To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

od dzis probujemy chleb

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pecia
od dzis zaczynam u Jaska prowokacje glutenem icon_confused.gif
daje mu po pol malenkiej kromeczki chleba na dzien,
i mam obserwowac czy nie ma jakis niepokojacych reakcji....
potem za miesiac znowu do lekarza i jesli wyniki roznych badan beda dobre to bedzie mogl juz jesc produkty mÄ…czne

trzymajcie kciuki
amania
oj pamiętam ten dzień u Marysi...

trzymam moooocno kciuki za Jaśka!
Marysia też icon_biggrin.gif
Tobatka
My też mooocno trzymamy icon_smile.gif
skanna
Trzymam bardzo mocno.

P.S. Majka już glutenowa, ufff.
Ev
Trzymam kciuki icon_biggrin.gif
Pecia BTW - sporo czytam nt alergii i tak do końca nie wiem, jakie reakcje mogą wystąpić (oprócz wysypek) po spożyciu glutenu?
amania
Ev, biegunka.
Ev
CYTAT(amania)
Ev, biegunka.

Marzę o lekkiej biegunce dla Jaśka wink.gif On ma zatwardzenia, przez moment przemknęła mi przez głowę złowieszcza myśl - a może to chlebek? icon_confused.gif
Pecia
Ev, biegunka, brzydkie policzki, skóra , zle samopoczucie, rozdraznienie, zly , niespokojny sen, zaparcia icon_exclaim.gif
lista jest dluga, nam kazał podawac miesiac i tylko jesli ,nie daj Boże wystapi biegunka , odstawiac natychmiast icon_sad.gif

dzis jasiek zjadl swoja pierwsza kromeczke

Skanna, po jajkach jednak "skazowe policzki" i szortkie Å‚ydki i przedramiona icon_sad.gif
skanna
Pecia, Gabi z alergii na jajka wyrosła mi dopiero niedawno, a ona mniejszy alergik niż Jasiek - jajka "pieczone" w ciastach mogła od zawsze.
Pecia
no wlasnie jemu nie szkodza takie w plackach czy nawet kotletach ( daje od wrzesnia) ale jak dalam jajecznice ( z żółtka) to nieładny sie zrobil...na razie przerwa)

gastroenterolog obejrzal sobie go dokladnie,( ogladal mu np skore za uszami) wysluchal wszystkiego i powiedzial: no, Jasiu jest alergik....ale probujemy z glutenem
icon_sad.gif
malinowa i Malina
Pecia, trzymam za Jaśka. Dzisiaj wielki dzień, oby sie udało.
agabr
Pecia trzymamy, trzymamy .Pisz o efektach.b
Doruśka
Pecia,a smakuje mu?
bedzie dobrze:))
alatanta
......
Ciocia Magda
też trzymam kciuki za powodzenie!
i też pamiętam, jaka to była ulga, jak dziewczyny mogły wreszcie jeść normalny chlebek.

U nas te prowokacje "wychodziły" zawsze lepiej w lecie - w zimie na wszystko były reakcje icon_sad.gif
Pecia
nam lekarz kazal wlasnie zima, ponoc latem jest wiecej brzusznych wirusow, i wieksze prawdopodobienstwo ,ze biegunka jest od czegos innego


chlebek Jaśkowi smakowal, zaraz sie tacie pochwalil jak ten wrocil z pracy


a przed chwila ( malowal farbami wlasnie) przybiega do mnie i wola:
mamo, mamo!!! mam cos pomaranczowego na buzi, to chyba od tego chlebka.....!

Boze , moje kochane dziecko, ubrudziles sie pomaranczowa farbkÄ… icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

nie mowilam w ogole przy nim o tych niepokojacych reakcjach
no ale byl przeciez u lekarza i slyszal rozmowe icon_cool.gif
agama76
trzymajcie sie!
objawy moga byc roznorakie, ze strony przew. pok. od biegunek po zaparcia, bole brzucha, moze tez przez dlugi czas pozornie nie byc objawow...
najwazniejsze beda wyniki z krwi
trzymam kciuki zeby bylo dobrze icon_smile.gif

Aga
Pecia
na razie dobrze, bez zadnych objawow
blaire
Pecia, super! A my możemy z Kubą mlekospróbować, ale on za nic nie chce sie napić icon_wink.gif
Pecia
Jaska do nabialu tez nie ciagnie, jedyne co chetnie sprobowal to te "kulki" z serka wiejskiego wink.gif
nic mu nie bylo
Pecia
bylismy dzis na kontrolnym USG (ten sam lekarz robil)
wszystko w porzadku
za 2 tygodnie robimy okreslenie przeciwcial IgA i z wynikami na wizyte 15 lutego
dosia1
jejku dziewczyny
już się boję!
Jutro u mnie wielki dzień! Tylko, że moja pani alergolog kazała zacząć od Kaszki przennej.Już sama nie wiem co robic.Chlebek czy kaszka?Rano bedę miała dylemat. Trzymajcie kciuki
a jakie badania powinnam zrobić po podaniu glutenu.Moja pani dr nic nie mówiła a widzę że jesteście zorientowane. Kacper dostaje Zyrtec iCropoz G więc badanie przeciwciał jest bezsensowne bo i tak nie wyjdą. ale może to o inne badania chodzi?
Pecia
My w przyszlym tygodniu bedziemy robili Jasiowi okreslenie przeciwcial w klasie IgA
a potem to nie wiem co w dalszej kolejnosci. Lekarz mowil,ze juz te dadza nam pewnien obraz



Ja bardziej sklaniam sie ku chlebowi niz kaszce
dosia1
wybrał Kacper. Kaszką pluł a bułeczke zjadł ze smakiem Odpukać jak dotąd nie widzę reakcji alergicznej. Oby tak dalej. :D :D
dosia1
czy to prawda ze alergia na gluten objawia się po 4-6tyg po podaniu?I wtedy dieta do konca życia? Jak to jest w końcu z tym glutenem.Błagam pomóżcie bo już się pogubiłam!
Pecia
Tak gluten dziala bardzo podstepnie.
My zaczelismy prowokacje 12stycznia no i wlasnie po miesiacu mamy isc na badania.
Jesli wyjda przeciwcial we krwi to dieta do konca zycia.
Ale z tym da sie żyć.

Oczywiscie zycze Twojemu synkowi i mojemu,zeby nie musieli byc na diecie icon_biggrin.gif
agama76
CYTAT(dosia1)
czy to prawda ze alergia na gluten objawia się po 4-6tyg po podaniu?I wtedy dieta do konca życia? Jak to jest w końcu z tym glutenem.Błagam pomóżcie bo już się pogubiłam!


moj syn ma celiakie - musi byc na diecie bezglutenowej do konca zycia, no chyba ze medycyna cos wymysli icon_smile.gif
Gdyby to byla tylko alergia to po dluzszym okresie diety bg moze sie okazac ze organizm juz sie 'odczulil', zreszta tak najczesciej bywa ze po kilku latach diety mozna wrocic do normalnego jedzenia. Podkreslam, ze taka jest roznica miedzy alergia na gluten - a celiakia.
U mojego syna pierwsze objawy choroby pojawily sie po ponad 2 latach spozywania glutenu. Zdiagnozowano go ostatecznie po kolejnych 2 latach...
pozdrawiam

Aga
dosia1
ten gluten to straszny drań! :evil:
widzę że nie dowiem się nic na 100%. Trzeba czekać
Dzięki za odpowiedzi.Trochę mi się rozjaśniło w głowie
pozdrawiam
Pecia
Odebralam dzis wynika na przeciwciala IgA
chyba sa dobre....
wyszlo 1,31 g/l
normy sa takie: min 0.83 a max 2,17
czyli chyba dobrze?
We wtorek sie dowiemy , bo idziemy na wizyte. Co prawda nie sa to ostateczne badania,ale gastro mowil ,ze juz powinny nam cos powiedziec
komu mowia temu mowia .... icon_wink.gif

Jeszcze za wczesnie sie cieszyc ale dziele sie z Wami ta moja niepewnoscia



ps Jasiek patrzy jak ja siedze nad tymi wynikami i mowi: no i co?? napisane jest, ze moge jesc juz ten Zuzi chleb????? icon_wink.gif
Pecia
w końcu bylismy,
te wyniki sa bardzo dobre icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
jestesmy wszyscy dobrej mysli
teraz rozszerzamy diete, dajemy dalej chleb- kromke, dwie i do tego raz w tygodniu JaÅ› bedzie dostawal normalny makaron ( np w zupie)
i za miesiac do kontroli ( w miedzy czasie zrobic badanie kał na trawienie)




aż sie boje cieszyc icon_wink.gif
CrazyMary
Pecia, bardzo się cieszę, że wyniki dobre icon_smile.gif
malinowa i Malina
Jeszcze trochę, a będzie mógł zjeść gofra z bitą smietaną. icon_biggrin.gif
Ev
Pecia,
Ty się nie bój, Ty się ciesz icon_wink.gif
Trzymam kciuki za Was icon_biggrin.gif
Pecia
icon_biggrin.gif

dzis robie spaghetti i Jasiek dostanie zwykly dlugi makaron a nie "świderki" bezglutenowe icon_lol.gif
Pecia
donoszÄ™ ,ze Jasiek je nadal ten zwykly makaron i jest wszystko dobrze,
brzuch nie boli, zadnych wysypek, kupy Å‚adne wink.gif
agama76
icon_biggrin.gif
Pecia
Jasiek ciagle je gluten icon_biggrin.gif
poszedl do przedszkola, je nalesniki, pierogi, kluski...
w listopadzie mamy wizyte u gastro , pewnie beda jakies badania, wtedy sie dowiem czy ten gluten mu nie szkodzi
bo to jednak podstepne jest icon_confused.gif

jedyne co mnie niepokoi to ,ze jest chudy, ale rosnie (widze po spodniach)
a gastro zawsze powtarza ,ze najwazniejsze ,zeby rósł...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.