To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kwas foliowy a tabletki anty.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Karla26
Witam dziewczyny.
w pażdzierniku straciłam moja upragniona fasolkę. Miałam zbieg łyżeczkowania i po nim mój organizm nie bardzo chciał wrócic do normy.Brak normalnej @ i owu. Teraz juz jest w miarę dobrze. Lekarz kazał brac przez 2 m-ce tabl. antykoncepcyjne i po nich czyli od marca mamy sie juz starac o dzidzię icon_smile.gif . Juz nie moge sie tego doczekac.
Ale mam pytanko. Słyszałam że dobrze jest juz przed ciążą łykać kwas foliowy, ale nie wiem czy mogę jesli jednoczesnie łykam tabl. antyk.
bardzo bym chciała juz teraz dobrze sie przygotowac ale nie wiem co mozna brac. Czy któras z was może mi poradzic. pozdrawiam.
agatkus
Cześć Karla.Ja czytałam na bajbusie, że dobrze jest łykać kwas foliowy o nazwie Folik ma 4 mgk.f.Branie tabletek anty. nie przeszkadza. Lekarz mi mówił ze dobrze jest brać już 4 miesiące przed planowaną ciążą.Więcej info.możesz znależć na www.bajbus.pl, jest to poradnik dla młodych rodziców.
Karla26
Agatkus wielkie dzięki za odpowiedz. Tak wiec od jutra zaczynam łykac folik i jakies witaminki. Mam nadzieję ze tym razem jesli mi sie uda to wszystko dobrze sie skonczy.
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
agatkus
Karla Folik tak, aLE WITAMINKI Z TEGO CO CZYTAŁAM SĄ O IRONIO RACZEJ NIE WSKAZANE, W TRAKCIE CIĄŻY PÓŻNIEJ TAK.
Choco.
Agatkus ma rację Folik jak najbardziej możesz brac, tym bardziej, że przyjmowanie pigułek utrudnia wchłanianie się wielu witamin i mikroelementów w tym kwasu foliowego, a co do dodatkowych witamin, to o ile badania krwi są w porządku to nie powinno przyjmowac się sztucznych. Pozdrawiam
Karla26
Dzieki dziewczyny
Ja juz wczoraj zaopatrzyłam sie w folik i falwit. Ale w takim razie bede łykac tylko folik a witaminy zostawie na póżniej.
Pozdrawiam was gorąco i jeszcze raz dzieki za dobre rady.
kwiatuszek
czesc wam tak sobie czytam o tym kwasie foliowym i mam pytanie ile czasu ten kwas foliowy mozna łykac i w jakich dawkach pomozcie mi dziekuje icon_wink.gif
Iśka
Jeśli chodzi o kwas foliowy to codziennie jedną tabletkę, chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie ma ograniczeń czasowych, często podaję się że kobiety w wieku "rozrodczym" (nie przychodzi mi do głowy inne określenie) powinny przyjmować kwas foliowy.
isllandia
Na ulotce kwasu foliowego przeczytałam ze NIE powinno sie go łaczyc z pigułkami, wiec mzoe wypowie sie jakis lekarz??
Nunusia
mój gin kazał łykać mi folik dopiero po odstawieniu anty (brałam jednofazowy Harmonet), może lepiej spytac lekarza w tej kwestii
Iśka
CYTAT(evellina1980)
Na ulotce kwasu foliowego przeczytałam ze NIE powinno sie go łaczyc z pigułkami, wiec mzoe wypowie sie jakis lekarz??

icon_eek.gif lekarzem nie jestem, ale - z ulotki "Folik"
"Przeciwwskazania:
Uczulenie na kwas foliowy oraz na pozostałe składniki preparatu"
Nic nie pisze, że nie wolno go łączyć z tabletkami, może tak jak Franca napisała, że tabletki anty utrudniają wchłanianie kwasu foliowego, ale żeby szkodziły.... lekarza zawsze można zapytać
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.