skonczonych zastzrykach) i znow mam zlecone te same badania, wiec to nic dziwnego, moim zdaniem.
gozi86 Co u Ciebie slychac???
k.a.m.i.l.a i jak tam sie czujesz po Clo? Mi mowili, ze najlepiej brac wieczorem.
kineenne i jak tam, wyjasnilo sie cos?
k.a.m.i.l.a
Adzia dzis biore trzecia tabletke, biore wieczorem wlasnie, przed kolacja. Poki co jest ok, nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych:)W czwartek ide na monitoring, trzymajcie kciuki zeby sie okazalo ze cos tam wyhodowalam:)
Boje sie troche że za bardzo sie nastawilam na ten miesiac, i jak sie nie uda to znow bede miala dola jak stad do Bialegostoku;)
kineenne
Ide dzisiaj na 19.00 do lekarza i zobaczymy co tam mi sie dzieje icon_razz.gif
dżoana jak tam u lekarza??
gozi86
perełka serdeczne gratulacje!!!! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Mam nadzieję, że za niedługo ja też będę mogła siępochwalić takim wynikiem testu !
perelka00007
Gozi napewno!Trzeba być cierpliwym i czasami trochę oduścić,wiem,że łatwo pisać,ale sama tak w lutym zrobiłam i zobacz efekty 02.gif
Koneenne trxymam &&&&
K.a.m.i.l.a.będzie dobrze,a te dołki to nie pomagają i trzeba ich unikać.....chociaż i ja kilka zaliczyłam,ale jak tylko weszłam na "pagórek"wyskoczyły II krechy 08.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.