To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rodzic -przedszkole-czyn spoleczny niezwykle

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
mam nadzieje ze Beatta sie nie obrazi , ze zakladam nowy watek pod haslem nie pytaj co przedszkole moze zrobic dla ciebie, tylko co Ty mozesz zrobic dla przedszkola .
Wpisujmy pomysly na wszystkie fajne akcje -aktywizacje icon_wink.gif
Wiekszosc pomyslow ktore wpisze pochodzi z przedszkola malinowej i maliniaka ale b mi sie podobaja

- zbiorka makulatury
-kiermasze wiosenne , przedswiateczne
- teatrzyk wystawiany przez rodzicow dla dzieci
-pikniki rodzinne
-zbiorka baterii
- tablica z urodzinami
c.d.n.
b.
grzałka
mnie się podoba pomysł z przedszkola Agnieszki (aga.ja), że rodzic chętny przychodzi czytać bajkę na leżakowaniu- bardzo integrujące

i wycieczki do zakładów pracy rodziców też bywają ciekawe- gdzieś już był podobny watek
beattta
Nie obrazi siÄ™ wink.gif

- galeria prac dzieci
- zbiórka rozmaitych pudełek, zbędnych opakowań po jogurtach, rolek z faksu, papieru toaletowego, materiałów wszelakich
- wizyty w zakładach pracy rodziców (tam, gdzie są takie możliwości i dzieci mogłyby być zainteresowane)
mama_do_kwadratu
Rodzice zapraszają do przedszkola ciekawą ciocię/wujka/znajomego na przykład artystę plastyka/policjanta/osobę, która gra na jakimś instrumencie etc.
Doruśka
ja uczestniczyłam w odanawianiu-malowaniu zabawek na placu zabaw:)
mama_do_kwadratu
CYTAT(Dorusia)
ja uczestniczyłam w odanawianiu-malowaniu zabawek na placu zabaw:)

o, ja też icon_smile.gif
addera
"Za czasów" Dominki malowaliśmy z R. meble w przedszkolu.
O poscieli napisałam w watku beattty icon_wink.gif

W tym roku:
- sprzątalismy ogród (grabienie liści, sadzenie krzewów) - zakończone było paleniem ogniska i pieczeniem kiełbasek i ziemniaków
- malowaliśmy płot (panowie malowali icon_wink.gif )
moko.
ja nie o przedszkolu a o szkole wink.gif
Co roku rodzice odnawiajÄ… klasÄ™, malujÄ…, sprzatajÄ…, remontujÄ….
Zapraszamy nauczyciela do domu - to obowiązek, nauczyciel musi przyjść na wizyte i zobaczyć jak dziecko żyje, w jakich warunkach itp.
Organizujemy wycieczki, zapraszamy gości np. górników (moi koledzy z pracy bardzo chętni są brac udział w takich dyskusjach z dziecmi icon_cool.gif )
W przedszkolu natomiast pomagaliśmy organizowac wycieczki, piekliśmy ciata na różne okazje. W szkole jest o wiele lepsza atmosfera do współpracy.
Potwora
U nas była loteria fantowa na potrzeby dzieci z domu dziecka, a także rodzice poprzynosili różne różności typu ciastka, ozdoby a dzieciaki je sprzedawały icon_lol.gif za zebrane pieniądze kupione prezenty dzieciom z domów dziecka.
emce
U nas rodzice (najchętniej tatowie, jako mniej się ogólnie angażujący w te sprawy) przychodzą i opowiadają dzieciom o swojej pracy / pasjach / interesujących rzeczach.
nasz tata jeszcze się nie odważył (stwierdził, że to co robi tchnie nudą, więc nie będzie dzieciom rozwiewał wyobrażeń na temat dorosłości) icon_confused.gif
grabinka
Przepraszam,ja zapytam czy rodzice wszelakiego rodzaju zajecia podejmuja sami czy jest to za namową nauczycielki.Czyli tak: jeden rodzic wpada na dany pomysł zgłasza nauczycielowi i on namawia pozostałych rodziców.Czy też rodzice miedzy soba omawiaja dany "plan"działania.
W moim przedszkolu jakos trudno do czegokolwiek zachęcic panie a co dopiero rodziców icon_sad.gif icon_exclaim.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.