To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Antyperspiranty a rak piersi.....?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Ika
Normalnie bym pewnie włożyła miedzy bajki, jak niegdysiejsze rewelacje o rakotwórczych pomidorach. Ale w sumie dostałam to (mailem) od naprawdę niegłupiej osoby...
I chyba poszukam więcej informacji, ale wklejam wam tekst:


> Warto wiedzieć!
> > >> > Przesyłam Wam poniżej wiadomość od mojej koleżanki, która wzięła
> udział
> > >> > w
> > >> > seminarium na temat raka piersi.
> > >> > A ja dosłownie wczoraj przeczytałam artykuł, który poniższe
rewelacje
> > >> > potwierdza.
> > >> >
> > >>
> > >>
> > >> > LEPIEJ BYĆ PRZEZORNYM NIŻ ŻAŁOWAĆ.
> > >> >
> > >> > Jakiś czas temu brałam udział w seminarium popularyzującym
wiedzę
> o
> > >> raku
> > >> > piersi. W czasie dyskusji zapytałam, dlaczego najczęstszym
miejscem
> > >> > występowania raka piersi jest pacha. Na moje pytanie nie można
było
> > >> > wtedy
> > >> > udzielić odpowiedzi.
> > >> >
> > >> > Właśnie dostałam ten e-mail i uważam za bardzo interesujący
fakt,
> > >> > że
> > >> > znalazła się odpowiedź na moje pytanie. Proszę Was wszystkie o
> > >> zastanowienie
> > >> > się nas codziennym stosowaniem produktu, który ostatecznie może
> > >> doprowadzić
> > >> > do śmiertelnej choroby ! Ja od dzisiaj przestanę go używać.
> > >> >
> > >> > Przesłała go do mnie koleżanka, a kiedy pokazałam go
> przyjaciółce,
> > >> która
> > >> > przechodzi właśnie chemioterapię, powiedziała mi, że dowiedziała
się
> o
> > >> > tym
> > >> > ostatnio w grupie wsparcia. Szkoda, że nie wiedziała tego 14 lat
> temu.
> > >> > Dostałam właśnie tę informacje z seminarium nt. zdrowia i
chciałabym
> > >> > się
> > >> nią
> > >> > podzielić z innymi.
> > >> >
> > >> > Główną przyczyną raka piersi jest używanie ANTYPERSPIRANTÓW.
> > >> > Dlaczego? Koncentracja toksyn prowadzi do zmian w komórkach, czyli
do
> > >> RAKA.
> > >> > Tak, chodzi tu o ANTYPERSPIRANTY. Większość tego rodzaju produktów
> jest
> > >> > kombinacją antyperspirantu i dezodorantu, sprawdź więc w domu,
czego
> > >> > używasz. Dezodorant jest w porządku, antyperspirant nie. Oto
> dlaczego:
> > >> > W
> > >> > ludzkim ciele jest kilka obszarów do usuwania z organizmu toksyn
> > >> > %u2013 -
> > >> > pod kolanami, za uszami, w pachwinach, pod pachami. Toksyny
wydalane
> są
> > >> > przez pocenie się (perspiration). Antyperspirant, jak wyraźnie
> wskazuje
> > >> jego
> > >> > nazwa, zapobiega poceniu, a tym samym powstrzymuje ciało od
> pozbywania
> > >> > się
> > >> > toksyn z miejsc pod pachami. Te toksyny tak po prostu nie znikają.
> > >> > Zamiast
> > >> > je wypocić, organizm deponuje je w węzłach limfatycznych pod
pachami.
> > >> >
> > >> > Prawie wszystkie guzy raka piersi występują w górnej,
zewnętrznej
> > >> > ćwierci obszaru piersi. Właśnie tam zlokalizowane są naczynia
> > >> > limfatyczne.
> > >> > Poza tym mężczyźni są mniej narażeni (chociaż nie całkowicie
> > >> > wykluczeni)
> > >> na
> > >> > zachorowanie na raka piersi z powodu stosowania antyperspirantów,
> > >> > ponieważ
> > >> > duża część antyperspirantu zatrzymywana jest przez włosy i nie
jest
> > >> > nakładana bezpośrednio na skórę. Kobiety stosujące antyperspirant
> zaraz
> > >> > po
> > >> > goleniu zwiększają jeszcze bardziej ryzyko, ponieważ golenie
> pozostawia
> > >> > prawie niezauważalne zarysowania na skórze, przez które środki
> > >> > chemiczne
> > >> > mogą wniknąć do organizmu pod pachą.
> > >> >
> > >> > PROSZĘ, przekażcie to dalej każdemu, na kim wam zależy. Rak
> piersi
> > >> staje
> > >> > się przerażająco powszechny. Wiedza o tym może ocalić życie. Jeśli
> > >> > jesteś
> > >> co
> > >> > do tych odkryć sceptyczna/y, zachęcam do zrobienia poszukiwań na
> własną
> > >> > rękę. Może dojdziesz do tych samych wyników i wniosków.
> > >> > --
> > >> > Pozdrowienia
> > >> >
> > >> > Agnieszka Mikulec
Atena
Zgazam się w całej rozciągłości...czytałam o tym parę miesięcy temu...
od tamtej pory niestety nie używam antyperspirantów icon_sad.gif

Atena.
nika19
Ika, ja tez to dostałam wczoraj mailem
własnie zaczełam szukac info (badań wiarygodnych) na ten temat. Cos Słuchałam kiedyś audycji w radio na ten temet, ale mówili, że jak człowiek dba o higienę (tzn myje sie dokładnie) to nie ma działań niepożądanych. ALe sprawdze... tym bardziej ze własnie miesiąc temu kupilam sobie pierwszy w zyciu antyrespirant icon_wink.gif
Mi
W poniedziałek też dostałam tego maila. Pewnie jest w tym troche prawdy
marghe.
te wiesci popjawiają sie i znikają cyklicznie
jakis czas temu była o tym mowa
potem zostało to wykluczone
teraz abarot to samo


myslę, ze zdrowy rozsądek wskazany
adzia
Hm, nie wiem jak z rakiem, ale ja antyperspiranty przestałam używać parę lat temu, kiedy po dłuższym czasie używania zaczęły mi się pojawiać guzki pod pachą. Coś się zatykało, czy jak, i lekarka powiedziała, że takie rzeczy sie zdarzają. W kazdym razie doszłam do wniosku, że jak siędzieją takie rzeczy, to może się też wywiązać stan zapalny na węzłach chłonnych, a w końcu stany zapalne mogą czasem prowadzić do gorszych powikłań...
amania
antyperspiranty są dla ludzi, ale nie nadają się do użytku codziennego
są raczej przewidziane na specjalne okazje
KM
O tym, że antyperspiranty powodują raka czytałam już kilka lat temu.

Zgadzam się z amanią.
Tobatka
Niespecjalnie wierzę w tego typu rozsyłane pocztą łańcuszki i prawie odruchowo je kasuję... Ale to ja...

Antyperspirantów używam sporadycznie, nie na codzień, ale kto wie, czy nie z lenistwa wrodzonego icon_twisted.gif icon_rolleyes.gif Po prostu myję się codziennie icon_twisted.gif , czuję się czysto, używam jak wychodzę z domu na cały dzień...

Ale może ktoś zechce sobie poczytać
Cleo
ten tekst krazyl ze 2 lata temu po sieci na pewno, w prasie chyba tez-- tezy zostaly jakos tam obalone, ale kto wie, moz przyciszyly sprawe koncerny antypers.? icon_cool.gif icon_cool.gif
Potwora
Słuchajcie ja się z tym tematem zetknęłam na studiach. icon_rolleyes.gif
Trwają badania, za zwiększoną zachorowalność na raka piersi obwinia się tu sole glinu obecne w antyperspirantach. Nie są to jednak wieści sprawdzone na 100%, dowiedzione itp. dlatego laboratoria badawcze nie są na razie w stanie udowodnić ani ogłosić tej tezy. Nasza wykładowczyni apelowała by po prostu mieć baczenie icon_wink.gif nie używać nie potrzebnie, raczej sporadycznie, gdy uznamy, że jest to faktycznie konieczne. Tyle.
Maciejka
Słuchajcie, ale czego zatem używać? Przecież teraz wszystko to antyperspiranty. Podajcie jakies konkretne nazwy dezodorantów, któych używacie, a które nie są antyperspirantami. Jakoś sobie nie wyobrażam, zeby się nie "zabezpieczyć" icon_wink.gif pod pachami.
Potwora
Nie uzywac często tych, które zawieraja aluminium .......... ( np. aluminium chlorohydrate)
i faktycznie jeżeli ktoś ma taki dezodorant niech nazwę jego poda icon_rolleyes.gif
madama
Ja używam Sauber 7giorni - hypoalergiczny dezodorant w sprayu.

I teraz podaję za etykietą:
Jest bezpieczny, ponieważ nie hamuje procesu naturalnej perspiracji, ale oddziaływuje na bakterie na skórze, zapobiegajac powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Jest to dezodorant o długotrwałym działaniu, nazwa wskazuje, że należałoby go używać raz na tydzień, dla mnie to akurat za rzadko.
Kupiłam go w aptece, nie jest drogi (ok.11zł) a na pewno wydajny.
KM
Ulric de Varens-skład: alcohol denat., butane, propane, parfum, triclosan.
zilka
Niezależnie od raka piersi lub też nie wink.gif antyperspiranty nie są do codziennego użytku, najczęśniej to raz na dwa dni.
Maciejka
CYTAT(zilka)
Niezależnie od raka piersi lub też nie icon_wink.gif antyperspiranty nie są do codziennego użytku, najczęśniej to raz na dwa dni.


No dobrze, ale czego używać w te pozostałe dni?
aluc
[quote=Maciejka][quote=zilka]Niezależnie od raka piersi lub też nie wink.gif antyperspiranty nie są do codziennego użytku, najczęśniej to raz na dwa dni.[/quote]

No dobrze, ale czego używać w te pozostałe dni?

myć się może? icon_lol.gif

codziennie używam od kilku lat, niestety, zwykłych albo nie mogę albo nie działają.... i to w kremie używam, bo tylko po takim nie dostaję dramatycznej wysypki
zilka
[quote=Maciejka][quote=zilka]Niezależnie od raka piersi lub też nie wink.gif antyperspiranty nie są do codziennego użytku, najczęśniej to raz na dwa dni.[/quote]

No dobrze, ale czego używać w te pozostałe dni?

Wg. instrukcji, którą dostałam kiedyś od pana właściciela drogerii (nie wiem czy to dość wiarygodne źródło ale sobie zaniżał tym sprzedaż) smarowanie się raz na dwa dni powinno wystarczać - oczywiście wliczał mycie w międzyczasie. Czyli, że niby drugiego dnia nie używamy nic icon_rolleyes.gif

Ja wtedy szukałam dezodorantu właśnie NIE antyperspirantu bo mam wrażenie po nich, że się domyć nie mogę i jakaś taka "obklejona" jestem icon_rolleyes.gif
marghe.
to ja sie podepnę..
szukam skutecznego dezodorantu (nie anty..)

na razie siegam po rózne męskie.. jedne działąją , drugie nie icon_sad.gif


aha.. z nieprespirantów np:
Nivea fresh
Sanex (niestety chyba u nas nie do kupienia) - swietny dla alergików
Maciejka
[quote=aluc][quote=Maciejka][quote=zilka]Niezależnie od raka piersi lub też nie wink.gif antyperspiranty nie są do codziennego użytku, najczęśniej to raz na dwa dni.[/quote]

No dobrze, ale czego używać w te pozostałe dni?

myć się może? icon_lol.gif
[/quote]

Myślisz aluc, ze jednak będę musiała się zacząć codziennie moczyć pod pachami? icon_smile.gif
aluc
zilka, wedle mojego doświadczenia dokładne wymywanie się pod pachami skutecznie likwiduje efekt antypersirantu
no chyba, żeby się myć niedokładnie wink.gif
zilka
CYTAT(aluc)
zilka, wedle mojego doświadczenia dokładne wymywanie się pod pachami skutecznie likwiduje efekt antypersirantu
no chyba, żeby się myć niedokładnie wink.gif


Wg. mojego doświadczenia też. To znaczy ja nie jestem w stanie zastosować w praktyce teorii tego pana, jak się drugiego dnia nie posmaruję to się kijowo czuję... chociaż...? A może działa? W dresowy weekend (jaki np. obecnie mi mija) się niczym zazwyczaj nie smaruję i jakoś specjalnie nie śmierdzę... icon_lol.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

I bardzo proszę mi tu bez insynuacji o niedokładnym myciu! icon_lol.gif
Ika
Nieeee no, ja podziękuję za używanie deo raz na dwa dni. Problem w tym, że i tak mi ciężko znaleźć coś, co ma odpowiedni zapach, a jesli ograniczę pole poszukiwań wyłączając antyperspiranty, to obawiam się, że mogę nie znaleźć niczego odpowiedniego. Teraz prawie każdy dezodorant jest antyperspirantem... icon_confused.gif
No i co mam począć...? icon_confused.gif
Maciejka
A ja dziś spróbowałam nie uzyć dezodorantu, skoro wczoraj uzyłam antyperspirantu. Nigdzie nie wychodziłam i postanowiłam spróbowac. No i niestety wszystko by było dobrze, gdyby nie to, ze tańczyłam z Maciusiem tango. icon_smile.gif. Niestety wczorajszy smar nie zadziałal. Wolę nie ryzykować smrodu w miejscach publicznych...
Doruśka
a ja z całego serca polecam stosowany przez mnie jakis czas temu dezodorant:

Produkt: ALOESOWY DEZODORANT-SZTYFT

Opis:
Opakowanie: 92,1 g
Opis:
Niezwykle skuteczny aloesowy dezodorant w sztyfcie nie zawiera żadnych chemicznych środków przeciwpotowych. Nie hamuje naturalnego wydzielania potu, natomiast dzięki naturalnym właściwościom miąższu aloesowego (4,4%) zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Aloe Ever-Shield Dezodorant to świeżość gwarantowana przez cały dzień i o każdej porze roku! Nie powoduje podrażnień, nie plami ubrania i nie jest przesadnie perfumowany. Bardzo wydajny, starczy na parę miesięcy.


jest świetny ,na skaleczenia tez sie nadaje i na oparzenia...mi wystarczył na 8 miesięcy..
marghe.
Dor, gdzie go mozna kupic?
Ika
A ja mam alergię na aloes icon_sad.gif
Mówię wam że mam przegwizdane icon_sad.gif
marghe.
Ika, swego czasu kupiłam fajny dezodorant (apteka) z kamienia.. zaraz Ci poszukam namiarów
Ika
Z kamienia??? icon_eek.gif

Poszukaj blagam.gif
marghe.
a masz icon_biggrin.gif

a ja kupiłam cos przedziwnego
w zasadzie kawałek kamienia
jakis minerał, moczy sie toto , fruu pod pache i po sprawie
nie pachnie, nie ma kolorantów.. nie ma chemi, ot kamień
ponoc ma starczyc na rok.


https://www.naturella.com.pl/product_info.p...products_id/149
https://www.pfm.pl/u235/navi/199848

we włoszech mozna kupic podobnu dezodorant https://www.bionsen.it/main_bionsen.html[/quote]
Tusiol
Ja tych z kamienia używałam. Jeden taki ma wystarczyć na rok. Niestety na mnie nie działał icon_sad.gif .
Ale czy one również nie zawieraja aluminium icon_question.gif Przyznam się, że już nie pamiętam tego
alusiaa
Przeciez większość dezodorantów we spreju to cnie sa antyperspiranty!!!!
Dziewczyny otwórzcie oczy!
Choćby uzywam najprostszego z avonu...

A tak przy okazji...co powiecie na antyperspiranty DO STÓP..????
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Ika
A kto mówił o dezodorantach w sprayu? Ja na pewno nie, bo takich nie znoszę.
Litka
no własnie raczej mowa tu o tych w kulce, byłam w hiperze ostatnio i chciałam cos kupić, niestety nie było nic bez aluminium icon_cry.gif
marghe.
CYTAT(Tusiolek)
Ja tych z kamienia używałam. Jeden taki ma wystarczyć na rok. Niestety na mnie nie działał  :( .
Ale czy one również nie zawieraja aluminium icon_question.gif  Przyznam się, że już nie pamiętam tego


wydaje mi sie,ze te kamienne nnie zqweirają nic poza kamieniem icon_biggrin.gif
ale głowy nie dam, bo juz go nie mam
tez nie działal, ale ja jestem przypadkiem patologiocznym wink.gif
Tusiol
No właśnie ten patologiczny przypadek to mnie też dotyczy stąd antyperspirant na porządku dziennym icon_confused.gif .
Ja swój wywaliłam więc sprawdzić też nie mogę.
Psi
Ja też postanowiłam przeszukać półki w sklepie kosmetycznym i znalazłam jeden, jedyny dezodorant bez aluminium...Nivea Fresh.
Nie przepadam za dezodorantami Nivea ale postanowiłam sie poświęcić wink.gif
Ika
Nivea Fresh nie jest antyperspirantem...?
Jaco
A czy ten temat o antyperspirantach nie pojawił się przypadkiem na jednej ze stron demaskujących tzw internetowe łańcuszki i dowcipy? Zdaje się że któraś z dziewczyn wrzucała nawet linkę na forum..... icon_rolleyes.gif
marghe.
toć pisałąm, ze Nivea fresh nie jest anty icon_biggrin.gif
przynajmniej na opakowaniu icon_wink.gif
madziula
A już czaiłam się by kupić Etiaxil tak polecany przez Was. Teraz bede musiała poszukać czegoś innego icon_confused.gif
marghe.
CYTAT(madziula)
A już czaiłam się by kupić Etiaxil tak polecany przez Was. Teraz bede musiała poszukać czegoś innego icon_confused.gif


bez przesady
a. nie wierzyc kazdej plotce
b. etiaxiulu uzywa sie co jakis czas, nie codziennie
Tobatka
CYTAT(Jacobina)
A czy ten temat o antyperspirantach nie pojawił się przypadkiem na jednej ze stron demaskujących tzw internetowe łańcuszki i dowcipy? Zdaje się że któraś z dziewczyn wrzucała nawet linkę na forum.....  :roll:

Pojawił się, rzeczywiście...
marghe.
CYTAT(Dorusia)
a ja z całego serca polecam stosowany przez mnie jakis czas temu dezodorant:

Produkt: ALOESOWY DEZODORANT-SZTYFT  

Opis:
Opakowanie: 92,1 g
Opis:
Niezwykle skuteczny aloesowy dezodorant w sztyfcie nie zawiera żadnych chemicznych środków przeciwpotowych. Nie hamuje naturalnego wydzielania potu, natomiast dzięki naturalnym właściwościom miąższu aloesowego (4,4%) zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Aloe Ever-Shield Dezodorant to świeżość gwarantowana przez cały dzień i o każdej porze roku! Nie powoduje podrażnień, nie plami ubrania i nie jest przesadnie perfumowany. Bardzo wydajny, starczy na parę miesięcy.  

 
jest świetny ,na skaleczenia tez sie nadaje i na oparzenia...mi wystarczył na 8 miesięcy..


mam
b. dobry
też polecam
Maciejka
Dorusia, marghe, a gdzie się go kupuje?
A_KA
[quote=Maciejka]Dorusia, marghe, a gdzie się go kupuje?

Właśnie miałam o to samo zapytać icon_lol.gif
Potwora
Ja też mam ten aloesowy - jest świetny( tylko drogi icon_evil.gif ), polecam!!!
Doruśka
Marghe a ja prosiak nawet nie zapytałam jak Ci słuzy:))

Wsłałąm priva do Maciejki i Ani.
Doruśka
i tak właściwie jeśli on wystarcza na długo(mi 8 mies) to ta kwota nei jest tragiczna,a i mozna go stosowac jako :pierwszą pomoc" na drobne oparzenia i skaleczenia icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.