To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

MIRENA - czy któras z Was stosuje?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Olena
Jak w temacie. Rozważam i rozważam tę Mirenę i chyba juz tylko finanse mnie powstrzymują. Ale napiszcie - jak to "się nosi"?
Olena icon_biggrin.gif
Małgoś.dz
Hmmm, że "nie stosuję" to wiem na pewno.
Natomiast zaintrygowało mnie co to jest takiego ta MIRENA??? icon_rolleyes.gif
eHermiona
He he, już się na ten temat dość "pogardłowałam" icon_wink.gif , ale co tam, napiszę jeszcze raz. Ja mam - od 1 kwietnia dokładnie. Mnie nosi się ją świetnie. Właściwie od tych 3 miesięcy nie mam miesiączki, jedynie plamienia (ale nie cały czas, tylko mniej więcej w czasie spodziewanej miesiączki) i to zupełnie bezbolesne. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Oczywiście, pierwsze dni po założeniu były trudne,bo cały czas wydawało mi się, że jak się pochylę, to będę ją czuła, no i byłam trochę obolała po zakładaniu - od razu radzę, żebyście kazały się znieczulić, bo to jest dość trudne do wytrzymania - dla mnie w każdym razie... No, i robi się słabo, więc lepiej być wtedy z kimś, kto odwiezie do domu....
Dokładnie co to Mirena można przeczytać na odpowiedniej stronie. W skrócie - hormonalna wkładka domaciczna, która ma malutki pojemniczek, z którego uwalniany jest hormon powodujący, że błona śluzowa macicy staje się niewrażliwa na działanie estrogenów, czyli nie wzrasta na tyle, zeby powodować krwawienie. Poza tym ten hormon zmienia śluz tak, że jest on nie do przebycia dla plemników.
Jej skuteczność jest b. wysoka,wyższa chyba niż tabletek.
W odróżnieniu od zwyklych wkładek, które zwykle powodują zwiększenie krwawienia, Mirena działa odwrotnie, co na pewno jest nie do pogardzenia... Często nawet zupełnie likwiduje miesiączkę. Działa 5 lat.

Jednak trzeba pamiętać, że tak, jak każdy hormon, ten też może być różnie tolerowany - na mnie źle działają tabletki, a Mirena nie, ale może być też odwrotnie.

Ogólnie rzecz biorąc zachęcam - cena jest zabójcza, ale jeśli się policzy, ile wyda się na tabletki przez tych 5 lat, okazuje się, że wcale nie jest taka droga.

icon_biggrin.gif Monika
Olena
Dziękuję Monika!!! icon_lol.gif
Mirena Małgosiu, to jedyna na rynku wkładka, która nie ma działania wczesnoporonnego. A w każdym razie miec nie powinna, bo najpierw działają uwalniane miejscowo hormony. I jest plastikowa, co dla mnie ma znaczenie ogromne, bo jestem uczulona na metale. Plasikowa, prawda Hermiono? icon_confused.gif
Więcej jest na strnie mireny, nie pamiętam adresu, ale ja się wrzuci w wyszukiwarkę "mirena" to wywala.
Buźka
Olena
oreiro.
Może komuś się przyda - ja tam będę zamawiała wkładkę - albo Mirenę albo COPPER T Cu 380 A

https://www.marcinkowscy.com.pl/


Taniej niż w aptece
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.