To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nutramigen 100% - dobry alergolog w Warszawie lub Pruszkowie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mama Tomka
Tomuś po ukończeniu 6 miesiąca życia jest na Nutramigenie (szpital zakaźny bieguki z krwią itp. - wyeliminowali zakarzenie wirusowe
Ponieważ synek skończył rok lekarka powiedziała mi, że bez podkładki od alergologa nie może wypisać recepty ze zniżką na Nutramigen tylko 100%. Więc wzięłam skierowanie i pojechałam do alergologa na Szlenkierów w Warszawie pan dr S. Lekarz stwierdził, że takie objawy jak podałam to nie jest alergia. Aleria to wysypka!!!!! Przeprowadził Tomkowi(1 rok 3 miesięce 2dni) testy skórne - brak odpowiedzi w tych testach - na ile są one miarodajne? Lekarz stwierdził, że synek nie jest alergikiem mam mu podawać mleko ktowie, kefiry, ser biały oraz koniecznie masło (bo na tym pracuje mózg?????????????? Z tego co wiem to mózg pracuje na glukozie!!!!!!!!!!!)
Fakt, że na skórze nie ma żadnej wysypki to tylko wynik tego, że niewiele je tak naprawdę to owoce i warzywa, bo z mięsa tylko indyka i wieprzowinę w małych ilościach
Czy ktoś może mi podać namiary na dobrego alergologa??? - PILNEChcę się skonsultować prywatnie z dobrym lekarzem, jak mi powie to samo co dr S. to zacznę rozszerzać Tomkowi dietę. Nie chciałabym znów wylądować w szpitalu z biegunką. PROSZĘ POMÓŻCIE MI.
kamami
Pierwsze słyszę, że potrzebna jest podkładka od alergologa żeby dziecku powyżej roku przepisać Nutramigen icon_eek.gif Moi chłopcy do tej pory piją Nutramigen, receptę dostajemy bez żadnych problemów.
My też byliśmy pacjentami pana S. Mi wydawał się kompetentny lecz bardzo zabiegany i terminy przerażające. Teraz chodzimy do dermatalog-alergolog w Centrum Damiana na Foksal.
kamami
grzałka
Teoretycznie się zgadza- jesli pediatra ma wypisywać Nutramigen ze zniżką, to musi mieć potwierdzenie alergii, dlatego wysłał do alergologa. Bo gdyby jakaś kontrola z NFZ to musi mieć podkładkę, jak nie ma to zwraca pieniądze. Nikt tego nie przestrzega, wszyscy znani mi pediatrzy pisżą to mleko na P, ale w sumie się narażają.

Z masłem jak najbardziej miał rację- kwasy tłuszczowe dobrze wpływają na rozwój mózgu. No, ale przy podejrzeniu alergii na mleko krowie wiadomo, że masło się eliminuje

Masz dwa wyjścia: albo pójśc do innego alergologa, albo zmienić pediatrę na mnijeszego służbistę
kamami
CYTAT(grzalka)
Teoretycznie siÄ™ zgadza- jesli pediatra ma wypisywać Nutramigen ze zniżkÄ…, to musi mieć potwierdzenie alergii, dlatego wysÅ‚aÅ‚ do alergologa. Bo gdyby jakaÅ› kontrola z NFZ to musi mieć podkÅ‚adkÄ™, jak nie ma to zwraca pieniÄ…dze. Nikt tego nie przestrzega, wszyscy znani mi pediatrzy pisżą to mleko na P, ale w sumie siÄ™ narażajÄ….  

Nie wiedziałam. To co lepiej przynieść lekarzowi takie zaświadczenie?
kamami
grzałka
nie, jak wypisuje bez problemu to niekoniecznie
skanna
Grzałko, wg informacji uzyskanych w NFZ przez emamy z edzieckowych Alergii "podkładką" do wypisywania recept "P" na hydrolizaty może być nawet wywiad czy jak Wy to tam zwiecie. Znaczy, że matka opisuje objawy a lekarz na tej podstawie stwierdza alergię. I żadnych więcej rozporządzeń nie ma. Parę dziewczyn niezależnie od siebie uzyskało takie informacje.
grzałka
Skanno, ale jeśli pediatra życzy sobie oficjalne potwierdzenie alergii przez alergologa to j.w
Ma do tego prawo, po to wysyła do specjalisty, ma prawo odmówić wypisania recepty na P (aczkolwiek, jak pisałam, ja się z tym nie spotkałam)
NFZ ma tez prawo się go czepiać, bo w końcu od tego jest specjalista alergolog, żeby potwierdzał podejrzenie alergii
skanna
No właśnie NFZ twierdzi, że nie musi być potwierdzenia od alergologa.

Inna sprawa, że jeśli pediatra po dokładnym wywiadzie i w dodatku tak ostrych objawach jak to autorka wątku opisuje ma wątpliwości i potrzebuje opinii alergologa, to ja bym go i tak zmieniła icon_twisted.gif
grzałka
Skanna, nasz NFZ chce potwierdzenia, tak przynajmniej twierdzÄ… znani mi pediatrzy icon_eek.gif

Idę w takim razie czytać przepisy, bo powyższe napisałam w oparciu o przekaz słowny
mama Andrzejka
Witam,
cieszy siÄ™ uznaniem w Warszawie: dr Barbara Sieradzka alergolog-pulmonolog, przyjmuje prywatnie m.in. ul. KEN 103, Warszawa, pt. 16-20.00 tel 022 855 12 65.
Pozdrawiam, Wesołych Świat,
mama Andrzejka.
mama Tomka
Dzewczyny bardzo dziękuję za rady byłam z Tomkiem u innego alergologa (prywatnie) i tu rozmowa przebiegała bardzo szczegółowo na temat objawów alergii.Obecnie czekam na wyniki IgE z krwi.
Nie zawsze mogłam odpisać bo dostęp do internetu miałam w pracy od wczoraj mam i w domu.
[size=18]Jeszcze raz dziękuję jesteście niezastąpione
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.