To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wybór tv

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

neka1
Zastanawiam się nad kupnem nowego tv plazmowego.Czy to prawda że coś tam się w nich wypala i maja krótką żywotność? Macie jakies doświadczenia? Albo jakieś sprawdzone wieści na ten temat?
Mama Anka
Zywotnosc plazmy to podobno 7-8 lat tak slyszalam, podobno prawda, iles tam godzin uzywania i mamy szrot w domciu.
Kocurek
Lepiej kup sobie telewizor LCD, podobne parametry, ale siÄ™ nie psuje.
Plazma się nie sprawdziła.
Maciejonka
My mamy LCD (LG)
Od 5 m-cy. Jesteśmy bardzo zadowoleni. O żywotnosci narazie nic nie wiemy.
neka1
W końcu zdecydowaliśmy się na 42 calowy telewizor samsung.Nazywa się projektor i jest super. icon_razz.gif
Kocurek
CYTAT(neka1)
W końcu zdecydowaliśmy się na 42 calowy telewizor samsung.Nazywa się projektor i jest super. icon_razz.gif


Uuuuuuu, to wypasiona fura icon_wink.gif
Mój chłop też ma smaki na projektor, hehe, na razie smaki
Jania
odświeżam wątek, bo potrzebuje szybkiej rady.
plazma czy lcd, jak to jest teraz?

podobno plazma żuzywa więcej prądu i rzekomo przy odpowiednich ustawieniach nie tak duzo więcej. jednak w sklepach plazm jest jak na lekarstwo a kolega mezowi wkręca, że plazma lepsza. ja mu jakoś nie ufam? czy słusznie???
Mika
przed zakupem przekopałam cały net
wnioski?
dzisiaj technologia jest tak zaawansowana,że praktycznie nie ma róznic między plasmą a lcd
ich żywotność jest podobna,pobieranie prądu również biąrąc tą samą wielkość
jedyną różnicą jaką znalazłam to to,że plasma ma świecący monitor,a lcd-matowy -plus dla lcd jeśli ma się tv w jasnym pomieszczeniu na przeciwko okna
za to plusem plasmy jest lepsze odzwierciedlenie kolorów icon_wink.gif
plasma bardzo ładnie odbiera na spłabym sygnale jakim jest np. zwykła kablówka,lcd -słabo sobie z nim radzi i najlwpiej odbiera na sygnale cyfrowym

u mnie wybór padł na plasmę - przede wszystkim dlatego,że Panasonic którego kupowałam miał twardą powłokę przed "kineskopem" czy jak się to zwie icon_wink.gif a lcd ugina się pod naporem palca np. -co w przypadku posiadania małoletnich dzieci i latających przedmiotów byłoby krótkotrwalym zakupem
no i plasma nie zrobi mi suprajsa w postaci przepalonych badpixeli
42 cale były dla mnie szokiem - min. odległośc od tv musi być do najmniej 3 metry,dla mnie 5 icon_wink.gif

aaa i przypomniało mi się - plasma ma szerszy kąt widzenia - znaczy widzi się tak samo dobrze obraz bez względu czy siedzi się na przeciwko czy całkiem z boku - lcd ma ten kąt ograniczony - musi być ustawiony odpowiednio w pionie i poziomie
Jania
Mika dzieki za odpowiedź
właśnie tez "biegam" po necie i wszędzie nadal piszą i tym zużyciu prądu. a TY nie zauwazyłas zwięszonego poboru? no bo jesli nawet więcej potrzebuje to ile wiecej? tak, że rachunki mi wzrosną 2 razy?? 29.gif
o tym, ze w ciemniejszym pomieszczeniu lepiej plazma to tez wyczytałam, tzn, że latem będzie gorzej 06.gif

a co to sÄ… badpixele? icon_lol.gif
Mika
czekałam na rachunek z duszą na ramieniu,bo tv u nas sie mało ogląda ale lubię jak mi coś w tle gra więc chodzi całymi dniami
efekt?
mimo podwyżki prądu i tv grajacego duuużo zwiększonego zeżarcia prądu ... nie zauważono icon_wink.gif

badpixele lub subpixele to przepalone punkty na matrycy lcd -mogą być białe,czerwone,niebieskie lub czarne
w lapkach i monitorach lcd też występują

zauważyłam jeszcze jedno-ja mam plasmę i zwykłą kablówkę,moja Przyjaciółka lcd i cyfrówkę i mój obraz jest łagodniejszy w rysach i kolorze,u Niej jest "kanciaściej" icon_wink.gif obraz jest jak przeostrzony

ale co kto lubi
jedno pewne jest na bank -lcd odwzorowywuje kolory do D -widzę to po zdjeciach w lapku i na zwykłym monitorze - niebo i ziemia
ale graficy mówią,że to normalne i nie pracują na lcd-kach icon_wink.gif
aluc
eee Mika, bez przesady

po pierwsze każden jeden sobie ustawia nasycenie i kontrast jak lubi, więc i plazmę można ustawić na bardziej nasyconą i skontrastowaną niż lcd, można też ustawić sobie taki balans kolorów, jak nam odpowiada

po drugie graficy nie pracują na lcd (czy raczejna tanich lcd), bo jest problem z kalibracją, znaczy precyzyjnym wyregulowaniem względem innych urządzeń, a nie samym odwzorowaniem kolorów, bo to ostatnie to sprawa dość subiektywna, w dodatku to, co się w telewizji ogląda, rzadko kiedy odwzorowuje tzw. naturalne kolory, z różnych zresztą powodów

dobre lcd jakościowo w tej chwili nie różni się od plazmy

Potwora
Graficy pracujÄ™ na LCD icon_wink.gif
Na monitorach wyższej klasy z pełnym odwzorowaniem kolorów, z wypasioną matrycą icon_wink.gif tylko, że ceny takich monitorów to już kilka - kilkanaście tysięcy.
Kiciaaa1
Ja natomiast zgodzę się z Miką, w LCD obraz jak dla mnie jest jakby złożony z kilku warstw, kilku płaszczyzn. W plazmie jest bardziej łagodny, granice zatarte, efekt milszy dla oka. I jeszcze jedno co mnie w LCD drażni to tzw. duchy czyli smuga która pozostaje np przy ruchu ust przy słabszym sygnale. Niestety nawet platformy cyfrowe nadają jeszcze dość marny jakościowo sygnał i musimy jeszcze sporo czekać na zmiany. Od prawie półtora roku jestem posiadaczką 42' plazmy Panasonic Viera i jestem z niej bardzo zadowolona. Kolory cudne szczególnie na Discovery HD, a różnicy w wysokości rachunków nie zauważyłam.
Kocurek
Jakość obrazu telewizora plazmowego przewyższa znacznie ten LCD, bo prawda jest taka, że LCD bezbłędnie odtwarzają obraz w HD - czyli zaledwie niewielki procent programów z platformy cyfrowej.
Plazma żre dużo prądu, to jej minus.
Wypalone piksele (czyli oczka - minimalne - ale w miarę upływu lat wyświetlające się na ekranie) na LCD będą miały kolor biały, na plazmie czarny. Jak myślicie, które w ogóle będzie widać?
Ciocia Magda
Odświeżam temat icon_smile.gif
Dziewczyny, chcemy kupić mamie telewizor, bo stary już ledwo chodzi. Doradźcie mi proszę czym się kierować, ale tak w stronę dolnej półki icon_wink.gif . Jeśli chodzi o rozmiar to rozumiem, że między 19'' a 32'' nic nie ma, więc raczej trzeba kupić 32, bo 19 to rozmiar monitora komputerowego. Rozdzielczość - im wyższa tym lepsza? Mama ogląda tv ze zwykłej kablówki. Kontrast? Jasność? Czas reakcji? Spisuję parametry wyboru z ceneo icon_wink.gif Ratujcie, nic mi to nie mówi.

Jaki producent robi telewizory łatwe w obsłudze?


PS: znalazłam inne rozmiary ekranu icon_redface.gif
aluc
najlepiej iść do sklepu, zapytać sprzedawcy względem kryteriów (osoba w średnim wieku, kablówka, prosty w obsłudze, rozmiar, zakres cenowy), pooglądać (nie sugerować się do końca obrazem, bo niestety firmy, które płacą lepiej za promocję, mają też lepiej podkręcone telewizory w sklepach) , a potem te same modele sprawdzić w ceneo

parametry typu kontrast, rozdzielczość, czas reakcji będą zapewne dla mamy kompletnie do pominięcia (prawdę mówiąc trochę mi to wszystko pachnie dyskusjami, czy lepiej słuchać ze złotych styków), zwłaszcza,że kontrast i jasność to są parametry, które się ustawia stosownie do potrzeb, dla mnie każdy ekran pokazywany w sklepie jest za bardzo kontrastowy, bo podkręcony na maksa

pan w sklepie natomiast pokaże, jak telewizor jest ustawiony, jak widzisz, że jest dosunięty do maksimum skali, a twoim zdaniem dalej mdły, to już wiesz,czego nie kupować

można jeszcze zwrócić uwagę na to, gdzie jest produkowana matryca (np. Sharp ma modele z matrycą produkowaną w Japonii, ale ma też chińskie czy tajwańskie)

stary ma jeszcze dwa punkty do onanizowania się sprzętowego, mianowicie 100Hz i HD Ready, ale nie wiem, jak to występuje w tych trochę mniejszych telewizorach, oraz nie pytaj, jak to się przekłada na praktykę icon_wink.gif jak dla mnie, to w telewizorze musze widzieć napisy na filmach i wyniki na kanałach sportowych, reszta jest mniej istotna icon_lol.gif
ATTA
Ja jestem za plazmą.Jakieś trzy tygodnie temu kupiliśmy Panasonic 42 cale.Wybór nie był łatwy, czytaliśmy różne fora na temat telewizorów, jeździliśmy po sklepach.Mamy sygnał cyfrowy z UPC, jest naprawdę super.Plazma pobiera zmiennie prąd /sprawdzaliśmy podłączając watomierz/, zależy od obrazu, najbardziej przy jasnych kolorach i przy nastawieniu obrazu na dynamiczny/ ale jak dla nas jest on zbyt dynamiczny, oglądamy na eko/, obraz jest naturalny, nie zamienię go na LCD, ale zgodzę się,że naprawdę dobre LCD nie odbiega od plazmy tylko niestety cena jest dużo, dużo wyższa /biorąc pod uwagę tę samą firmę i cale/.Jeśli plazma to podobno Panasonic lub Pioneer, te drugie podobno najlepsze, ale cena icon_eek.gif .Warto robić wycieczki do sklepów, oglądać, pytać, czytać opinie i nie spieszyc się z kupnem.
Tak naprawdę to obraz można dopiero sprawdzić w domu, bo w sklepach jak wiadomo albo sygnał beznadziejny albo z blu-ray.
klekotka
My 2 tygodnie temu kupilismy LCD 46 calowy. Jest rewelacyjny!!! Mąż rozważał KLCD czy plasma i padło na LCD. Większość wad i zalet obu typów dziewczyny opisało powyżej, więc nie będę powielać. Choć ja słyszałam o wypalaniu sie plasmy a nie LCD... icon_rolleyes.gif
Ponadto zauważyłam, że o jakości obrazu nie końca świadczy rozdzielczość czy kontrast 9im wyższy tym lepszy) lecz to ile hertzów ma dany telewizor. Widać wyraźną różnicę w 50 i 100 Hz. My mamy 100Hz/ Zobaczymy czy zmieni się drastycznie wysokośc rachunku za prąd...
Kocurek
Na pewno nie kupuj telewizora Full HD, lepiej kupić większy a z HD ready.
Full hd ma tak naprawde sens jesli kupujesz go pod Blue Ray'owy odtwarzacz - przy odbiorze TV z kablówki/ DVD / platformy cyfrowej nie będzie widac gołym okiem różnicy w tych dwóch rozdzielczościach.
ATTA
O, słuszna uwaga kocurek .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.