To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

" Cien wiatru"-czy ktos czytal

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
Czy ktoras z Was czytala "Cien wiatru" , Ruiza Zafona? Krotki opis fabuly brzmi dla mnie niezwykle obiecujaco, a ze bardzo lubie ksiazki o ksiazkach to chyba trafi w moj gust. W mojej bibliotece nie ma zadnej ksiazki tego autora. Zamierzam zrobic sobie bezokazyjny prezent, wiec napiszcie cos o tej ksiazce.
Sylwia M.
Książka mi się podobała.

Jeśli chodzi o to, że nie ma żadnych innych książek tego autora, to podejrzewam, że po prostu nie ukazała się żadna w Polsce (o ile w ogóle jeszcze jakieś inne NAPISAŁ). To nie wina biblioteki icon_wink.gif .

Jeśli mogę coś poradzić, to bardzo uważną i pełną skupienia lekturę tej powieści od samego początku. Naprawdę można zagubić się w wątkach nawet będąc wytrawnym czytelnikiem. Tę książkę trzeba smakować. Można nawet robić notataki, aby wyjaśniające się pod koniec książki poszczególne zagadki połączyły nam się zgrabnie w jedną całość z wcześniejszymi zagmatwanymi historiami. Książka jest po prostu wielowątkowa, opisuje wielu bohaterów powiąznych ze sobą skomplikowaną siecią zależności, a jej akcja rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Saskia
Bardzo, bardzo mi sie podobała
kasiask
Uważam, że REWELACJA!!! Dawno nie miałam w ręku tak charyzmatycznej książki. Jest niesamowita. Polecam gorąco wszystkim, pozostałym jeszcze na świecie, zwolennikom czytania książek.

Autor wprowadza nas w przedziwny, tajemniczy świat i przedstawia bardzo zawiłą i skomplikowaną fabułę, którą poznajemy krok po kroku wprowadzani coraz głębiej w mroczne dzieje głównych bohaterów. Jest tam i wielka miłość, i zbrodnia i szaleństwo. Jest namiętność, z którą trudno walczyć. A wszystko to w pełnej uroku i tajemniczej Barcelonie.

Główny bohater,Daniel, będąc pod pływem pewnej książki, postanawia rozwikłać tajemnicę życia jej autora. Przy tej okazji z młodego, naiwnego chłopca przeistacza się w dorosłego mężczyznę, który musi sobie uzmysłowić, że ingerencja w życie innych ludzi niesie ze sobą poważne konsekwencje zarówno dla niego samego, jak i osób w całą tę historię uwikłanych.

Do tego powieść pisana jest wspaniałym językiem. Bogato zdobione zdania co rusz zaskakujące przewrotnymi porównaniami. Czyta się to rewelacyjnie. Wręcz czujemy zapach barcelońskich ulic, a bohaterowie stają się nam tak bliscy, że prawie jesteśmy w stanie przysiądz, że widzieliśmy ich naprawdę.

Wspaniała książka! Wspaniała.Rzadko udaje sie trafić na tak niezwykła powieść. Polecam gorąco!
brak czyli fiolka
ja też polecam, baaardzo wciągająca.
_rybka
Warto przeczytać. Choć przyznam się,że na początku trochę mi sie dłużyła. Później wciągnęła. Polecam.
milly
super książka. Na począku taki nieco bajkowy klimat, później nabiera więcej rumieńców i robi się niezła sensacja (niektóry określają to jako thriler, ale moim zdaniem z thrilerem to ma tyle wspólnego, co św. Mikołaj z baletem).
W każdym razie polecam.[/url]
Gonia
a ja mam średnie wrażenia...
dłużyzny, nierówna stylistyka, akcja rozkręca się wolno
ale może po 200 stronie będzie lepiej wink.gif

Gosia
akuka
mnie też nie za bardzo z początku wciągnęła... ale wraz z rozwojem akcji staje się coraz bardziej zajmująca.
Jestem w trakcie czytania. Polecam.
lena77
Juz zamowilam w ksiegarni wysylkowej, zdam relacje po przeczytaniu.
Gonia
przeczytałam,
przeczytać sie da, pod koniec nawet wciąga
ale nie jest to książka wielkich lotów

Gosia
marghe.
własnie sie za nią wziełam
zobaczymy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.