To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przyjaciółka w przedszkolu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Czy wasze dzieci mają w przedszkolu przyjaciółki? Takie jedne jedyne? wink.gif Marta właśnie ma i zaczyna mnie to już martwić. Myślałam, że w tym wieku dziecko raczej bawi się jeszcze w grupie. O tym że W. w ogóle jest i że ją kocha icon_eek.gif słyszę już od 2 miesięcy. Rano sprawdzamy w szatni czy W. już przyszła do przedszkola, jeśli w ogóle jej nie ma, to Marta płacze.
Dziś byłam swiadkiem sceny: Przyprowadziłam Martę do grupy. Kilka dziewczynek zerwało się z podłogi i podbiegło do Marty, żeby się z nią przywitać. Jedna próbowała wziąć ją za rękę. Marta delikatnie się wyrwała, mamrocząc pod nosem "ty nie jesteś moją koleżanką". No i wtedy zwiewnie, ale bez pośpiechu, podbiegła W. Rzuciły się z Martą w ramiona i przytulały dłuższą chwilę. Nadal objęte poszły do reszty dzieci, Marta jeszcze sie odwróciła i wysłała mi całusa.

Nie podoba mi się to, że Marta nie potrafi reagować pozytywnie na dowody sympatii wysyłane przez inne dzieci, jeszcze trochę i nikt nie będzie jej lubił.
Co będzie jak W. będzie dłużej nieobecna albo w przyszłym roku trafią do innych grup.
I czy to w ogóle jest normalne w tym wieku??

Postanowiłam też porozmawiać z paniami, żeby się dowiedzieć jak jest w ciągu dnia.

A jak jest u was?
miriam
Carmen tez ma przyjaciolke.
Zreszta panie zwrocily na to uwage juz wczesniej, bo sa nierozlaczne od pierwszego dnia.
Ale bawia sie w grupie, dopuszczaja tez jeszcze jedna dziewczynke, tyle ze manipuluja obie mlodszymi dziecmi i to mnie martwi.
Choc taka przyjazn sama z siebie nie moze byc zla, ja tez przyjaznilam sie dlugo w przedszkolu i szkole z ta sama osoba icon_smile.gif
acha u nas tez grupa dziewczynek wybiega przywitac sie z Carmen, ale ona je omija i idzie do Sary icon_rolleyes.gif
moze cos sie teraz zmieni, bo Carmen tydzien czasu byla w domu z powodu choroby icon_confused.gif
chlopcow ignoruja obie, i to tez mnie martwi, ale moze to normalne??
Carmen ma 4 lata i 5 miesiecy icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.