To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do kogo z tym iść?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mgiełka
Tytułem wstępu: Kuzynka, lat trochę powyżej 20 ma problem z trądzikiem na twarzy, ma bardzo ostry. Dostała skierowanie na badania hormonalne oraz inne różne. Badania zrobiła: wyszło , że ma minigruczolaka przysadki, hormony poza normą. Była leczona, gruczolak się wchłonął, ale trądzik nie zniknął, mimo, że wyniki hormonów są już dobre i gruczolaka nie ma. Miała również na posiew oddawany wymaz z trądzika, nic nie wyszło.
Ten endokrynolog w tej chwili przepisał jej Dianę, ale juz nie ma problemów z hormonami, łykneła jeden cykl, poprawy nie ma.
Już sama nie wie do jakiego lekarza iść, czy do ginekologa, endokrynologa, dermatologa. Może ktoś miał podobną sytuację i wie co zrobić. Chciałabym jej pomóc, bo dziewczyna bardzo się tym stresuje.

Pozdrawiam,
mgiełka
Kocurek
Hm, nie odpowiem może do końca na pytanie, ale Diane po 1 cyklu to za mało, żeby stwierdzić, czy pomaga - ponoć trzeba na to więcej cykli, minimum trzy, a nawet słyszałam o pół roku icon_sad.gif
Anuk
Chyba jednak ginekolog-endokrynolog i swoją drogą opieka dermatologa również.
ulcik
CYTAT(mgiełka)
Tytułem wstępu: Kuzynka, lat trochę powyżej 20 ma problem z trądzikiem na twarzy, ma bardzo ostry. Dostała skierowanie na badania hormonalne oraz inne różne. Badania zrobiła: wyszło , że ma minigruczolaka przysadki, hormony poza normą. Była leczona, gruczolak się wchłonął, ale trądzik nie zniknął, mimo, że wyniki hormonów są już dobre i gruczolaka nie ma. Miała również na posiew oddawany wymaz z trądzika, nic nie wyszło.
Ten endokrynolog w tej chwili przepisał jej Dianę, ale juz nie ma problemów z hormonami, łykneła jeden cykl, poprawy nie ma.
Już sama nie wie do jakiego lekarza iść, czy do ginekologa, endokrynologa, dermatologa. Może ktoś miał podobną sytuację i wie co zrobić. Chciałabym jej pomóc, bo dziewczyna bardzo się tym stresuje.

Pozdrawiam,
mgiełka


najlepiej wg mnie do ginekologa - endokrynologa .. lub do dermatologa ale znawcy tematu od trÄ…dziku ..

u.
AISA
Zgadzam się z kocurkiem. Dianę trzeba połykać minimum kilka cykli. Cera będzie się poprawiać stopniowo i bardzo powoli. Trzeba cierpliwości.
A czy ma coś do smarowania buzi? Słyszałam że są też jakieś maści wspomagające?
mgiełka
Co do maści i tabletek to już sporo tego miała, efektów nie widać, a czasem się wydaje, że jest coraz gorzej, bo od tych maści to ma całą czerwoną twarz, a przypuszczalnie po tabletkach spadły jej wyniki morfologii - taka jest opinia jej mamy i internisty.

chyba jednak poradzę jej, żeby poszła do dobrego dermatologa, a potem zobaczymy co zleci.

Co prawda sama mam przykład innej kuzynki, która miała upiorny trądzik, czymś ją leczyli i mówili, że jak zajdzie w ciążę i urodzi dzieci, to wszystko się poprawi. No niestety teraz ma 45 lat, dwoje dzieci, a problem nadal istnieje. W pewnym momencie pogodziła się z tym.

pozdrawiam,
mgiełka
katiek
Mgiełka ja miałam problem teraz z twarzą-pomógł mi zestaw Daxa -tonik krem i reduktor wyprysków. No i wyrównywanie hormonów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.