To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Storczyk

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Użytkownik usunięty
CYTAT(Blue @ Mon, 11 Jun 2012 - 15:55) *
[użytkownik x], dzieki.icon_smile.gif A czy go nawadniać tak jak zawsze?


Tak icon_smile.gif Nie ma za co.
Użytkownik usunięty
Aga, jak różowe wielkości przecinka - zostawić w spokoju, bo to skoczogonki, które żywią się martwą materią (czyli konsumują to, co rozkłada się w korze) i wręcz pomagają roślince icon_smile.gif

Mój kwiat - wariat kwitnie dalej...
Użytkownik usunięty
łooooo matuchno, jakie wieeelkie kwiaty. icon_eek.gif Piekny jest!!!
Dorott
[użytkownik x] przyznaj się, że oddajesz im swoje kalorie i tłuszczyk icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Dorott @ Tue, 19 Jun 2012 - 19:51) *
[użytkownik x] przyznaj się, że oddajesz im swoje kalorie i tłuszczyk icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif


Dorott, kalorii to ja nie liczyłam i nie liczę icon_smile.gif Właśnie na obiadokolację jadłam białe kiełbaski grillowane, 1,5 serka camembert, cukinię i sałatkę (z majonezem). Doprawiłam paskiem czekolady (Lindt 90%). Czy tak wygląda dieta oparta na kaloriach? 06.gif

Ale wiecie, ten storczyk jest na tyle niesamowity, że mój Przyjaciel zabrał pokaźny kawał badylka i już za kilka miesięcy będą jego dzieci powstałe poprzez in vitro icon_smile.gif))) Choć Przyjaciela mieszańce nie wzruszają. Ale ten naprawdę jest niezwykły icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
[użytkownik x], ile masz w sumie storczyków? icon_wink.gif Ja dopiero 6 sztuk, czuje niedosyt, chciałabym więcej i wiecej ale nie mam miejsca w chałupie na nowe. Mam jeszcze dużo innych kwiatów, min. mojego ukochanego Dendrusia, do ktorego mówię, z czułością a on się odwdziecza i rośnie jak wściekły icon_wink.gif. Ja wogóle gadam do kwiatów, ot takie zboczenie... 29.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Blue @ Tue, 19 Jun 2012 - 21:38) *
[użytkownik x], ile masz w sumie storczyków? icon_wink.gif Ja dopiero 6 sztuk, czuje niedosyt, chciałabym więcej i wiecej ale nie mam miejsca w chałupie na nowe. Mam jeszcze dużo innych kwiatów, min. mojego ukochanego Dendrusia, do ktorego mówię, z czułością a on się odwdziecza i rośnie jak wściekły icon_wink.gif. Ja wogóle gadam do kwiatów, ot takie zboczenie... 29.gif


63 w tej chwili 37.gif
Użytkownik usunięty
hehe, to chyba je moczysz na raty? Bo do wanny się wszystkie na raz nie zmieszczą? 06.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Blue @ Tue, 19 Jun 2012 - 22:11) *
hehe, to chyba je moczysz na raty? Bo do wanny się wszystkie na raz nie zmieszczą? 06.gif


Nie no... przede wszystkim nie moczę ich razem. I tak od kilku miesięcy walczę z zaraźliwym paskudztwem i moje roślinki dostają antybiotyki (kilka). One są w osłonkach, więc po prostu w weekend (czasem w tygodniu) lecę po parapetach i zalewam, a po kilku godzinach odlewam icon_smile.gif Trochę to trwa, ale to moje osobiste odprężenie. Gorzej z Vandziami, które moczą się codziennie 04.gif Ale ja łatwo wchodzę w schematy, więc naprawdę nie jest źle.

A tu aktualne zdjęcie mojego storczyka, było (to zdjęcie) robione do dokumentacji do in vitro icon_biggrin.gif
Użytkownik usunięty
Mój nowy ślicznotek Oncidium brawo_bis.gif




mama_do_kwadratu
Kobitki, mam pytanie- jestem totalnym laikiem stroczykowym. Kupiłam dziś dwa okazy dla koleżanek na sobotnią imprezę urodzinową.
Jak mam te cuda pielęgnować, gdzie postawić etc. coby mi do tej soboty nie padły (bo mam talent...)

Hilfe.
moko.
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Thu, 21 Jun 2012 - 13:04) *
Kobitki, mam pytanie- jestem totalnym laikiem stroczykowym. Kupiłam dziś dwa okazy dla koleżanek na sobotnią imprezę urodzinową.
Jak mam te cuda pielęgnować, gdzie postawić etc. coby mi do tej soboty nie padły (bo mam talent...)

Hilfe.

Podepnę się, gdyż sobei wczoraj sprezentowałam tego kwiatka.
Użytkownik usunięty
Wszystko jedno gdzie, byle nie na bezpośrednim słońcu. Jeśli są przesuszone (mają srebrne korzenie, a doniczka nie ma na sobie kropelek rosy), namoczcie je. wsio.
moko.
CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 21 Jun 2012 - 14:01) *
Wszystko jedno gdzie, byle nie na bezpośrednim słońcu. Jeśli są przesuszone (mają srebrne korzenie, a doniczka nie ma na sobie kropelek rosy), namoczcie je. wsio.

To jeszcze jedno zadam pytanie: kupiłam go w glinianej doniczce(tzn. jest wlożony wraz z oryginalną przeźroczystą doniczką w glinianą), bo tak stał wiele miesiecy w kwiaciarni, zostawić to, tak jak było, czy uwolnić go?
Użytkownik usunięty
CYTAT(moko. @ Thu, 21 Jun 2012 - 13:03) *
To jeszcze jedno zadam pytanie: kupiłam go w glinianej doniczce(tzn. jest wlożony wraz z oryginalną przeźroczystą doniczką w glinianą), bo tak stał wiele miesiecy w kwiaciarni, zostawić to, tak jak było, czy uwolnić go?


A to Phalenopsis jest? Jeśli tak, to zdecydowanie fajniej będzie mu na "wolności", bo on fotosyntezuje przez korzenie. Jeśli inny storczyk, to raczej mu to obojętne icon_smile.gif
moko.
CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 21 Jun 2012 - 14:09) *
A to Phalenopsis jest? Jeśli tak, to zdecydowanie fajniej będzie mu na "wolności", bo on fotosyntezuje przez korzenie. Jeśli inny storczyk, to raczej mu to obojętne icon_smile.gif

Nie wiem jaka to odmiana i kwiaciarka też nie umiała mi odpowiedzieć....
jest biały, tyle wiem i tak to falenopsis icon_wink.gif
pomidorro
[użytkownik x] zachwyciłam się ! Kwitnie jka szalony- wygląda jakby miał się złamać pod ciężarem kwiatów!
Tak się zastanawiam- a może moje tak nie kwitną bo je kranówa podlewam? CO im dodajesz do wody? przyznaj się 03.gif
moje coś ostatnio przygasły... jeden puszcza pęd- ale coś tam widac i stoi od miesiąca, ani cm więcej nie urósł... chyba je przestawię- bo cos im nie pasi icon_sad.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(moko. @ Thu, 21 Jun 2012 - 13:52) *
Nie wiem jaka to odmiana i kwiaciarka też nie umiała mi odpowiedzieć....
jest biały, tyle wiem i tak to falenopsis icon_wink.gif


Byłabym zdziwiona... ba. ZSZOKOWANA, gdyby kwiaciarka wiedziała, jaka to odmiana falka. One najczęściej nie są w ogóle oznakowane. moko., falka wyciągnij z tego gliniaka. Będzie o wiele szczęśliwszy icon_smile.gif

pomidorro - Ty wiesz, że on tak od PÓŁTORA ROKU??? Żaden inny nie ma takiego kopa. Po prostu genialny materiał genetyczny. Dlatego poszedł do in vitro icon_smile.gif

A odżywkę dodaję, a jakże. Mój Przyjaciel z SGGW ją produkuje, kombinator. Sama nie wiem, co tam wlewa, ale wygląda jak mocz, pachnie jak Vibovit i umie zdziałać cuda icon_biggrin.gif
mama_do_kwadratu
dziękuję, [użytkownik x] icon_smile.gif
pomidorro
[użytkownik x] a nie da się tej odzywki kupić ? blagam.gif
jednak duzo zależy od tego jakie falki się kupi. Te z wyprzedaży zauważyłam , ze jak kupuje to mają marne liście i tez marnie kwitną , a koleżanka ostatnio kupiła super okaz - ale tez dużo więcej zapłaciła..i tez jej kwitnie jak szalony... okrągły rok od 2 lat.
i tak się zastanawiam na ile dbając mogę uzyskać taki efekt, a na ile to poporstu taka uroda falka ( z genów) , ze kwitna raz, dwa razy do roku i to krótko.


Daj znać jak już wyhodujecie maluchy z Twojego cudnego icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pomidorro @ Thu, 21 Jun 2012 - 19:27) *
[użytkownik x] a nie da się tej odzywki kupić ? blagam.gif
jednak duzo zależy od tego jakie falki się kupi. Te z wyprzedaży zauważyłam , ze jak kupuje to mają marne liście i tez marnie kwitną , a koleżanka ostatnio kupiła super okaz - ale tez dużo więcej zapłaciła..i tez jej kwitnie jak szalony... okrągły rok od 2 lat.
i tak się zastanawiam na ile dbając mogę uzyskać taki efekt, a na ile to poporstu taka uroda falka ( z genów) , ze kwitna raz, dwa razy do roku i to krótko.
Daj znać jak już wyhodujecie maluchy z Twojego cudnego icon_smile.gif


pomidorro, da się. Ja kupuję ten nawóz. Możesz sobie podjechać w ogóle do szklarni i zobaczyć ten raj na ziemii. Mój Kumpel jest stuknięty, on każdego miłośnika storczyków wita z otwartymi ramionami, więc jakbyś chciała, możemy się kiedyś kopnąć razem do niego, ja tam bywam regularnie icon_biggrin.gif

Oczywiście, że dam znać, jak powstaną malutkie białaski, ba! Kolega będzie prowadził dokumentację opatrzoną fotografiami, więc mogę Wam zamieszczeć kolejno etapami fotki, jak powstają roślinki właśnie przez in vitro icon_smile.gif To ogólnie jest MEGA ciekawy proces icon_smile.gif

A jeśli chodzi o kwitnienie... po części zależy ono od genów, po części od warunków. Czasem można się skisić, a storczyk kwitnie RAZ i bye, a czasem marniak z nadsuszonymi liśćmi produkuje kwiaty non stop. Ale żeby powstało takie kwitnienie, jak w przypadku mojego storczyka, roślina musi mieć doskonały genotyp i bardzo dobre warunki. Mojemu po prostu przypasowało... Ja go w ogóle dostałam od Mańka w prezencie przeprosinowym. Może to jest jakieś wytłumaczenie icon_wink.gif

A tych kwiatów z wyprzedaży to ja więcej nie kupię. W ten sposób zaprawiłam sobie śmiertelną plamistość liści, z której jeszcze się wylizują moje roślinki icon_sad.gif

A wiecie, że Vanda, którą w środku zimy wieźliśmy w śpiworze do szklarni do szpitala, bo zapadła na jakiegoś syfiastego grzyba i od lutego siedziała w akwarium w ustabilizowanych warunkach PUŚCIŁA KORZONKI???? 03.gif
pomidorro
[użytkownik x] chętnie się z Tobą wybiorę icon_smile.gif nie znam się ale bardzo mi się podobają te kwiaty icon_smile.gif
I ja też zwyprzedaży nic nie kupię- z 5 jeden jest ok.
To co pisałam o chorobie moich- jeden wyrzuciłam, drugi - ma juz całe liście czarno- biale ( dosłownie) a kwiaty nadal sa...
kolejne chyba się nie zaraziły. Chcę im specjalna półkę zafundować żeby nie stały na parapecie- bo szyby się nagrzewają strasznie i im sucho ( musze je teraz podlewać co 2-3 dni !) A więc półka na ścianie obok okna..a tam zamierzam mieć piękne cuda icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pomidorro @ Thu, 21 Jun 2012 - 20:48) *
[użytkownik x] chętnie się z Tobą wybiorę icon_smile.gif nie znam się ale bardzo mi się podobają te kwiaty icon_smile.gif
I ja też zwyprzedaży nic nie kupię- z 5 jeden jest ok.
To co pisałam o chorobie moich- jeden wyrzuciłam, drugi - ma juz całe liście czarno- biale ( dosłownie) a kwiaty nadal sa...
kolejne chyba się nie zaraziły. Chcę im specjalna półkę zafundować żeby nie stały na parapecie- bo szyby się nagrzewają strasznie i im sucho ( musze je teraz podlewać co 2-3 dni !) A więc półka na ścianie obok okna..a tam zamierzam mieć piękne cuda icon_smile.gif


No u mojego Kumpla to są prawdziwe cudeńka. Pachnące, maleńkie i wielgachne, i takie co byś na nie w ogóle nie spojrzała, bo wyglądają jak kawałek zielonego robaka, a znawcy wpadają na ich widok w ekstatyczny dygot icon_smile.gif On jest moim absolutnym guru, jakbyś chciała, nie ma problemu. To gościnny Ludek, a i będziesz w stanie odróżnić dendrobium od phalenopsisa, vandę od miltonii, no i zobaczysz przy odrobinie szczęścia kwitnącą vanilię icon_smile.gif Ja kocham to miejsce! O każdej porze roku. NIC mnie tak nie stawia na nogi, jak kawa sączona z kubka zimą, kiedy na dworzu trzaska mróz, a w szklarniach światło, jak na egzotycznej plaży, ciepełko, wilgoć i cudowny widok setek kwiatów. Tam ZAWSZE coś kwitnie.

Niedawno zabrałam tam na wycieczkę klasy moich Dzieci - 0 i III. Trochę spinkę mieliśmy, ale dzieci wyjechały zachwycone, dzierżąc w dłoniach własnoręcznie posadzone oliwki. Trochę mniej zachwycony był kierowca autokaru, ale krakowskim targiem doniczki poszły do bagażnika i pan zgodził się jednak zabrać je ze sobą icon_wink.gif
~anula~
[użytkownik x], mam prośbę.
Zerknij na to maleństwo i poradź coś.





Stało sobie takie małe dziś w Leroyu. Kręciłam się i myślałam ale jakoś nie miałam serca je tam zostawić.
Co to w ogóle może być? Ma szanse na zaistnienie? Znam się nie wiele, mam tylko falki. Czy postępować podobnie jak z falkami? Przesadzać w przezroczystą doniczkę?
Ogólnie wygląda na zdrową i mocną, choć małą roślinkę. Ma szansę?
Użytkownik usunięty
CYTAT(~anula~ @ Thu, 05 Jul 2012 - 21:47) *
[użytkownik x], mam prośbę.
Zerknij na to maleństwo i poradź coś.
Stało sobie takie małe dziś w Leroyu. Kręciłam się i myślałam ale jakoś nie miałam serca je tam zostawić.
Co to w ogóle może być? Ma szanse na zaistnienie? Znam się nie wiele, mam tylko falki. Czy postępować podobnie jak z falkami? Przesadzać w przezroczystą doniczkę?
Ogólnie wygląda na zdrową i mocną, choć małą roślinkę. Ma szansę?


A pewnie, że ma icon_smile.gif To jest dendrobium. Nie wiem które, dowiemy się jak zakwitnie icon_wink.gif

Nie widzę jakichś szczególnych obrażeń na nim. Jest może minimalnie przysuszone, ale to jak każdy storczyk z "markieta". Uważaj na przędziora, bo lubią dendrobia. Wiesz, jak wygląda? Mikro pajączek z czerwonym tyłkiem. Na razie go nie widać. Śladów jego ekspansji też nie.

Co robić? A nic. Nie przesadzać, one nie prowadzą fotosyntezy przez korzenie, więc może sobie siedzieć jak najbardziej w tej nieprzezroczystej doniczce. Moczyć, jak falka - tylko trochę częściej. A przede wszystkim moja droga NA DWÓR! I to już! Oczywiście nie na pełne słońce, ale na dwór BEZWZGLĘDNIE. Żeby dendrobium zechciało zakwitnąć, potrzebuje spadków temperatur. W domu ich nie ma, więc się je dworuje od momentu, jak przestaną mieć miejsce przymrozki, do momentu jak mają zacząć być - czyli do jesieni. Potem zjeżdżają do domu i zaczynają kwitnąć icon_smile.gif

Nawozić jak falka icon_smile.gif
moko.
A mój 3 tygodniowy gubi kwiatki..... - ja wiedziałam, ze się nie nadaję do tego icon_sad.gif
~anula~
Kurcze, z tym dworem to może być kłopot... Co prawda mam zacieniony balkon ale południowo-zachodni, więc tam patelnia straszliwa jest. Może stać ?
A ten suchy patyk (pozostałości po kwitnieniu) usunąć czy zostawić? A jak usunąć to obciąć czy wyrwać tak ze środka?
Pajączków z czerwonym zadem nie zauważyłam, ale będę mieć na uwadze.
Użytkownik usunięty
moko, co znaczy gubi kwiatki? Może przekwita po prostu, to stan naturalny icon_smile.gif

~anula~ PĘD! Suchy pęd! O, ja ślepa... wybacz, pisałam za wcześnie, widocznie niedowidzę nad ranem... To jest dendrobium phalenopsis, a nie dendrobium (one kwitną wzdłuż całych pseudobulw). O matko.. No, to jak dendrobium phalenopsis, to nie musisz wynosić tego na dwór. On jest mieszańcem dendrobium i phalenopsisa i ma wszystkie dobre cechy obu. Różnica jest taka, że nie trzeba tego chłodzić, ale i wyciągać z nieprzezroczystej doniczki - też. Traktowanie tak samo icon_smile.gif Masz bardzo wdzięczną roślinkę icon_smile.gif
moko.
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 06 Jul 2012 - 09:07) *
moko, co znaczy gubi kwiatki? Może przekwita po prostu, to stan naturalny icon_smile.gif

Hmm, po prostu oklapły kwiatki i w ciągu 2 dni spadły... ja od razu pomyślałam, ze kwiatek więdnie, czy co...
Użytkownik usunięty
CYTAT(moko. @ Fri, 06 Jul 2012 - 09:27) *
Hmm, po prostu oklapły kwiatki i w ciągu 2 dni spadły... ja od razu pomyślałam, ze kwiatek więdnie, czy co...


Kwiatek - tak. Ale ma prawo icon_smile.gif Roślinka żyje sobie dalej i zakładam, że ma się świetnie icon_smile.gif
beata1104
Mój ciapek icon_smile.gif
e_Ena
Beato1104, śliczny ciapek

Ja też chcę storczyka icon_smile.gif. Już od jakiegoś czasu zbieram się żeby przekopać się przez ten wątek od początku. Ale chyba tak strona po stronie nie dam rady (no może na urlopie, jak będzie dostęp do netu icon_wink.gif).
Pomóżcie mi w zakupie odpowiedniego, albo wybijcie mi z głowy stroczyki icon_wink.gif
- Czy storczyk ma szansę mieć się dobrze w miejscu niezbyt słonecznym?. Tam gdzie chciałabym go postawić nie jest bardzo jasno.
- Czy może stać nad kaloryferem (na grubej, kamiennej półce-parapecie)?.
- Warto kupić w markecie? Są zdecydowanie tańsze niż w kwiaciarni, ale może te kwiaciarniane są silniejsze? lepiej odżywione icon_confused.gif ?
Z tego co wyczytałam to Dendrobium jest nieskomplikowane w hodowli i często kwitnie. Ale czy przestawianie go z miejsca na miejsce w zależności od tego jak obecnie się prezentuje nie zrobi mu krzywdy?. Wiem że niektóre kwiaty nie lubią jak się je często przestawia. A ja nie chciałabym go trzymać na wyeksponowanym miejscu jak przekwitnie i będą sterczeć tylko suche badyle. Mogę go przenosić w mniej rzucające się w oczy miejsce, a jak zacznie kwitnąć z powrotem w poprzednie i tak w kółko? A może przekwitnięty też nie będzie brzydki icon_confused.gif
beata1104
Ena- dziękuje icon_smile.gif
Moje wszystkie są marketowce icon_smile.gif i ładnie sie prezentują nawet gdy przekwitna, nie ma potrzeby "chowania" ich gdy nie kwitną bo oglądanie ich każdego dnia i wypatrywanie zmian- bardzo mnie cieszy icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Ena, czy kupisz storczyka w kwiaciarni czy w markecie - bez znaczenia. Oby roślina była w dobrym stanie. Korzenie ładne i dużo ich, liście bez plam, zażółceń, uwaga na pajęczynki, białe puszki i sruszki - to nielegalni pasażerowie na gapę! Ja osobiście poszłabym w phalenopsisa, nie dendrobium. Są silniejsze, chętniej kwitną icon_smile.gif

A ja zostawiłam swoje firmowe falki koleżance pod opiekę na czas urlopu. Koleżanka je... ZASUSZYŁA. Ani razu ich nie podlała, stwierdziwszy że "mają glony". Nie wiem, czy się pozbierają icon_sad.gif Nie mogę tego pojąć... Teraz reanimuje moje biedaki 32.gif

Miałam również dendrobium naczelnego pod opieką. Stało sobie, jak co roku, za drzwiami, z boku wejścia i chłodziło się nocami. Ktoś je zajumał... Oj, ciężki kwiatowo powrót po urlopie icon_sad.gif(
moko.
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 06 Jul 2012 - 10:42) *
Kwiatek - tak. Ale ma prawo icon_smile.gif Roślinka żyje sobie dalej i zakładam, że ma się świetnie icon_smile.gif

Roślinka ma się super, opadły kwiatki z jednej gałązki ale dwie pozostałe kwitną icon_smile.gif
co mam zrobic z ta gałązką bez kwiatów?
Użytkownik usunięty
CYTAT(moko. @ Tue, 31 Jul 2012 - 20:45) *
Roślinka ma się super, opadły kwiatki z jednej gałązki ale dwie pozostałe kwitną icon_smile.gif
co mam zrobic z ta gałązką bez kwiatów?


Jeśli jest zielona - zostaw ją. Jeśli żółknie, ciapnij.
Agnieszka AZJ
[użytkownik x],

ten mój zółty stroczyk, co to Ci go telefonicznie pokazywałam icon_wink.gif gubi kwiaty, ale wypuszcza straszna ilość korzeni u góry, które rosną na boki. To się nazywa korzenie powietrzne ???
Zauwazyłam też, że korzeń wylazi z doniczki od spodu. Nalezy go przesadzić do większej doniczki czy co ?
Użytkownik usunięty
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 31 Jul 2012 - 21:16) *
[użytkownik x],

ten mój zółty stroczyk, co to Ci go telefonicznie pokazywałam icon_wink.gif gubi kwiaty, ale wypuszcza straszna ilość korzeni u góry, które rosną na boki. To się nazywa korzenie powietrzne ???
Zauwazyłam też, że korzeń wylazi z doniczki od spodu. Nalezy go przesadzić do większej doniczki czy co ?


Aga, zrób fotkę. Możliwe, że ma za mało miejsca. Na pewno jednak ma się dobrze, skoro wziął się za produkcję korzeni icon_biggrin.gif
Fiefiora
Widziałam piękne storczyki w tesco, ale maja malusieńkie czarne kropeczki na liściach - to jest jakaś choroba czy tak może byc?
biedronka83
[użytkownik x] jeśli możesz mi powiedzieć co jest mojemu storczykowi i jak mu pomóc będę wdzięczna!!



Użytkownik usunięty
biedronko, Twoja roślinka przede wszystkim nie ma podłoża. I wygląda na biedującą. Przesadź ją, usuń stare korzenie, przesyp cynamonem (działa bakteriobójczo), daj nowe podłoże, a jak przeschnie, namocz. Powinien się pozbierać.
biedronka83
[użytkownik x] naczytałam się że storczyków się raczej nie przesadza i wykończyłabym roślinkę icon_sad.gif Bardzo Ci dziękuję!! Jutro jak młody zaśnie przesadzę ją icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(biedronka83 @ Thu, 02 Aug 2012 - 20:19) *
[użytkownik x] naczytałam się że storczyków się raczej nie przesadza i wykończyłabym roślinkę icon_sad.gif Bardzo Ci dziękuję!! Jutro jak młody zaśnie przesadzę ją icon_smile.gif


Jak to nie??? Przecież podłoże się zużywa, rozsypuje, traci przewiewność... Tylko pamiętaj, że w podłoże do storczyków, do phalenopsisów (innego podłoża wymagają drobnokorzeniowe roślinki - dendrobia itd.)
pomidorro
[użytkownik x] mojej teściowej pięknie kwitnie storczyk- non stop od 2 lat..mega obsypany kwiatem, ostatnio zobaczyłam, że jeden kwiat pochodzi od nowej roslinki- puścił keiki icon_smile.gif I mam pytanie: to dwa listki i ogromny kwiatek jeden, ale nie ma niestety "korzonków"- i co z nim teraz? zostawić? czy można go przesadzić jakos? Pytam bo mi teściowa obiecała te maleństwo ..a kwiat super jest: ogromne białe kwiaty, ( ostatnio naliczyłam ich ponad 30 ) .
Poradzisz coś? Pytałam pewnej pani ( ma kwiaciarnię i jest zakochana w storczykach) i ona twierdzi; żeby nic z tym nie robić- bo młody kwiat padnie.... icon_sad.gif
Ika
Ja tak tylko cichutko zaznaczę, że Maniek NADAL nie kwitnie. Nawet zamiaru nie wykazuje.
Najwyraźniej czymś mu szkodzę icon_sad.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Ika @ Mon, 13 Aug 2012 - 18:08) *
Ja tak tylko cichutko zaznaczę, że Maniek NADAL nie kwitnie. Nawet zamiaru nie wykazuje.
Najwyraźniej czymś mu szkodzę icon_sad.gif


A możesz cyknąć fotkę i mi pchnąć? Jak listkuje i korzonkuje, to po prostu go za bardzo pieścisz, dlatego opornie nie chce mu się wysilać icon_biggrin.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(pomidorro @ Mon, 13 Aug 2012 - 17:46) *
[użytkownik x] mojej teściowej pięknie kwitnie storczyk- non stop od 2 lat..mega obsypany kwiatem, ostatnio zobaczyłam, że jeden kwiat pochodzi od nowej roslinki- puścił keiki icon_smile.gif I mam pytanie: to dwa listki i ogromny kwiatek jeden, ale nie ma niestety "korzonków"- i co z nim teraz? zostawić? czy można go przesadzić jakos? Pytam bo mi teściowa obiecała te maleństwo ..a kwiat super jest: ogromne białe kwiaty, ( ostatnio naliczyłam ich ponad 30 ) .
Poradzisz coś? Pytałam pewnej pani ( ma kwiaciarnię i jest zakochana w storczykach) i ona twierdzi; żeby nic z tym nie robić- bo młody kwiat padnie.... icon_sad.gif



Tak bywa, że nowa roślinka kwitnie, a nie puszcza korzonków. Dopóki ich nie ma, nie ruszaj rośliny. Dopiero kiedy wyprodukuje korzenie, będzie w stanie żyć samodzielnie. Gdzie jest ta keika? Z pędu kwiatostanowego? Czy druga roślina w doniczce?
pomidorro
[użytkownik x] dzięki za szybka odpowiedż icon_smile.gif i ile dobrze pamiętam kaika jest z pędu...ale głowy za to nie dam. Teraz pojade i sprawdzę.
Agnieszka_82
[użytkownik x], poradzisz coś ?
Mój mega falek od jakiegoś czasu wypuszczał po kilka pędów kwiatowych i non stop kwitł. Pewnego razu zauważyłam kolejny pęd (myślałam, że kwiatowy) ale nie rósł jak zwykle (tylko trochę a później spauzował). Myślałam że falek przeliczył się z siłami (bo kilka kwiatowych pędów na raz, mnóstwo kwiatów itp). Gdy ubyło troche kwiatów zaczął rosnąc ten pęd. Wczoraj patrzę a tam małe listki z tego pędu. Nie umiem znależć w necie czy to "keik" czy co. Po prostu wychodzi pęd a'la kwiatowy a z niego rosną nowe młode liście icon_smile.gif
Czekać na korzonki ?? czy to jakiś anomaliczny falek icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Agnieszka_82 @ Thu, 30 Aug 2012 - 12:49) *
[użytkownik x], poradzisz coś ?
Mój mega falek od jakiegoś czasu wypuszczał po kilka pędów kwiatowych i non stop kwitł. Pewnego razu zauważyłam kolejny pęd (myślałam, że kwiatowy) ale nie rósł jak zwykle (tylko trochę a później spauzował). Myślałam że falek przeliczył się z siłami (bo kilka kwiatowych pędów na raz, mnóstwo kwiatów itp). Gdy ubyło troche kwiatów zaczął rosnąc ten pęd. Wczoraj patrzę a tam małe listki z tego pędu. Nie umiem znależć w necie czy to "keik" czy co. Po prostu wychodzi pęd a'la kwiatowy a z niego rosną nowe młode liście icon_smile.gif
Czekać na korzonki ?? czy to jakiś anomaliczny falek icon_smile.gif


Gratulacje! Twojej roślince zrobiło się dobrze i postanowiła się rozmnożyć. Masz keikę. Zaczekaj, aż będzie miała korzonki i wtedy przesadź ją do własnego podłoża icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.