To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ratujcie niewiem co robic

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiorek82
Jestem mamą 8-miesięcznej córuni i mam straszne problemy z alergią ciężko jest mi wykryć co ją uczula mleko,kurczak,banan to mam sprawdzone a co jeszcze to nie mam pojęcia,ciągle jest zsypana ajak nie zsypana to nogi i ręce szorstkie a największym problemem jest to że dość często mamy nieprzespane noce potrafi budzić się co godz. i płakać wiem wówczas że coś ją męczy co ja zjadłam lub jej podałam(bo karmie ją piersią) a na drugi dzień wysypana,do tego wszystkiego nie chce jeść zup piłaby tylko herbatki,soczki no może troszke mleczka a tak to mogłaby żyć powietrzem na początku nie było problemów pojawiły się póżniej.Wiem że powinna jeść już więcej niż samo mleko lecz ona nie chce ani mięsa ani żółtka bo ją wysypie boje się że ma niedobory żelaza JAK MAM JĄ PRZEKONAĆ do jedzenia błagam pomóżcie.
blaire
Przede wszystkim musisz ze swojej diety wyeliminować wszystkie potencjalne alergeny. Stopniowo wprowadzać po jednym produkcie-tak jakjest z rozszerzaniem diety u niemowląt-i obserwować. Jeśli wszystko będzie w porządku wprowadzasz kolejny itd.
A dojedzenie chyba nie przekonasz...
asiorek82
dzięki za rade tyle że powoli przestaje ją już karmić "wspaniały" pediatra do którego chodze polecił mi przejść na mleko kozie i tak przez miesiące karmiłam troche mlekiem kozim troche piersią i od czasu do czasu udało mi się w nią wcisnąć jakąś zupke na początku było ok.ale od tygodnia nie chciała jeść już nawet tego koziego mleka kiedyś wcześniej dostałam od lekarza Bebilon pepti dawałam jej lecz przestałam bo robiła zielone kupy i wtedy dawałam to kozie przedwczoraj wyciągłam ten zapas Bebilonu który oczywiście zrobiłam i jej dałam zjadła ze smakiem i o cudo pięknie spała w nocy i dopiero po przeczytaniu wczoraj na forum o kozim mleku że może uczulać dotarło do mojej zakutej pały że pewno ją przez cały czas uczulało więc teraz już nie wiem czy którakolwiek z rzeczy które myśle że uczulała faktycznie ją uczuliła czy to było ciągle to mleko,a z jedzeniem to nie mam pojęcia jak do niej dotrzeć bo normalnie nic nie pomaga.Pozdrawiam icon_lol.gif
AISA
Ja osobiście myślę, że to mleko. Przede wszystkim powinnaś iść do pediatry żeby coś przepisał dziecku do smarowania skóry. Dziecko jak je swędzi to strasznie cierpi. Może to z tego powodu nie chce jeść. Ja przechodziłam to co Ty teraz dokładnie rok temu. MóJ Mały miał wtedy 2 miesiące. Wiem jaki to koszmar - dla Dzidzi oczywiście. Dużą rolę odegrał tu Pediatra.
Paula.
Asiorku odpowiedziaÅ‚am Ci już w temacie, gdzie pytaÅ‚aÅ› o kolor kupki. Tam nie wspominaÅ‚aÅ› o kozim mleku. Na Twoim miejscy zaczęłabym od zmiany pediatry. Ja zmieniÅ‚am lekarza, gdy Kinga miaÅ‚a miesiÄ…c i zaczęły siÄ™ problemy z kupkami. Od poczÄ…tku byÅ‚am na Å›cisÅ‚ej diecie, bo mój mąż jest alergikiem i istniaÅ‚o duże prawdopodobieÅ„stwo, że maÅ‚a też bÄ™dzie. Gdy skoÅ„czyÅ‚a miesiÄ…c zaczęły siÄ™ problemy z kupkami i „genialna” pani doktór kazaÅ‚ jÄ… odstawić od piersi i podać Babilon pepti i do tego podawać lacidofil, który ma w skÅ‚adzie jakieÅ› pochodne mleka. PediatrÄ™ zmieniÅ‚a, KingÄ™ karmiÅ‚am 13 miesiÄ™cy, a na problemy z kupkami podawaliÅ›my enterol 250.
A z jajkiem to w przypadku podejrzenia alergii raczej bym się jeszcze wstrzymała.
Ważne jest to jak mała przybiera na wadze.
Na szorstkÄ… skórÄ™ polecam oliatum lub balneum hermal do kÄ…pieli. My KingÄ™ nadal caÅ‚Ä… oliwkujemy, nie używamy zwykÅ‚ego (dzieciÄ™cego) mydÅ‚a do mycia. Lżejsze podrażnienia smarujÄ™ elidelem, gdy jÄ… bardzo wysypie stosujÄ™ elocom – na szczęście dziÄ™ki diecie to zdarza siÄ™ rzadko.
asiorek82
przybiera ok. duża sie urodziła 4kg na siatce centylowej jest idealnie pośrodku tylko boje się że będzie miała jakieś niedobory żelaza bo ciągle ma podkrążone oczy icon_confused.gif
Paula.
Podkrążone oczy to jeden z objawów alergii.
dosia1
przede wszystkim musisz isc do dobrego alergologa. My mielismy takie problemy i Kacperek od 2 miesiąca zycia jestpod stałą opieką takiego lekarza.Dostaje zyrtec i objawy ustąpiły. Jest tylko czasami lekko wysypany i wtedy elidel stosujemy.Z tego co wiem nieleczona alergia prowadzi do marszu alergicznego-alergii wziewnej i astmy. A dzidzia nie chce jeść bo ją jedzonko uczula.Moim zdaniem lekarz przede wszystkim, on ustawi ci diete i ewentualnie przepisze leki. Głowa do góry, bo z czasem będzie lepiej.
asiorek82
dostałyśmy zyrtec gdy Natalka miała 2m-c zastosowałam kilka razy ale nie widziałam żadnego efektu po przeczytaniu ostatniej odpowiedzi spróbowałam ponownie i mała lepiej spała lecz zapodziała mi się gdzieś ulotka i niewiem w jakich dawkach mam jej dawać zdaje się że tyle kropli ile waży ale jak często? czy codziennie ? icon_rolleyes.gif
Atteloiv
Polecam stronÄ™
https://medycyna.linia.pl/zyrtec.html
Pozdrawiam icon_razz.gif
Użytkownik usunięty
Asiorku, a nie robiłaś Malutkiej morfologii? Wiesz, u alergików niedokrwistość jest dość powszechna i warto wiedzieć czy jest i jaka. Ew. wprowadzić żelazo. Mój Tymoteusz ma skazę białkową. O jedzeniu Bebilonu Pepti, czy nie daj Bóg Nutramigenu, nie chce słyszeć. Na całe szczęście dobrze toleruje Humanę SL icon_smile.gif Może i Twoja mała zechce? Na początku dodatkowe jedzonko przyjmował niechętnie, teraz wcina jak opętany. Deserki jada ze słoika, bo owoców na rynku niewiele teraz (niepryskanych), natomiast zupy normalnie odlewam Mu z naszej (tyle że nie przyprawiam i nigdy nie gotuję na wołowinie lub cielęcinie. W ogóle mięso gotuję oddzielnie). I naprawdę z wielkim apetytem je icon_smile.gif Będzie dobrze!
asiorek82
to ja już niewiem o co chodzi icon_rolleyes.gif lekarz pediatra przepisuje 2m-c dziecku lek który jest od 2roku życia.Podaje na noc i pije mleko bebilon pepti i spi i zaczyna troche jeść zupy.Osiwieć idzie ale chyba jest spoko.
amania
ja tylko chciałam dodać, że moja Matylda miała od urodzenia poważne niedobory zelaza, a teraz jest na granicy normy i nigdy nie miała podkrążonych oczu.

a co do diety, to Matylda (niedługo rok) nie je glutenu, nabiału, jajek, selera, pomidorów i innych potencjalnych alergenów - czekamy z ty do ok.14 mies życia, starsza nie jadła tego wszystkiego jeszcze dłużej - taki los alergików
tobie też radzę z taki jedzeniem poczekać
dosia1
CYTAT(asiorek24)
dostałyśmy zyrtec gdy Natalka miała 2m-c zastosowałam kilka razy ale nie widziałam żadnego efektu po przeczytaniu ostatniej odpowiedzi spróbowałam ponownie i mała lepiej spała lecz zapodziała mi się gdzieś ulotka i niewiem w jakich dawkach mam jej dawać zdaje się że tyle kropli ile waży ale jak często? czy codziennie ? icon_rolleyes.gif


kacper dostaje zyrtec 2 razdy na dzień po 5 kropli. Też zmartwił mnie fakt, ze jest to lek od 2 roku zycia, ale mam nadzieję że lekarz wie co robi.Komuś trzeba zaufać bo inaczej można osiwieć. A nasza pani dr to lekarz z dużym doświadczeniem.Co do jedzenia to trzeba uzbroić się w cierpliwość.Kacper by meganiejadkiem.Teraz zaczął nawet jadać zupy mojej produkcji bo do tej pory słoiczkował i nie chciał nawet do pyska wziąć tego co ugotowałam. Ale ktoś mi poradził, ze trzeba konsekwentnie próbować mu podawać jedzenie, bez nerwów i stresu. poskutkowało.ostatnio nawet sam dopomina sie jedzenia. W okresach wzmożonego żąbkowania jest tylko gorzej.
pozdrawiam i zyczę cierpliwości
Użytkownik usunięty
CYTAT(amania)
ja tylko chciałam dodać, że moja Matylda miała od urodzenia poważne niedobory zelaza, a teraz jest na granicy normy i nigdy nie miała podkrążonych oczu.


amaniu, ale żelazo to jedno, a niedokrwistość to drugie. Tymoteusz w pewnym momencie przy żelazie 97,5 (czyli naprawdę wysokim) miał HB 9,2. Wtedy miał nie tyle podkrążone oczy, co zasinienie wokół ustek...
asiorek82
[użytkownik x] nieżle mnie nastraszyłaś chyba zrobie tę morfologie i wybiore się do lekarza choć zasinienia wokół oczu są mniejsze i obstawiam na alergie ale lepiej to sprawdzić.Dzięki icon_rolleyes.gif
amania
CYTAT([użytkownik x])
CYTAT(amania)
ja tylko chciałam dodać, że moja Matylda miała od urodzenia poważne niedobory zelaza, a teraz jest na granicy normy i nigdy nie miała podkrążonych oczu.


amaniu, ale żelazo to jedno, a niedokrwistość to drugie. Tymoteusz w pewnym momencie przy żelazie 97,5 (czyli naprawdę wysokim) miał HB 9,2. Wtedy miał nie tyle podkrążone oczy, co zasinienie wokół ustek...


[użytkownik x], hemoglobinę miała 8,2 i wszystkie inne MCV itp. też dalekie od normy
tak skrótowo napisałam, bo akurat ona miała anemię żelazozależną, a asiorek pisała, że się boi o niedobory żelaza
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.