To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

prace ręczne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Powiedzcie mi , ze sie czepiam ; ) tak na poczatek.
Otoz w naszym przedszkolu jak pewnie i w kazdym jeste galeria prac a nawet dwie.Moj syn uwielbia malowanie , lepienie , robi tego duzo ale na poziomie trzylatka.
Natomiast w przedszkolnych galeriach wisza prace idealne , no idealne , mojego Jedrka rowniez prace , grzybki rowne , ksztaltne.
Oczywiscie wszystkie dzieci robia takie idealne prace , bez jednej plamki kleju , czy krzywo przyklejonej kropeczki .
Powiem szczerze , ze wolalabym , ze te prace byly jednak mniej doskonale a bardziej samodzielne.b
skanna
Nie czepiasz się, masz rację. Mnie to w żłobku też wkurzało, że niby 2-3 latki tak ładnie i starannie kolorują.
Edzia77
No nie wiem, u nas te galeryjne prace wcale nie są takie idealne. W pracy pt. jesien, moja córa narysowała (farbami) gołe brązowe drzewo i i szaro ciemne tło, gdzie prace innych dzieci były kolorowe, pełne listów w różnych barwach. No cóz chyba jej sie nie chciało, albo pogoda ją nastraja tak jak mamusie. Praca wisi mimo ze do pieknych nie nalezy.
malinowa i Malina
U nas prace nie sa idealne, tzn niektóre z III i IV grupy sa prawie idealne, ale są dzieci, które maja talent. Na tablicy wisza równiez mniej idealne - nawet bazgroły Adasiowe. icon_biggrin.gif
cydorka
U nas bywa różnie, takie prace mmm.. malowane, wyklejane itp to tak jak widze sa raczej samodzielne, ew z drobniutka pomoca ( wysilki janka podobne do domowych).
Wiecej pomocy widze w lepieniu z plasteliny, masy solnej , w robieniu kukielek czy takich nazwijmy je pracach przestrzennych

Ale ja wiem czy to źle? Panie raczej pomagaja niż robią za - tak myślę. Ja w domu też mu trochę pomagam, bo sam o to prosi. Jak mowi, że nie chce pomocy to radzi sobie sam.
Powiem tak: widze czasem pomoc, ale ona mi nie przeszkadza.
Bo samodzielne jest to co potrafi a w tym z czym gorzej idzie pomaga mu się. Pomaganie nie przeszkodziło mu w rozwijaniu sie bo widzę ogromny postep od momentu, kiedy do przedszkola poszedł ( widze go w domu oczywista też- nie tylko na podstawie prac przedszkolnych).

cyd
grzałka
U na wiszą prace wykonane faktycznie przez dzieci- wiem, bo na tle pozostałych prace Ani wyrózniają się zdecydowanie in minus- hehe, po mnie ma zdolności icon_rolleyes.gif

Ale na którymś watku ktos wrzucał zdjęcia prac półtorarocznych żobkowiczów- albo same Matejki, albo nasze przedszkolaki jakies mocno do tyłu

Oczywiście, że by mnie to irytowało
zilka
A widzisz, mówiłam Ci to 2 miesiące temu przy ludku z ziemniaka icon_cool.gif
zilka
Agnieszko, let's face it - to jest po prostu nijakie przedszkole. Nie wybitnie złe ale bardzo byle jakie. I tyle... icon_confused.gif
Ja nie mam siły go zmieniać.
Ludek
Oczywiście, że się nie czepiasz. Ja lubie oglądać prace dzieci, a najbardziej mnie cieszą te samodzielne, gdzie widać ile wysiłku w nie włożyły.

U nas też jest galeria, a nawet dwie, tylko, ze w sali dzieci lub holu na który rodzice nie mają wstępu icon_evil.gif .
amania
u nas każda grupa ma swoją "galerię"

w maluchach, to człowiek czasem nie wie co ogląda icon_lol.gif

ale w najstarszej grupie już całkiem ładne rzeczy wiszą, chociaż i tam nierzadko klejem poplamione wink.gif

Aga, powiedz paniom żeby nie były nadgorliwe icon_wink.gif
Pecia
nie czepiasz sie
u nas co gorsza wisialy TYLKO prace idealne, wybranych dzieci
i to mi sie w ogole nie podobalo
Kari07
U nas każda grupa ma swoją tablice i wiszą tam prace wszystkich dzieci które były danego dnia w przedszkolu.
Oczywiście jest ochrona danych osobowych poniewaz każde podpisane jest imieniem i tylko pierwszą literą nazwiska icon_smile.gif
Prace zmienianÄ™ sÄ… tak co 3 dni.
Także mam przegląd wszystkich talentów w grupie icon_smile.gif
Co prawda dzisiaj popełnilam gafę twierdząc ,że piękny śnieg namalowała grupa maluchów a potem sie okazło ,że to są bałwanki icon_smile.gif
aluc
nie czepiasz siÄ™

u nas wiszą wszystkie prace, nawet ta, na której Maks pomalował krasnala metodą sukcesywnego zamalowania całej kartki kolejnymi kolorami krasnalopodobnymi wink.gif

nieco schludniejsze są prace zbiorowe, jak rozumiem czynione pod większym nadzorem pań - ale też tu i ówdzie jest niedoskonale
grzałka
a w grudniu zeszłego roku na tablicy wisiało 19 zielonych choinek i jedna cała czarna (Ani)- a na górze napis "poznajemy kolor zielony"

Ania twierdziła, że choinka tak naprawde jest zielona, ale akurat jest noc

ja tam uważam, że warto walczyć, walczyłam z namawianiem mojego dziecka do jedzenia, walczyłam z niewychodzeniem na dwór w "brzydką" pogodę- jest poprawa
Pecia
CYTAT(grzalka)
a w grudniu zeszÅ‚ego roku na tablicy wisiaÅ‚o 19 zielonych choinek i jedna caÅ‚a czarna (Ani)- a na górze napis "poznajemy kolor zielony"  

Ania twierdziła, że choinka tak naprawde jest zielona, ale akurat jest noc



zuch dziewczyna, tak trzymac icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
Edi Zet :)
CYTAT(amania)
u nas każda grupa ma swoją "galerię"

w maluchach, to czÅ‚owiek czasem nie wie co oglÄ…da  :lol:  

ale w najstarszej grupie już caÅ‚kiem Å‚adne rzeczy wiszÄ…, chociaż i tam nierzadko klejem poplamione  :wink:  
icon_wink.gif

Podobnie jak u amani jest i u nas.
beattta
Uważam, że nie przesadzasz. Mnie najbardziej cieszą prace wykonane własnoręcznie przez Julkę bez względu na to czy są pokapane klejem, poplamione farbką czy przypominają coś innego niż sugeruje sam autor wink.gif

W naszym przedszkolu każda grupa ma swoją własną galerię i prace są jak najbardziej samodzielne.
marghe.
u nas wisi wszystko jak leci = prace wszystkich dzieciaków - od bazgrołków najmniejszych maluchów po mniej lub bardziej dopieszczone arcydzieła icon_wink.gif starszaków

Widać,ze opiekunki niektóre rzeczy robią za maluchy, pomagają coś wyciąc, coś przykleić...
mama_do_kwadratu
u nas wystawiane sÄ… wszystkie prace, bo i przedszkole mikroskopijne icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.