To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

HP i Czara Ognia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Villi
Już za chwileczkę, już za momencik premiera najnowszego filmu o Mistrzu Eliksirów icon_wink.gif
Mam w związku z tym pytanie do tych które pójdą i zobaczą go wcześniej:
1. Czy Sev jest nadal taki bossski jak w poprzednich częściach?
2. Jak często sie pojawia (znaczy sie kiedy można bezkarnie np. do toalety wyjśc bo nawet w tłumie statystów go nei widać).
3. Powiewa pelerynkÄ…?
4. Uśmiecha się diabolicznie?
5. Krzywi się w swój niepowtarzalny sposób na widok Garncarza??

Ja na film pójdę prawdopodobnie dopiero około 7 grudnia. Wtedy pasuje Arwenie a bez niej nie mam co iść - zawsze we dwie raźniej, jak nas wywalą z kina za nieprzystojne jęki na widok Naczelnego Nietoperza Hogwartu...
Dlatego proszę o konstruktywne odpowiedzi, cobym mogła rojeniami różnymi umilić czas oczekiwania icon_mrgreen.gif

Z pozdrowieniem z głębi lochów
Villi

Ps: Tak. Wiem. Odbija mi. Nie martwie się to przejściowe - przejdzie jak pójdę do kina... albo się nasili...
Jalla
Ja już byłam dzisiaj na pokazie przedpremierowym. icon_biggrin.gif
addera
Ja byłam i IMHO Snape'a zdecydowanie za mało w tej części wink.gif
A poza tym to :
1. 2,5 h minęły nie wiem kiedy wink.gif
2. Cho ma beznadziejny dubbing.

Mnie się podoba, ale ja jestem skrzywiona i mało obiektywna icon_mrgreen.gif
Villi
add jak to za mało??? To o kim był ten film, o Harrym??? icon_twisted.gif no bez sensu icon_wink.gif

tragicznego dubbingu się spodziewałam, dlatego pójdziemy na napisy icon_biggrin.gif
dzidecka
Dubbing do bani. U nas nie ma w oryginale icon_evil.gif Ale i tak jest rewelka. Czara Ognia jak narazie najlepsza icon_biggrin.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(dzidecka)
Dubbing do bani. U nas nie ma w oryginale  :evil: Ale i tak jest  rewelka. Czara Ognia jak narazie najlepsza  :D

W Sferze też nie ma z napisami?
addera
CYTAT(dzidecka)
Czara Ognia jak narazie najlepsza  :D

ale za krótka, za krótka ...
ja wiem, nie można wszystkiego przenieść na ekran, ale czuję niedosyt icon_confused.gif
Arwena.
CYTAT(Villi)
JWtedy pasuje Arwenie a bez niej nie mam co iść - zawsze we dwie raźniej, jak nas wywalą z kina za nieprzystojne jęki na widok Naczelnego Nietoperza Hogwartu...


A myślisz, że seksowna koszulka z napisem "KoHam Seva. Arwena ja" albo "Sewewus Snape my hewo" przejdzie gładko? icon_mrgreen.gif
Villi
CYTAT(Arwen)
A myÅ›lisz, że seksowna koszulka z napisem "KoHam Seva. Arwena ja" albo "Sewewus Snape my hewo" przejdzie gÅ‚adko?  :mrgreen:

jak przejdzie "Severus Snape you sexy bitch" to wszystko przejdzie icon_razz.gif
dzidecka
CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(dzidecka)
Dubbing do bani. U nas nie ma w oryginale  :evil: Ale i tak jest  rewelka. Czara Ognia jak narazie najlepsza  :D

W Sferze też nie ma z napisami?


no właśnie niestety nie icon_sad.gif maja tylko dubbing icon_sad.gif w Czechowicach też.

Pewnie, że za krótka. Brakuje mi wielu momentów no ale co zrobić icon_wink.gif
Kreska
Villy, bylam, bedziesz czuc ogromny niedosyt, niestety.
Nie to, ze jestem giga fanka postaci Snapa, chociaz wsprowadza taki ciekawy smaczek - dzis czekalam na scene z nim i czekalam i czekalam...
Wlasciwie biedny Rickman sprowadzony jest do roli statysty. Jedyny sensowny dialog to kilkuminutowa rozmowa o kradziezy skladnikow (czyli mocno pod koniec filmu).
Po za tym, wcale nie trzepotal plaszczem i nie byl msciwie, uroczo zlosliwy. No i dal pare razy Harremu w leb przy odrabianiu jakiegos zadania, co IHMO wogole nie pasowalo do niego, ani do konwencji Rowling -w koncu w ksiazce nikt nikogo nie bije.

Niestety dluzyl mi sie, pierwsza czesc tej serii. Za duzo scen przedobrzajacych ksiazke (nie wiem w jakim celu rozwinieto scene walki ze smokiem, cale szczescie, ze maja magie, bo majatek wydaliby na dekarza icon_wink.gif )
Zbyt wiele rzeczy przedstawiono w sposob bardziej demoniczny niz to przedstawila pisarka - np. scena labiryntu, cmentarza.
Moj syn, ktory czytal ze mna ksiazke okreslil ten film jako zdyt horrorystyczny.

Do technicznej strony trudno miec zastrzezenia, przepiekne widoki, ujecia, a sceneria Wielkiej sali podczas
balu hmmm sama chcialabym sie znalezc na takim balu.


Jednak do tej pory nie moglam sie doczekac, kiedy bede mogla ponownie obejrzec film, do tej czesci jakos nie tesknie.

ps. pomysl z koszulka niezly, jak bedziesz juz taka miala podrzuc zdjecie! icon_wink.gif

pozdrawiam potterowo - Kreska
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Arwena.
CYTAT(Zona_Zenona)
ps. dodam jeszcze, że zobaczymy czarę ognia w Imaxie, he he. A to oznacza, że MY będziemy mieć największego seferusa w Polsce!



Sadystka rycze.gif

Najprzystojniejszym czarodziejem to Ron jest. Szczególnie teraz jak mu włosy wydłużyli icon_mrgreen.gif
Villi
Arwena nie słuchaj Rosy. Ona może nie wie, ale od maja, największy IMAX jest w Poznaniu i tu też Harrego będą grać icon_razz.gif Czyli to MY będziemy największego Severusa miały icon_biggrin.gif

Mi isę tylko Fleur nei podoba (tyle co w trailerach widziałam), strasznie mało wilowata jak na mój gust. Za to ponoć pan Krum wypada interesująco... hmmmmm

Niedosyt Sevcia cudnego trza będzie zaleczyć częścią trzecią, gdy piersią własną wielką trójcę osłaniał... icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Tobatka
Byłam, widziałam..... A teraz idę spaaaaać.... icon_twisted.gif
addera
Do tych co były na filmie:
Przyznajcie, że Ron w szacie wyjściowej wyglądał bosko icon_mrgreen.gif

No i scena z Jęczącą Martą zdecydowanie nie jest dla dzieci icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Berek
No to własnie wróciłam icon_biggrin.gif

Po pierwsze - tylko IMAX! rewelka.

Severusa rzeczywiście jakoś mało, ale w tym odcinku postawili na młodzież. I na Kruma miło popatrzec, i bliźniacy apetycznie dorośli, i Ron tez jakoś zmężniał (patrz scena na początku "Harmiona budzi przyjaciół" icon_mrgreen.gif ). Zagęszczenie podtekstów erotycznych osiaga taki poziom, że w zestawieniu z silną horrorystycznością to ja bym dziecka poniżej 18-ki nie puściła na to icon_biggrin.gif

Ale my z Rosą bawiłysmy się doskonale.

Czarny Pan świetnie zrobiony (chociaż Harry już nie jest potrzebny do pokonania go - zabił go poslki dubbing icon_confused.gif ). Dlaczego nikt tu nie pisze, jaki malowniczy jest Karkarov? I że cedryk jest tak cedrykowaty, jak to tylko możliwe? No i Rita - boooska icon_twisted.gif acz nieco inna niż w oryginale. poza tym bardzo spodobało mi się, jak wyniesiono z sali prof. Flitwicka i ruszyły fatalne Jędze icon_biggrin.gif

Wady? Fatalny dubbing, zwłaszcza Hermiony (ale akurat Cho uważam za bardzo OK). Z Neville'a zrobili już przesadnego idiotę. Madame Maxime za stara. Fleur mało wilowata. Nie zdemaskowano Rity jako animaga. I tak dalej, ale to detale.

Mnie się ta część bardzo podoba.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
ewis_
byłyscie w "molu" icon_wink.gif ?

czy wersja imaxowa jest dostępna z napisami czy tylko dubbing?

k.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
marghe.
szkoda,ze tylko dubbing.

toć ja na tem film idę TAKZe ze względu na głos Alana wink.gif
Zatem IMAX odpada
ewis_
Hmm, ja tam wolę napisy niż dubbing...

Rosa, za późno zidentyfikowałam swoją chęć pójścia żeby wyrazić chęć przyłączenia się icon_wink.gif

Pójdę w przyszłym tygodniu bo teraz mam w domu oddział zakaźny...
Villi
marg podaj łapkę icon_wink.gif ja nie mogę rozważnej i romantycznej oglądać, bo jak się płk Brandon pojawia to od razu spływam z krzesła icon_lol.gif

buuu szkoda że dubbing icon_sad.gif Arwena my na napisy no nie??
Ludek
CYTAT(Zona_Zenona)
Voldemort jest idealny- tak go sobie wyobrażałam. Dubbing jest tragiczny, Voldemort przemawia do nas głosem wujka Kazia cierpiącego na zgagę.


CYTAT(Zona_Zenona)
niestety tylko napisy icon_sad.gif
Tja, w molu icon_smile.gif
R*


To w końcu na wesji z napisami byłyście czy z dubbingiem?
ewis_
były z dubbingiem, tylko Rosa się pomyliła i napisała o napisach icon_rolleyes.gif wink.gif
ergo w imaxie tylko dubbing...
Ludek
Aleve dzięki, bo już się trochę pogubiłam. Może za jakiś czas będą mieć z napisami, bo ja wolałabym napisy.
Tobatka
W Imaxie jest wersja 3D icon_eek.gif, czy tylko wykorzystujÄ… wielki ekran i puszczajÄ… normalnÄ… wersjÄ™?

Ja nie doczytałam, nie interesowałam się, bo byłam pewna, że nieprędko pójdę, ale dziecko i mąż zrobili mi niespodziankę icon_wink.gif (dziecko, bo szybko usnęło, mąż, bo wymyślił kino i mnie zabrał icon_wink.gif )

Jeśli jest 3D, to idę jeszcze raz! icon_wink.gif
Berek
Tobi, nie, nie 3D, po prostu duży ekran. Ale zapewniam Cię, że to JEST różnica. Ja nie wierzyłam, dopóki nie zobaczyłam.

Swoją drogą, możliwe, że w IMAXie nie da rady z napisami, bo człowiekowi oczy by wyszły za uszy, gdyby próbował czytać na tej szerokości. Cały cymes przecież w tym, że brzegi ekranu widzi się tylko kątem oka.

Aaaa, chciałam jeszcze dodać, że wprawdzie rzeczywiście trochę przesadzili w scenie ze smokami, ale w gruncie rzeczy ma to jakiś sens. W końcu te zadania miały być niezwykle trudne, nie? A co niezwykle trudnego jest w obleceniu w mgnieniu oka dużej jaszczurki w kółko? Natomiast zrobione sa te smoki znakomicie i warto odcierpieć zmianę w scenariuszu, żeby zobaczyć gonitwę Harry'ego ze smokiem...
Arwena.
Villi no pewnie, że na napisy. Polski dubbing powoduje u mnie drgawki nerwowe.

Chyba nie wytrzymam do 7 i pojdziemy w niedzielÄ™.
addera
CYTAT(Berek)
Dlaczego nikt tu nie pisze, jaki malowniczy jest Karkarov?  

Mnie się ta część bardzo podoba.



O tak, Karkarov bardzo klimatyczny icon_lol.gif

Ja tam się wybieram drugi raz. Tym razem bez córki icon_wink.gif
Berek
Ja też na pewno drugi raz. Za pierwszym razem z zapartym tchem śledziłam treść, teraz utonę sobie w szczegółach.

Kto idzie ze mną? Do IMAXa oczywiście icon_biggrin.gif
Ludek
CYTAT(Berek)
Ja też na pewno drugi raz. Za pierwszym razem z zapartym tchem Å›ledziÅ‚am treść, teraz utonÄ™ sobie w szczegółach.  

Kto idzie ze mną? Do IMAXa oczywiście icon_biggrin.gif


Kurde ja bym poszła tylko czy mnie mąż puści icon_rolleyes.gif .
Berek
CYTAT(Ludek)
CYTAT(Berek)
Ja też na pewno drugi raz. Za pierwszym razem z zapartym tchem Å›ledziÅ‚am treść, teraz utonÄ™ sobie w szczegółach.  

Kto idzie ze mną? Do IMAXa oczywiście icon_biggrin.gif


Kurde ja bym poszła tylko czy mnie mąż puści icon_rolleyes.gif .


Dawaj go na GG, przekonam go icon_biggrin.gif
ewis_
CYTAT(Berek)
CYTAT(Ludek)

Kurde ja bym poszła tylko czy mnie mąż puści icon_rolleyes.gif .

Dawaj go na GG, przekonam go icon_biggrin.gif


Jeśli będziecie szły w przyszłym tygodniu to chętnie dołączę icon_smile.gif
Ludek
CYTAT(Berek)
CYTAT(Ludek)
CYTAT(Berek)
Ja też na pewno drugi raz. Za pierwszym razem z zapartym tchem Å›ledziÅ‚am treść, teraz utonÄ™ sobie w szczegółach.  

Kto idzie ze mną? Do IMAXa oczywiście icon_biggrin.gif


Kurde ja bym poszła tylko czy mnie mąż puści icon_rolleyes.gif .


Dawaj go na GG, przekonam go icon_biggrin.gif


He,he on sam by na Harrego poszedł.
Berek
Będę szła z przyjaciółką w niedzielę o 13.30 (wszystko na to wskazuje). Ale inny termin w razie czego też do uzgodnienia icon_smile.gif
asiaT
też bym poszła drugi raz... (chociaż jak Wam opowiem, w jakim kinie byłam, to padniecie...jednoosobowa spółka - pan sprzedaje bilety, wpuszcza na salę, usadza wysokich z tyłu!!! i wypuszcza po filmie icon_lol.gif)

Voldek doskonały, tak go właśnie widziałam. Ronowi powinni usunąc polipy lub trzeci migdał, bo się mu gebiszcze nie domyka już zupelnie. Snapa nie było prawie wcale, ale dobrze, bo ja go nie lubię icon_wink.gif Dumbledor dobry, chyba nawet lepszy niż poprzedni?

Scena Quidditcha doskonała..... i ten labirynt!!!!

niedosyt mam, niedosyt
Villi
Z powodów różnych na Harrego idziemy dopiero jutro icon_smile.gif Dam znać o moich wrażeniach, a teraz zabieram się za produkcję koszulek i juz planuję jak zmusić Arwenę do założenia jednej z nich icon_mrgreen.gif
Arwena.
O tak, koszulki były boskie, napisy wyglądały tak icon_mrgreen.gif





Ogólnie mi się podobało choć niektóre szczegóły nie.

Przede wszystkim za mało Sefferusa wink.gif , Dumbledore na początku jakiś koszmarny, szarpiący Pottera i w ogóle nie taki jak trzeba. Fleur mało wilowata, mogli darować Nevillowi te zęby. No i rozumiem, że musieli skracać ale niektóre momenty jakoś tak bez ładu i składu. Tyle zarzutów.

Moody nieziemski, Barty hmmm bardziej demoniczny niż w książce ale całkiem całkiem. Sefferus oczywiście genialny uuu i jaki władczy icon_mrgreen.gif Voldemort idealny choć przyznaję, że skojarzył mi się z Malkovichem.
Kreska
Jak wygladały reakcje ludziów na Was w tych koszulkach???

Dumbl, też miałam takie wrażenie, że coś tu nie gra. Po co on tak zaatakował Harrego? Dziwne.

Nevill - zgadzam się przesada. Chyba, że chłopina ma takie zęby naprawę (biedactwo).

Czy tylko ja uwazam, że lanie Harrego po głowie nie było typie Serva?


Kreska
Berek
[quote=Kreska]

Czy tylko ja uwazam, że lanie Harrego po głowie nie było typie Serva?




Nie było. Ale za to jak ślicznie mankiety sobie przedtem podwijał icon_biggrin.gif

Z Nevillem przesadzili. Nie tylko z zębami. W ogóle zrobili z niego totalnego przygłupa.
Arwena.
O tak mankiety podwijał ślicznie icon_biggrin.gif . Bicie zdecydowanie odpada - zamiast tego odebrałby punkty Gryffindorowi.

Berek dokładnie - ja bardzo Nevilla lubię i nie trawiłam filmowego już w częściach poprzednich. Zabili mnie nim tak samo jak Remusem poprzednio.


A Syriusz cicho płonął w kominku icon_lol.gif
Villi
Ja miałam taką samą koszulkę tylko zamiast Arwena było napisane Villi icon_lol.gif

Ludzie wogóle jakoś dziwnie na nas patrzyli, zupełnie nie mam pojęcia czemu icon_wink.gif

Najbardziej kwiko-piszczÄ…cogenne momenty to:

Barty (mmmmmmm) u stóp Voldiego
Wejście uczniów Drumstangu
Mankiety Severusa (mmmmmm)
Rozmowa Harrego z Sevem w składziku eliksirów
Severus leżący na McGonagall gdy smok rozwalił im trybunę
Bliźniaki (mmmm wyrośli icon_wink.gif )
Severus wciskający różdżkę w policzek młodego Croucha
Cedrik w labiryncie
Krum na balu

Uważam, że scena walki ze smokiem była nadmiernie rozbudowana, zamiast niej mogliby dać Severusa bladego obiecującego Dumblowi że zrobi co do niego należy icon_wink.gif

Poza tym podobała mi się Fleur - w filmie nie było ani słowa o tym, ze jest wilą. Zastanawia mnie tylko czemu sfeminizowali Beauxbatons...

Generalnie film mi się podobał, bałam się trochę (choć jak na moje możliwości niewiele, zbyt byłam zajęta wypatrywaniem Seva icon_wink.gif )

Ale i tak największym zaskoczeniem pozytywnym był Barty, mmmmmm... jaka szkoda ze w następnych częściach nie ma co na niego liczyć icon_sad.gif
Silije
Wasze komentarze podobały mi sie prawie bardziej niz sam film icon_lol.gif
Berek
CYTAT(Villi)
Uważam, że scena walki ze smokiem była nadmiernie rozbudowana, zamiast niej mogliby dać Severusa bladego obiecującego Dumblowi że zrobi co do niego należy icon_wink.gif

[...]
 
Ale i tak największym zaskoczeniem pozytywnym był Barty, mmmmmm... jaka szkoda ze w następnych częściach nie ma co na niego liczyć icon_sad.gif


Z jednym i z drugim musze się zgodzić icon_smile.gif



Villi, ja mam prywatną propozycję (kto nie chce, może nie czytać icon_razz.gif )
przyjadę sobie kiedyś do Was i obejrzymy sobie na jakimś video czy cóś ilu się da Harrych, wymieniając wszystkie uwagi, których w kinie głośno wypowiadac nie wypada icon_twisted.gif
Co Ty na to?
Villi
Berek, o tak, o tak!!! icon_biggrin.gif My już z Arweną praktykowałyśmy oglądanie:
- Rozważnej i romantycznej - przy każdym pojawieniu się pewnego pana w czarnej pelerynie, uprawiałam galop przez pół mieszkania do kompa gdzie na gg siedziała Arwena, szczęściara, z komputerem i telewizorem w jednym pokoju icon_smile.gif I jęczałyśmy do siebie wirtualnie icon_lol.gif
- To właśnie miłość - tym razem w nocy na jednej kanapie, jęcząc w kułak jak pewien niewierny mówił że był strasznym idiotą.. mmmmmmm. A tłumiłyśmy jęki ze względu na Yano który jakoś nie moze zrozumieć mojego uwielbienia... zupełnie nie wiem czemu... i koszulka też mu się specjalnie nie podobała icon_mrgreen.gif

Ja koniecznie muszę komisyjnie Więźnia obejrzeć, jak Sever bosski piersią zasłaniał...

A co do młodego Croucha, to w sumie w filmie nie powiedzieli ze go wyssało.. to moze się jeszcze pojawi icon_wink.gif

Berek - a są komentarze których w kinie nie wypada?? icon_razz.gif No dobra po przemyśleniu doszłam do wniosku że kilka by się znalazło... mmmmmm icon_mrgreen.gif
Arwena.
A na jakim filmie jęczałyśmy smsowo?

Co do koszulek, to mój mąż się obraził jak ją znalazł. icon_lol.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Berek
CYTAT(Zona_Zenona)
Berek, zdrajczyni icon_twisted.gif  


R*


Qrna żeż, z Tobą byłam pierwsza icon_biggrin.gif Takiej to nic nie zadowoli. A nie wszystkie komentarze można przy młodzieży na głos wypowiadać icon_redface.gif icon_razz.gif

Więźnia mam na video, mogę przywieźć icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.