To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rada w sprawie zażycia tabletki...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Diana
od początku-25 marca miałam zastrzyk depo-prowera,działa 3 mies.ok 20 czerwca poszłam do lekarza,który dał mi tabletki mercilon(chyba taka nazwa nie pamiętam).chodzi o to że tabletki zażywa sie w ostatnim dniu miesiaczki.a ja mam nieregularne cykle a po zastrzyku całkiem się pomieszało...raz mam 5 dni okres a raz 10...no i teraz mam już 5 dzień i żadnych zmian typu mniejsze krwawienie...i jak mam zażywac tabletkę czy czekać aż krwawienie sie skończy??ja nigdy wcześniej nie brałam środków hormonalnych i już głupieję.jak nie bedziecie wiedzieć to pójdę do lekarza teraz zamiast za 2 tyg.trudno
pozdrawiam ... ogłupiała juz całkiem icon_lol.gif
kasiarybka
Diana ja dostałam Mercilon, ale gin. kazała mi przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszy dzień miesiączki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Ty masz czekać na ostatni ????????
Diana
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif o rany chyba pójde do tego gin. jak to jest wkońu na opakowaniu też pisze w ostatnim(nie daję głowy ale pójde to sprawdzić..)ja jakaś za głupia jestem na te tabletki i wszystkie reguły i zasady!! wink.gif
Ciocia Magda
jeżeli mowa jest o zwykłych tabletkach antykoncepcyjnych typu mercilon czy marvelon, które mają 21 tabletek w listku, to można je brać od pierwszego dnia cyklu (pierwszy dzień miesiączki) lub od piątego dnia cyklu, niezależnie od tego, czy krwawienie trwa czy nie. PO 21 dniach robimy 7 dni przerwy i zaczynamy nowe opakowanie. Różnica polega na tym, że jeśli bierzemy tabletki od pierwszego dnia miesiączki, to ochrona trwa od pierwszego cyklu, jeżeli bierzemy od 5. dnia cyklu to pełna ochrona antykoncepcyjna jest dopiero od następnego cyklu.
Ja tez brałam Depo-Proverę a potem tabletki anty, ponieważ cykl po niej jest rzeczywiście nieregularny, to nawet nie czekałam na okres (którego nie miałam w trakcie brania Depo-provery) tylko zaczęłam brać tabletki w w wybranym przez siebie dniu.
pozdrawiam
Diana
ech głupie niedomówienie między mną a lekarzem....w rezultacie dostałam zastrzyk d-p. nie mogłam męczyć mojego męża kolejny miesiąc icon_lol.gif icon_lol.gif a taki cierpliwy był icon_biggrin.gif
Coffee
Diana ja przed laty bralam Mercilon zaczynalam w pierwszy dzien miesiaczki icon_confused.gif

swoja droga jak ci sluzy zastrzyk? Zadnych sensacji?
Zadnego tycia? Bo zazwyczaj tym strasza icon_sad.gif

pozdrawiam
kasiarybka
NO DZIEWCZYNY....NARESZCIE !!!!
Dziś połknę pierwszą tabletkę Mercilon-u....icon_smile.gif
Doczekałam sie w końcu okresu.....hehehehe icon_smile.gif
Napiszcie coś więcej o tych tabletkach.
Miałyscie moze jakieś skutki uboczne ?
Joannaxxxx
Ja zaczęłam brać Mercilon tylko zaczęłam go brać w pierwszy dziń okresu ( tak myślałam ) ale okres trwał 2 dni i był bardzo skąpy i teraz niewiem czy to był okres ale biorę bo to coś było w terminie. Biorę Mercilon o godzinie 14 00 i nie mam żadnych mdłości i skutków ubocznych to tabletki o najmniejszej ilości hormonów więc nie martw się nic Ci nie bedzie. icon_lol.gif
kasiarybka
Joanna dzięki, też czuję się rewelacyjnie po Mercilonie, a to już ente opakowanie z kolei.
Żadnych skutków ubocznych, żadneych zawrotów głowy....czuję się rewelacyjnie.
Jedna rzecz tylko spędza mi sen z powiek....czy po tych tabletkach się nie tyje ?
JOANNAxxxxxx
nie one mają tak mało hormonow że to raczej nie możliwe chociaż to zależy od twojego apetytu moze ci wzrosnąć i wtedy musisz się powstrzymywać aby nie przybrac na wadze ale to mija 2-3 cyklach i nie występuje u wszystkich tak powiedziała mi ginekolog że tyje ten kto zaczyna więcej jeść wink.gif
kasiarybka
Joanna no i o to mi właśnie chodziło, zgadzam się z Twoją ginekolog.
Zawsze miałam dobry apetyt i na brak ciałka nigdy nie nartrzekałam, ale teraz pofolgowałam sobie i staram się chyba trochę zwalić na coś winę....wybrałam tabletki icon_wink.gif icon_rolleyes.gif , ale nie ma co się oszukliwać, tylko stanąć twarzą w twarz z prawdą i wziąć się za siebie a nie zwalać winę na niewinne tabletki icon_wink.gif
sandraw
Dziewczyny o jakim zastrzyku wy piszecie? antykoncepcyjnym? jeszcze o takim nie słyszałam... a dla mnie to by było wybawienie, bo cholera zapominalska jestem i tabletki po paru cyklach po prostu odpadły...

Napiszcie jak długo działa, jak często można brać, ile kosztuje itd?
Dzięki
OLA
kasiarybka
Sandra, dużo na temat który Cię interesuje jest tutaj:

https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=699
sandraw
baaardzo dziękuję.
Poczytałam, i chyba się zdecyduję... mam też dobrą ginekolog i ona poradzi. Jak nie przepisze- nie będę protestowała, ale tak wogóle to fajna rzecz, nie wiedziałam że można tak przez 3 mies i to bez pigułek....
Dzięki bardzo

Jak to dobrze pogadać z cywilizowanymi ludźmi:)

OLA (zacofana)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.