To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kupka. Jak często?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

david
Jak często dzieci robią kupkę? Moja córeczka ma 2tyg. i robi raz dziennie. Wydaje mi sie, ze przy odżywianiu "cycem" to za mało. Oprocz tego ma duży i twardy brzuszek. Czy to jakiś problem?
AJA
Dziecko karmione piersią może robic kupę nawet raz w tygodniu. (znam taki przypadek).
Natomiast na pewno nie powinno mieć twarde brzuszka. Nie ma przypadkiem kolek? Może zbierające się w brzuszku gazu sprawiają, że jest twardy?
david
moze ma. Po czym poznać, że to akurat kolka? Po karmieniu odbija się tak jak powinno
SylwiaK
Jak się zachowuje Twoja dzidzi? Płacze, jest marudne? Zazwyczaj po tym można poznać czy ma kolki. Poza tym spróbuj pomasować delikatnie jej brzuszek albo złap za nóżki i kolankami spróbuj dotknąć do brzuszka, jeżeli po tych zabiegach puści pierdzioszki albo zrobi kupkę tzn, że może mieć zaparcia. A może Ty powinnaś jeść lżejsze potrawy?
AJA
Możesz ewentualnie kupic w aptece herbatke z kopru (bodajże Pantex). I dać niuni, zaszkodzić nie zaszkodzisz a może pomoże.
david
jest marudne i nie chce spać.
Mozna dawać herbatki takiemu małemu dziecku?
P.S. Jestem facetem. Pracuje i martwię sie.. Zona w domu dziecię pielęgnuje icon_smile.gif
AJA
To są herbatki specjalnie robione dla takich małych dzieci. Inaczej rodzice by zwariowali icon_lol.gif
Są sprzedawane w saszetkach w aptekach. Z tyłu opisane co jak robić, potem do butelki i dać do picia. Jak dzidzia nie będziechciała z butelki spróbujcie troszkę na łyżeczkę i do buzi. Coś mi się wydaje po tym co piszesz, że to jednak kolka.
Bebe
Plantex- to herbatka dla mam karmiących,zmniejsza ryzyko kolek u maluchów.Ja jednak polecam Sab simpleks icon_wink.gif
Dudek
Ja polecam herbatkę rumiankową hipp-a lub też tej firmy na trawienie.Przepaja się takiego maluch 3 razy dziennie przed karmieniem
pozdrawiamy dzielnego TatÄ™
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.