To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

AZS

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

AISA
Mój roczny Michałek ma skazę białkową, której towarzyszy atopowe zapalenie skóry. Dziecko bardzo cierpi z powodu świądu. czy może mi ktoś poradzić czym to smarować aby mu ulżyć ? Miał przepisany ( ponoć rewelacyjny ) Elidel, który nie dał żadnych efektów. Pomóżcie, proszę.
Pozdrawiam
Silije
Jak długo smarowałaś Elidelem? Nie działa od razu, czasem trzeba poczekać na efekty. Dlatego ja smaruję Elidelem pod spód, a na wierzch jeszcze cienko Fenistilem żelem miejsca, gdzie bardzo swędzi. Ale starsze dziecko, nie wiem czy takie malutkie można Fenistilem.
Pula
Witam
przedewszystkim żeby ulżyć dziecku to DIETA DIETA I DIETA!!!!
ale wysypkę i zaczerwienienia pod kolankami które Madzia drapała do krwi przez 3 dni smarowaliśmy CUTI VATE po zniknięciu OILATUM KREM oprócz tego kąpaliśmy też w OILATUM - ale to wszystko poskutkuje przy odpowiedniej diecie- w naszym przypadku całkowite wyeliminowanie jajek i nabialu i dzięki Bogu i pani doktor mamy spokój do dziś dnia (od końca września) a nawet jeśli Madzia zje teraz nabial lub jajo to już niezawsze ją opsypie, a jak już to bardzo mało i wtedy smaruje ELOCOM'em.
Ostatnio wypila butelke zwykłego mleka i nic jej nie było icon_lol.gif
Silije
Pula nie zawsze się da stosować dietę - moja Julka ma AZS w związku z roztoczami kurzu domowego zwłaszcza w sezionie grzania kaloryferów. Ostatnio z powodu ozdób choinkowych zniesionych ze strychu icon_sad.gif
Pula
Masz rację - nie wzięłam tego pod uwagę, miałam na myśli alergie pokarmowe, a AISA pisała o skazie białkowej, którą maiała też moja córeczka i jakoś udaje nam się ją już "omijać" a było naprawdę tragicznie.... co do roztoczy, pyłków itp. nie mam doświadczenia i mam nadzieję, że nigdy nie będzie mi ono potrzebne.

pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.