To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak się zażywa pigułki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

yda
Może śmieszne to dla Was pytanie, ale ja po raz pierwszy biorę...
Wiem,że o tej samej porze, w pierwszym dniu miesiączki,po koleii tp, co można wyczytać z ulotki.
Nie napisali jednak czy się je popija, czy przed jedzeniem, czy po, czy nie wolno przy nich brać jakiś leków itp, a co z alkoholem?
pomóżcie
Yda nieoświecona
Lua
O tej samej porze np wieczorem, ja popijałam tym co akurat piłam. Nie zastanawiałam się czy jestem po posiłku, przed czy po. Brałam jak sobie przypomniałam. Myślę, że to nie ma znaczenia, bo tabletki skutkowały przez ok 7 lat icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Co do alkoholu też nie słyszałam, że nie wolno w ogóle pić w czasie brania tabletek. Wiadomo, że przez tyle lat brania tabletek nie byłam zupełną abstynentką icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Lua
Agnisma
Ja dla odmiany wogóle nie popijam, idę spać i biorę tabletkę, nie przy jedzeniu, nie przed i nie tuż po.
Bywało, że imprezowałam alkoholowo i mnie nie zawiodły. icon_lol.gif
Diana
w ulotce powinno być też napisane że nie wszystkie leki mozna zażywać łykając jednocześnie pigułkę,chodzi o to że może to osłabić działanie pigułki.a poza tym to chyba nie ma ograniczeń.
aluc
to zależy jakie, jeśli to nie są tzw minitabletki, to nie trzeba ich przyjmować o stałej porze, bo do 36 godzin po poprzedniej tabletce stężenie hormonów w organizmie jest na tyle duże, że do owulacji nie dopuszcza... chilli do 12 godzin można się spóźnić w miarę bezkarnie

niektóre leki mogą upośledzać wchłanianie tabletek z przewodu pokarmowego, musisz to każdorazowo sprawdzać na ulotkach tych innych leków - nie znaczy to, że nie można brać tabletek, tyle że ich działanie może być osłabione i w trakcie przyjmowania tych innych leków dobrze stosować jeszcze jakąś metodę - globulki albo prezerwatywę, podobnie jakby ci się zdarzyło zwymiotować krótko po wzięciu tabletki

alkohol też nie jest bezwzględnie zakazany, największe ryzyko przy nim to to, że ... zapomnisz wziąć następną icon_lol.gif

z popijaniem - zawsze wszelkie leki najlepiej jest popijać czystą wodą, alkoholem raczej nie wink.gif

tak mi się przypomniało - pamiętam, jak robiłam kurs na prawo jazdy - 10 lat temu - instruktor powiedział, że kobiety, które biorą tabletki, nie powinny prowadzić, bo wszystko widzą na niebiesko icon_eek.gif brałam 10 lat i jakoś mi się nie zdarzyło wink.gif
milly
Dobra, ja, specjalistka od antykoncepcji hormonalnej icon_wink.gif mam uprzejme pytanie. Czy można stosować ziołowe środki przeczyszczające?
W ulotce jest napisane, że nie powinno się. Ale jeśli czas wchłaniania to ok. 4 godz. i wezmę sobie taką tabletke o godz. 21, a później wypiję ziółka, żeby rano, no, teges, wiecie, to co? Tabletka nie zadziała?

Milly
aluc
CYTAT(Milly)
Dobra, ja, specjalistka od antykoncepcji hormonalnej wink.gif  mam uprzejme pytanie. Czy można stosować zioÅ‚owe Å›rodki przeczyszczajÄ…ce?
W ulotce jest napisane, że nie powinno się. Ale jeśli czas wchłaniania to ok. 4 godz. i wezmę sobie taką tabletke o godz. 21, a później wypiję ziółka, żeby rano, no, teges, wiecie, to co? Tabletka nie zadziała?

Milly


Milly, zjedz zimną pizze, popij sprajtem i poskacz na skakance - działa tak samo icon_lol.gif

a tak serio - nie wiem, ja jednak zrobiłabym choćby tą 4-6 godzinną przerwę między tabletką anty a tą drugą
EwaKW
no to ja przy okazji tego watku zapytam o cos..
mialam pierwsza tabletke z nowego opakowania wziac w piatek przypomnialam sobie dopiero w niedziele ....czyli dwie tabletki oposcilam.
No i co przez najblizszy miesiac nici z atykoncepcji?
yda
DZIĘKI DZIEWCZYNY!!!
Anuk
Aluc, powinnaś dostać NOBLA w dziedzinie medycyny naturalnej icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
aluc
CYTAT(Anuk)
Aluc, powinnaÅ› dostać NOBLA w dziedzinie medycyny naturalnej  :lol:  :lol:  :lol:


Anuk, nie chichocz, jak byłam w ciąży, to to był jedyny patent na zaparcia icon_biggrin.gif pod koniec już bez tej skakanki, wystarczyło podskakiwanie lekkie na jednej nodze icon_lol.gif
Anuk
Aluc, ciekawe co na to wtedy Twoja Fasolka icon_lol.gif Może odbierała to jako stan nieważkości icon_lol.gif Może będzie kosmonautą (jak Hermaszewski) icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
aluc
CYTAT(EwaKW)
no to ja przy okazji tego watku zapytam o cos..
mialam pierwsza tabletke z nowego opakowania wziac w piatek przypomnialam sobie dopiero w niedziele ....czyli dwie tabletki oposcilam.
No i co przez najblizszy miesiac nici z atykoncepcji?


Ewa, ja bym zrobiła tak - nie opuszczała tych zapomnianych tabletek, tylko po prostu brała wszystkie z dwudniowym poślizgiem, wtedy przez pierwsze 15 dni masz zwiększone ryzyko, tak jak przy pierwszym opakowaniu w ogóle, a potem już chyba wraca ochrona do normy
EwaKW
Aluc tak zrobilam biore z dwudniowym poslizgiem:)
Tyle ze naprawde slowa "chyba wraca do normy" nie wystarcza mi icon_wink.gif
Jednak chyba zrobie sobie miesiac abstynencji majac w pamieci to ze Kubus jest tabletkowym chlopczykiem:)
pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.