To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kino azjatyckie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lina m.
To jeszcze ja i nadal o filmach bo pożeram ich sporo. Ostatnio na tapecie kino azjatyckie. Możecie sobie mówić, że to degrengolada, zboczeńcy, dziwacy, dewianci. To kino można chyba tylko albo kochać albo niewidzieć, przynajmniej z perspektywy przeciętnego Europejczyka. Ja kocham icon_biggrin.gif i chciałam coś o tym opowiedzieć. Np. dla tych, które lubią się bać icon_biggrin.gif :

"Opwieść o dwóch siostrach" - Ji Won Kim . Zero duchów, tandety, ufo i tanich psychologizmów. Porządnie zrobiony, złożony, wielopłaszczyznowy thiller bez banalnych rozwiązań. Nie bałam się tak na filmie chyba z 10 lat i zapomnijcie o Ringu to ledwo czknięcie niemowlęcia przy tym montrum icon_biggrin.gif

"Dalkomhan Insaeng" - film sesacyjny z górnej półki, jest strzelanina, jest miłość, jest zemsta a wszystko niebanalne i ze swietną muzyką w tle icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_wink.gif

No i Chan -wook Park ze swoim "oldboyem" , którego osobiście uważam za najlepszy film dziesięciolecia icon_smile.gificon_smile.gif + Sympathy fo Mr. Vengeance czyli druga częśc z trylogii zemsty a trzecia chyba na wykończeniu icon_smile.gif

A i do "opwieści o dwóch siostarch" amerykanie wykupili prawa już chyba ze trzy lata temu ...

Piszę o tym bo to naprawdę świetne kino, nie znane ogólnie i niedoceniane a warte tego. Świeże, lekkie, nieprzebełkotane, często co najmniej z drugim albo trzecim dnem icon_wink.gif icon_biggrin.gif . No i oczywi ście zasysam te filmy z sieci więc całe gremium przedstawicielek moralności wirtualnej oraz adwokatek specjalizujących się w "prawach autorskich" mogą sie na mnie rzucic ale w oddzielnym wątku icon_biggrin.gif

No i jeszcze "Pusty dom " icon_biggrin.gif i inne jeszcze tez icon_smile.gif icon_biggrin.gif
lena77
Ja swojego czasu bylam wielbicielka kina japonskiego, teraz nie mam gdzie ogladac tego typu filmow. Czy Ty ogladasz filmy azjatyckie w kinie, czy masz jakis inny dostep? Jak mozna obejrzec te dwie siostry, musze przyznac, ze zaintrygowal mnie tytul i to, ze jest to thiller.
lina m.
https://www.filmweb.pl/Film?id=132767

Lena, ja je ściągam przez emule. W kinie czasem coś się zdarza, "grę wstępną" sobie odpuściłam ale"Oldboya" obejrzałam w kinie. Niestety, obejrzenie większości na dużym ekranie jest nierealne, może z wyjątkiem przeglądów albo festiwali, w 2005 było trochę filmów Takashi Miike w Cieszynie.
Jesli masz ochotę mogę ci pożyczyć icon_biggrin.gif opowieść icon_smile.gif
lena77
Ja to bede sciagac przez miesiac icon_evil.gif
W Cieszynie bylam, a jakze, ale w 2004 (tam widzialam Lalki, Takeshi Kitano) Teraz ,zdaje sie, festiwal przeniesli do Torunia, z czego bardzo sie ciesze, bo mam blisko.
Jak chcesz mi pozyczyc Opowiesc...? Mailem nie przejdzie. Jesli poczta to wysle plytke, ok?
lina m.
Lena, Cieszyn teraz przeniesiony do Wrocławia. Zostaw mi adres na priv, wyślę pocztą icon_smile.gif a z płytką się nie wygłupiaj, przeciez to dosłownie kilka groszy icon_biggrin.gif
lina m.
Lena a czy widziałas Oldboya ? Jest to historia człowieka, porwanego na ulicy, zupełnie bez powodu. Zostaje zamknięty w hotelowym pokoju na 15 lat z telewizorem icon_biggrin.gif Po tym czasie zostaje wyrzucony na ulicę z aparatem telefonicznym i pełnym porfelem. Ma 5 dni na odnalezienie odpowiedzi kto i dlaczego.


jeszcze mam dreszcz gdy o tym myslÄ™ icon_biggrin.gif
lena77
Oldboya nie widzialam, ale widzialam za to KobietÄ™-diabla, hehe.
Do Wroclawia przeniesiony? Ale rok temu byl w Toruniu. Dlaczego ciagle przenosza ten festiwal w inne miejsca?
Podaje adres na prv.
lina m.
Rok temu był w cieszynie - era nowe horyzonty (mój mąż był) icon_smile.gif może w Toruniu jest inny icon_biggrin.gif
lena77
Nie, ten festiwal nie dawal mi spokoju i musialam sprawdzic. Bo w 2005 roku bylam w Toruniu i byl tam festiwal (bylam pewna, ze to ENH). Ale sprawdzilam i teraz juz wiem-to nie Cieszynski Era Nowe Horyzonty ale Lato Filmow z Kazimierza przeniesli do Torunia w 2005. Oddaje honor.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.