To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

poszukuję słynnej masy marcepanowej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

samia
gdzieś we Wrocławiu, może ktoś wie? Pamętam, że Dorusia gdzieś tu kupowała... Tort dopiero za dwa tygodnie, ale wolałabym mieć masę już wczesniej.
pozdr,
samia
ulcik
ja widziałam w Krakowie w Carrefourze .. może u Was też jest icon_smile.gif
i bywa na Allegro

u.
anita
nie wiem czy u was jest Piotr i Paweł bo tam jest ta masa. Ja kupuje od ludzi którzy handluja towarami z niemiec np na rynku choc dzisiaj to pewnie by zamarzli icon_evil.gif
Doruśka
jest u nas Piotr i PAweł, ale masy jest pełno w hali targowej:)
Doruśka
a Piotr i Paweł to jakos wydaje mi sie słabo zaopatrzony na te wszystkie opinie jakie o nim są icon_sad.gif
Małgoś.dz
Masę marcepanową z powodzeniem można robić samemu w domu. Robiłam wielokrotnie, świetnie sprawdza się do różnych ciast. Nie wiem jak z tortami (nigdy nie próbowałam).
samia
Dzięki Dorusia, dzięki wielkie icon_smile.gif .

Małgosiu, nie wiem, czy potrafiłabym zrobić taką masę w domu, ale jeśli będziesz miała czas, to podaj przepis.
pozdrowienia
samia
Małgoś.dz
Wykonanie masy jest bardzo proste.
Tutaj wpisałam przepis.
alusiaa
Jeszcze tak a propos tej masy.
Dorusiu- na hali targowej? Czy mowa tu o typowych "chlebkach" marcepanowych,czy to jakaś inna masa,o której nic nie wiem..?
I jak póżniej wykorzystać póżniej tego marcepana do tortu???
Urodziny Filipa się zbliżają,a toleruję tylko kuchnię beztłuszczową... icon_biggrin.gif
Tak więc tradycyjna masa w torcie,czy bita śmietana absolutnie odpada. FUJ !!! OHYDA...
Doruśka
Alusia, nie chlebki,on jest w bloczkach takich . potem go wałkujesz i przekładasz nim biszkopty ,albo na wierzch kładziesz
alusiaa
To jeszcze o orientacyjnÄ… cenÄ™ poproszÄ™.. icon_biggrin.gif
I ile tego trzeba na tort, z typowej tortownicy,ot -23 cm?
Doruśka
alusia,ja Ci proponuję tylko do dekoracji,bo to słodkie okropnie jest,jak to marcepan icon_wink.gif
cena jedego op. 100g około 7zł
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.