To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ALERGIA

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magda83
Witam wszystkich!!!!!!

Mam synka 14 miesiecznego, i mam z nim proble. czasami wyskoczxa mu krostki na calych plecach, niegdzie wiecej nie ma, nie wiecz czy moge uzywac Zyrtek????? Moja pediatria powiedzial ze ma uczylenie na maliny i truskawki ale Mati ich nie je i ma cale plecki sypane. Nie wiem co mam zrobic mam tez masc Elidel samruje od czasu do czas jak soie pojawia krostki, maly powoli zaczyna wszysko jesc moze ma uczulenie na wolowien bo gotuje zupki jemu na wolowiene. Nie wiem co mmam zrobic POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i.
Magdo Zyrtec można używać w tym wieku, ale na własną rękę nie podawaj go dziecku. Skonsultuj się z pediatrą, może to nie uczulenie tylko coś innego (choroba, potówki...)
Poza tym nawet jeśli to uczulenie to podstawą jest znalezienie alergenu, inaczej ciężko będzie z tym walczyć.
A alergenów może być mnóstwo i to nie tylko pokarmowe. Może np. proszek, w którym pierzesz ubranka mu nie służy.
Magda83
Witam!!!!!

Dzieki za rade. Nie wiem czy moge zrobic jemu badania na alergie w taki wieku????Kazdy co innego mowi. Na proszek chyba nie jest uczuleny bo uzywamy go od urodzenia"Lovela", tylko zaczelam jego ubranka plukac w plynie. Moze to tez byc od tego.


Dziekuje za rade..
i.
Testy robi się raczej później. Możesz jednak zrobić mu IgE (z krwi) - wysoki wynik nie jest to co prawda jednoznaczny z alergią, ale moze jakoś to naprowadzi lekarza na dalsze leczenie.

Moze to być też ten płyn do płykania. Odstaw go na jakiś czas, jak wysypka zniknie (ale to może potrwać do 2 tyg.) to będziesz wiedziała od czego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.