To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Clostilbegyt

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72
tyczka
Elizo, czy rozważaliście in vitro ? Inseminacje wykonuje się przy "nieznacznie obniżonych parametrach nasienia", tymczasem wynik, który podałaś, kwalifikuje Was do zabiegu in vitro ( ICSI ).

U nas automatycznie zostalibyście skierowani na zabieg, ze względu na tak niskie parametry nasienia, bez przeprowadzania inseminacji, która ma bardzo wątpliwy sens w takim przypadku.


k.a.m.i.l.a
Hej dziewczyny, ja znów czekam, owulacja byÅ‚a, ♥ też kiedy trzeba. Jeszcze 8-9 dni i zobaczymy, może tym razem...
Eliza23
No właśnie w tym problem, że my nie jesteśmy zwolennikami metody In Vitro. I nasz lekarz o tym wie ponieważ rozmawialiśmy na ten temat i wydaje mi się ze dlatego będzie kierował nas na inseminacje jeśli uda się wywołać owulację....
tyczka
Elizo, to oczywiście kwestia światopoglądowa, ale także kwestia spodziewanych efektów ( lub ich braku ), o czym powinniście być świadomi.
Eliza23
No m zdajemy sobie z tego sprawę. Ale skoro mamy taka szanse i istnieje taka metoda to dlaczego nie spróbować może warto... A może akurat się uda
k.a.m.i.l.a
Eliza, oczywiscie ze warto sprobowac, zycze Ci zeby sie udalo. Ja za dwa dni powinnam dostac @, ciagle czekam, chociaz juz dwa testy kupilam z mysla, ze jeden wykorzystam przed terminem @. Ale trzymam sie poki co.
Eliza23
k.a.m.i.l.a trzymam kciuki abyś nie dostała @ w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście icon_smile.gif ja powinnam dostać 21 i jak nie było tak nie ma, I wszystko odsuwa się w czasie. Tylko strasznie mam wrażliwe piersi przez ostatni tydzień i jakoś mnie tak dziwnie brzuch boli nigdy tego nie miałam. 25 ide do gin i zobaczymy co się dzieje.
k.a.m.i.l.a
No to moze jestes w ciazy jednak? Oby! Ja dzis ide na bete, nie mam cierpliwosci czekac do soboty z testem. Beta bardziej pewna, jak bedzie niska, to przynajmniej bede na 100% wiedziec, ze sie nie udalo, a jak zrobie test i bedzie jedna kreska, to bede miala nadzieje ze za wczesnie zrobiony.
PS A propos objawow, to mam oczywiscie wszystkie, ale juz nawet nie zwracam na nie uwagi, bo wiem ze to urojenia;)
Eliza23
Wierzę Ci, bo ja również mam ciągle takie objawy. Ale chyba masz rację zrobię ten test jutro... Obyś miała rację że to już icon_smile.gif chyba bym zwariowała ze szczęścia:) Daj znać co u Cb....
k.a.m.i.l.a
I jak Eliza? U mnie oczywiście nic z tego.
Eliza23
Idę za chwilę na miasto to dopiero kupię test i będę wiedziała. Kurcze szkoda że się nie udało icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif ale nie załamuj się następnym razem się uda. icon_smile.gif A tak w ogóle to jaki u cb jest problem?
k.a.m.i.l.a
U mnie nie pęka pęcherzyk. Ale właśnie ostatnio 2 mce z rzędu miałam potwierdzoną owulację, naprawdę miałam nadzieję że tym razem sie udało. Wiesz, ja za każdym razem powtarzam sobie, że może następnym razem się uda, i tak już od 2,5 roku...No i do tego moje 32 lata...Ale nie załamuję się, jeszcze jest inseminacja, a jak i to nie poskutkuje, to in vitro. Jeszcze nie wszystko stracone.
Eliza23
no pewnie nie załamuj się. Wiem że to łatwo się mowi nie załamuj się ale ja tak samo sobie powtarzam i tak z miesiąca na miesiąc. My tez liczymy na ta inseminację, bo in vitro to już ostateczność wolała bym nie. ale czegóż się nie robi aby tylko było. Ja powtarzam też sobie że i zdrowe kobiety nie od razu zachodzą. Wiem że jest ciężko ale co zrobić chyba wszystko w rękach Boga
k.a.m.i.l.a
A Ty Eliza zrobilaś ten test? Ja chyba pójdę na badanie drożności, i jeśli się okaże że są drożne, to pogadamy z lekarzem o inseminacji.
Eliza23
Zrobiłam... I........... Nic!!! :(no warto sprawdzić i będziecie wiedzieli na czym stoicie
lilka33
Witam! Czytałam wasze wpisy i chciałam się podzielić swoimi przejściami. W 2011r miałam 2 poronienia, przez następne ponad dwa lata nie mogłam zajść w ciążę. Jestem po drugiej dawce clostilbegyt i chociaż moja gin. mówiła że w tym miesiącu są małe szanse na ciążę bo pęcherzyk na usg był trochę mały to kilka dni temu zrobiłam test i wyszedł pozytywnie. Biorąc pod uwagę moje 2 poronienia poczekam jeszcze kilka tygodni i zacznę się cieszyć dopiero jak po pierwszym usg gin powie że wszystko jest ok. Żałuję tylko, że nie zaczęłam leczenia wcześniej, zaoszczędziłabym sobie wielu rozczarowań. Dziewczyny nie traćcie nadziei!
k.a.m.i.l.a
Lilka33, dzieki za słowa pocieszenia, nie tracimy nadziei, absolutnie nie!:)
Eliza23
Niedługa napewno i my będziemy się cieszyły 2 kreskami na teście icon_smile.gif
Eliza23
No i zaczynamy od początku. Duphaston na wywolanie miesiączki clo+gonal icon_sad.gif Oby tym razem się udało.
lilka33
Trzymam kciuki, żeby Wam sie udało icon_biggrin.gif i pamiętajcie, że starania to przecież przyjemność icon_wink.gif
k.a.m.i.l.a
lilka33 święta prawda:D
Eliza23
lilka33 dziękujemy bardzo icon_smile.gif i oczywiście, że to przyjemność mimo wszystko icon_razz.gif
chaton_ania
Wrocilam do Was icon_smile.gif

We wtorek mialam laparke i 11 lutego ide na kontrole i zaczynamy.

Tak jak lekarz myslal jajniki od zewnatrz zarosniete blona. Ponakluwal mi jajniki solidnie i zaczynamy. Prawdopodobnie jeszcze w lutym rozpoczynamy solidne dzialania.

Juz sie nie moge doczekac icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
kwiatuszek33
Ale tu sie dzieje, az miło czytac, ja tez aktywnie działałam w tym miesiacu i czekam na okres, mam dostac ok 3 lub 4 luty. Oczywiscie piersi mnie bolą, dopatruje się widocznych żyłek na nich itd. jak zawsze mam nadzieje...
k.a.m.i.l.a
No to już jesteśmy w piątkę i wszystkie działamy w tym miesiącu!:)Ja chciałam się umówić na tę drożność jeszcze w tym miesiącu, ale się okazało, że muszę zrobić jeszcze jakieś badania (myślałam, że mam już wszystkie:/). Także mogę dopiero za miesiąc. Ale co się odwlecze...Dziewczyny trzymam za Was kciuki!
Eliza23
A ja jestem tej myśli, że w tym miesiącu uda się całej piątce :* icon_smile.gif i będziemy wszystkie szaleć ze szczęścia icon_smile.gif
kwiatuszek33
Dziś dostałam okres, dziwnie się czuje, jakby obojetnie ? Sama nie wiem.
Zaczynam myśle o inseminacji, bo jestem po stwierdzonej endometriozie i usuwaniu torbielii co to też utrudnia zajscie w ciążę.
Nie wiem sama czy mam jeszcze naturalnie się starac czy biec do lekarza by dał skierowanie na tą drożnośc jajowodów bo o tym też wspominal ze przed inseminacją coś takiego należy wykonac.
Mi lekarz zaproponowal by starc się z 5 lub 6 miesiecy bo po usunięciu ognisk endometriozy jest większa szansa a jak nie uda się to wtedy badania, hsg i inseminacja.
chaton_ania
A ja sie denerwuje... czy po laparoskopii sie cos zmieni na lepsze. W piatek powinnam dostac @ i nadal jej nie ma.
k.a.m.i.l.a
kwiatuszek33, ja wlasnie ide tym trybem, tyle ze ja nie mialam nigdy problemow z endometrium. Po kolejnej @ droznosc (juz jestem zapisana), pozniej dam nam dwa mce, a jak sie nie uda, to inseminacja.
chaton_ania, po laparo na pewno bedzie dobrze, nie martw sie.
chaton_ania
Martwie sie tylko brakiem @. Moze operacja nic nie dala??

Nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytania...

Ale za tydzien wizyta. Zobaczymy co lekarz mi powie. Juz sie nie moge doczekac.
Eliza23
wczoraj dostałam okresu. Zaczęłam dzisiaj stymulację. zobaczymy co z tego wyjdzie ... a mam nadzieje ze wyjdzie
karolaSz
potrzebuję rady, czy ktoś miał do czyneinia z tą gazetą - "Chcemy być rodzicami" (www.chcemybycrodzicami.pl). chcaialm ja sobie zamowic, ale moze ktos juz czytal i powie mi czy artykuly sa przydane itp??
tyczka
A wiesz, że spamowanie na forum jest zabronione ??!

chaton_ania
Po kontroli po laparce - mam 41 dzien cyklu i naturalnego pecherzyka wielkosci 20 mm icon_smile.gif
Eliza23
Hej kobitki. Niestety u mnie nic nie wyszło nie ma ani jednego pęcherzyka. 41.gif
k.a.m.i.l.a
Czesc dziewczyny. Nie myslalam ze kiedys to napisze...Zrobilam test, 10 min temu, dzis 15 dzien od owulacji i jest!!!!!Blada bo blada, ale jest druga kreska!!!Jutro rano powtorze. Moj M kazal mi sie jeszcze nie cieszyc, ale ja nie moge!!!!Ciesze sie bardzo!!!
chaton_ania
Brawo Kamilko. Daj znać jak powtórzysz icon_smile.gif icon_smile.gif i przeslij troszkę fluidków.

My cały weekend się przytulaliśmy. Pecherzyk ladnie pekl. Plyn widac. Ciałko żółte ładnie pracuje.

Teraz czekam 2 tygodnie na @. Jesli nie przyjdzie to mam tescik zrobic icon_smile.gif
k.a.m.i.l.a
Ania trzymam kciuki:)
okruszek
dziewczyny wpadłam się pochwalić ze od soboty nasz Filipek jest juz z nami
chaton_ania
Gratulacje Okruszku. Niech Wam siÄ™ zdrowo chowa icon_smile.gif
Eliza23
Super k.a.m.i.l.o !!!!!!!!!!!! icon_smile.gif gratuluję i cieszę się razem z Tobą że w końcu się udało. A jednak nie trzeba tracić nadziei jesteś kolejnym tego przykładem> Super Ściskam mocno i trzymam kciuki aby było wszystko ok.
k.a.m.i.l.a
Beta 34,07:)
k.a.m.i.l.a
Juz wiem ze beta strasznie niska, w dodatku w ogole nie przyratsa, dzis jest 34,26.
k.a.m.i.l.a
Dostałam okres,ciaza biochemiczna.
Martusia19_09
Cześć dziewczyny jestem tu nowa, ale chciałabym wam opowiedzieć moja historie. Tak więc moje staranie o dziecko zaczęło się jakieś 3 lata temu, wtedy to dowiedziałam się że mam PCO więć dostałam bromergon po przyjmowaniu tego leku nie czułam sie najlepiej ale powtarzałam sobie że to dla dzieciątka, lecz dzieciątka nie było przez nastepny rok wiec mój ginekolog stwierdził, że on nie widzi u mnie przeciwskazań na zajście w ciąże. Wiec przestałam brać bromergon i dałam sobie trochę spokoju, w międzyczasie a dokładnie w październiku 2013 roku zmieniłam ginekologa i trafiłam do innego ten się mną od razu zajął najpierw kazał zrobić badanie nasienia żeby wykluczyć męża wyszło że mąż ma sprawnych żołnierzyków. Wiec teraz skupiliśy się tylko i wyłącznie na mnie, zostałam wysłana na badanie HSG drożność jajowodów badnie tak balesne że miałam uczucie jak by mi wyrywali macice po badaniu wynik; Nie uwidoczniono trzonu macicy ani jajowodów. Wiec mój lekarz skierował mnie na (laparosopie, hiteroskopia i chromotybacjia) Operacje miałam 16.12.2013. Po laparoskopii dostałam Znowu bromergon 0.5 talbletki oraz Clo raz dziennie w pierwszym miesiącu brania takiego zestanu dostałam miesiaczke po 25 dniach gdzie ja dostawałam regulanie co 28 dni. W drugim miesiącu po laparo znowu ten sam zestaw i muszę Wam powiedzieć że mi CLO pomogł dziś byłam odebrac wyniki Beta hcg i według wyniki jestem 4 tygodniu ciąży. 27 mam wizyte u ginekologa żeby potwierdzić na 100 % więc dziewczyny nie załamujcie sie każdej z Was się uda życzę powodzenia icon_smile.gif
k.a.m.i.l.a
Jasne,uda się.Tylko dlaczego jak już myślisz,że się udało,po 3 latach walki,juz zaczynasz się cieszyc,i dostajesz taki strzał,który ściąga cię na brutalnie na ziemię.Taka złośliwość losu???
dżoana85
Kamila wiem co czujesz...rok temu przeżywałam to samo na tym forum, w grudniu 2012 r. miałam poronienie samoistne, styczeń 2013 ciąża biochemiczna, 8 marzec 2013 r. znów zobaczyłam dwie kreski na teście i znów strach miałam w oczach, pierwsza diagnoza lekarza była taka, że to ciąza pozamaciczna, ale na szczęsice lekarz się pomylił i Wiktoria teraz sobie śpi w wózeczku obok mnie 02.gif Ja się nie poddałam i po kolejnej porażce miałam więcej sił do walki i warto było walczyć!!!!!
k.a.m.i.l.a
Dzieki Dzoana, teraz, chwile po, jestem zalamana, ale wiem ze przejdzie. Co nas nie zabije to nas wzmocni, tak mowia. Nie mam juz sily na walke, najgorsze ze czuje sie winna. Ale bede walczyc, az nam sie uda.
Eliza23
kamilko nie załamuj się. Jeszcze na pewno będziesz się cieszyć maleństwem. Trzymam za nas mocno kciuki trzymaj się :*
chaton_ania
I ja napisze, ze nie jestem w ciazy. Wczoraj @ zawitała.
Za tydzień mam we wtorek wizytę. Zaczynamy znow podgladac jajniki i ich prace icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.