To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sprawdzone przepisy na masy do tortów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alatanta
....
agabr
ja robie z przepisu podawanego kiedys przez Gosie 1 , ale on jest na budyniu, ale budyn robi sie samemu.b
skanna
Taki najbardziej podstawowy to dwa jajka ubite na parze z niepełną szklanką cukru, wystudzone i zmiksowane z kostką masła. Do tego kakao, albo kawa, albo kokos albo owoce (np. truskawki, ananas z puszki - z owocami trza ostrożnie bardzo, za szybko dodane powodują, że masa się warzy). Do masy kakaowej można dodać alkohol.
katiek
Bita śmietana, taka z butelki najlepsza. Jak chcesz żeby trwała była dodajesz żelatynę (nie wiem jak i kiedy bo nie dodaję, znam tylko sposóB)
marghe.
ja robiłam bardzo smaczną kokosową
jest w tortach
ulcik
a ja robię galaretkę w połowie wody .. jak zacznie tężeć dodaje do rozrobionej z mlekiem ( w standartowych proporcjach ) bitej śmietany z torebki mieszam .. czekam 10 minut góra i gotowa do rozkładania na torcie icon_smile.gif

u.
alatanta
...
alatanta
....
ulla
Ja polecam masę "tiramisu". Moze to i profanacja, ale jest pyszne. Krem robi się jak tiramisu, ale przekłada sie tym biszkopta (oczywiscie układając biszkopty maczane w kawie), smaruje z zewnątrz i posypuje kakao icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.