To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Niskie cisnienie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monia5
Jak w temacie....

Mam bardzo niskie cisnienie dzisiaj miałam 92/68 zle sie przy tym czuje ból głowy,jest mi nie dobrze.Byłam u pani doktor jak mi zmierzyła cisnienie to natychmiast wysłała mnie do zabiegowego tam dostałam zastrzyk ijakieś niedobre gorzkie krople.Teraz biore tabletki kazała mierzyc ciśnienie zawsze o tej samej porze.Dziewczyny czy któraś z was ma lub miała taki sam problem bo ja sie boje,że mi sie cos stanie.Z bólami głowy skierowała mnie do neurologa ale niestety w tym roku juz sie nie dostane. icon_sad.gif
dumiczowa
ja mam niskie cisnienie, po mocnej porannej kawie mam około 90/50
jednak nie mam takich dolegliwości jak Ty, one pojawiaja sie raczej jak mi podskoczy ciśnienie, pulsujący ból głowy, ciemno przed oczami


wiec dla Ciebie moze takie niskie jest nienaturalne..powinnaś to leczyć uważam



(jak sie wnerrrwie ostro mam 110/60 icon_wink.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )
dumiczowa
a jeszcze pytanie miałas moze problemy z tarczycą, albo jestes bardzo szczupła?
justin
ja też z tych co maja cisnienie 90 /60 i to norma.
Nie ma lekarza, który by się nie dziwił.
Raz było mi słabo, no zemdlałam mąż odwiózł mnie na pogotowie, nie potrafili mi zmierzyc cisnienia tak było niskie. Dostałam kroplówę - z glukozą.

Monia, mierz sobie przez jakiś czas ciśnienie, czy takie niskie to cos dziwnego dla Ciebie, zazwyczaj masz wyższe???
Mama Anka
Na mnie im sie cisnieniomierze zacinaja, zaczynaja pukac i dalej to samo 90/50, raz sie lekarka przerazila bo rekord padl 70/40 mialam i mi to nie przeszkadzalo, stwierdzila, ze trup ma wyzsze icon_twisted.gif po kawie a nawet paru (ok.5 dziennie) mam stale 90/60. Bole glowy tez mam, neurolog mnie przebadal, mialam tomografie mozgu po tym jak raz zemdlalam i uderzylam glowa w deske lozka. Dostalam pourazowego ataku padaczki, skonczylo sie na jednym razie, chociaz omdlenia, a raczej oslabienia mi sie dosc czesto zdarzaja. Jak wstaje z lozka pamietam o odsiedzeniu chwili coby sie do pionu przyzwyczaic, dwa lata temu, a gdzie tam juz trzy, mialam sie przebadac znowu u neurologa, ale zaniedblam, ja ogolnie do lekarza to juz z bolem nie do wytrzymania, a ze prog wytrzymalosci na bol mam wysoki, wiec sobie czekam do ostatniej chwili, chociaz powazne to to nie jest.
Zauwazylam, ze po czekoladzie mam straszne bole glowy, wiec nie jem, ale to jest okropne i czasem skubne i raz sie uda jak malo, raz cierpie na bol glowy. Reaguje tez na pogode, jak sa wiatry mam bole glowy czasem nie do wytrzymania.
Na niskie cisnienie dostalam jakies pigulki, ale nie bralam, znajoma lekarka, powiedziala, ze kawa i ruch, sport, w zupelnosci wystarczy.
Dzieci sa najlepsze na podwyzszanie cisnienia, a jak jeszcze w komitywie z tatusiem dzialaja, to hoho. icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Monia5
DZięki za odpowiedzi-nie jestem sama.
Mierze sobie cisnienie o 8.00 i o 20.00 po wypiciu porannej kawy miała 107/68 a juz po godzinie czy półtorej miała 89/65 wziełam tabletke to zobacze jak bedzie.Ja z reguły jestem niskociśnieniowcem ale aż takie niskie???Własnie boje sie,że zemdleje przecież jestem sama z tym małym szkrabem mam nadzieje,że te tabletki i kawa postawia mnie na nogi.
Najgorszy jest ten ból głowy. icon_sad.gif
AJA
CYTAT(Mama Anka)
Na mnie im sie cisnieniomierze zacinaja, zaczynaja pukac i dalej to samo 90/50, raz sie lekarka przerazila bo rekord padl 70/40 mialam i mi to nie przeszkadzalo, stwierdzila, ze trup ma wyzsze icon_twisted.gif  


Mama Anka pobiję Cię siostra moja leżąc w szpitalu miała 60/20. Siedziała i się śmiała a pielęgniarki chciały reperowac ciśnieniomierz icon_lol.gif

Zawsze miała ciśnienie niskie, omdlenia i neurolog stwierdził Zespół Wazowagalny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.