To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Foteliki samochodowe dla starszych dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Potwora
Maks jeszcze się mieście w ten do 18 kg ale podejrzewam, że jak przyjdzie nam założyć zimową kurtkę to będą kłopoty. No, więc mamy przed sobą widmo zakupu nowego fotelika. Nie mam czasu na szukanie, na allegro nie kupuję drogich przedmiotów wink.gif może któraś z Was była niedawno, albo właśnie się wybiera do sklepów, hurtowni i mogłaby tu napisać gdzie, co za ile - i co ja mam w końcu kupić, żeby Młodemu było wygodniej icon_rolleyes.gif icon_question.gif .
Mam dość blisko do sklepu Chicco w Carrefourze ale nie podobają mi się te foteliki, już wiem, nie chcę Chicco icon_wink.gif Do Ascotu jakoś nie mogę się wybrać - na swojej stronie mają fotelik Graco - kto wie ile on kosztuje???
skanna
Graco nie są strasznie drogie, w okolicach 300 zł mniej więcej. Mocniejsze, stabilniejsze są Maxi Cosi, Concordy i Roemery (ale te to jednak tylko na allegro albo za zachodnią granicą)

A do Askota daleko nie masz przecie icon_razz.gif
Potwora
CYTAT(skanna)
Graco nie są strasznie drogie, w okolicach 300 zł mniej więcej. Mocniejsze, stabilniejsze są Maxi Cosi, Concordy i Roemery (ale te to jednak tylko na allegro albo za zachodnią granicą)

A do Askota daleko nie masz przecie icon_razz.gif


Taaa, myślisz, że mam tam iść... icon_sad.gif
skanna
Myślę, że tak. Tam obsługa kiepska, ale wybór bywa przyzwoity. Ile masz na piechotę - 10 minut?
skanna
A w ogóle to nie iść, tylko jechać - samochodem i z dzieckiem icon_twisted.gif i poprzymierzać wszystko.
Potwora
Sylwia no mówię, że nie mam czasu, nawet te 10 min. No mam czas, owszem dzisiaj ale nieczynne icon_sad.gif Nie mam możliwości aby jechać z dzieckiem i poprzymierzać, najwyżej ten jeden wybrany. Najbardziej na razie podoba mi się ten dostępnym za granicą icon_lol.gif
skanna
Ola, radziłabym jednak znaleźć czas. Fotelik musi być i wygodny dla dziecka i dopasowany do samochodu. Na oko tego nie zrobisz, nijak.
Potwora
No dobrze a gdzie we Wrocławiu poza Askotem, sklepem Chicco i Bajką kupuje się foteliki samochodowe??
menada
Romery od 2 miesięcy są do kupienia w Posce icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif We Wrocławiu widziałam je właśnie w Askocie icon_smile.gif
Anita.W
Ola, ja mam taki https://www.allegro.pl/show_item.php?item=70514292 no moze w innym kolorze. Kupilam na allegro i jestem bardzo zadowolona. Juz mialam dosc wywalania kosmicznych pieniedzy na fotelik (pierwszy i drugi byl maxicosi czy jakos tak). To oparcie jest sciagane wiec jak wyrosnie to zostanie ci tylko to siedlisko. Zakup na lata icon_wink.gif . Fajne sa te dwa pojemniczki bo Kuba trzyma tam sobie picie albo wrzucam mu tam jakies cukierki aby spokojnie siedzial icon_rolleyes.gif .
Potwora
Anitko czy ten fotelik jest wygodny? Czy mozna regulowac oparcie?

Na pierwszy rzut oka nie jest zły, cena do przyjęcie i przesyłka gratis icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
Ale Graco ma kiepskie notki w testach icon_sad.gif
Sama kupiłam Graco, bo mi się spieszyło i na Roemera z Niemiec nie mogłam czekać. Jeśli miałabym wybierać- bez wahania Roemer Kid.
https://www.roemer.pl/Gdzie.htm
Anita.W
Ola to oparcie to mozesz na plasko polozyc. Aby troche pod katem je ulozyc to ja siedlisko (no caly fotelik) do przodu przesuwam. Kuba nie cierpial jazdy samochodem ale jakos tak w tym foteliku daje rade no i oczywiscie siedzi z przodu a mamusia tyly grzeje icon_rolleyes.gif . Aha jak siedzi z przodu to ja poprostu fotelem reguluje. Jak mi usnie to krece tym koleczkiem aby byl w pozycji takiej pol siedzacej.
Anita.W
Ale pas zapina sie w ten sam sposob czy to Graco czy Roemer wink.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(Anita.W)
Ale pas zapina sie w ten sam sposob czy to Graco czy Roemer icon_wink.gif

no, ale wyniki crash testów chyba są istotne... IMHO, of kors icon_wink.gif
Dorka
moi znajomi też mają takiego Graco i są zadowoleni. Sama planowałam jego kupno dla Krzysia, ale po przymiarce (są też w Askocie na Sztabowej) okazało się, że jeszcze dla niego trochę za duży (Krzyś jest dość niski i waży tez tylko trochę ponad 13kg, a ten fotelik jest zdaje się od 15 kg).
Pewnie wolałabym fotelik, który jest najlepszy w crash testach, jednak każdy bierze pod uwagę też inne czynniki (np. cenę icon_cry.gif ). A czasami ważniejsze od posiadania najlepszego fotelika jest ostrożna jazda, sama wiem, jak jadę z dziećmi to jakoś spokojniej mi się jeździ icon_rolleyes.gif .

Moze jeszcze sprawadzić na Allegro czy są do kupienia te lepsze używane icon_question.gif
karol
A ja POLECAM RENOLUXA. MAMY TAKI DO 18 KG, ALE SA TEZ DO PONAD 30 KG ZE ZDEJMOWANYM OPARCIEM, TAK ZE MOZNA PRZEROBIC NA SAMO SIEDZISKO. Jest suuuuuper !!!
Pozdrawiam
aska_mama_wiki
My też mamy Graco Junior Plus - kupiliśmy w Askocie ale to już ponad rok temu za 279 zł - o ile dobrze pamiętam. Na nasze potrzeby jest ok (czyli jazda w większości po mieście), córka lubi w nim jeździć i posłuży długo bo potem zostanie samo siedzisko. Niestety fotelik się nie rozkłada, na dłuższych trasach też sprawdzaliśmy i trzeba przyznać, że jak dziecko zaśnie to głowa leci na boki - pomaga podłożenie poduszki.
Co do testów to kiedyś (akurat jak szukałam fotelika) w Auto Plusie był test, w którym ten fotelik był b. wysoko oceniony. Mam nawet gdzieś skopiowane wyniki tego testu - jak znajdę to wkleję.
Pozdrawiam,
Aśka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.