To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

1 % dla Kolibra

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
siłaczka
Danusiu, sezon rozliczeń się rozpoczął, podaj dane do przelewów swojej fundacji, wiem, że już uzyskaliście ten statut icon_lol.gif . Specjalnie piszę na forum ogólnym, może zmobilizujemy się jakoś forumowo?
Atena
Popieram icon_smile.gif

ja już wszystkich możliwych ludzi zatrudniłam do wpłacania dla Kolibra icon_smile.gif

Atena.
ulcik
to ja pozwolę sobie przekopiować to co jedna z osób z forum Misi napisała czyli pełna instrukcja krok po kroku co i jak icon_smile.gif


!!! UWAGA !!!
Stowarzyszenie Koliber jest Organizacją Pożytku Publicznego, co oznacza, że osoby fizyczne mogą przeznaczyć 1% swojego podatku na jej rzecz!!!
Tutaj możesz to potwierdzić:
www.pozytek.ngo.pl lub www.jedenprocent.pl


OTO INSTRUKCJA:

1. Wyliczasz 1% w swoim zeznaniu podatkowym
Kwotę podatku (PIT36 - pole 178, PIT37 - pole 110) pomnóż przez 0,01 albo podziel przez 100.
Wyliczoną w ten sposób kwotę wpisz w pole 179 (PIT36) lub w pole 111 (PIT37).

2. Wpłacasz pieniądze na konto Stowarzyszenia Koliber
Wpłata 1% podatku musi nastąpić najdalej do dnia złożenia rocznego zeznania w Urzędzie Skarbowym (lub wysłania go tam pocztą).
Najlepiej wpłacić w banku lub na poczcie, ponieważ otrzymasz wtedy dowód wpłaty, który należy zachować i przechowywać przez 5 lat (będzie niezbędny w razie ewentualnej kontroli zeznania podatkowego).

Na blankiecie wpłaty muszą być wpisane dane:
- Wpłacający - Twoje imię i nazwisko
- Kwota wpłaty
- Nr rachunku odbiorcy - 30103016540000000046113201
- Nazwa odbiorcy Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobÄ… nowotworowÄ… KOLIBER
- Tytuł wpłaty - wpłata 1 proc. podatku na rzecz organizacji użytku publicznego dokonana zgodnie z art. 27d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

3. Składasz PIT w Urzędzie Skarbowym
Nie dołączasz przy tym żadnych dokumentów dotyczących wpłaty.

4. Fiskus zwraca Ci 1% podatku
Do trzech miesięcy licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego.


Proszę, idź za moim przykładem i przeznacz 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Koliber.
Ty na tym nie tracisz, a wspierasz wspaniały cel.

Pozdrawiam
anita
dziekuje, na pewno to zrobie.

bede tez namawiala znajomych
aronka
CYTAT(u.)
Najlepiej wpłacić w banku lub na poczcie, ponieważ otrzymasz wtedy dowód wpłaty, który należy zachować i przechowywać przez 5 lat (będzie niezbędny w razie ewentualnej kontroli zeznania podatkowego).


Ulcik, a internetem nie można? Też można wydrukować potwierdzenie przelewu. Może takie być?
Ja leniwa jestem i jak mogę nie dreptać na pocztę, to wiesz... icon_wink.gif
malinowa i Malina
Internetem też można.
aronka
Dzięki, Danusiu! icon_biggrin.gif
Pecia
jeszcze mam pytanie
czy na tym blankiecie wplaty trzeba bedzie podac adres stowrzyszenia i jaki bank ?
czy tylko nazwe stowarzyszenia ( bez adresu? ) i nr konta (bez nazwy banku?)
aronka
CYTAT(Ciocia Pecia)
jeszcze mam pytanie
czy na tym blankiecie wplaty trzeba bedzie podac adres stowrzyszenia i jaki bank ?
czy tylko nazwe stowarzyszenia ( bez adresu? ) i nr konta (bez nazwy banku?)


Peciu, ja wpisywałam chyba właśnie tylko nazwę i numer konta. Daaaawno to było, bo dostałam już nawet zwrot podatku. icon_eek.gif
anetadr
Jak robiłam przelew, to podałam tylko numer konta i nazwę stowarzyszenia. Przelew nie wrócił, więc na pewno wszystko dobrze. Zresztą w samym numerze konta jest "zakodowana" nazwa banku.

Aneta
Pecia
dzieki, a my oczywiscie na ostatna chwile sie rozliczamy ...icon_rolleyes.gif jak zawsze...
Jalla
Dzisiaj też wpłaciłam 1 % dla Kolibra.
malinowa i Malina
Dziękuję wszystkim. Do tej pory juz prawie 200 osób przekazało nam swój 1%
Dominika_
CYTAT(malinowa i Malina)
Dziękuję wszystkim. Do tej pory juz prawie 200 osób przekazało nam swój 1%


2 maja wysłałam korektę PITa, bo zapomniałam o 1 % icon_redface.gif
Ale kasa poszła icon_smile.gif
malinowa i Malina
Ostatnie dni kwietnia to był wysyp wpłat. Za jakieś dwa tygodnie uda się to wszystko podliczyć. Zaufało nam ponad 500 osób. Zebralismy sporo ponad 100 tyś. icon_biggrin.gif
Dominika_
CYTAT(malinowa i Malina)
Zebralismy sporo ponad 100 tyÅ›. icon_biggrin.gif


100 tys? Rewelacja icon_biggrin.gif
Adelajda
Hej "Zielone drzwi" widziałam. Fajnie, że o "Domu Misi" coraz więcej słychać.
reszka
No to akurat na niewielkÄ… kawalerkÄ™ w Krakowie icon_wink.gif

A tak na serio, to chyba najlepiej uświadamia, ile juz zrobiono, a ile jeszcze jest do zrobienia.

Coś pisałaś kiedyś Danka, że będziecie się starać o dotacje z Unii? Coś się już dowiadywałaś?
malinowa i Malina
CYTAT(reszka)
No to akurat na niewielkÄ… kawalerkÄ™ w Krakowie  :wink:  

A tak na serio, to chyba najlepiej uświadamia, ile juz zrobiono, a ile jeszcze jest do zrobienia.

Coś pisałaś kiedyś Danka, że będziecie się starać o dotacje z Unii? Coś się już dowiadywałaś?

Reszka, nigdy nie pisałam o dotacjach z unii. Bo na taką inwestycję nie ma.
reszka
Ooo, no to musiałam pomylić z kims innym - sorki, choc dałabym sobie głowe uciąć, że widziałam taka ideę.
Dlaczego nie ma? Jako na projekt?
malinowa i Malina
Taka wypowiedź padła, ale nie z moich ust.
Fundusze unijne mozna wykorzystać na wiele sposobów, ale niestety koncepcja domu, który chcemy zbudować nie mieści się.
malinowa i Malina
Pozwole sobie przypomnieć o KOLIBRZE. Okres rozliczeń podatkowych się zaczął.

W tym roku zbieramy na dwie rzeczy i są dwa nr kont, od Was zależy - na który cel przeznaczycie 1% o ile zechcecie zaufać nam.

1. Citibank Handlowy SA 30103016540000000046113201
Dom Misi - i wszystko co wiąże się z pomocą dzieciom z choroba nowotworową. Dom, czyli centrum pomocy tym dzieciom i ich rodzinom. Makietę Domu i informacje sa na stronie www.koliber-dzieciom.pl
Środki z tego konta przeznaczane sa także na utrzymanie mieszkania, w którym jest 6 miejsc nocelgowych dla rodziców dzieci przebywających na oddziale przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Z tych środków finansowac będziemy równiez świetlice dla dzieci, które zakończyły juz leczenie, ale wymagaja np korepetycji, pomocy psychologicznej itd.

2. Citibank Handlowy SA 36103000190109853400001479
Na tym koncie zbierane są środki na remont Oddziału Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie leczone są m.in. dzieci z guzami mózgu. Oddział jest w kiepskim stanie i w pierwszej kolejności nalezy wymienic dach, bo przy większym deszczu leje się im na głowę. Chcemy to zrobic sami, bo szpital ma ograniczone środki na remonty i ten budynek nie jest na początku kolejki. Dla nas jest ważne to, co robią lekarze z tego oddziału, to, że są świetnymi fachowcami, ordynator jest przyjazny dzieciom i ich rodzicom. Rodzice mogą z dziećmi nocować na tym oddziale i dlatego chcemy im pomóc. [/b]

mam nadzieję, że tym postem nie złamałam regulaminu
użytkownik usunięty
Wszyscy na forum wspieramy Twoją działalność. Nie jest ona komercyjna, więc na pewno regulaminu nie złamałaś icon_smile.gif

Dzięki za przypomnienie o Kolibrze.
Bebe
Co się dzieje dzisiaj na stronie Kolibra? Powysyłałam stronkę znajomym(w celu 1%) ale strona nie chodzi icon_sad.gif
aronka
Wpłacone. icon_smile.gif
malinowa i Malina
CYTAT(Bebe)
Co się dzieje dzisiaj na stronie Kolibra? Powysyłałam stronkę znajomym(w celu 1%) ale strona nie chodzi icon_sad.gif

chodzi, chodzi
Aronka, dzięki wielkie.
golamar
Wpłacone icon_smile.gif
amania
Niebawem zacznie się okres ślubów, więc proponuję żebyście zachęcały wszystkie przyszłe "młode pary", żeby prosiły gości o wrzucenie do skarbonki pieniędzy przeznaczonych na kwiaty dla nowożeńców. Zamiat tych kwiatów rzecz jasna.
Całkiem niedawno zrobiła tak moja przyjaciółka i zamiat stostu kwiatów w domu, z których większość więdnie następnego dnia, zebrała 1000 zł dla Kolibra icon_smile.gif
Mamamona
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam

aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.
użytkownik usunięty
Malinowa, i jak po wpłatach 1%. Podobnie jak w zeszłym roku? Czy mniej?
agabr
CYTAT(Mamamona)
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam

aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.
tak jewst Romanowicza , pozwole sobie za Danke odpowiedziec, bo tez mialam te watpliwosci.b
malinowa i Malina
CYTAT(Mamamona @ czw, 26 kwi 2007 - 13:29) *
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam
aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.

WStępnie wyszło ok 100 tyś. Dokładnie będziepo podliczeniu - niestety mniej, ale i tak nieźle.
asiaT
Danka, to i tak bardzo dużo, zważywszy na fakt, jak niechętnie ludzie przekazują ten 1% na cokolwiek... a jak sądzisz - jak będzie za rok? ułatwi nam to działanie, czy wręcz przeciwnie?
malgog
ja też wpłaciłam na Kolibra , tak jak w ubiegłym roku
jedyną innowacją było podzielenie kwoty na dwa wskazane konta
Kitka*
CYTAT(asiaT @ śro, 16 maj 2007 - 15:31) *
Danka, to i tak bardzo dużo, zważywszy na fakt, jak niechętnie ludzie przekazują ten 1% na cokolwiek... a jak sądzisz - jak będzie za rok? ułatwi nam to działanie, czy wręcz przeciwnie?

Ja myślę , że tu nie chodzi o niechęć, tylko raczej niewiedzę, brak zainteresowania albo lenistwo (wielu ludzi nie wypełnia PIT-ów samodzielnie, bo wydaje im się to strasznie skomplikowane).

Ja zapomniałam o tym 1%, a poza tym nie wiedziałam, że Koliber to dzieło Malinowej, dopiero po tym programie w TVNie...

Ale już się poprawiam i zaraz wpłacę jakąś kwotę na fundację. Chociaż tyle mogę zrobić.

Podajcie mi tylko pełny adres fundacji. I co mam wpisać w rubryce "tytułem"?
anetadr
Najbardziej kłopotliwa była do tej pory procedura przekazywania pieniędzy. W dodatku, kto nie miał konta, musiał zapłacić za przelew a dodatkowo od przekazywanej nadpłaty US potrącał należność za przesłanie do domu. Dlatego jeśli kwota wychodziła rzędu kilkunastu złotych, to ludziom się po prostu nie chciało w to "bawić". Rozliczam corocznie ok. 30 osób. Wszystkim proponowałam przekazanie 1%. Udało mi się namówić kilka osób, reszta - po opisaniu co należy zrobić - niestety rezygnowała. icon_sad.gif
Ale w przyszłym roku nie będę pytać czy chcą, tylko na jaki cel sobie życzą przekazać. icon_smile.gif

Aneta
anetadr
CYTAT(Kitka* @ piÄ…, 18 maj 2007 - 15:22) *
Podajcie mi tylko pełny adres fundacji. I co mam wpisać w rubryce "tytułem"?


Kitka*

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje.

Aneta
Mamamona
największy problem jaki widzę, to fakt że ludziom się wydaje, ze te ich kilka, kilkanaście czy dziesiąt złotych to mała suma, nic nie zmieniająca - a jednak! i tu chyba jest cały pies pogrzebany.
Anai_
A z moich obserwacji wynika, że osoby, które mogły by kasę przelać trochę ograniczał fakt niejakiej "przedpłaty". Kasę trzeba było przelać w momencie złożenia PITa, jak ktoś miał zwrot, to czekał na kasę nawet 3 miesiące, a dla niektórych to dużo, jeśli mają kasę odliczoną. Nawet jeśli chodzi o 15 zł. A jeszcze zamieszanie z przelewem dochodzi. No ale w przyszłym roku będzie lepiej icon_smile.gif.
malinowa i Malina
Dla zainteresowanych - duży krok w sprawie domu został zrobiony. Mozna sobie poczytać i zobaczyć na stronie Kolibra https://www.koliber-dzieciom.pl/
Musiałam się pochwalić, bo wreszcie się udało. Więc pamietajcie przy najbliższym 1% i nie tylko.
użytkownik usunięty
Malinowa, gratuluję. Z całego serca gratuluję.
MagduÅ›
Ja też gratuluję!
I pamiętamy. icon_smile.gif
asiaT
CYTAT(malinowa i Malina @ wto, 23 paź 2007 - 21:32) *
Dla zainteresowanych - duży krok w sprawie domu został zrobiony. Mozna sobie poczytać i zobaczyć na stronie Kolibra https://www.koliber-dzieciom.pl/
Musiałam się pochwalić, bo wreszcie się udało. Więc pamietajcie przy najbliższym 1% i nie tylko.


Danka, ogromne gratulacje!
Mika
"sezon" w toku wink.gif
teraz wystarczy wpisać w pita dane i kwotę -US przekazuje kwotę za nas

Nazwa OPP: Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobÄ… nowotworowÄ… KOLIBER
Numer KRS: 0000040016

rozpuściłam wieści po tych nie zdecydowanych
MamaJiP
W tym roku mam nadzieję że jakaś kwota wyjdzie, bo w zeszlym miałam 0 icon_rolleyes.gif
malinowa i Malina
Dzięki wielkie za pamięć - jak dobrze pójdzie, to niedługo dam nową, naprawdę dobrą informację.
.kasiula.
no własnie wypisuję PITY i weszłam po dane icon_smile.gif
MamaJiP
Pity wysłane. U mnie było 2.70 icon_lol.gif a u męża 15 zł icon_lol.gif
Lepsze to niż nic icon_biggrin.gif
az
Ja też przekazałam Nasz 1%. Wspieram Was też myślami:)
Doruśka
Malinowa!!!! gratuluję , przeczytałam w jakimś piśmie i gratuluje , i się cieszę !!!!równiez z tego,że oni tak epatowali słusznie, a nie jak ja myślałam icon_smile.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.