To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

endometrioza po cc?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kidimim
Czy którejś się to zdarzyło icon_question.gif Jak wyglądało leczenie icon_question.gif Bardzo proszę piszcie blagam.gif blagam.gif blagam.gif
mikolaj
Mi się to właśnie zdarzyło po cesarce! Wczoraj miałam drugą dawkę szczepienia przeciw żółtaczce. I za 2 tygodnie mogę iść na operację.Wg mojej lekarki nie mam możliwości innego leczenia. Ponoc to już dość duze jest. 32.gif . Widzę, że Ty pisałaś już o tym bardzo, bardzo dawno to może mi napiszesz jak wyglądało leczenie w Twoim przypadku.
ewon
Nie chcę otwierać nowego tematu ,więc pozwolę sobię wyjąc ten:)

Ostatnio byłam u lekarki ,bo wykryłam,ze na cięciu po cc mam kulkę która coraz bardziej boli i przeszkadza,byłam u gin steiwrdziła,ze to endometrioza:( i muszę operacyjnie to wyciąć. Czy któraś miała to?? czy wycinałyście czy inaczej leczyłyście??
Agga
CYTAT(ewon @ Sun, 12 Jun 2011 - 09:42) *
Nie chcę otwierać nowego tematu ,więc pozwolę sobię wyjąc ten:)

Ostatnio byłam u lekarki ,bo wykryłam,ze na cięciu po cc mam kulkę która coraz bardziej boli i przeszkadza,byłam u gin steiwrdziła,ze to endometrioza:( i muszę operacyjnie to wyciąć. Czy któraś miała to?? czy wycinałyście czy inaczej leczyłyście??



Ja też mam takie coś i coraz bardziej boli i przeszkadza,ale myślałam że to jest przepuklina 37.gif . Szwagierka miała leczoną endometrioze tabletkami antykoncepcyjnymi,ale efektem tego leczenia jest teraz 6 tygodniowa ciąża icon_wink.gif .
kidimim
Witam icon_biggrin.gif
Ja miałam po drugiej cc. Zwlekałam 2 lata, też były tabletki. W końcu się zdecydowałam i żałuję, że tak zwlekałam. Od czterech lat zupełny komfort. Nic nie boli. Ja jestem bardzo zadowolona, że się zdecydowałam.
Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji.
Precz z bólem icon_exclaim.gif
Agga
CYTAT(kidimim @ Sun, 12 Jun 2011 - 19:01) *
W końcu się zdecydowałam



Ale na operację ? Jak to wygląda,czy oni brzuch tną w miejscu blizny,czy jak?
ewon
małpiszon a byłas u gin??

kidimim możesz nam napisać coś więcej?icon_smile.gif czy to jak przy cc dostawałaś znieczulenie w kręgosłup?ile w szpitalu leżałaś?
Agga
CYTAT(ewon @ Mon, 13 Jun 2011 - 08:45) *
małpiszon a byłas u gin??



Byłam ale 10 tygodni po cc ,a wtedy to jeszcze mogło mnie coś pobolewać. Teraz jest już 9 miesięcy i to samo,a nawet się nasila i przy wysiłku bardziej boli. Muszę się wybrać do gina,tylko ciekawe kiedy icon_confused.gif .

Ty masz stwierdzoną endometriozę ? Na jakiej podstawie?
Robi jakieś badania,usg,czy jak,bo nie wiem czego mogę się spodziewać?

Nawet chwile temu zakładałam wątek na ten temat.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
h_ania
Tak czytam co piszecie i trochę się zmartwiłam. Rzeczywiście po cc może się zrobić endometrioza? Pytam bo właściwie można powiedzieć, że na dniach czeka mnie cc. Jak to jest?
ewon
małpiszon tylko mnie badała,usg powiedziała ze zrobi jak bede tuz po okresie,bo jak byłam u niej to miałam dni płodne i było za późno.ale dała mi plastry evra i kazała przyjsc najlepiej jak zaczene 2opak.

objawy endometriozy (z https://www.endometrioza.sos.pl/content/view/43/62/ -tu opisali dużo)
Najczęstszymi objawami endometriozy są:

1. Ból przed lub podczas okresu

2. Ból podczas stosunku płciowego.

3. Chroniczny, rozlany ból w miednicy niezależnie od miesiączki

4. Ból w lędźwiach

5. Obfite i/lub nieregularne okresy

6. Bolesne oddawanie stolca, zwłaszcza podczas okresu

7. Bolesne oddawanie moczu podczas miesiączki

8. Zmęczenie

9. Bezpłodność

10. Biegunka lub zaparcia

Inne częste objawy endometriozy:

1. Bóle głowy

2. Stany podgorączkowe

3. Depresja

4. Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi)

5. Niepokój, drażliwość

6. Skłonność do infekcji i alergii

Ja miałam teraz chwilowo zanikło(i sie ciesze) :1,2,3,4,5,6,7,8
kidimim
Witajcie,
leżałam chyba 5 dni, pamiętam, że wracałam na zdjęcie szwów. Znieczulenie planowane było ogólne, ale spytałam, czy mogę mieć w kręgosłup i takie miałam.
Pozdrawiam
Agga
CYTAT(ewon @ Mon, 13 Jun 2011 - 15:33) *
małpiszon tylko mnie badała,usg powiedziała ze zrobi jak bede tuz po okresie,bo jak byłam u niej to miałam dni płodne i było za późno.ale dała mi plastry evra i kazała przyjsc najlepiej jak zaczene 2opak.

objawy endometriozy (z https://www.endometrioza.sos.pl/content/view/43/62/ -tu opisali dużo)
Najczęstszymi objawami endometriozy są:

1. Ból przed lub podczas okresu

2. Ból podczas stosunku płciowego.

3. Chroniczny, rozlany ból w miednicy niezależnie od miesiączki

4. Ból w lędźwiach

5. Obfite i/lub nieregularne okresy

6. Bolesne oddawanie stolca, zwłaszcza podczas okresu

7. Bolesne oddawanie moczu podczas miesiączki

8. Zmęczenie

9. Bezpłodność

10. Biegunka lub zaparcia

Inne częste objawy endometriozy:

1. Bóle głowy

2. Stany podgorączkowe

3. Depresja

4. Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi)

5. Niepokój, drażliwość

6. Skłonność do infekcji i alergii

Ja miałam teraz chwilowo zanikło(i sie ciesze) :1,2,3,4,5,6,7,8


Ja mam to pogrubione i ból w okolicy rany,oraz zgrubienie. Okresu jeszcze po porodzie nie dostałam,ale karmię piersią i na razie się tym nie martwię icon_wink.gif . Chyba w wolnej chwili się przejdę do gina i niech zobaczy mi tą bliznę,oraz co się tam dzieje.
ewon
małpiszonku jak też tak mam,ale wiesz lepiej się przejść do lekarza niech sam stwierdzi co jest.bo jednak może sie okazać ,ze to nie to tylko poprostu przedźwigniecie.


kidimim cholerka, dopiero co zaczęłam pracować:/ poczekam na konkretna umowęicon_biggrin.gif ale trzeci raz cięta mam być:/ nie fajnie:( a ciekawe czy będę mogła normalnie mieć dzieci jeszcze bo planuje w przyszłości córeczke:D
Agga
ewon słyszałam że ciąża nie koliguje z endometriozą i często jest usuwana,przy okazji kolejnego cc.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
ewon
No to zobaczymy jak się rozwinie bo ja planuje tak za 2-3lata dzidziusia,ale wiadomo za 3 lata może mi się wszystko odmienićicon_smile.gif miałam 2 cesraki dlatego się zastanawiałam.
Agga
Dziś poszłam do lekarki i po badaniu stwierdziła endometrioze. Dostałam tabletki antykoncepcyjne na trzy miesiące,a potem dobrze by było zrobić laparoskopie.

Ale mam dylemat odnośnie tych tabletek,bo:
- antykoncepcji nie potrzebuję i nie chciała bym się bez sensu truć
- po tabletkach może mi się coś tam unormować i dostanę okres,do którego mi się nie śpieszy i do tego latem
- nie byłam u swojego lekarza i do tego nie w Polsce,więc do końca nie wiem co o tym myśleć
- czy te tabletki coś mi dadzą,bo trochę to uciążliwe i często boli
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdosz
Ja z kolei jestem ciągle zmęczona i niestety odczuwam ból podczas stosunku..
okropny z resztą..
Wyczytałam, że endometrioza i zmęczenie łączą się nierozerwalnie
bóle podczas stosunku też są zaliczane do objawów..
chyba zaczynam mieć powody do zmartwienia.
Agga
Rosa liczyłam na Twoją wypowiedz i wiedziałam,że rozwiejesz moje wątpliwości icon_biggrin.gif . W takim razie jutro rano idę do apteki i zaczynam brać. Swoją drogą pierwszy raz w życiu,bo tabletek nigdy nie brałam.

magdosz a Ty miałaś cc,bo nie pamiętam? Ja oprócz wyżej wymienionych objawów mam zgrubienie w miejscu blizny i daje mi to o sobie znać,od kilku miesięcy.
magdosz
Miałam cięcie właśnie..
zgrubienia żadnego nie mam.
okresu też nie mam, czasem pobolewa mnie podbrzusze icon_sad.gif
gerda
Mi też zrobiła się endometrioza w bliźnie po cc. Ginekolog przekonywał mnie do operacji, jednym ciągiem dodając że miał pacjentkę której wycinał endo z blizny 3 razy i trzy razy pojawiało się ponownie. Nie zdecydowałam się na operację.
Agga
CYTAT(gerda @ Tue, 05 Jul 2011 - 14:31) *
Mi też zrobiła się endometrioza w bliźnie po cc. Ginekolog przekonywał mnie do operacji, jednym ciągiem dodając że miał pacjentkę której wycinał endo z blizny 3 razy i trzy razy pojawiało się ponownie. Nie zdecydowałam się na operację.



A nie zaproponował wcześniej leczenia farmakologicznego? Bo operacja jest w ostateczności, a wcześniej leczą tabletkami. Mi też lekarka wspominała o operacji i nawet proponowała ciążę, ale zdecydowanie podziękowałam icon_wink.gif .

magdosz
CYTAT(Małpiszon @ Wed, 06 Jul 2011 - 15:55) *
A nie zaproponował wcześniej leczenia farmakologicznego? Bo operacja jest w ostateczności, a wcześniej leczą tabletkami. Mi też lekarka wspominała o operacji i nawet proponowała ciążę, ale zdecydowanie podziękowałam icon_wink.gif .


Jeśli u mnie się okaże, że to to, to mąż będzie miał przechlapane, bo mu powiem, że szansa na wyleczenie jest, ale ciąży do tego trzeba 43.gif (o ile można zajść...)
a on nie chce więcej dzieci, to go zabije chyba... 43.gif
Agga
CYTAT(magdosz @ Wed, 06 Jul 2011 - 21:44) *
Jeśli u mnie się okaże, że to to, to mąż będzie miał przechlapane, bo mu powiem, że szansa na wyleczenie jest, ale ciąży do tego trzeba 43.gif (o ile można zajść...)
a on nie chce więcej dzieci, to go zabije chyba... 43.gif



Ale ciąża wcale nie daje gwarancji na wyleczenie, tylko podobno dobrze robi i często przy okazji cc jest usuwana. Nie wiem jaka to prawda, ale jak już raz masz ,to będzie się ciągło i wracało pomimo operacji. Lekarka mi coś tam tłumaczyła, ale mimo że w miarę dobrze znam niemiecki, to jakieś medyczne zagadnienia nie do końca zrozumiałam.
magdosz
CYTAT(Małpiszon @ Wed, 06 Jul 2011 - 23:21) *
Ale ciąża wcale nie daje gwarancji na wyleczenie, tylko podobno dobrze robi i często przy okazji cc jest usuwana. Nie wiem jaka to prawda, ale jak już raz masz ,to będzie się ciągło i wracało pomimo operacji. Lekarka mi coś tam tłumaczyła, ale mimo że w miarę dobrze znam niemiecki, to jakieś medyczne zagadnienia nie do końca zrozumiałam.


E, to nici pewnie z 3 dzidzi, ale kto wie?
może i się mu odmieni icon_smile.gif
gerda
A to czy leczyć czy wycinać nie zależy od umiejscowienia endo? Bo ja byłam wcześniej u paru innych ginekologów i żaden nawet się nie zająknął w temacie leczenia, były opcje wycinać albo nie ruszać jak się nie powiększa.
wiewioreczka24
Moja kuzynka ma endometrizę i wiem ile się biedna wycierpiała, mogę tylko powiedzieć że operacje z rozcięciem powłok brzusznych nie są wzkazane bo się to dziadostwo rozsiewa po innych narządach:(
Agga
CYTAT(gerda @ Thu, 07 Jul 2011 - 10:34) *
A to czy leczyć czy wycinać nie zależy od umiejscowienia endo? Bo ja byłam wcześniej u paru innych ginekologów i żaden nawet się nie zająknął w temacie leczenia, były opcje wycinać albo nie ruszać jak się nie powiększa.



Wiesz co,że nawet nie wiem. Nigdy nie miałam z tym do czynienia,a teraz mnie dopadło. Muszę po powrocie przejść się do swojego lekarza i niech mi dobrze wytłumaczy, bo wiem tyle co przeczytam w necie. Może Rosa coś więcej powie na ten temat,bo wiedze ma ogromną.
Agga
CYTAT(wiewioreczka24 @ Thu, 07 Jul 2011 - 15:40) *
<br / bo się to dziadostwo rozsiewa po innych narządach:(<br />
<br /><br /><br />

A podobno tylko z rozcięciem powłok brzusznych robią i często przy okazji cc.
pomidorro
hmm....
miałam takie zgrubienie- gulkę. Myślalam, ze to przepuklina... moja ginka cos mówiła o endometriozie ale jakoś wleciało i wylecialo z głowy bardzo szybko.
Wtedy najwazniejsze było czy to zagraża jakoś ciąży. Odpukac po drugiej ciąży gula mi zniknęła i inne objawy też...jak pójdę do gina to z ciekawosci zapytam o to icon_smile.gif
jaAga*
Moja koleżanka swoją endometriozę odkryła trochę późno i o mało co- byłoby za późno. Tzn. miała torbiel endometrialną na jajniku z naciekiem na moczowód, miała już zastój w nerce...laparoskopię miała robioną w Monachium, bo w Polsce mogliby nie uratować jajnika i moczowodu, tudzież nerki. Wszystko poszło ok, endo miała bardzo rozsianą np. na jelitach. Nie miała cesarki, wracając do wątku głównego, prawie całe dorosłe zycie brała tabletki antykoncepcyjne lub miała spiralę.
Teraz zaszła w ciążę- takie miała i plany i zalecenia icon_wink.gif, obecnie jest w jej początkach- co będzie potem- sie okaże.
W każdym razie ja piszę po to, żeby nie bagatelizować tej choroby.
basiaw
Ja idę w środę na wycięcie blizny, trochę mnie to stresuje, ale już mam dość bólu...
Agga
Ja biorę już trzeci miesiąc tabletki antykoncepcyjne,ale poprawy i różnicy nie widzę żadnej. Jak mnie bolało,tak dalej boli. We wrześniu powinnam się wybrać na laparoskopię,ale z czasem kiepsko i nie wiem czy to wyjdzie 43.gif .
basiaw
ja juz po icon_smile.gif wczoraj miałam zabieg a dziś jestem juz w domu nie było tragicznie ale ja nie miałam laparo tylko zwykle cięcie mam nadzieję ze więcej się nie powtórzy
Agga
Podciągam,bo jutro wybieram się do lekarza i trochę się boję. Coraz bardziej jest to uciążliwe i boli, więc muszę coś z tym zrobić.

I teraz pytanie,czego mogę się spodziewać?

Byłam na początku wakacji i dostałam tabletki na trzy miesiące,ale potem nie miałam czasu iść na kontrolę 43.gif .
Czy jedynym leczeniem tego są tabletki antykoncepcyjne,czy są też jakieś inne leki?
Nie chciała bym brać hormonów i może są jakieś inne metody leczenia ?

Rosa ekspercie Ty nasz 06.gif .
Edzia77
Ja jestem 4 lata po laparoskopii, do niedawna było oki, niestety od jakiegoś czasu bóle podbrzusza się nasiliły, do tego bolą mnie plecy, miesiączki raz maleńkie, a raz utopić się można... Oj, ciężkie życie... Moja lekarka prowadząca teraz chce mnie wysłać na kolonoskopię, bo może jest jeszcze jakaś inna przyczyna...
agrafkaa
CYTAT(ewon @ Mon, 13 Jun 2011 - 15:33) *
Najczęstszymi objawami endometriozy są:

1. Ból przed lub podczas okresu

2. Ból podczas stosunku płciowego.

3. Chroniczny, rozlany ból w miednicy niezależnie od miesiączki

4. Ból w lędźwiach

5. Obfite i/lub nieregularne okresy

6. Bolesne oddawanie stolca, zwłaszcza podczas okresu

7. Bolesne oddawanie moczu podczas miesiączki

8. Zmęczenie

9. Bezpłodność

10. Biegunka lub zaparcia

Inne częste objawy endometriozy:

1. Bóle głowy

2. Stany podgorączkowe

3. Depresja

4. Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi)

5. Niepokój, drażliwość

6. Skłonność do infekcji i alergii


Roso Agga dzięki.Jednak wychodzi że powodem moich kłopotów jest endometrioza
agrafkaa
...
maxx44
Centrum Medyczne Synexus we współpracy z partnerską organizacją badawczą poszukuje aktualnie kobiet, które mają zdiagnozowaną endometriozę i są zainteresowane poznaniem nowych możliwości terapeutycznych w ramach badań klinicznych. Jeżeli jesteś jedną z nich prosimy o kontakt telefoniczny pod ogólnopolskim numerem infolinii: 22 203 03 00. Informacja skierowana do Pań z: Krakowa, Warszawy, Katowic, Łodzi, Lublina, Szczecina, Poznania, Białegostoku i okolic. Więcej na https://www.przychodniasynexus.pl/endometrioza/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.