To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak nie Bromergon to co??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

katiek
Właśnie-okazało się że przestałam tolerować to cudo-silne zawroty głowy, trudności z orientacją etc. Odstawiłam cudo i przeszło. Teraz dostałam receptę na coś innego czego nazwy rozszyfrować nie mogę-też na obniżenie prolaktyny. Nie wiem co to za cudo i ile może kosztować (ponoć drogie jest).
Acha oczywiście bromergonu mam chyba 3 opakowania w domu icon_evil.gif
Kocurek
Parlodel? Podobny do bromergonu, a ponoć właśnie lepiej tolerowany.
I drogi icon_rolleyes.gif
katiek
NA N się zaczyna a kończy na -lac....
Kocurek
Norprolac

CYTAT
NORPROLAC  
 
Producent Novartis, Szwajcaria.  
 
Zawartość substancja czynna - qunagolide.  
Sposób dziaÅ‚ania Norprolac jest selektywnym antagonistÄ… receptorów D2 dopaminy. Preparat zatrzymuje wydzielanie siÄ™ prolaktyny. Lek zaczyna dziaÅ‚ać w 2 godziny po zażyciu, a dziaÅ‚anie utrzymuje siÄ™ przez 24 godziny.  
Zastosowanie Nadmierne wydzielanie siÄ™ mleka z gruczołów mlecznych na tle zaburzeÅ„ hormonalnych, również na tle nowotworu przysadki, z objawami skÄ…pych miesiÄ…czek lub braku miesiÄ…czki oraz niepÅ‚odnoÅ›ci.  
Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w silnie zaburzonej funkcji wÄ…troby lub nerek. Kobiety nie pragnÄ…ce zajść w ciążę powinny stosować skuteczny Å›rodek antykoncepcyjny w czasie leczenia. Pacjentki cierpiÄ…ce na zaburzenia psychiczne powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczÄ™ciem kuracji preparatem. Lek może upoÅ›ledzać sprawność psychofizycznÄ…, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynnoÅ›ci precyzyjnych w trakcie jego stosowania. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeÅ›li Norprolac stosuje siÄ™ jednoczeÅ›nie z innymi lekami. Należy wiÄ™c poradzić siÄ™ lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków Å‚Ä…cznie z preparatem.  
dziennie.  


Tyle z netu icon_smile.gif
katiek
Dzięki
Jego cena mnie przeraża icon_sad.gif .Jutro idę zapytać w aptece ile dokładnie bedzie to kosztowało.
Kocurek
https://www.sfd.pl/temat233480/

Poczytaj też tu i tu
katiek
Dzięki icon_biggrin.gif
120 zł icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif Cóż, wiem co sobie kupię z $ którą dostałam na imieniny.
Lizia
a po co to siÄ™ bierze?
Kocurek
Eliza, m.in. przy hiperprolaktynemii - poczytaj podane przeze mnie strony.
Lizia
Kocurku, czy toprawda, że przy Hiperprolaktynemii zawsze są nieregularne cykle?
Kocurek
Eliza, z tego, co czytałam, to nie, ale nie jestem ginekologiem icon_wink.gif
katiek
Nie zawsze są nieregularne, często przebiega bez wyraźnych objawów. U mnie z objawow były cykle ciut rozchwiane (ale po moich tegorocznych przejściach miały prawo), miesiączki były inne niż zwykle i pojawiło się mleko w piersiach które nagle zwiększyły obwód o dobre 5 cm icon_eek.gif icon_rolleyes.gif . W ogóle to wykryto ją przypadkiem-po prostu jak się już jest na oddziale endokrynologii to robią różne badania-moje powychodziły wybitnie nie takie jak bym chciała
efka
Katiek - bierz bromergon - ja mialam takie właśnie objawy i zamieniłam na Parlodel. Nie dość, że łeb mi pękał to jeszcze miałam cały czas mdłości i nie wiedziałam, co się dzieje.
katiek
Ale Norplolac to inna substancja czynna, więc może lepiej będzie-nie mogę być tak nieprzytomna bo mój mąż nie może się spóźniać do pracy żeby małą odprowadzić, bo ja nie jestem w stanie.
katiek
Wzięłam 3 dawki Norprolacu i jest o niebo lepiej niż przy Bromku-owszem senna jestem ale rano mogę wstać z łózka (no może dłużej sie budzę) i funkcjonować w miarę normalnie. Tylko ta cena-i tak udało mi się dość tanio kupić -za 106 zł (w innych aptekach ok 120-130 zł)
chomik
Cześć dziewczyny mogłybyście mi opisać jak wygląda dalsze
postępowanie po potwierdzeniu podwyższonego stanu prolaktyny?
Dziś odebrałam wyniki 33,3ng/dl czy na tak mały nadmiar stosuje się już leki? Moje dolegliwości to:mlekotok,bóle głowy kręgosłupa,osłabienie i nagłe uczucia gorąca.(miesiączki całe życie nieregularne).
Zanim dostanę się do mojej Pani doktor minie trochę czasu a ja bym chciała wiedzieć o czym świadczą te wyniki,denerwuję się icon_sad.gif
Pozdrawiam Kasia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.