To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zÄ…bek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aksonia
witam kochane
mam problem napewno głupi ale jest...dbam bardzo o zęby ze względu na to że są bardzo kruche no i dorobiłam się już 4 koronek i zawsze leczyłam wszystko pod znieczuleniem....a teraz zauważyłam że plomba się osuneła i spora dziura pod nią...całe szczęście że pozostałe są zdrowe..
jestem pierwszy raz w ciąży i wybieram się do stomatologa czy któraś z was miała znieczulenie podczas ciąży...bo sama myśl że miałabym bez znieczulenia mieć cokolwiek robione przeraża mnie...i czy to jest bezpieczne w ciąży??

pozdrawiam[/url][/img]
Agusiao
ja robiłam sobie raz ząb ze znieczuleniem. Moja dentystaka dobrała mi odpowiednie znieczulenie i wszystko było ok. Poprostu powiedz dentystce że jesteś w ciąży i ona Ci doradzi
Mama Anka
Powiedz, ze jestes w ciazy i dostaniesz odpowiednie znieczulenie, tez leczylam zeba w ciazy, a bez znieczuenia nie dam sobie nic przy zebach zrobic.Powodzenia. icon_biggrin.gif
Mika
jeśli już robić zęby to najlepiej dopiero od II trymestru -na początku ciąży bym nie ryzykowała
Mama Anka
To fakt Mika, o tym nie pomyslalam, to jednak dawno juz bylo, ja mialam pod koniec II trymestru ciazy ten zab w znieczuleniu reperowany. wink.gif icon_biggrin.gif
Tobatka
Ja w ciąży połowę swoich zębów wyleczyłam icon_wink.gif Wszystko na znieczuleniu, bo bez nawet dotknąć bym sobie nie dała. Pan doktor jakieś łagodniejsze mi dał, nie wiem, jakie, ale łagodniejsze.

Chyba pod koniec pierwszego trymestru tak zaczęłam do tego dentysty latać. Znaczy przed ciążą już latałam, ale wszystkich zębów wyleczyć nie zdołałam, odczekałam pierwsze 2 (no bo jak już wiedziałam, że jestem, to po pierwszym mies. dawno już było icon_wink.gif )...

Tylko kanałowego leczenia nie skończył, zamknął tak tymczasowo i kazał się zgłosić po urodzeniu dziecka - w końcu rtg trzeba było zrobić.
lena77
znieczulenie jest miejscowe i nie powinno miec wplywu na ciaze. Radze dzialac szybko, jesli chodzi o zeby, bo po porodzie zaczna sie "sypac".
aksonia
Dzięki dziewczyny:)

Uspokoiłyście mnie a już myślałam że nie ma znieczuleń dla"ciężarnych"....poczekam do II trymestru mam nadzieje że do tej pory nie wypadnie:)

Pozdrawiam

" target="_blank">
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.