To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kochane mamusie małych alergików.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiarybka
Witam na nowym forum o alergii, naszych milusińskich.
Wiem, że mnóstwo dzieciaczków rodzi się z różnego rodzaju alergiami i wiem też, że wiele mam nie wie jak z taką alergią żyć.
Mam nadzieję Kochane mamusie małych alergików, że będziecie mogły podzielić się z innymi mamami swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam wiosennie....KasiaRybka
Dorotka
Kacpercio miał skazę białkową, która na szczęście już mineła icon_biggrin.gif , pomogła nam dieta i długie karmienie piersią icon_wink.gif hihi mój ssak ssie nadal icon_lol.gif
Teraz synek marzy o

ale ja mam uczulenie na kotki icon_sad.gif
marcyk
A Miłosz ma skazę białkową, podejrzenie uczulenia na pszenicę i ciągle czerwone oczy i swędzący nos. Niestety nie wiem jeszcze, jaka cholera go uczula. W dodatku mleko sojowe które pije też chyba nienajlepiej mu służy. Ale lekarz zalecił, więc mały wcina. Ale mam nadzieję, że wszystko dobrze sie skończy icon_lol.gif
Jak to jest z alergiami wziewnymi ? Czy tez mogą z czasem przejść ? Bo pokarmowe ( przynajmniej niektóre ) przechodzą. Mam nadzieję że tak... icon_wink.gif
Marcyk


Basza
Dzięki,że utworzyliście kącik dla alergików.Moje maluchy też są uczulone.Jesteśmy na diecie bezmlecznej, bezjajecznej, bezsojowej i jeszcze kilka bez... icon_cry.gif Ponoć mamy szansę z tego wyjść, dlatego trzymamy rygorystycznie-ze mną włącznie-bo Basia na cycu.Chętnie służę radą i pomocą. Fajnie,że jesteście. Razem łatwiej przez to przejść.
Pecia
Tez sie dolaczam .
Mam dwoje dzieci.
5 letnia corcia jest zdrowa jak ryba ale 1,5 Jas ma alergie pokarmowa.
Jestesmy ( ciagle karmie piersia) na diecie bezmlecznej, bezjajecznej a Jas tez na bezglutenowej.
Mam nadzieje nie ja mocno wierze, ze on z tej alergii wyrosnie.


Pozdrawiam Magda
mama Zuzi i Jasia
burek
Uff na moją królewnę szczęśliwie podziałał bicom i już mogę normalnie jeść. Odczuliliśmy mleko i jajko. Teraz uczulają już tylko orzechy, cytrusy, brzoskwinie i truskawki. Nie wiem jak miód, ale jakoś mi go nie brakuje. Przez 9 miesięcy byłam na diecie bezmleczno-bezjajecznej. Mamom karmiącym w podobnej sytuacji mogę polecić CALCIUM-MAGNESIUM firmy Nutrilite. Brałam 7 dziennie, ale moja dentystka jest zachwycona stanem mego uzębienia i ja też.
Pozdrawiam mamy alergików i mamy alergiczki. burek
Daretka
Witam i ja. Coreczka ma 8 m-cy i ma skaze bialkowa- jestem na diecie bezmlecznej icon_sad.gif

Kacper ma 25 m-cy i jestesmy na etapie robienia testow z krwi. Synek ma wiecznie czerowone policzki i brodke, ktore czesto sa w krosteczkach i do tego piecze go i swedzi icon_sad.gif
Magnolia(Aga)
Ja również witam Was serdecznie.Moja Oliwka ma 18 miesięcy, jesteśmy na diecie bezmlecznej i bezjajecznej.Oprócz tego raczej nie jemy słodyczy.Alergia małej objawiała się strasznymi zaparciami i czerwonymi policzkami(to zostało do dzisiaj, niestety icon_sad.gif ).
Pozdrawiam Aga
assiaa
Witam

Jestem mamą 10 miesięcznego Michałka który jest na diecie bezmlecznej i profilaktycznie też na bezglutenowej. Poza tym z nowości to uczulające bananki, pomidorki i coś jeczcze...... ale póki co nie wiemy cóż to takiego.

Pozdrawiam icon_biggrin.gif

asia
Pysia
Mój Andrzejek (8 mies.) ma skazę białkową (póki co wcina Bebilon Pepti, ale chce go jeść wyłącznie w postaci kaszki), oraz uczulenie na brzoskwinie. Nie wiemy jeszcze jak z glutenem.
Jewka
ja czekam na wyniki tesów Smyka, bo od 4 miesięcy nie mogę wyjaśnić co go uczula icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif A do 13 miesiąca Jego życia było tak pięknie: jogurciki jadł, jajkami się zażerał, a do białych bułeczek przytulał...
pozdrawiam Was
Izunia
icon_smile.gif Witam icon_smile.gif
Mój syn zdrowy jak ryba, za to córcia ma nietolerancję laktozy icon_sad.gif Miałam z nią dużo problemów: kolki, ulewania, nie przybierała na wadze icon_sad.gif Ach ciężko było. Obecnie pije mleko sojowe. Metodą prób i błędów, próbujemy co jej szkodzi a co nie. Jako dwulatka, je już prawie wszystko. Chociaż od dwóch dni ma dziwne wysypki icon_sad.gif Są to czerwone plamy, w srodku których są bąble. Wygląda to jak oparzenie pokrzywą, lub jak ugryzienie komara. Jutro idziemy do lekarza.
Pozdrawiam
Iza z rodzinkÄ… icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
kasiap.
Czesc
Tania (lat 5) i Alus (lat 3,5) uczulenie na podstawowe alergeny pokarmowe, czesc wziewnych plus nie wiadomo na co. IgE w normie, testy skorne cos tam pokazuja, ale chyba nie za bardzo moge im ufac. Caly czas poszukujemy alergenow, ale sytuacja jest opanowana, coraz mniej choruja (przyjmuja leki p/alergiczne i dodatkowo Alus wziewny Intal, a Tania od niedawna Cromohexal do nosa, bo zatyka jej sie okropnie, bez kataru, taki obrzek sluzowki - czekamy na efekty). Alus w tej chwili jest w maluchach w przedszkolu i chorowal od wrzesnia zaledwie 3 razy, co jak na alergika jest wynikiem wspanialym - bo to tylko zalapane tam infekcje, bez antybiotykow!
Obecnie testujemy jajka, ale chyba wroca do diety i zaczniemy sprawdzac jakas inna cholere.
Pozdrawiam
i zycze wytrwalosci w walce z alergia
Kaska
amania
Moja Marysia jest uczulona na mąkę pszenną, kakao, czereśnie, cytrusy, roztocza kurzu i brzozę oraz trawy. Jeśli wierzyć bicomowi to alergia na mleko i marchewkę oraz pleśnie już za nami. No, ale skóra i tak cały czas pozostawia wiele do życzenia icon_cry.gif Narazie męczymy się od 4 lat, czyli od urodzenia Marysi. Ciagle jednak mamy nadzieję, że kiedyś to minie icon_rolleyes.gif Pozdrawiam mamy innych uczuleńców icon_lol.gif Ania.
Dorotka
Kacperkowi dobrze na skórkę zrobił Bepanthen balsam (w butelce chyba 200 ml) i mycie mydełkiem oilatum
Ewa
Oj chyba i ja do Was dołączę. icon_cry.gif
Jaś ma prawie 3 miesiące. Jak miał 3 tygodnie dostał wysypki na buzi i tak do tej pory z tym walczymy. Teraz jest troche lepiej, wysypka została tylko na bokach policzków, ale policzki sa mocno czerwone i wysuszone. Nie jest to jeszcze stwierdzona alergia ale na wszelki wypadek przy każdej wizycie u lekarza wykluczamy kolejne produkty z diety (mojej oczywiście). Jem tylko indyka, marchewke, ziemniaki, ryz, jablka i chleb. Właśnie wczoraj usłyszałam, że może spróbujemy diety bezglutenowej.

Jak długo stosowalyście tak drastyczne diety icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
eMariola
Cześć.
Tak sobie czytam Wasze posty o małych alergikach i jestem przerażona coraz bardziej. Co prawda moja córeczka (19 mies.) nie miała dotychczas żadnego uczulenia, ale od kilku tygodni ma dziwną wysypkę na jednym policzku i po jakimś czasie skóra w tym miejscu robi się sucha i szorstka, a później wychodzą nowe krostki i tak wkoło. Niestety moja pani doktor stwierdziła że to nic takiego, a ja coraz bardziej się boję. icon_cry.gif Czy powinnam udać się do jakiegoś alergologa???
kasiarybka
Mariolu poobserwuj maleńką....to nie musi być alergia, ale wiesz odstaw na jakiś czas mleko krowie np, jogurty czy coś takiego i sprawdż czy pryszczyki znikają...
u mojej maleńkiej właśnie tak zaczęła się alergia na białko.....ale zaznaczam, że tak nie musi być.....poobserwuj dokładnie
pozdrawiam icon_smile.gif
eMariola
Julka nie pije mleka krowiego bo nie lubi, ani żadnych jego przetworów (tylko cycuś). Jedyne co zjada to jajka-ok.jedno dziennie. Może to właśnie jajka?
kasiarybka
CYTAT(Mariola (mama Julci))
Julka nie pije mleka krowiego bo nie lubi, ani żadnych jego przetworów (tylko cycuś).


A Ty nie pijesz mleka ??
Nie jesz przetworów mlecznych ??
Moze Ty tez powinnaś odstawić na jakiś czas nabiał, zeby sprawdzić czy to nie alergia przypadkiem icon_smile.gif
Pozdrawiam Kaśka.
eMariola
No faktycznie Kasiu, ja piję mleko. Ale czy szorstki policzek jest wyłącznym objawem alergii na białko czy też są jeszcze inne towarzyszące? I dlaczego te objawy są dopiero teraz-przecież Julka ma już 1,5 roczku. icon_sad.gif
kasiarybka
No oczywiście, ze szorstki policzek nie jest jedynym objawem alergii, ale moze to pierwszy sygnał ?
Posłuchaj, nie chcę Cię jakoś nastawiać, że to napewno alergia, tak tylko zasugerowałam, że mogłabyś sprawdzić, tylko przez jakiś czas nie jeść mleczka i jego przetworów, zobaczysz wtedy czy to uczulenie znika z policzka czy nie.
Pomyślałam jeszcze, ze może te pryszczyki to wynik wkładania do bużki rączek i gryzaków ?
Moja Weronika wpycha całe rączki do bużki tak bolą ją dziąsła i od tego ma na policzkach takie małe pryszczyki i wysuszoną skórkę.
eMariola
Oj, mam nadzieję że to nie alergia. Ale tak na wszelki wypadek spróbuję wyrzucić na jakiś czas z mojej diety przetwory mleczne, a z diety Julki-jajka. Zobaczymy co będzie dalej.
Dzięki bardzo.
Dorotka
Mariolu icon_biggrin.gif
Tylko na takiej diecie musicie być przynajmniej 2 tygodnie (przez ten czas organizm się oczyszcza) aby zobaczyć ewentualne efekty.
Ja uwielbiam sery, ale dla Kacpra zrezygnowałam z nich na półtoraroku icon_wink.gif
eMariola
Dla mnie rezygnacja z mleka i jego przetworów nie będzie na szczęście tragedią ponieważ nigdy nie przepadałam za takimi produktami. A teraz dziwię się że moje dziecko nie chce jeść mleka i jogurtów... icon_lol.gif
Muszę tylko zakupić jakiś preparat z wapniem.
anax
Szymonek ma cztery lata.I prawie od zawsze walczę z atopowym zapaleniem skóry.smaruję go róznymi maściami piore w proszku lovela
ale i tak nic nie pomaga.Kilka dni jest spokoju a potem znów to samo.Robiłam rok temu testy i nic nie wykazały a IGE podwyższone.
I w nosie nieliczne zmiany alergiczne.
Dorotka
Kacprowi na wszelkie zmiany skórne pomaga Bepanthen w maści (różowy) na pojedńcze zmiany, a jak ma przysuszoną skórkę smaruję go lotionem (w butelce). Spróbuj, może i Wam pomoże.
Coffee
u mnie przez pare dni bylo tak samo jak u Marioli...synkowi na prawym policzku wyszla wysypka, czerwona, sucha...mailam nadziej, ze nic takiego, ale lekarz zawyrokowal-alergia...
dziwie sie bo dotad jadlam przetwory mleczne i maly mial sie ok...
wysypka pokazala sie od 3 dni, od kiedy wlaczylam do diety...czekolade(niewielka ilosc icon_exclaim.gif ) ...no i teraz dostalismy jakas masc i mamy sie starac eliminowac produkty mleczne...
a ja bym chciala sie "oczytac" na temat diety, zeby synkowi wiekszej szkody nie robic...

pozdrawiam
mama Maksymiliana
eMariola
A u nas wysypka znikła. Smarowałam buźkę bepantenem przez jakiś czas i na szczęście wszystko znikło. A, jeszcze przemywałam buźkę rumiankiem lub gotowaną wodą. A więc raczej alergia to nie jest. W dalszym cięgu jemy wszystko, nawet te najbardziej uczulające produkty: jajka, jogurty, czekoladę i nic.
Ja myślę że mogła to być reakcja na kranówę jaką używałam do mycia buźki.

Pozdrawiam i życzę zdrówka.
dora31
hej
Mam dwójkę wspaniałych chłopaczków (5,5 roku i 10 m-cy).Niestety oboje są alergikami.
Starszy miał robione testy,które wykazały alergie na roztocza,pylki m in traw,pleśnie.Przez ponad rok brał sterydy,które tylko osłabiły jego organizm.Teraz bierze tylko claritine.
Młodszy (bierze zyrtec) nie miał robionych jeszcze testów,ale ma podobne objawy co starszy tzn.częste infekcje,zapalenia oskrzeli,okropne zmiany na skórze,ostatnio doszły do tego biegunki i wymioty przez co oboje byli hospitalizowani.
Aha zauważyłam też nietolerancje niektórych pokarmów.
Bardzo im pomógł niedawny wyjazd nad morze.Zeszły zmiany na skórze,nie ma kaszlu,zniknęły cienie pod oczami.....mam nadzieje,że to na dłużej!
Czy Wy też nieraz macie już dosyć tych ciągłych chorób,lekarstw,lekarzy,szpitali...?
pozdrawiam wszystkie mamy alergików i ich pocieszki.
Dorota z Przemkiem i Kamilkiem
Libi
Zawsze myślałam, że Szymon jest alergikiem i prawie dwa lata jeździłam z nim po dermatologach i alergologach i każdy mówił co innego i nic nie pomagało. Szymonowi prawie wogóle nie znikały zmiany skórne na buzi. Skończył prawie 2,5 roku i pojechałam do super pani doktor do Pruszkowa (polecam bardzo) no i wyszło, że Szymon nie może pić po prostu herbatek Hippa. Obyło się na szczęście bez badań i dzisiaj Szymonek ma buzię gładziutką i kamień spadł mi z serca:))


Pozdrawiam:)))
kaskasto
Hej,
Zaczęło się. Przyszła jesień i Domi znowu kaszle. icon_sad.gif
Od 1,5 miesiąca kaszel w nocy i rano oraz pod wieczór. Lekarz zapisał leki wziewne: Berodual N i Budesonid Mite oraz syropek Clemastin. Vlemastin i Berodual N bierze od 2 tygodni ale poprawy nie ma. Przedtem brał nawet biseptol ale nie pomagał więc lekarz przepisał te wziewy. Oczywiście na początku nie odbyło się bez cyrków bo Domi nie chciał oddychać przez Aeroscopic ale teraz uż się nauczył (bynajmniej tak mi się wydaje). Mamy zgłosić się na kontrolę za 9 dni i zobaczymy czy coś leki pomogły. Mam nadzieję, że pomogą.
Pozdrawiam wszystkie mamy alergików i same maluchy.

Ps; Myślicie, że powinnam zapisać się z małym do poradni pulmunologicznej?
Pozdrowionka Kaskasto icon_wink.gif
Vena
Jeremi ma podobne objawy i również zaczęło się około 3 tygodnia życia, z tym że ma dodatkowo wysuszone lekko czerwone brwi, dostaje czegoś w rodzaju łupieżu przy bardziej nasilonej wysypce. łupież schodzi gdy wysypka znika z policzków.
Dostaje też drobne czerwone kropeczki na uszach. Na domiar złego od kilku dni pojawiła się ciemieniucha icon_sad.gif

Pozdrawiam
Vena
Marghe
Poradźcie.
Gaba od czasu do czasu kicha, swędzi ją nos, czasami jak wydmuchuje nos to na chusteczce znajduję slady krwi,czesto miewa since pod oczami. Mnie to wygląda na alergię wziewną (mąz jest alergikiem, mnie tez cos zaczyna brać) ale lekarzem nie jestem... jakie badania powinnismy zrobic? Lekarz na razie kazał obserwowac.. profilaktycznie kazał podawać 10 kropel Zyrtecu (Zyrtku? icon_biggrin.gif ) dziennie.
Czasami miewa lekko zarózowione policzki (zaczynam podejrzewac miód).

Od początku pazdziernika Gaba spędziła 14 dni w przedszkolu, łapie katary, które przechodzą w zapalenie ucha (=antybiotyk)
Dziękuję
M.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.