To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Egzekwowanie przepisów.....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
nasz nowokupiony samochód z bagaznikiem godnym rodziny z dwójka dzieci - czyli kombi posiada kratę-zarejestrowany jest wiec na 4 osoby. swietnie. sa 4 osoby.
siadam ja kiedys zmuszona przez jeczadełko które sie ignasiowi włącz równiez w samochodzie pomiedzy dwoma fotelikami z tyłu- bo samochód ten posiada 3 miejsca z tyłu oczym swiadacza min pasy dla 3 osoby i cos mnie w odwłok kuje podle.
Otóz zeby nie wozic jak sie domyslam piatej osoby wmontowano śruby, żeby parszywcowi w d... powchodziły i żeby szanowne społeczeństwo przepisów przestrzegało.
Bez komenatrza.
Ludek
CYTAT(mamajul)
...siadam ja kiedys zmuszona przez jeczadełko które sie ignasiowi włącz równiez w samochodzie pomiedzy dwoma fotelikami z tyłu- bo samochód ten posiada 3 miejsca z tyłu oczym swiadacza min pasy dla 3 osoby i cos mnie w odwłok kuje podle.
Otóz zeby nie wozic jak sie domyslam piatej osoby wmontowano śruby, żeby parszywcowi w d... powchodziły i żeby szanowne społeczeństwo przepisów przestrzegało.Bez komenatrza.


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

A poważnie nie da się tych śrubek wymontować?
mamajul
Z. je wykręcił. Wozimy je ze sobą. Jako memento icon_lol.gif wink.gif .
Mogli prÄ…dem w sumie....
Mika
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

nijak nie rozumiem polityki kratki icon_wink.gif -kombi posiadam,kratkę tak samo-samochód zarejestrowany na 5 osób,a jeszcze mi mówią,że jakbym kratkę zdjęła to i na 6 zarejestrowaćbym mogła icon_wink.gif icon_lol.gif
mamajul
mnie mika zastanawia co innego-i nie chodzi mi o siniaki i zadrapania na pośladkach.
Mika
a w ogóle to wątpię czy jest taki przepis mówiący,że samochód posiadający kratkę ma mieć "zaśrubowane" jedno miejsce -z tego co słyszałam jeśli auto zgłoszone jest jako "transportowe" musi mieć zdjęte tylne pasy i siedzenia
Edi Zet :)
W moim samochodzie z kratką wyrżnięto mi ze środkowego siedzenia pas biodrowy, he, he, he... icon_rolleyes.gif
Mama Anka
I znajomych byl zamontowany taki walek, wymontowali, w d.. nie wchodzil. icon_wink.gif 06.gif
mamajul
Hm. Czyli co- trzy osoby z tyłu jeździć nie mogą??
Myślałam ze jek na 4-ert to na 4 - a gdzie siedzą i w jakiej konfigruracji- to obojętne icon_rolleyes.gif .
To naprawdÄ™ niebezpieczne jest??
Mika
Mamajul -to wywmysł tych co zarządzili przepisy związane z kratką
Przecież te samochody są z tej samej linii produkcyjnej co reszta -jeśli do tego są z tyłu wyposażone w 3 pasy znaczy,że 3+2 z przodu =pięcioosobowy icon_wink.gif nie mogą być "niebezpieczne" tylko dlatego,że ktoś wkręcił śrubyi stwierdził,że teraz to mabyć 4osobowy i już icon_wink.gif

p.s
tyle ile samochód ma pasów -tyle osób może nim jeździć
mamajul
uściślę-przepis dotyczy dwóch osób z przodu dwóch z tyłu czy w dowolnej konfig max 4??
mamajul
I naprawdę Was nie dziwi sposób egzekwowania przepisów??
Ja się poczułąm okropnie- i poczułabym się pewnie tak samo gdybym wiedziałą ze stosuje się coś takiego...
Idę się leczyc, bo odstaję wyraźnie.
Mika
CYTAT(mamajul)
uściślę-przepis dotyczy dwóch osób z przodu dwóch z tyłu czy w dowolnej konfig max 4??


na mój chłopski rozum 2 z przodu+2 z tyłu
az
CYTAT(mamajul)
Hm. Czyli co- trzy osoby z tyłu jeździć nie mogą??
MyÅ›laÅ‚am ze jek na 4-ert to na 4 - a gdzie siedzÄ… i w jakiej konfigruracji- to obojÄ™tne  :roll: .
To naprawdÄ™ niebezpieczne jest??


Jest to niebezpieczne ponieważ nie masz pasa. Przy zdeżeniu to ...(wolę nie wyobrażać sobie). Ja też tak mam i zamierzam go przerejestrować i zamontować ten pas. Czekam tylko na wyż finansowy icon_smile.gif
Mika
CYTAT(az)
CYTAT(mamajul)
Hm. Czyli co- trzy osoby z tyłu jeździć nie mogą??
MyÅ›laÅ‚am ze jek na 4-ert to na 4 - a gdzie siedzÄ… i w jakiej konfigruracji- to obojÄ™tne  :roll: .
To naprawdÄ™ niebezpieczne jest??


Jest to niebezpieczne ponieważ nie masz pasa. Przy zdeżeniu to ...(wolę nie wyobrażać sobie). Ja też tak mam i zamierzam go przerejestrować i zamontować ten pas. Czekam tylko na wyż finansowy icon_smile.gif


Az-ale Mamajul pisze wyraźnie

CYTAT
samochód ten posiada 3 miejsca z tyłu oczym swiadacza min pasy dla 3 osoby


icon_wink.gif
dumiczowa
ja mam samochód cięzarowy z miejscami siedzącymi w liczbie 5, jednak zarejestrowany jest na 4 osoby, ale ani żadnych śrub nie ma , ani wałków ani wyrżnieć a pasy w komplecie.

icon_confused.gif
pozdr.
az
Zasuerowałam się swoim samochodem, ja mam zapięcia ale nie mam pasów dla trzeciego pasażera.
mamajul
"Prądem? Człowieka?"
Hm icon_confused.gif
lena77
moj znajomy mial punto zarejestrowane na .....55 osob ?(tak bylo w dowodzie-pokazywal mi, wiec na 100% prawda)
i jak tu przestrzegac przepisow...
Dora2
CYTAT(lena77)
moj znajomy mial punto zarejestrowane na .....55 osob ?(tak bylo w dowodzie-pokazywal mi, wiec  na 100% prawda)
i jak tu przestrzegac przepisow...

04.gif ciekaw jak reagowała policja przy kontroli dokumentów
Kalipsoo
Śruby zostały po wymontowaniu dużego podłokietnika, który był pomiędzy 2 tylnimi siedzeniami. Sprzedający samochód zabrał sobie podłokietnik, a śrub już mu się wykręcić pewnie nie chciało. Domyślam się, że tylni pas jest tylko biodrowy i został ponownie przykręcony, gdy zabierano podłokietnik.
aga.ja
My kupowaliśmy nasz samochód trzy lata temu i wtedy podłokietnik musiał być zamontowany w samochodzie z kratką. Nie udało nam się doprosić o niemontowanie go, jedyne co wynegocjowaliśmy to niedemontowanie środkowego pasa (normalny, nie biodrowy). Podłokietnik wywaliliśmy sami - inaczej nie moglibyśmy jeździć, bo córcię na początku woziliśmy w gondolce od wózka (przypinanej samochodowymi pasami i z atestem).
A jak to jest z przerejestrowaniem samochodu? Można go zamienić z ciężarówki na osobowy? Nam przy kupnie mówili, że nie będzie można, ale może coś się zmieniło? Chętnie pozbylibyśmy się tej kratki, bo zmniejsza nam pakowność icon_smile.gif bagażnika.
mamajul
mozna przerejestrowac. tak zrobilismy z poprzednim, który nam ukradli... icon_evil.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.