Wcześniej napisałam podobnego posta na "zdrowiu malucha", zapomniałam, że mamy jeszcze coś takiego jak "mały alergik" icon_wink.gif ...

Po krótce przedstawię jak sytuacja u nas wygląda...
Już nie mogę... Karolka miała mieć robione testy alergiczne (skórne), ale ciągle się odwlekają - choroba lekarki/choroba Karoli...
Wcześniej to głównie chodziło o niekończący się katar. Teraz katar się skończył, ale za to pojawiły się zmiany skórne...
Do mycia używamy już tylko Ojlatum i BioCline (bez mydła, kupowane w aptece)... A skórę cały czas ma suchą, prawie na całym ciele - głównie nogi, ręce, pupa... W ostatnich dniach jest jeszcze jakby gorzej...
Najgorzej jest na dłoniach od zewnętrznej strony.
No i od jakiegoś czasu pojawiają się jej na buzi, wokół ust krosteczki. Gdy są nasilone - swędzą, szczypią. Ostatnio kilka razy posmarowałam je Hydrocortizonem. Ale wydaje mi się, że to nie wiele pomaga.
Zauważyłam, że te krostki kiedyś pojawiły się właściwie od razu po zjedzeniu przez nią kanapki z serem żółtym i keczupem. Zwaliłam z początku na keczup, ale to chyba nie to...
Karola je sporo nabiału - serki Danio, jogurty, uwielbia kakao...
Kurcze - nie mam serca jej to wszystko odstawić, tym bardziej, że wcale nie jestem pewna czy to to...

Już nie chcę czekać na te testy skórne - mamy zapis na koniec tego miesiąca. Po pierwsze takie testy z tego co słyszałam - nie są miarodajne. Po drugie - to jeszcze sporo czasu, a poza tym nigdy nie wiadomo czy coś się nie stanie np. Karolka się rozchoruje i znowu termin testów nam przepadnie...

Od dwóch dni odstawiłam jej mleko, serki, jogurty... Jest jakby już nieco lepiej...

A teraz pełno - pewnie nie za mądrych (przynajmniej niektórych) pytań... icon_wink.gif

Poradźcie mi, bo się na tym nie znam zupełnie...
Gdzie w Warszawie najlepiej jest zrobić badania alergiczne z krwi icon_question.gif
Czy to jest obojętne, gdzie z tym pójdę icon_question.gif
Jakie badania mam dokładnie zrobić icon_question.gif

Karolka miała robione IgE - wyszło dobrze... icon_confused.gif To znaczy ja widziałam, że jest coś powyżej normy (bo norma była obok wykazana), ale lekarka powiedziała, że jest OK, i że skoro tak dobrze wyszło IgE to pewnie testy skórne też niczego nie wykażą...

Czy powtórzyć badanie IgE icon_question.gif Poprzednie było zrobione kilka miesięcy temu, wtedy Karolka miała głównie katar i lekkie zmiany skórne (sucha skóra). Teraz objawy się pogłębiły tzn. ma coraz bardziej suchą skórę i te krostki wokół ust...

Czy badania z krwi robi się na poszczególne alergeny oddzielnie icon_question.gif
Dzwoniłam do takiej przychodni prywatnej koło mnie i powiedzieli mi, że wykonują takie badania grupowe tzn. na mleko, orzeszki, soja, maka pszenna... i coś tam jeszcze czego nie zdążyłam już zapamiętać. Taki komplet badań kosztuje u nich 60 zł.

Czy dziecko w tym wieku (4 lata) może być uczulone na mleko icon_question.gif Czytałam gdzieś, że uczulenie na mleko mija z reguły do 3 roku życia... My wcześniej mieliśmy całkowity spokój (może dlatego, że Karola zawsze była niejadkiem icon_confused.gif ), a teraz mamy problemy... I to coraz większe... Teraz Karola już je dobrze i może dlatego problem się powiększa icon_cry.gif

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę...