To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

TESKNOTY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Coffee
TESKNTOY
-jak mamusie na obczyznie sobie z tym radza???

moze macie jakies rady, zeby stawic czola , ze zyje sie z dala od kogos bliskiego/rodziny/ czy kraju

za czym w Poslce tesknicie

czego wam brak

co byscie zmienily zanim byscie podjely decyzje o wyjezdzie

czy cieszy was zycie tam czy jednak stale jakas tesknota w tle jest????
dyziak
Jest tesknota, jest, choc nie lubie Polski. Ale teraz grudzien, tutaj slonce, cieplo. a tam.....? Nigdy nie myslalam, ze bede tak tesknic. A jeszcze wali mi sie zwiazek, nie po raz pierwszy, ale obawiam sie ze ostatni. Wiec tesknie, tesknie ogromnie. Za sniegiem, za zimnem, za...... grzybami, kapusta, ogorkami. Moge plakac...?
Coffee
dyziak... icon_sad.gif przytulam cie
Mama Mojzesza
CYTAT(dyziak)
Jest tesknota, jest, choc nie lubie Polski. Ale teraz grudzien, tutaj slonce, cieplo. a tam.....? Nigdy nie myslalam, ze bede tak tesknic. A jeszcze wali mi sie zwiazek, nie po raz pierwszy, ale obawiam sie ze ostatni. Wiec tesknie, tesknie ogromnie. Za sniegiem, za zimnem, za...... grzybami, kapusta, ogorkami. Moge plakac...?


Dyziak, przyjedz na tydzien to Ci sie odechce, ja codziennie klne na czym swiat stoi, ze ten kraj nie nadaje sie do wychowywania dzieci, zadne becikowe nie pomoze, tu jest po prostu za zimno!
mam wrazenie, ze ostatnio nic innego nie robie tylko nosze na rekach zakutane w kurteczki przestraszone dziecko, pod wiatr, deszcz i snieg,
dzis powiedzialam dosc tego i po prostu nie wyszlismy z domu,
jesli pogoda sie nie zmieni jestem gotowa siedziec tu chocby do wiosny, juz porzucilam pomysly o przyzwyczajaniu sie do zimy icon_twisted.gif
Snieg najlepiej wyglada na zdjeciu icon_twisted.gif
chociaz rozumiem, ze mozna tesknic za ogorkami icon_razz.gif
mama_wolfa
nie tęsknię.
ilona
A ja tesknie ,bardzo ale nie za pogoda bo mam taka sama a nawet gorsza icon_lol.gif
Tesknie za moim miastem,za ludzmi z ktorymi spedzalam czas ,za ludzmi ktorych nigdy w zyciu na oczy nie widzialam wink.gif
nie chcialabym wrocic do Polski na stale alegdybym tak mogla choc raz do roku...echhhh

Dyziak ,trzymaj sie ,bedzie dobrze.
dyziak
Dzieki, kochane. Tak naprawde, to tesknie tak na tydzien. Czasem mam dola. ale.... A to Mojzeszkowa mnie na duchu podniesie wink.gif czasem ktos cos skrobnie. Ja wiem, ze na obczyznie najgorszy jest pierwszy rok icon_cry.gif Tylko czemu to tak dlugo trwa? I wtedy wali sie wsio. No, wiem, smedze, koncze, dzieki Wam za wsparcie. A za ogorkami plus kapustka kiszona (znalazlam, ale jest do du....y) to tesknie, oj, tesknie. A jak pomysle o karpiu w Wigilie, kapuscie z grochem (to takie mocno czestochowskie) i grzybach w panierce to..... ach, ach. I choli, paczka z grzybami suszonymi dojsc nie chce, wiec z czego ja zupke grzybowa ugotuje?
Powiedzcie mi tylko, ze bedzie dobrze. Bo bedzie wink.gif
Coffee
Aniu a my wczoraj i dzis mielismy mrozik -5..bez wiatru, snieg pod nogami lekko skrzypial..naokolo bialo i..pieknie slonko swieci..uwielbiam taka pogode..a jak milo ptoem wejsc i napic sie herbatki wink.gif
moja przyjaciolka z RPA teraz narzeka na srodek lata i upaly i ze nic jej sie nie chce..klnie na slonce..bo leje sie z nich icon_rolleyes.gif
dyziak
Doszla paczka icon_smile.gif mam grzyby icon_wink.gif I bedzie zupa grzybowa icon_wink.gif I jeszcze lalki dla Mlodej i ksiazeczki icon_smile.gif Ach, dosyc radosci!
AnnieLo
Ja, kiedy dopadnie mnie "nostalgia":
- ogladam TV POLONIA na satelicie i jeszcze bardziej sie "pograzam", ryczac jak bobr gdy widze polskie krajobrazy, "swojskie" twarze;
- gadam w necie z polskimi dziewczynami (tak jak teraz);
- wychodze na spacerek;
- odzwaniam znajomych.

Ech, ale nie ma to jak w domu... icon_cool.gif
malgosiak
Mi tam wlasciewie to bardzo smutno nie jest. Polski jako takiej mi nie brakuje. W kontakcie z rodzinka i przyjaciolmi jestem, no i dzieki internetowi jest tak jakby byli obok wink.gif Ale prawde mowiac to dalabym sie pokroic za zupe ogorkowa, polski bialy ser i mak. Bo z kapusta kiszona, to sobie radze wink.gif najlepsza to ona tu nie jest, ale bigos wychodzi pierwsza klasa icon_lol.gif A i jeszcze za chleb, nasz pyszny cieply i bulki "zwykle" tez bym sie dala pokroic i to w kosteczke drobniutka 02.gif
Mocca
tesknie za rodzinka i tyle.... icon_rolleyes.gif
ivonka
Tak naprawde tesknie za rodzina, przyjaciolmi, szczerym smiechem dzielonym z tymi, ktorych kocham, lubie, szanuje, a ktorych nie ma i nie bedzie tutaj.... Tu jednak jest maz i tutaj jest ta moja mala rodzinka, ktora jest calym moim obecnym swiatem. Ale staje sie coraz bardziej realne to, ze rozleci sie ona jak domek z kart... Czy sa bledy nie do naprawienia? icon_cry.gif
Mocca
ivonka chyba nie ma bledow do nie naprawienia.... wszystko zalezy od was...
snupek
Jesli sa wsrod Was internetowe znajome Dyziaka (pisała tez w tym miejscu ) to prosze o kontakt na moj email:kracek@onet.eu
Wiem z kim mniej wiecej tu prowadziła dyskusje ale niestety nie znam Waszych maili
pozdrawiam
Ania
Coffee
dziewczyny teraz i ja tesknie za domkiem i mama
mam internet wiec moge za free rozmawiac codziennie...ale tesknie icon_cry.gif mam nadzieje ze w miare uplywu czasu poczuje tu swoj dom ale na razie bucze po katach...prosze was o wsparcie icon_redface.gif
gullviva
trzymaj sie Coffee przytul.gif przytul.gif

bo jest szansa ze kiedys sie przyzwyczaisz, a Polska bedzie dla ciebie krajem wakacji i takiej sympatycznej nostalgii.... zwiazanej z przeszloscia i latami mlodzieczymi ... za ktorymi czasem sie teskni ale jakos tak bezbolesnie icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Adriannna
Dokladnie Coffee trzymaj sie! Przyzwyczaisz sie, choc moze to niewiarygodnie brzmi teraz, ale tak bedzie. Sama kiedys tesknilam bardzo. W sumie chwilowo jestem w PL ale teskni mi sie za Szwajcaria ...kwestia przyzwyczajenia, poznania nowych ludzi, zawarcia przyjazni, a takie wbrew opiniom wielu sa mozliwe...

A tak w ogole co z Twoja przyjaciolka z Brazylii o ktorej w zeszlym roku wspominalas. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczylo.

Pozdrawiam.
Coffee
tak z przyjaciolka mam caly czas kontakt, jej mama jest z nia i pomaga przy dziecku...a ona czeka na przeszczep watroby... icon_sad.gif ale jakos sie trzyma

dzieki za pamiec icon_lol.gif
Adriannna
W takim razie ja nie przestaje za nia trzymac kciukow i przesylam cieple pozdrowienia. Na pewno wszystko sie dobrze ulozy. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.