To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Clostilbegyt

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72
justyna144
CYTAT(Visenna @ Fri, 06 Feb 2015 - 18:40) *
Ja niestety przybralam... Nie wiem czy po CLO czy DUPKU ale po 3 miesiacach ich stosowania przybralam. Nie staje na wage, ale ryzykuje stwierdzenie, ze 5kg to minimum...



No to nie za fajnie:/ zobaczymy u mnie po pierwszym miesiącu stosowania...dam znaćicon_smile.gif
k.a.m.i.l.a
Dziewczyny, co za paradoks, dzieki moim niedroznym jajowodom, przez ktore tak plakalam, zakwalifikujemy sie do rzadowego programu in vitro:)Musimy tylko zrobic badanie nasienia, bo mamy niektualne, i mozemy zaczynac procedury. Jestem dzis taka szczesliwa icon_biggrin.gif
Visenna
kamila no to powodzenia!!!
justyna144
No to fantastycznie!!!:-) ja czekam na poniedziałek i zaczynam stymulacje CLO:-) zobaczymy jak na mnie podziala...mam nadzieje ze w koncu doczekam sie II kreseczek na tescie icon_razz.gif
Visenna
Justyna144 zycze Ci tych 2 kresek!

Ja od czwartku robie juz testy owu i jestem w szoku, bo mimo zaprzestania brania CLO testy sa dodatnie. Dzis kreseczka testowa pojawila sie wczesniej niz kontrolna, wiec icon_wink.gif od czwartku tez ostro dzialamy, ale jak nie sprawdzilo sie powiedzenie do trzech razy sztuka, to watpie zeby bez wsponagania sie udalo...
justyna144
Visenna wszystko jest mozliwe. Slyszalam ze duzo kobiet zachodzi w ciaze wlasnie po odstawieniu CLO. Moj lekarz powiedział mi ze po odstawieniu CLO organizm dziala jeszcze przez 2-3 miesiecy tak jakbyś dalej je brala:-) Wiec do dzieła!!!
Visenna
Zobaczymy co to bedzie icon_wink.gif
martka25
A ja nie wytrzymałňam i 9dni po pregnulu zrobiłam test wyszla jedne krecha ciemna a druga cieniutka jak niteczka:)chycialam sprawdzic czy jeszcze mam we krwi to dziadostwo i za dwa dni znowu zrobiłam test i o dziwo niteczka zamiast zniknąć była bardziej wyraźniejsza;)a że jestem niecierpliwa baaaardzo to w sobote wieczorem(wieczorem bo stwierdziłam ze jak wieczorem wyjda dwie to juz nie pregnyl;)zwariowałam wiem;))i wyszly najciemniejsze ze wszystkich testów.dzisiaj ide na bete bede miała pewność bo wariuje juz a @ powinna byc jutro......
martka25
Visenna ja robiłam test owulacyjny wieczorem po wizycie na monitoringu(piątek) gdzie pan doktor powiedziała ze jejeczko powinno dzisiaj peknąć i test rzeczywiście wyszedł pozytywny(eh..ta moja niecierpliwość-oczywiście że musziałam sprawdzićicon_wink.gif) ale jakież było moje zdziwienie jak na nastepnym monitoringu czyli w poniedziałek okazało się ze żadne jajko nie pękło i musiała dostać pregnyl na pekniecie.wiec do tej pory się zastanawiem czemu mi wyszedl pozytywny ten test.Mam nadzieje że Tobie "mowi" prawdęicon_wink.gif:*
Visenna
W kwestii testow to raczej zawsze pokrywaja sie ze slowami lekarza, wiec nie jest tak zle icon_wink.gif
sunitka
Dziewczyny, zawsze miałam ograniczone zaufanie do testów owulacyjnych, bo właśnie one nie dają żadnej pewności. Oczywiście, ja w tym cyklu też robiłam testy i wyszedł przez 3 dni pozytywny. Ale to nie znaczy, że pęcherzykowi się udało pęknąć...

Visenna - jeśli u Ciebie testy pokrywają się z diagonozą, no to trzymam kciukasy:)) Powiedz, gdzie planujesz robić badanie drożności (bo wiadomo - może nie będzie potrzebne)?
k.a.m.i.l.a - gratuluję i mam nadzieję, że teraz będziesz mieć już z górki icon_smile.gif
martka25 - no takich dziewczyn jak najwięcej! wielkie gratulacje i żeby za 9 msc mały bączek był z Wami icon_smile.gif))
justyna 144 - u mnie po CLO było 2 x mniej śluzu, więc jak masz coś, co ew. działa na jego ilość, to polecam brać zapobiegwczo. Też trzymam kciuki:)
Visenna
Badanie jest konieczne, bo gdyby nie bylo to bym nie szla... A robic bede w szpitalu, bo gdzie indziej?
martka25
Nie dziękuje Sanitka żeby nie zapeszyć.icon_wink.gifo 15 odbieram wyniki bety i nie moge sobie znaleść miejsca;/
Visenna to badzo dobrze;)może ja jestem jakaś dziwna;)albo mojemu lekarzowi padło na wzrok hehe
justyna144
i jak tam martka25? Wynik bety pozytywny?icon_smile.gif Mam nadzieje że się udało!:)
sunitka
Visenna-jeśli masz testy owulacyjne dodatnie,to moze pod koniec msca będziesz w ciąży,wiec badanie moze byc zbędne, a robić go mozna albo w szpitalu albo w klinice...
martka25 daj znac czy jest dzidziuÅ› czy nie😊
Turttleska
Cześć Dziewczyny, zaczynam swoją przygodę z CLO. Dziś mam pierwszy dzień cyklu, zaczynam brać od 5 i mam pytanie. Lekarz kazał mi przyjść dwa razy na monitoring (9-10 dzień i 13-14), ale godziny mojej pracy mi na to nie pozwalają, akurat w tym tygodniu :/ czy ma sens, żebym poszła do niego 16 dnia cyklu? Wtedy dopiero mogę...
Visenna
A to nie wiem, bo ja lecze sie normalnie z NFZ i mam przychodnie w szpitalu. Z klinika nie mam nic wspolnego.
Testy byly juz pare razy dodatnie a tu nic. Najpewniej miesniak zaslania ujscie jajowodow stad ponowne badanie i do tego rozwarzamy ponowne badania mojego chlopa...
Visenna
CYTAT(Turttleska @ Mon, 09 Feb 2015 - 22:03) *
Cześć Dziewczyny, zaczynam swoją przygodę z CLO. Dziś mam pierwszy dzień cyklu, zaczynam brać od 5 i mam pytanie. Lekarz kazał mi przyjść dwa razy na monitoring (9-10 dzień i 13-14), ale godziny mojej pracy mi na to nie pozwalają, akurat w tym tygodniu :/ czy ma sens, żebym poszła do niego 16 dnia cyklu? Wtedy dopiero mogę...


Urwij sie z pracy?! Nie wiem jakiej dlugosci masz cykle ale 16 moze byc juz po owu, a w monitoringu chodzi o to zeby widziec czy CLO dziala i czy pecherzyki rosna i jak. Ja pierwszego cyklu nie mialam monitorowanego.
Turttleska
Tak myślałam :/
teraz miałam cykl idealny, 28 dniowy, ale zawdzięczam to duphastonowi. Nie wiem co mam zrobić, z pracy urwać się nie mogę - taka praca :/ Nie chce mieć znowu miesiąca w plecy icon_sad.gif
Visenna
Szkoda, ze lekarzowi nie wspomnialas. Ale skoro to Twoj pierwszy cykl to sprobuj paski owulacyjne, ale na nastepny lepiej nie odpuszczaj monitoringu.
Moze dziewczyny powiedza cos wiecej, bo ja w tej kwestii nie za wiele wiem ;(
martka25
Dziewczyny udało się!!!!z wyników wynika że to 4 tydzień(w rzeczywistosci 2 ale oni to jakos dziwnie liczą) co by mi się zgadzało;)jutro ide na pierwsze badanie zobaczyć czy juz widać moja kropeczke:)udało się przy pierwszej kuracji z Clo i wiem że Wam tez się uda;):* jak nie za pierszym to za 10 ale SIĘ UDA.będę trzymała za każda z osobna kciuki;**
martka25
pierwszym*
sunitka
martka25 no nic innego jak tylko gratulować! Wszystkiego dobrego dla Ciebie i dzidziusia icon_smile.gif
justyna144
Gratulacje Martka25!!!!:-) miejmy nadzieje ze i nam dziewczyny w koncu sie uda;-)
Visenna
martka25 gratulujÄ™!!!!!!!!!!!!!!!

Zdrówka Wam życzę no i wszystkiego naj naj!!!

Informuj nas na bierzÄ…co icon_smile.gif
chaton_ania
Marta to po ciuchu gratulacje icon_smile.gif

Oni ciaze licza tak, że pierwszy tydzien licza od siodmego dnia po rozpoczeciu miesiaczki. Nie wiem kto to wymyslil, ale tak bylo i jest.
sunitka
I zrobiła się cisza na forum icon_smile.gif

Teraz ja czekam do 18.02 na @ po pierwszym braniu CLO icon_smile.gif
Visenna
Moja ma przybyc 21, pierwsza bez CLO. A pozniej szpital ;(
kwiatuszek33
Cześć dziewczyny ja rzadziej pisze ale stale tu zagladam....
Co u mnie ? No cóż powtórzyłam badanie hormonów zrobiłam tez rezerwe jajnikową, M - zbadał nasionko i jest ok.
Ale ze względu na to ze miałam usuwane torbiele na jajnikach musze mieć ponownie laparoskopie, badanie drożności , dodatkowo zrobiłam badanie na czystośc pochwy i teraz czekam . Skierowanie do szpitala już mam. Potem będą próby do IUI o ile mam drożne jajowody. Bo jeśli nie to in vitro.
Dziewczyny powiedzcie ile tak mniej więcej kosztował Was gonal f do IuI?
chaton_ania
U mnie w aptece ktora ma jakas umowe podpisana z Polna jedna ampulka (1 zastrzyk) 86 zł.
sunitka
Zrobiłam wczoraj teścik i wyszedł negatywny. Jakoś nie chciało mi się rozmyślać, jestem - nie jestem icon_smile.gif Trochę dziwnych objawów miałam, a jak temperatura z mojego wykresu ponownie wzrosła, to już się zaczęłam zastanawiać. Ale test pokazał 1 (słownie: jedną) kreseczkę, no i temperatura zaczęła spadać icon_sad.gif Ale kupiłam sobie całe 30 szt testów owulacyjnych, to miałyby się nie przydać? icon_wink.gif
Visenna
2 dni przed spodziewanÄ… @ - Niecierpliwiec icon_wink.gif
Mi lekarz mówił żebym test najwcześniej robiła w dzień spodziewanej @, bo wcześniejsze nie są rzetelne i nie ma sensu ich robić.

To teraz obie czekamy na kolejną @. moja do 22 na pewno przybędzie...
chaton_ania
W dzien spodziewanej @ to rowniez moze byc za szybko. Jesli poziom Beta HCG jest ponizej 25 to test i tak nie wykaze ciazy - cytat mojego lekarza.

W moim przypadku sie to sprawdzalo.
sunitka
Heh wszystko fajnie, ładnie, ale wspomniałam także o tym, że temperatura na wykresie zaczęła spadać. A jak wiadomo, w czasie ciąży, tuż pod koniec przypuszczalnego cyklu temperatura lekko spada, po czym znów wzrasta (czyli w ciąży obserwuje się de facto 3 fazy temperatur). I u mnie jak temp.spadła, po czym wzrosła, to oczy przetarłam ze zdziwienia:) No ale od 3 dni temp.spada i już ma poziom sprzed owulacji, czyli pewnie dzisiaj czeka mnie męczący dzień icon_smile.gif

A to, że test może nie wykazać ciąży to wiadomo. Są testy, które wykazują czułość 25 danych jednostek, a są takie, co wykazują już od 10. Czyli zależy jaka czułość. A poza tym test może być zawsze trefny icon_wink.gif
chaton_ania
To ja na wszystkie testy jakie robilam w calym zyciu zaden nie wyszedl mi pozytywnie icon_biggrin.gif
Visenna
Co do temp zawsze ja mierze, ale nigdy nie przywiazuje do niej wagi. Poza tym moja temp jest bardzo niestala i zmienna dlatego wydaje mi sie, ze nie ma sensu sie nia przejmowac. Czasem mam 35*C, a za chwile 37*C tak, wiec...
justyna144
hej dziewczynki:) byłam w poniedziałek i dzisiaj czyli środę na monitoringu:)...w poniedziałek nie wyglądało to za ciekawie szczególnie moje endometrium:) (12dc), więc przez 2 dni piłam zwiększoną dawkę czerwonego wina:) dzisiaj 14dc mam pęcherzyk dominujący 17x15 mm w prawym jajniku:) i endometrium 7,5 mm:) Moja Pani doktor niestety jest z Bielska Białej i kolejny monitoring mam za 5 dni:( myślicie że do tego czasu może nastąpić owulacja??? Mam bardzo długie cykle...nawet po 40 dni...ale nie wiem jak to bedzie po CLO... jak myślicie? Boję się ze bez pregnylu mój pęcherzyk nie pęknie sam i będą z tego nici:/
sunitka
Moje wykresy są dość stale, nawet jak je lekarz zobaczyl, to powiedział, ze są książkowe icon_smile.gif I to by sie zgadzalo, bo @ przyszla.
Justyna144 ja przy CLO mialam owulacje 3-4 dni wcześniej, wiec zdaje sie,ze moze byc wcześniej czyli monitoring za 5 dni to wydaje sie sporo. Ale ja nie wiem,czy pęcherzyk 17x15 to duży czy jeszcze ma dość czasu na rosniecie. Raczej to wazne,aby go skrupulatnie śledzić. Ale moze napisze ktoś,kto mial taki monitoring.
Dorinetka78
Cześć Dziewczyny,

Jestem tutaj nowÄ… osobÄ…. Mam 36 lat i staram siÄ™ o dzidziusia.
Obecnie po wielu przejściach dostałam Clostilbegyt 1x1 na wywołanie owulacji. Chciałam Was zapytać czy miałyście przy tym leku takie objawy jak uczucie spuchnięcia przełyku i podniebienia? Mój ginekolog wyjechał i zastanawiam się czy robić larmo czy to są standardowe skutki uboczne, które akurat nie zostały wypisane w ulotce.

pozdrawiam Was serdecznie
Visenna
CYTAT(Dorinetka78 @ Thu, 19 Feb 2015 - 23:19) *
Cześć Dziewczyny,

Jestem tutaj nowÄ… osobÄ…. Mam 36 lat i staram siÄ™ o dzidziusia.
Obecnie po wielu przejściach dostałam Clostilbegyt 1x1 na wywołanie owulacji. Chciałam Was zapytać czy miałyście przy tym leku takie objawy jak uczucie spuchnięcia przełyku i podniebienia? Mój ginekolog wyjechał i zastanawiam się czy robić larmo czy to są standardowe skutki uboczne, które akurat nie zostały wypisane w ulotce.

pozdrawiam Was serdecznie



hmmm nie jestem lekarzem, więc Ci w tym temacie nie pomogę nie mniej ja nie miałam takich dolegliwości i jeśli taki stan rzeczy utrzyma się przez parę dni poszłabym do jakiegokolwiek lekarza, a na pewno bym odstawiła CLO i niestety ale odpuściła jeden cykl...
okejka
Nie wiem czy ktoÅ› tu jest, no ale moze trafiÄ™?????
Visenna
CYTAT(okejka @ Sat, 21 Feb 2015 - 17:56) *
Nie wiem czy ktoÅ› tu jest, no ale moze trafiÄ™?????


no czasem ktoÅ› siÄ™ pojawia icon_biggrin.gif

co się stało, w czym Ci pomóc?!
justyna144
Właśnie dziś byłam u mojej ginekolog:-) Owulacja wystąpiła...płyn w zatoce douglasa jest:-) teraz czekam na efekty przytulanek:-) zobaczymy czy sie uda czy nie:-) dobrze ze pecherzyk sam pękł bo obyło sie bez zastrzyku:-) a jak tam u Was dziewczynki?
Visenna
No to powodzenia!!

Ja dzis mam 2dc i jak tylko @ sie skonczy to szpital i wtedy zobaczymy co dalej...
sunitka
Życzę powodzenia i jednej i drugiej icon_smile.gif

Ja mam 7 dc i wczoraj skończyłam CLO. Fale gorąca mnie męczą, więc mam nadzieję, że teraz trochę przystopują.
justyna144
Dziewczyny mam pytanie... czy któraś z Was miała tak że około 3 dni po owulacji zaczął boleć ją brzuch? tzn podbrzusze... na zmianę prawy i lewy jajnik:/ ?
sunitka
Mnie po CLO pojawiły się dziwne odczucia, właśnie pobolewania brzucha jak przed @, jajnik też pobolewał, ale mogło to być nawet w okolicy owulacji. Ja biorę sobie poprawkę na to, że biorąc lekarstwa cykl będzie miał trochę inny charakter z różnymi objawami.
sunitka
Coś ucichło na forum icon_sad.gif Visenna jak tam badanie?
Visenna
Hej

Nie poszlam...
chaton_ania
Nie poszlam, bo...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.