To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

diagnostyka pod kÄ…tem alergii

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ev
PiszÄ™ tu, bo na Alergiku ruch niewielki, a mnie czas goni.
Nie ma mojego lekarza prowadzącego, ale za to tutaj jest cała rzesza doświadczonych mam icon_biggrin.gif
Dzisiaj próbowano pobrać Jankowi krew do badania z żyły. Bezskutecznie. Panika przeogromna.... icon_confused.gif Mamy zrobić IGE w kierunku glisty ludzkiej, grzybów i pleśni, białka. Da radę zrobić tego typu badania ze skóry tzn. testy skórne?
mallgola
w kierunku grzybów i pleśni tak ale nie zawsze wyniki są miarodajne a ile lat ma Janek ? bo u mojej Asi jak miałą 3 lata to nic nie wyszło a rok później wyszło uczulenie na roztocza i zboże
moko.
Ev my zanim zdiagnozowaliśmy alergię, najpierw musielismy zrobic podstawowe badania: krew, kał na pasożyty itp. Później mieliśmy przeprowadzić obserwację ( zeszyt załozyłam i wpisywałam różne dane np. jaka pogoda, co pyli, co jadł i ile razy kaszlał, ile razy kichał itp) Pózniej zrobilismy testy skórne (3 tyg przed testami musieliśmy odsunąć wszystkie leki p/alergiczne) Testy skórne wykazały, ze Oskar ma alergię na (wymienię od największego czynnika do najmniejszego) kurz, roztocza, zboża, grzyby, pleśnie, pierze, drzewa, trawę, sierść) i coś jeszcze........ Po tygodniu znów powtórka testów + nowe. Po tym wszystkim Oskar dostał nowe leki i obserwowaliśmy dalej wszelkie objawy i zapisywaliśmy je. Póżniej młody miał badanie spirometryczne (astma oskrzelowa) + leki. Lekarz nam sugerował aby odczulac młodego, ale leki działają swietnie więc, póki co odwlekam odczulanie póki się da.
Ev
CYTAT(moko.)
Ev my zanim zdiagnozowaliÅ›my alergiÄ™, najpierw musielismy zrobic podstawowe badania: krew, kaÅ‚ na pasożyty itp. Później mieliÅ›my przeprowadzić obserwacjÄ™ ( zeszyt zaÅ‚ozyÅ‚am i wpisywaÅ‚am  różne dane np. jaka pogoda, co pyli, co jadÅ‚ i ile razy kaszlaÅ‚, ile razy kichaÅ‚ itp) Pózniej zrobilismy testy skórne (3 tyg przed testami musieliÅ›my odsunąć wszystkie leki p/alergiczne) Testy skórne wykazaÅ‚y, ze Oskar ma alergiÄ™ na (wymieniÄ™ od najwiÄ™kszego czynnika do najmniejszego) kurz, roztocza, zboża, grzyby, pleÅ›nie, pierze, drzewa, trawÄ™, sierść) i coÅ› jeszcze........ Po tygodniu znów powtórka testów + nowe. Po tym wszystkim Oskar dostaÅ‚ nowe leki i obserwowaliÅ›my dalej wszelkie objawy i zapisywaliÅ›my je. Póżniej mÅ‚ody miaÅ‚ badanie spirometryczne (astma oskrzelowa) + leki. Lekarz nam sugerowaÅ‚ aby odczulac mÅ‚odego, ale leki dziaÅ‚ajÄ… swietnie wiÄ™c, póki co odwlekam odczulanie póki siÄ™ da.

Moko,
krew (rozmaz) + kał na pasożyty już ma. Problem w tym, że nie pozwala zrobić sobie badań IgE (tzn. jest totalna histeria przy próbach wkłucia się w żyłę). Pani w laboratorium sugerowała właśnie testy skórne. Pytanie, czy są równie czy może tak samo miarodajne jak te z krwi?
No i gdzie je robić (wszystkie badania wykonuję prywatnie, bez skierowania z NFZtu)
moko.
tetsy skórne i z krwi bezpłatnie wykona przychodnia na Powstańców31 w Katowicach. Pani dr.Kańtoch polecam. Idziesz ze skierowniem do alergologa (od pediatry dostejsz)i wykonują testy za darmochę.
Ev
CYTAT(moko.)
tetsy skórne i z krwi bezpłatnie wykona przychodnia na Powstańców31 w Katowicach. Pani dr.Kańtoch polecam. Idziesz ze skierowniem do alergologa (od pediatry dostejsz)i wykonują testy za darmochę.

A długo się czeka?
moko.
testy skórne powtarzasz 2 razy w odstepie tygodniowym i wyniki badań masz natychmiast. Natomiast z krwi czeka się ok kilku dni, max tygodnia.
Ev to dane z 2005r, w tym roku nie wiem jak oni działają i czy dalej są te badania bezpłatne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.