To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Storczyk

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
agniesia :)
Obi najbliżej mam w Trójmieście więc może się skuszę icon_smile.gif
[użytkownik x] a orientujesz się może czy będzie jakaś wystawa w okolicach Trójmiasta?

pcola mój też mówil, że to badyle. A teraz jak mu jakiś wpadnie w oko to sam mi kupuje. Tak właśnie było z tym różowym plamiastym icon_wink.gif

Ja dziś przezylam mały szok. Oglądam sobie moje storce, patrzę na tego który o mało nie padł wydając na świat keika z pędem kwiatowym. A on własnie wypuszcza kolejnego keika. Na razie jest malutki listeczek ale to na pewno keik.
Tamten maluszek po odcięciu zdrowo rośnie ale niestety szybko przekwitł, a pęd usechł.
I policzyłam, że mam już 12 sztuk icon_razz.gif W tym cymbidium, dendrobium, 2 miniaturki i 8 falków icon_smile.gif
beata1104
Ja mam 11 szt, zaczełam od listopada i jak będą przybywać w takim tępie jak do tej pory to icon_lol.gif skąd ja wezmę tyle parapetów 01.gif
Użytkownik usunięty
Zapytam o wystawę w Trójmieście, sądzę że coś jest icon_smile.gif

Mogę się Wam pochwalić moimi spełnionymi chciejstwami??? Odbieram na wystawie moje cudeńka!

Mój czarny książe (marna fota, ale jakaś jest icon_wink.gif ). Niekwitnący, ale i tak cieszę się jak nie wiem co!


Vanda Coreuela blue, odmiana gatunkowa icon_biggrin.gif


Moje pierwsze marzenie, na które czekałam do tej pory! Vanda Sansei Blue


I Phalenopsis Gigantea. Tak, jest TAKI wielki 06.gif


I jeszcze nowy, pachnący Phalenopsisek icon_biggrin.gif
pcola
[użytkownik x],
prawdziwe cuda ! icon_smile.gif Choruję na Vandę, ale poczekam do swoich urodzin icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pcola @ Thu, 01 Mar 2012 - 11:49) *
[użytkownik x],
prawdziwe cuda ! icon_smile.gif Choruję na Vandę, ale poczekam do swoich urodzin icon_wink.gif

Pcola, ale wiesz że Vandzia wymaga trochę więcej niż falek, nie? A jaką chcesz mieć?
agniesia :)
[użytkownik x] przepiękne okazy icon_smile.gif Za mną też chodzi vanda, tylko zastanawiam się gdzie i jak mogłabym ją ulokować, bo nie mam w żadnym pokoju karniszy.
Te z niebieskimi kwiatami są cudne!

edit: [użytkownik x] a powiedz mi jeszcze jedno. Oglądam właśnie vandy w sklepie internetowym i są dostępne w 2 wersjach : do montażu ( czyli te wiszące?! ) i w doniczce ( np 10, 12cm). Czyli co? One nie muszą "wisieć" ?
Użytkownik usunięty
CYTAT(agniesia :) @ Thu, 01 Mar 2012 - 12:39) *
[użytkownik x] przepiękne okazy icon_smile.gif Za mną też chodzi vanda, tylko zastanawiam się gdzie i jak mogłabym ją ulokować, bo nie mam w żadnym pokoju karniszy.
Te z niebieskimi kwiatami są cudne!

edit: [użytkownik x] a powiedz mi jeszcze jedno. Oglądam właśnie vandy w sklepie internetowym i są dostępne w 2 wersjach : do montażu ( czyli te wiszące?! ) i w doniczce ( np 10, 12cm). Czyli co? One nie muszą "wisieć" ?


Nie, nie muszą. Można je trzymać również w wazonach postawione na parapecie, jednak ja nie ogarniam uprawy wazonowej. Ja mam łupiaste ręce, gorzej niż dziecko. Taki piękny szklanny wazon przetrwałby u mnie najwyżej dobę :/ Dlatego moje Vandy wiszą (nie na karniszach, tylko na haczykach wwierconych nad oknem 37.gif ).

Vand z niebieskimi kwiatami jest mnóstwo. Ja sama mam obecnie trzy oznakowane (dwie, które wyżej widać i Sylvię Palmeri) 06.gif
pcola
[użytkownik x],
jeszcze nie wiem, przyznam że jeszcze nie zagłębiałam tematu icon_redface.gif Ale mam czas do sierpnia icon_smile.gif Przygotuję się solidnie, a wybiorę pewnie jakąś łatwo dostępną
odmianę, na początek 06.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pcola @ Thu, 01 Mar 2012 - 14:12) *
[użytkownik x],
jeszcze nie wiem, przyznam że jeszcze nie zagłębiałam tematu icon_redface.gif Ale mam czas do sierpnia icon_smile.gif Przygotuję się solidnie, a wybiorę pewnie jakąś łatwo dostępną
odmianę, na początek 06.gif


To daj znać, pokombinujemy sobie. One nie są trudne , tylko trzeba je moczyć codziennie w okresie letnim, 2x w tygodniu w okresie zimowym.
pcola
[użytkownik x],
a to się da zrobić icon_smile.gif Dzięki, dam znać. Póki co mam inne "hobby" icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pcola @ Thu, 01 Mar 2012 - 15:05) *
[użytkownik x],
a to się da zrobić icon_smile.gif Dzięki, dam znać. Póki co mam inne "hobby" icon_wink.gif


Wiem... i nieustająco przypadam do Twych stóp.
Fiefiora
Tu powinny być w temacie jakieś ostrzeżenia, że takie cuda są wklejane i można później mieć problemy z opanowaniem chęci posiadania nie jednego z nich!
beata1104
Fiefiora ma racje 37.gif
[użytkownik x] piękny sabotek
pomidorro
bu...nie udało mi się na wystawę dotrzeć. Może jutro???
Użytkownik usunięty
MAM! Mój Książe jest już w domu. Pachnidełko też. Reszta cudeniek jeszcze w szklarni czeka, ale są już moje.

Poza tym padam na pysk...

~justa, mnie niestety jutro nie będzie. Chyba, że stanie się cud.
Fiefiora
[użytkownik x] to prosze na dobitkę więcej zdjęć !

To pachnidełko trudne w obsłudze?
Użytkownik usunięty
Pachnidełko proste, jak budowa cepa icon_biggrin.gif Nie do zabicia.

Zrobię fotki. Dostałam cynę, że są Vandy, o jakich MARZYL AM! Pireniczę, jadę tam z_choinka.gif
Fiefiora
CYTAT([użytkownik x] @ Sun, 04 Mar 2012 - 09:51) *
Pachnidełko proste, jak budowa cepa icon_biggrin.gif Nie do zabicia.

Zrobię fotki. Dostałam cynę, że są Vandy, o jakich MARZYL AM! Pireniczę, jadę tam z_choinka.gif

haha a będziesz mogła do domu wrócić czy mąż Cię wywali?
Masz jeszcze miejsce na nie czy trzeba o dobudówce pomysleć?

[użytkownik x] a drogie to pachnidełko?
Użytkownik usunięty
CYTAT(Fiefiora @ Sun, 04 Mar 2012 - 10:42) *
haha a będziesz mogła do domu wrócić czy mąż Cię wywali?
Masz jeszcze miejsce na nie czy trzeba o dobudówce pomysleć?

[użytkownik x] a drogie to pachnidełko?

Maz pojechal ze mna,jako ze nie posiadam prawka icon_smile.gif
Fiefiora
CYTAT([użytkownik x] @ Sun, 04 Mar 2012 - 12:33) *
Maz pojechal ze mna,jako ze nie posiadam prawka icon_smile.gif

Skąd Ty wziełaś takiego męża, że na te wszystkie "badyle" się zgadza i jeszcze jedzie po nie?
...choć u nas jest mała poprawa nawet jednego falka dostałam od K na urodziny 03.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Fiefiora @ Sun, 04 Mar 2012 - 13:26) *
Skąd Ty wziełaś takiego męża, że na te wszystkie "badyle" się zgadza i jeszcze jedzie po nie?
...choć u nas jest mała poprawa nawet jednego falka dostałam od K na urodziny 03.gif


Jak Boga kocham, sama zachodzę w głowę, skąd Maniek ma tyle cierpliwości 37.gif
Edi Zet :)
[użytkownik x], ale ta moja nowa szczepka nie puściła korzonków tylko dalej puszcza pęd kwiatowy!!!! O co chodzi???
Użytkownik usunięty
CYTAT(Edi Zet :) @ Sun, 04 Mar 2012 - 16:14) *
[użytkownik x], ale ta moja nowa szczepka nie puściła korzonków tylko dalej puszcza pęd kwiatowy!!!! O co chodzi???

Na razie zostaw tak, jak jest icon_smile.gif Do momentu wypuszzczenia korzeni, keika nie jest samodzielną rośliną
beata1104
Dziś korzystając z okazji pobytu we Wrocku zakupiłam
Użytkownik usunięty
CYTAT(beata1104 @ Sun, 04 Mar 2012 - 18:07) *
Dziś korzystając z okazji pobytu we Wrocku zakupiłam


Śliczny cytrynek!!!
pomidorro
[użytkownik x]- ze łzami w oczach- no nie pojechałam....bałam się się, że niewytrzymam i kupię te storczyki w ilosci większej niz jeden 21.gif Ale juz na następne targi odkladam kasę icon_smile.gif
Pochwal się zakupami- pozazdroszczę troszkę icon_smile.gif
agniesia :)
[użytkownik x] a czy falek może stać na parapecie w ciemnej (granatowej) osłonce?
Użytkownik usunięty
Pewnie, że może agniesiu! One sobie radzą nawet w całkowicie nieprzezroczystych osłonkach icon_smile.gif)))

Pochwalę się nabytkami, jak tylko przywiozę je, bo jeszcze niektóre w szklarni mieszkają icon_smile.gif
agniesia :)
Dziękuję za odpowiedź. icon_smile.gif
Zmolestowałam męża i prawie się zgadza 06.gif [użytkownik x] gdzie kupię vandę? Najlepiej z różowymi lub niebieskimi kwiatami. I czym się sugerować przy zakupie?

Doczytałam, że wystawa storczyków teraz w Łodzi będzie.
Fiefiora
A ja znalazła właśnie, że w Krakowie będzie wystawa
Może i ja będe mieć szanse na pachnidełko.
To teraz tylko duuużą skarbonkę muszę sobie sprawić icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(agniesia :) @ Mon, 05 Mar 2012 - 16:50) *
Dziękuję za odpowiedź. icon_smile.gif
Zmolestowałam męża i prawie się zgadza 06.gif [użytkownik x] gdzie kupię vandę? Najlepiej z różowymi lub niebieskimi kwiatami. I czym się sugerować przy zakupie?

Doczytałam, że wystawa storczyków teraz w Łodzi będzie.


W Łodzi Vandy powinny być. Jeśli chodzi o niebieską lub różową, to albo kupujesz kwitnacą i wtedy widzisz, jaka jest, albo zamawiasz oznakowaną hybrydę, która będzie kwitła w określony sposób. Z niebieskich serdecznie polecam Sansai Blue, Sylvię Palmeri oraz Blue Magic. Z różowych - Roberts Delight jest PIĘKNA. Ja jestem już na takim etapie, że pragnę mieć oznakowane rośliny, ale na Bakalarskiej można spotkać OBŁĘDNE Vandy za niewielkie stosunkowo pieniądze. Uwaga! Vandowate są też Ascodenty, przy czym one mają znacznie mniejsze kwiaty. Tu sobie zajrzyj koniecznie icon_smile.gif
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2...1766&type=3

Jakby co, służę pomocą icon_smile.gif
beata1104
Dzień kobiet był więc pokazuje okaza od małża icon_smile.gif
Fiefiora
[użytkownik x] gdzie obiecane storczyki?
Użytkownik usunięty
CYTAT(Fiefiora @ Wed, 21 Mar 2012 - 08:58) *
[użytkownik x] gdzie obiecane storczyki?

icon_redface.gif
pomidorro
no wlaśniew zaglądam a tu zdjęć nie ma 29.gif
uprzejmie donosze, że moje dwa puszczaja juz łodyżki. Dosypałam swiezego podłoża a tam napisane, zeby nie podlewać. To ile mam czekać- bo juz 3 dn-i temu powinne dostac pić....

piękny ten w plamki!!!
Użytkownik usunięty
CYTAT(pomidorro @ Thu, 22 Mar 2012 - 17:38) *
no wlaśniew zaglądam a tu zdjęć nie ma 29.gif
uprzejmie donosze, że moje dwa puszczaja juz łodyżki. Dosypałam swiezego podłoża a tam napisane, zeby nie podlewać. To ile mam czekać- bo juz 3 dn-i temu powinne dostac pić....

piękny ten w plamki!!!


Po PRZESADZENIU nie namaczać. Po dosypaniu podłoża możesz namaczać tak, jak namaczasz zawsze...
Użytkownik usunięty
W końcu - lekko szturchnięta - wykonałam parę zdjęć moich roślinek icon_smile.gif))

To jeden z serii "ojej, jaki zaniedbany, weźmy go koniecznie", na co mój mąż ma już autentyczną alergię 43.gif


A to jeden z kolekcji wyhodowanej przez naszego Przyjaciela icon_smile.gif Rodzice ci sami, a każdy egzemplarz inny icon_smile.gif Mam ich w sumie dobrych kilka :]


drugi


trzeci


czwarty, najbardziej okazały. Śmieszny, bo na jednej łodydze ma różne kwiaty icon_smile.gif

zbliżenie


A to Cymbidium, które nabyłam za symboliczną złotówkę od pani w kwiaciarni - pani straciła do niego serce po tym, jak przez 3 lata odmawiał kwitnienia. U mnie zakwitł, jak widać 43.gif


Łaciatek icon_smile.gif


Storczyk, którego wyciągnęłam z liroya w przecenie -50%. Zasuszony niemal na amen, odwdzięcza się - jak widać - absolutnie obłędnie! Jeszcze nie wiem, jaki ma kolor! W uchylającym się pierwszym pączku dojrzałam biały i jakiś różyk. To niesamowite, takie czekanie icon_smile.gif


A teraz Warszawska Wystawa Storczyków icon_smile.gif

Wujek i przylepce icon_wink.gif


Wiersz napisany przez moją Julię specjalnie na ekspozycję icon_smile.gif


Cattleyka


A to przepięknie pachnący, obłędny, cudowny Ryholist! Moje następne chciejstwo.


I moje nabytki icon_smile.gif Marzenie, od którego zaczęła się fascynacja Vandami - Vanda Sansei Blue icon_smile.gif


Cudownie pachnący rano Phalenopsis mieszaniec


Vanda Coruela - gatunek botaniczny


I na koniec - mój czarny, cudny Książe. Papiophedillum Shwarz Madonna Niekwitnący, ale mam nadzieję gościa zakwitnąć icon_wink.gif
beata1104
[użytkownik x]- cudne ci one 03.gif
Papiophedillum Shwarz Madonna - czekam aż pokaże buźkę tup_tup.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(beata1104 @ Tue, 27 Mar 2012 - 09:08) *
[użytkownik x]- cudne ci one 03.gif
Papiophedillum Shwarz Madonna - czekam aż pokaże buźkę tup_tup.gif


Ja też! Ale to trochę potrwa icon_smile.gif)))
beata1104
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 27 Mar 2012 - 10:29) *
Ja też! Ale to trochę potrwa icon_smile.gif )))

będziemy czekać i czarować żeby szybko poszło 04.gif

29.gif
Użytkownik usunięty
Moje nowe ślicznotki icon_wink.gif



beata1104
Biały falek śliczny, mi bardzo długo kwitł a teraz puszcza odnogę pędu icon_smile.gif
Dendrobium typu nobile są przepiękne 03.gif
Fiefiora
Cudne te storczyki.
[użytkownik x] a ten ryholist to ciężki w obsłudze?
Jak leczenie?

Ja donosze, że udało mi się podratować moje bidule, ale 2 straciłam tzn nad jedną jeszcze walcze, ale chyba nic z tego nie będzie.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Fiefiora @ Tue, 03 Apr 2012 - 07:06) *
Cudne te storczyki.
[użytkownik x] a ten ryholist to ciężki w obsłudze?
Jak leczenie?

Ja donosze, że udało mi się podratować moje bidule, ale 2 straciłam tzn nad jedną jeszcze walcze, ale chyba nic z tego nie będzie.


Fie, Ryholist w obsłudze do złudzenia przypomina vandy, więc troszkę u*****liwości z moczeniem, ale generalnie żadne Himalaje icon_smile.gif A jakie efekty!!!

Leczenie w toku... Vanda siedzi sobie w akwarium, ogrzewa się i doświetla. Mam ogromną nadzieję, że zechce wypuścić w końcu korzonek... Tęsknię za nią icon_sad.gif
pcola
Piękności ! icon_smile.gif

I gratuluję tak wszechstronnie uzdolnionej córki ! icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pcola @ Tue, 03 Apr 2012 - 08:20) *
Piękności ! icon_smile.gif

I gratuluję tak wszechstronnie uzdolnionej córki ! icon_smile.gif


Dziękuję Kochana! przytul.gif
pomidorro
a mi żal strasznie- wypuscił jeden storczyk pęd...i okno sie otworzyło, storczyk spadł i ułamał się przyszły kwiat icon_sad.gif i znowu czekać parę miesięcy na nowy mi przyjdzie icon_sad.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pomidorro @ Wed, 18 Apr 2012 - 07:43) *
a mi żal strasznie- wypuscił jeden storczyk pęd...i okno sie otworzyło, storczyk spadł i ułamał się przyszły kwiat icon_sad.gif i znowu czekać parę miesięcy na nowy mi przyjdzie icon_sad.gif


E nie, nie. Zaraz wyprodukuje nowy pęd. Jak chce kwitnąć, będzie kwitł icon_wink.gif przytul.gif
pomidorro
[użytkownik x] kamień z serca- dosłownie! będę wypatrywała nowego pędu!
beata1104
[użytkownik x]- rośnie mi pęd ze stożka wzrostu icon_sad.gif czy to koniec mojego kwiata?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.